· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Social > interzis accesul cu carucioare in magazin!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor interzis accesul cu carucioare in magazin!     
dianabv

Copii
Theodor-Aron: 21 ani, 5 luni
Patricia-Osana: 19 ani, 8 luni
Dorothea Maria: 11 ani, 9 luni

03.02.2010 8:57     citat 

n/am mai apucat sa intru pe forum. multumesc, kimm. ieri vorbeam cu karina1976 si imi spunea ca sunt multe locurile in care nu ti se permite accesul, inclusiv un mall din bv.

pupici
diana

sus

Denunta
Drutza

Copii
Luluk: 11 ani, 11 luni

10.02.2010 8:23     citat 

hello
mi s-a intamplat si mie intr-um magazin destul de maricel...am ramas surprins si zic pai ce sa-i fac, ce e caine sau bagaj s-o las la usa? iar tante a ridicat candid din umeri...de atunci nu am mai intrat niciodata in mag, chiar daca am fost in zona fara copil
iar la banci...multe dintre ele au usa rotativa, iar cea pt carucioare e blocata pe interior cu cate un birou....ce sa zic, k mi-am luat copilul din carut cu toate k dormea k sa-mi platesc ratele? trist trist

Diana te pup dulce dulce si pe fiecare puiut in parte sarut sarut sarut

sus

Denunta
D3lia

Copii
Ayan Gabriel: 11 ani

11.05.2010 9:20     citat 

Eu am putut intra cu carutul oriunde pana acum insa intr-un hypermarket mi s-a spus ca am obligatia de a lua si carutul magazinului.
Eu: "Pai si e fac cu carutul meu?"
Vanzatoarea: "Il lasati la bagaje."
Eu: "Asa... si cu copilul ce fac?"
Ea: "Pai il luati cu dumneavoastra, doar n-o sa-l lasati acolo."
surprins surprins surprins
Precizare: cu copilul in brate nu pot impinge carutul si manipula produsele iar copilul nu poate sta in carutul magazinului.
Rezolvarea?

Mda, e intr-adevar cam aiurea sa indesi produsele alese in carutul copilului si sa incepi sa le scoti de acolo la casa. Dar, deh, cumparaturile trebuie facute...

sus

Denunta
chichineata

Copii
Daria: 12 ani, 3 luni

12.05.2010 7:07     citat 

noi am intrat in supermarket si fara carutul lor. si puneam cumparaturile in porbagajul carutul si gata....la casa le scoteam de jos. dar n-am pus niciodata cumparaturile peste fata in carut. si cu tricicleta intram in supermarket, si nu mi-a spus nimeni niciodata sa iau si un cos. dar , e lume si lume

sus

Denunta
D3lia

Copii
Ayan Gabriel: 11 ani

12.05.2010 7:13     citat 

----------
chichineata a scris:
dar n-am pus niciodata cumparaturile peste fata in carut.
----------

Nici eu n-am spus c-am facut asta. Bineinteles ca le-am indesat in sacul carutului (portbagaj), pe langa sau pe deasupra a ceea ce era deja acolo.

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 16 ani

01.02.2011 1:29     citat 

Cand era Carla bebelush am avut probleme la Metro Voluntari si nu ne-au lasat sa intram cu ea in brate.........nu aveai voie cu copii sub 6 sau 7 ani; in sfarsit sa zicem ca pentru siguranta si avand in vedere manipularea marfii in sfarsit..... treaca mearga......am ramas eu la intrare cu fata.....dar daca un parinte ar fi mers singur trebuia sa il lase pe micutz la 'locul de joaca"care era infect si foarte """jegos"""........iar o asemenea alternativa nu-si avea rostul.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

01.02.2011 8:33     citat 

noi am intrat la Metro cu fata cand era mai mica, ai voie dar trebuie sa completezi un formular mic la intrare cum ca intri cu un copil sub 7 ani si esti constient de pericolele din magazin exclamatie

sus

Denunta
bebemyc

Copii
Cristian : 14 ani, 8 luni
Elena, Alin si Andrei - tripleti
10 ani, 7 luni
Andrada: 16 ani, 6 luni

26.05.2011 6:55     citat 

rad rad noi am patit asa intr-un magazin de cartier care vindea in principal incaltaminte si hainute pentru copii... va dati seama ca m-am simtit ofensata. mai ales ca magazinul are si o rampa pentru carucioare. cum sa imi las copii singuri in strada???mai ales ca pentru ei intram sa cumpar. m-am suparat foc si nici nu am mai cumparat de acolo niciodata rad cine a pierdut? mai ales ca as fi cumparat de fiecare data pentru 3. dupa vreo cateva zile era pe usa anunt mare..accesul carucioarelor interzis!! cat de prost poti sa fii cand magazinul e destinat prichindeilor si pe jos e un beton din ala vechi nu are marmura sau cv sa sspuna ca i-o rodea rotitele...

sus

Denunta
maryannasro

10.12.2012 10:54     citat 

Eu nu am avut probleme cu magazinele, dar oricum, foarte urat din partea lor sa nu te lase sa intri cu caruciorul

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 3 luni
Paul: 8 ani, 2 luni

10.12.2012 2:54     citat 

wrap, sling, mei tai, ssc, etc...
As muri cu zile si cu caruciorul de gat intr-un oras in care masinile calaresc pietonii (fara carucioare), cainii umbla in voie adulmecand, esapamentul masinilor e in nasul carucioarelor, nu am cum sa protejez in nici un fel fiinta mica/sau mare. Ar fi cu adevarat minunat sa mai trebuiasca sa suport si tupeul jegos al unor angajati. Pai io n-am mai intrat intr-un magazin pt. ca imi picura apa din punga de struguri, si o vaca stergea cu mopul live...adica pic din sacosa mea, ea..tars cu mopul. Pana mi-a atins pantofii si am explodat. Din pacate ei n-au nimic de pierdut. Nesimtirea face parte din propria lor fiinta. Asta ii defineste. Nici macar nu vbm de cine stie ce oameni, ci de simplii angajati care nu au nimic de castigat din a se purta asa. Ce i-o face asa twisted, frate? Mereu ma intreb ce e in neregula cu ei? De ce nu i-au iubit parintii? zambet

in alta ordine de idei, daca trebuie sa folosesti carucior, (am folosit si eu de cateva ori la un moment dat), ia unul care in caz de furat sa nu te lase sarac. Iar copilul leaga-l de tine ca sa poti manevra caruciorul de cumparaturi...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: