· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (196)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (196)     
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 11 ani, 5 luni

01.02.2010 1:56     citat 

mai fetelor voi cum faceti sa va iasa scrisul pe tort? foarte fericit
la 5 luni am stricat tortul din cauza scrisului de nici nu i-am facut poza Nataliei cu el plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 2 luni
Albert Stefan: 9 ani, 5 luni

01.02.2010 2:12     citat 

multumim sarut
jucaria am luat-o de la real e 90 ron si marita toti banii.ma gandeam sa iau paturica dar cred ca e mai buna asta ca are multe melodii si se aprind luminite si e foarte atras de ele
am facut o poza dar era pusa in patut si nu prea se intelege

tortul e de ciocolata si am facut putina frisca pt ornat si am pus putin intaritor de frisca ca sa stea mai baztoasa pt scris dar merge si fara
asta e tortul e mere pt revelion si nu avea intaritor dar s-a mentinut,pui frisca in punga si ii dai o gaura si scrii normal

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

01.02.2010 2:20     citat 

katya felicitari pt olita, cum i-am zis si lui urschu cred ca pana la urma o sa se obisnuiasca cu ea sarut sarut pana am scris eu mesajul ai postat si tu, felicitari inca odata pt kk
ce dulce e ayana sarut
ok bianca spor la treaba
la multe lunite mario, felicitari pentru cadouri, mmm ce tort buuun
v-am simtit lipsa, cum merg pregatirile? ce seamana mario cu tine yubi sarut pupam sarbatoritul, si eu sunt multumita de jucarie, mai nou chiar a inceput sa traga de jucaria aia atarnata si incepe muzica fara sa ii mai dau eu drumul foarte fericit scot limba . felicitari pt toruri, se vede ca te pricepi
lorellay ce dulce e nati si ce frumos e treningul sarut pupam zambareata mica

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 7 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 10 luni

01.02.2010 2:25     citat 

Alexxya la fel si eu si sotul, incercam sa pastram relatiile de familie chiar si pe cele mai indepartate pentru ca noua ne place sa fim in relatii bune cu toata lumea. Chiar si cu cei mai rai. Noi nu purtam pica si chiar daca cineva a gresti fata de noi...tinem minte, logic... nu poti uita relele facute..insa incercam sa nu le purtam pica.
Spui ca mama ta vine ea la voi daca nu te duci tu la ea. Foarte bine..sa vina. Dar nu te mai duci tu la ea si tot faci ceva.... Vezi ce o sa se intample. Nu o sa vezi poate nimic in prima saptamana...dar usor usor poate o sa realizeze ca nu-i a buna.
Cat despre mancare, sotul tau...fata de mama ta ar trebui sa spuna ca faci mancare buna si ca el e multumit asa....chiar daca poate nu e asa. El trebuie sa te sustina aici...si sper ca o face sarut

sus

Denunta
Pasunica

Copii
9 ani, 10 luni

01.02.2010 2:28     citat 

felicitari lui Laur pt olita..scot limba la mai multi.

Si Mihaita se distreaza de minune la baita. de o saptamana a invatat sa bata apa cu mana si e in culmea fericirii.

cand sa iesim si noi afara.... hopa ninsoarea... iar copilul meu e ca un titirez!! nu prea mai doarme ziua...si e tot agitat... vrea in brate, in picioare, sa puna mana pe orice, sa aprinda lumina.... etc

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

01.02.2010 2:37     citat 

si la noi asa ninge foarte fericit scot limba

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 2 luni
Albert Stefan: 9 ani, 5 luni

01.02.2010 2:37     citat 

nu prea mai seamana mario cu mine,semana cand l-am nascut,acum s-a schimbat,seamana cu sotul acum si cu mine in pozele de cand eram eu mica.oricum eu si sotul semanam un pic scot limba cica cine se iubeste seamana rad
suntem in pregatiri sambata e evenomentul,abia astept...si am cam lipsit,v-am m-ai citit dar nu am mai scris mario e f agitat de o vreme.azi e sotul la servici si trebuie sa stau cu el si asa am timp sa scriu un pic,de maine iar in priza ultimile cumparaturi si sa fac mancare pt vineri dupa biserica cand imi vin musafiri acasa

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

01.02.2010 2:39     citat 

gata au stau de sau rupt rad
denis a si adormit imediat ce au venit zambet
pasunica am vazut ca ai intrebat de papucei noi avem ghetute cu glezna foarte usoare si comode dar prin casa mai mult stam desculti
la multe lunite bebeilor de azi sarut sarut
laurentiu bravo !!

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

01.02.2010 2:41     citat 

----------
lorellayy a scris:
mai fetelor voi cum faceti sa va iasa scrisul pe tort? foarte fericit
la 5 luni am stricat tortul din cauza scrisului de nici nu i-am facut poza Nataliei cu el plang sau sunt foarte trist
----------

rar scriu pe torturi, dar cand o fac las multa frisca/ crema si intai exersez pe o farfurie. adica scriu pe ea, sa-mi incalzesc mana ca de felul meu sunt 2 stangi
sunteti niste frumosi, lorellay
katya, felicitari pentru olita!
la multe lunite, mario!
pupici anca
niko, ai niste frumoase!
alexxya, mama nu ma piseaza, lasa dupa mine, dar soacra nu ma iarta. o iert eu ca mi-e ca o mama, ea a stat cu anna de la2 la 3 ani, ne iubeste, se sacrifica pentru noi. dar cand ma enerveaza mama, ma gandesc cum s-a chinuit sa ma creasca si sa fiu cea care sunt sarut ca a facut bine sau nu, sunt alte povesti
urshu, sa pape meli si tu sa te linistesti,
smiri, va pupam
rome si eu votez pentru picior cat mai liber/premergator sub 30 minute, maxim de 3 ori pe zi

sus

Denunta
Pasunica

Copii
9 ani, 10 luni

01.02.2010 2:42     citat 

asa fac ai mei cand vin l anoi. Stau 5 minute si pleaca repede sa nu deranjeze.
nu eu intrebam de papucei.. sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

01.02.2010 2:47     citat 

Avem al doilea dintuc foarte fericit Nu pot sa stau sa scriu ca e tare maraita ,va pupik si mai incerc sa intru .

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 8 luni

01.02.2010 2:55     citat 

Multumim fetele
Sper sa fie la mai multi ca nu este prea incantat de ea, cand il pun imbracat nu schiteaza nimic, dar cand il dezbrac si-l pun teroare trebuie sa sar rpd cu jucarii sa-i distrag atentia ca incepe si plange si se da jos de pe ea
Pasunica si Laur aseara cand i-am facut baita dadea cu palmele in apa de-i sarea in gura si ochi si ramanea tare uimit rad
Ankka felicitari pt.al 2lea dintuc sarut
De cand s-a trezit ,piticu meu o tine numai cu tata nervos , si zice mai incet nu care cumva sa-l aud eu ,si sa ma iau iar de el ca nu zice mama rad

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 4 luni

01.02.2010 3:00     citat 

vai ce rapide sunteti...imi este greu sa tin pasul cu voi sarut Pupam bebelusii si pe mario in special ca a facut cinste dragalasul de el sarut La multe lunitze sarut

Eu fug la calcat ca am un munte de haine..am vrut sa ies azi dar sotul a decretat ca e prea frig si am deschis geamul si ne-am aerisit asa. Am cam stat in casa noi iarna asta...sper sa vina si temperaturi peste 0 grade ca sa iesim si noi ca nu se mai poate asa trist

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

01.02.2010 3:11     citat 

Mario la multe lunite si pupicei sarut
Nati esti asa de dulce cu tati la smotocit rad rad
Antonia e tare caraita ,nu mai stiu ce sa ii fac cu dintii astia ,are unul sus si unul jos rad rad ,nu prea papa ,azi nu a papat decat supica ,300 ml ,si atat ,acum i-am adus compotel de gutuie ,facut de mami fara zahar ,sa vad daca o vrea .

Maine vreau sa ii fac peste ,salau ,dar cum sa il fac ??

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

01.02.2010 3:11     citat 

Ralus...e complicat sa ma gandesc la faptul ca ea m-a crescut, pt ca nu m-a crescut ptmine, ci pt ea. Trebuia sa mearga peste tot si sa spuna...ce fata desteapta am, a luat premiul intai, canta la pian si e cea mai cumintesi si citeste carti de oameni mari... nu conta ca nu-mi placea pianul-sunt total afona, crede-ma, nu conta ca eram cea mai buna la handbal si ca suna proful dupa mine acasa sa ma lase la campionate, nu conta ca nu-mi place sa citesc si ca in tabere copiii se joaca-ea ma punea sa citesc ca fiind profa venea in toate taberele mele, si aveam norma de indeplinit si-n tabara, 3 capitole sau 20 de pagini e zi in clasa a 5a. In cei 4 ani de gimnaziu pot sa jur ca 90% din timp mai mult am plans, inclusiv in fiecare seara asa adormeam, si ca nU S-A INTAMPLAT macar o sg data sa ma fi luat in brate si sa-mi spuna ca ma iubeste sau ca este mandra de mine. NICIODATA! sau macar sa-mi zambesaasca...se dadea cu capul de usa sifonierului cand luam un 7 in clasa a 5a si ma dadea afara in pijamale daca nu mancam totul din farfurie, si pt ca se intampla prea des punea facaletul pe masa si ma intreba...mancare sau bataie... mai vrei Ralus? nu vroiam sa scriu asta, nu stiu, dar incerc cumva sa gasesc un echilibru intre mustrarile mele de constiinta si necesitatea de a fi mai linistita si echilibrata pt fata mea... Mi-e teama ca pana nu o sa incetez s-o mai vad nu-mi voi gasi linistea.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: