· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (196)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (196)     
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 2 luni

02.02.2010 6:15     citat 

Urschu...te-ai uitat cu atentie in gurita ei. Nu e niciun dintisor pe vine? in zilele cand e maraita doarme ziua?

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.02.2010 6:16     citat 

Alexxya, eu cred ca s-au referit la faptul ca cactivitatea tb sa apara ca a incetat in ambele locuri la data cu acre soliciti indemnizatia. Adica daca cele 42 de zile s-au facut pe 15 dec de exemplu tie la acea data tb sa-ti inceteze activitatea peste tot unde figurai ca lucrezi. Cred ca putea inceta si mai devreme dar mai tarziu nu caci altfel cred ca tb sa soliciti cu ultima data la care figurezi undeva ca ai lucrat.

Anca, asa e. tocmai de-aia fac un efort sa fac cum doreste ea.

Ursu, tot gaseai ce sa faci cu ele pana la urma dar e pacat sa nu beneficieze si oamenii saraci. Si noi am avut perioade f grele atat cand eram copii cat si ca adulti si tare bine ne-a prins si ne-am bucurat cand am primit un ajutor nesperat.

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 10 ani, 8 luni

02.02.2010 6:20     citat 

buna ziua foarte fericit
alexxy bravo la diutza sa o continuie tot asa
meli -sa ai pofta in continuare sa papi tot tot
nu stiu de a avut denis astazi numai nervi numa sa ma muste sa ma pocneasca nimic nu ia convenit plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 5 luni

02.02.2010 6:24     citat 

Alexya, ce bine e cand sunt si ele cuminti. Si Meli a fost azi cum nu mai fost ea...Nici un planset, mancat in conditii ''omenesti'', ca nu a vrut sa doarma nu-mi pasa doarme la noapte...

Denis trist Ce o avea? S-o fi plictisit in casa?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

02.02.2010 6:24     citat 

Alexya, ce bine e cand sunt si ele cuminti. Si Meli a fost azi cum nu mai fost ea...Nici un planset, mancat in conditii ''omenesti'', ca nu a vrut sa doarma nu-mi pasa doarme la noapte...

Denis trist Ce o avea? S-o fi plictisit in casa?

sus

Denunta
alexxya

Copii

02.02.2010 6:26     citat 

Pai mai Bianca...as fi zis ca si lui ii iese ceva acolo la gingiuta daca musca iar, dar mai au loc unde sa iasa? surprins rad Dragutul de el, au si ei zile si zile. Tocmai am laudat-o pe dDia, deci trebuie sa se maraie iar in curand sa n-o mai laud atata

Biencut... la firma am incetat mai devreme munca- in octombrie, deci logic ar fi sa nu afecteze cu nimic pt ca unde ii intereseaza pe ei sa fie continuitate este in invatamant- s-a suspendat ctr de munca la 4 decembrie. O sa ma duc iar maine sa vad ce vrea ametita aceea. M-am saturat sa stau la cozi cu Dia in brate. E asa de grea, si cand se plictiseste se foieste de-mi rupe mainile.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

02.02.2010 6:27     citat 

Voi ati obs daca ai vostrii au alunitze? Ma rog e mult spus, niste mici mici pete maronii ca niste inceputuri de alunitze. Vad ca Meli are 2. Banuiesc ca e ceva normal nu?

Si inca ceva, cand o iau de subtioare trosnesc incheieturile. Si la voi?

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 10 ani, 6 luni

02.02.2010 6:27     citat 

Buna fetele !
La multe lunite sarbatoritilor de ieri si azi
alexxya se numara cu week cu tot .
Am scapat si noi si de al 6-lea dintisor , a spart gingia de tot si s-a mai linistit , azi a papat si legumele putin mai bine . I-am bagat si putin ficatel si a papat .
Alexxya bucura-te ca te plictisest ca o sa vina o vreme cand o sa-ti fie dor de momentele astea . Eu una tare as vrea sa mai aiba Bogdan 3 luni si sa stea cumintel acolo unde il pun . De duminica a facut si primii pasi si atata a trebuit . Acum numai asta vrea , sa-l tin de sub-brat si sa mearga , e in culmea fericirii , chiue , tipa scoate tot felul de sunete . Se vede ca-i place dar pe mine m-a terminat la spate . L-am pus sa-l plimb cu masinuta si acum cand o vede plange de nu-l mai pot opri si pana nu il plimb 5-10 min. nu ne mai intelegem . Cateodat o ascund sa nu mai o vada ca tare rau ma doare spatele si eu nu aveam pb. pana acum .
Urschu zici ca abia astepti sa mearga ca va fi mai bine dar te las sa visezi frumos pana o sa faca Meli primii pasi sa-si dea ea seama si sa vezi atunci distractie rad si parca tu chiar ai ceva pb. cu spatele . Defapt ce primii pasi , sa se ridice singura in picioruse sau sa mearga dea-busilea ca eu de atunci nu mai fac nimic cat este el treaz . Acum ma gandesc serois sa-i cumpar premergator desi nu sunt in totalitate de acord cu el dar macar pot respira 5-10 min. ca daca o tin asa intr-o luna o sa merg ca o babuta si o sa am nevoie si de bat sa ma sprijin.
Sa va arat cum ne distram noi toata ziua rad
ma plimba mami prin toata casa cu masinuta

arunc cu jucariile si astept sa m-i le dea mami sa mai dau odata cu ele

vorbesc cu mickey mouse

am invatat sa ma las singurel in jos sa nu se mai sperie mami ca ma lovesc si numai asta fac

sus

Denunta
alexxya

Copii

02.02.2010 6:29     citat 

M-am uitat de multe ori dupa alunite la Dia pt ca eu sunt plina de alunite, la fel si sotul si-n fam sotului sunt pers decedate de cancer si de piele. Dar nu am vazut nici macar cea mai mica pata. Poate e prea mica si nu se vad, dar poate chiar nu are. As fi cea mai fericita.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

02.02.2010 6:32     citat 

Vai Bogdanel ce scump esti rad rad sarut sarut

Gimi cred ca devine din ce in ce mai greu. Dar ziceam asa ca eram tare suparata ieri de urlete si o prefer oricum dar nu urland trist
Ce dragutz treb sa fie cand merge sarut dar un ham nu poti lua? Cred ca te va ajuta

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 10 ani, 8 luni

02.02.2010 6:32     citat 

eu nu am vazut nimic la denis nici o alunita
chiar nu stiu ce a avut azi prostit lam pus in geam si era afara vecinamea cu fiusu si are 4 ani baiatu atata a tremurat denis dupa el si striga a dat a dat ...nu lam scos afara ca bate vantu urat la noi si imi ajung muci lui nu mai vreu altceva

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 10 ani, 6 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
8 ani, 9 luni

02.02.2010 6:33     citat 

alexxya cele care primesc dosarul si calculeaza in final indemnizatia sunt si ele paralele.. Si eu cata munca de lamurire a trebuit sa duc cu ele ca nu pot sa ii aduc nu stiu ce hartie de la administratia financiara cu veniturile obtinute pe 2009 pentru ca abia in 2010 se depune declaratia si plus de asta eu sunt persoana fizica nu pesoana fizica autorizata... A trebuit sa intervina o doamna mai cu vechime de acolo cand a auzit discutia noastra si s-a luat de aia ca nu pricepe ce-i zic. Noroc cu doamna aceea ca altfel muream cu ea de gat acolo.

Plus ca la mine cica pe 2008 au luat in calcul tot venitul pe 2008 si au impartit la 12 pentru ca administratia financiara a dat o foaie cu veniturile realizate pe tot anul nu defalcat. Chestie care mi se pare absurda. Eu de ce am mai adus adeverintele de pe la firmele cu care am lucrat? Ca sa ce??? In fine... m-am certat cu ele pe acolo dar tot ca ele a ramas... prostit

Ultima modificare efectuata de catre Pasunica la 02.02.2010 6:35, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
alexxya

Copii

02.02.2010 6:35     citat 

Vreau sa-mi calc acum cele 42 de zile de lauzie. Se pune si ziua nasterii?
Da Pasunica... sa vezi ce distractie si pe mine maine... ochi peste cap

Ultima modificare efectuata de catre alexxya la 02.02.2010 6:36, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 10 ani, 6 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
8 ani, 9 luni

02.02.2010 6:36     citat 

eu zic ca se pune ca doar de atunci nu ai mai fost gravida foarte fericit

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 10 ani, 6 luni

02.02.2010 6:41     citat 

M-am uitat si eu dupa alunite la Bogdanel ca eu am multeeeee pe spate dar nu am vazut nimic .
urschu m-am gandit si la ham dar cred ca e prea devreme . Mi-a zis o mamica din parc ca l-a pus pe bebe in ham cand mergea tinut de o manuta . Nu stiu daca e corect sau nu si dupa ce reguli s-a ghidat ea dar oricum ca sa-l pun in ham trebuie sa aiba mult mai multa stabiliate decat are acum . Ai sa-ti dai seama pe copil cand o sa inceapa si Meli ai s-o simti . Ma rog , intelegi tu ce-am vrut sa zic jenat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: