· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (196)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (196)     
ankkka

Copii
Antonia Maria : 10 ani, 5 luni

01.02.2010 3:14     citat 

Vai ,Alexia , socat plang sau sunt foarte trist fara cuvinte !

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 2 luni

01.02.2010 3:19     citat 

Scuze fetelor pt mesajul de mai devreme. Cred ca sunt intr-o faza proasta si cu dosarul ala de indemnizatie ca nu e gata si iar trebuie sa umblu cu fata dupa mine si Dia nu vrea sa doarma... gata! nu mai scriu despre familie, oricum nu se poate sa exprim in cubvinte ce am trait si oricum nu are rost. Acum plec de acasa ..mai vb maine

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 13 ani, 2 luni
mara: 10 ani, 5 luni

01.02.2010 3:30     citat 

----------
alexxya a scris:
Scuze fetelor pt mesajul de mai devreme. Cred ca sunt intr-o faza proasta si cu dosarul ala de indemnizatie ca nu e gata si iar trebuie sa umblu cu fata dupa mine si Dia nu vrea sa doarma... gata! nu mai scriu despre familie, oricum nu se poate sa exprim in cubvinte ce am trait si oricum nu are rost. Acum plec de acasa ..mai vb maine
----------

eu te inteleg perfect. cand am treaba cu dosare... is intoarsa de 3 ori pe dos.
imi pare rau ca te-am rascolit. din cate vad mama ta doreste sa aiba pe cine sa controleze. dupa ce ne-ai destainuit franturi din copilaria ta, ma gandesc ca cel mai bine ar fisa-i spui exact ce gandesti. numai stiu ca din exterior e foarte simplu si usor sa dai sfaturi.
eu iti doresc liniste si fericire, in primul rand pentru dia. restul, faca-se bors.
ankka, sa fie dintisorii tari si frumosi!

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 10 ani, 6 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
8 ani, 9 luni

01.02.2010 3:34     citat 

alexxya stai linistita.. eu te inteleg ... si nu te condamn. la mine nu a fost asa grav...insa la capitolul intelegere am fost la fel. Cat despre note.. Luam un 10 nu era urmat de un bravo ci de "sunt sigur ca toata clasa a luat 10". Luam un 4 un 5, desi toata clasa luase note mici mie imi spunea tata "ce ma intereseaza pe mine de restul? Tu de ce nu ai luat 10?" Daca luam intre 7 si 8 imi spunea... "e bine si asa..daca mai mult nu puteti. Bine ca nu sunteti handicapati" (Si frate-miu avea parte de aceeasi intelegere). Asa ca... eu ma multumeam sa fiu de 7-8 ca atunci era cel mai bine...rad Nu am primit batai, aveam de toate pe masa..atat cat isi permiteau...nu se imbata sau alte nebunii... insa... nu am auzit si eu de la el un bravo..felicitari decat iatunci cand facea misto de noi (vorba lui..bravo se zice doar la magari) Cand am vrut sa fac ceva anume..orice... nu am avut sustinere si ideile mele erau tot timpul proaste sau ce faceam eu era pierdere de vreme.... Eu am fost mereu proasta dar harnica iar frate-miu destept dar puturos. O sa imi sune in minte cuvintele astea pana intru in mormant zambet)Cat despre mama... ea era de partea luni nu a noastra. Daca el zicea ceva asa era..ca altfel o lua si pe ea la zor ca de.. din cauza ei suntem asa ca ea ne tine partea!
Iar daca stai sa te gandesti la realizari in vata eu sunt cea mai realizata dintre toti rad Iar cand ii zic toate astea... el nu recunoaste nimic... Deci le inventez rad Sunt sigura ca la fel face si mama ta. Daca ii zici oful tau atunci ea iti zice ceva de genul " Da sigur esti nerecunoscatoare! Eu te-am crescut si te-am facut mare, ai avut tot ce ti-ai dorit si tu imi reprosezi" rad
Hai alexxya...capul sus... nu te lasa doborata... Stii ce trebuie invatat din toate astea? Asa nu! Asa ca sa zici mersi ca tu nu ai sa faci greselile astea cu copilul tau. Tu nu o sa o obligi sa faca nimic din ce nu-i place si o sa o lasi sa isi dezvote talentele ei..nu pe cele pe care ti le imaginezi tu ca le are sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 5 luni

01.02.2010 3:44     citat 

Anka, multumim de listutza! sarut

Bianca, nasol cu manele astea, nu zice nimeni sa nu se asculte dar numai manele?
Ce bine ca Denis e ok!

Lorelay, ce bine ca ati iesit. V-ati mai aerisit. Sunteti tare frumosi toti 3 sarut

Laurentiu, bravo! Sa o ti tot asa sarut POate o face si Meli daca aude ca deja ai vostrii fac rad

Niko, ce papusele frumoase ai sarut Si eu as fi vrut sa iau un leagan dar nu mai am unde sa stau si cu ala. Am sa va pun poze de la noi din dormitor. Avem patul ei, tarcul si patul nostru.....In sufragerie leagan , balansoar premergator plus nelipsitele jucarii
Ce frumos ca ai o asa relatie cu fetele sarut

Mario, sa cresti mare si sanatos! sarut Iarta=ma pt neatentia de ieri..nu am avut nici calcu si am fost si intoarsa jenat
F interesanta jucari sa te joci cat mai mult sarut
Am luat si o felie de tort tare bun zambet '

Naty, esti numai un zambet sarut

Antonia, felicitari pt dintuc sarut
Mai Anka, 300 supa e putin la tine?
Eu as incerca la cuptor cu un strop de ulei pe deasupra trag cu ochiul

Katya si Meli tot ''tata''zice si cum spui tu in soapta rad

Alexya, plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Urat! Dar ca sa poti trece peste acest episod treb sa o ierti ca sa poti tu sa traiesti. Sper ca ai inteles ce zic sarut Cand ai sa devi tu usor indiferenta la persoana ei , lucrurile vor sta mult mai bine pt tine. Asa e nu are nici o scuza pt comportament indiferent...mai ales ca e profesoara. Dar inceraca sa ignori. Mergi la ei doar sa-ti faci o datorie timp in care le spui ca i-ai dat Diei papa si ceai si apa si ce vor ei sa auda, spune-le ca ea plange in acel moment ca ii e somn si ca nu reuseste sa doarma decat in patul ei. Stiu ca e frustrant sa nu te poti intelege cu mama. Ma uit cat d greu se cresc copiii si as suferi sa nu ma inteleg cu Meli sarut

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 10 ani, 1 luna
Albert Stefan: 8 ani, 4 luni

01.02.2010 3:50     citat 

multumim urschu sarut stai linistita te inteleg
pupam pe meli sa-i vina pofta de mancare sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

01.02.2010 3:54     citat 

Pasunica, imi pare rau sa te aud si pe tine asa plang sau sunt foarte trist De ce or fi asa? trist Macar tu din ''ton''ai trecut peste sau cel putin asa pare sarut sarut
Multumesc de reteta cu marul, neavand net am facut asa cum am crezut adica cum ai zis si tu si parca a fost mai ok..dar a iesit putin dintr0un sg mar. Am facut o incercare.

Yubi, daca ar fi doar ca nu papa...e intoarsa rau plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
alexxya

Copii

01.02.2010 4:03     citat 

NU mai plec. Trebuia sa ma duc in Tghiol sa-mi iau o adev de la sc...pt ca de acolo mi-au dat pt dosarul de indemniz o cerere tip veche completata si mi-au dat acum spre completare o cerere tip noua, dar am sunat si la sc nu-i nici secretara nici directorul... asa ca degeaba m-as duce. Sapt trecuta am fost acolo unde sunt acum titulara la 2 ore departare de cta prin sate uitate de lume... cat a fost ciod galben de ninsori nu am putut ajunge, , inainte de asta directoarea de acolo a fost in concediu, iar dupa codul galben nu venea secretara din cauza ghetii, ca acolo nu au contabil si saraca secretara abea face distinctia intre salariu net si salariu brut. Si uite asa au trecut aproape cele 60 de zile in care se depune dosarul si cand sa-l las si eu azi o groaza de hartii trebuie completate altfel, asa ca iar ma plimb peste tot cu hartii...si am avut 3 locuri de munca in perioada asta!!! Nebunie curata ce am de facut. La firma sotul e f solicitat. L-am sunat sa coboare sa-mi aduca o foaie si a venit saracul fara sa zica nimic dar era rosu ca racul de stres si griji. Pe zi ce trece imi dau seama ca o sa fie imposibil sa mai avem un copil. Abea ne descurcam cu Dia, asta pt ca traim din afacere personala... ca banii din invatamant mai mult nu sunt, mai multa alergatura decat bani.
Rome ..si eu cred ca mai bine in picioarele goale in premergator. Am vazut la un magazin, chiar i-am cumparat Dianei niste sosetute mai lungi, gen trei sferturi antiderpante pe talpi cu niste labute de catei, tare dragute.
Fetele din bBuc faceti cumparaturi din Dragon pt bebei? Ati fost de curand? ce preturi mai sunt?

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 10 ani, 6 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
8 ani, 9 luni

01.02.2010 4:08     citat 

----------
urschuletz a scris:
Pasunica, imi pare rau sa te aud si pe tine asa plang sau sunt foarte trist De ce or fi asa? trist Macar tu din ''ton''ai trecut peste sau cel putin asa pare sarut sarut
Multumesc de reteta cu marul, neavand net am facut asa cum am crezut adica cum ai zis si tu si parca a fost mai ok..dar a iesit putin dintr0un sg mar. Am facut o incercare.

----------

Nu stiu daca se poate spune ca am trecut peste. Eu de cand m-am maritat am dus o adevarata lupta cu ai mei. M-am certat cu ei...nu am vorbit cateva luni... se calmau si iar incepeau...si tot asa. Mergeam la ei o data pe saptamana (aveam si noi serviciu, veneam acasa la 7 chiar mai tarziu uneori...vroiam si noi sa stam cu picioarele in sus la tv sau eu stiu ce...sa ne relaxam acasa...asa ca odata pe saptamana ne faceam timp sa ii vedem...Mai erau si parintii sotului in plan...deci trebuia sa ne impartim peste tot). Mereu mi-au zis ca la ei vin din an in paste O data pe saptamana era prea putin. Frate-miu venea odata pe an dar eu eram pusa in aceeasi oala cu el..ca intotdeauna. Cand ii chem pe la mine ei sunt obositi..mersi..eu nu sunt. Dar... intelegerea de care ziceam rad. Acum dupa lungi certuri si plansete si tristeti si tot ce vrei m-am obisnuit cu ideea ca nu o sa inteleaga niciodata ce simt (exemplu eu ii ziceam ca il iubesc el imi raspundea ca ma doare in... "..." e urat sa scriu unde rad ) Asa ca... ce sa vreau mai mult? Am renuntat. Sunt multumita ca am reusit sa ii fac sa ma lase in pace si sa inteleaga ca deciziile pentru mine le iau eu impreuna cu sotul nu cu ei s gata... Ne vedem ca sa ne vedem. Sunt parintii mei si ii iubesc asa cum sunt, nu i-as schimba pentru altii.. Isa mi-as dori enorm sa pot sa zic ca atunci cand merg la ei sa discut ceva ei ma asculta si ma inteleg asa cum ar trebui sa faca un parinte :p
Nah... nu am vrut sa va zic povestea mea dar daca acu veni vorba.... am zis-o prostit
Stau si ma intreb cate dintre noi avem parte si de parinti si de socrii perfecti scot limba Care sa ne inteleaga si sa ne iubeasca asa cum suntem...

alexxya te referi la Dragonul acela din Colentina? Eu stiu ca-i jale acolo (100 de oameni pe metru patrat rad ) asa ca nici nu ma gandesc sa merg cu copilul acolo.

sus

Denunta
alexxya

Copii

01.02.2010 4:23     citat 

Da la Dragonul ala cred..ma aveti si alt Dragon rosu unde-s asa ieftine? Noi in iunie cu 2000 lei am luat carucior mare, 2 patuturi, centru de joaca, scaun de paapa, hainute pana la 6 luni cica-dar deja nu-i mai vin in latime, adica tot ce ne-a trebuit. Nu a fost asa multa lume atunci cand am fost noi, nu am stat la nicio coada doar ca am avut ceva de mers si eram insarcinata. Ma asezam in fund uneori pe podeaua magazinului. Unii se uitau mirati, altii amuzati, altii se strambau ...na, asa vezi caracteristica dominanta a oamenilor.
Vom merge tot cu Dia. Sper sa nu fie aglomeratie ci lejer ca data trecuta. Stiu ca trebuie sa ajung dimineata ca au un program chinezii aia tare cudat. Siiiii...daca tot ajungem... neaparat la ikea dupa prajitura aceea faimoasa. Dupa ce mananc prajitura aceea o visez inca 7 nopti dupa. Stiti vrei reteta asemanatoare? cred ca stiti la care praji ma refer, cea cu fulgi si parca si caramel...

sus

Denunta
urschuletz

Copii

01.02.2010 4:27     citat 

Pasunica sarut sarut sarut sarut

Alexya, noi am fost in toamna la Dragon si am vazut doar hanute de copii dar nu am gasit standurile cu paturi, carucioare, scaunne, scoici etc. Hainutele erau mai ieftine clar, dar daca pe celelalte nu le-am gasit nu am cum sa-ti spun

sus

Denunta
alexxya

Copii

01.02.2010 4:53     citat 

Ia priviti aici... cum s-a anuntat broscutamea... ca am aratat pozaunei fete care nu stia cat de pronuntata trebuie sa fie a doua liniuta...abea se vedea la noi, tin minte ca mi-am spus ca nu sunt insarcinata, ca nu e destul de clara liniuta rad cred ca-mi era teama

sus

Denunta
alexxya

Copii

01.02.2010 4:56     citat 

Pai...hainute ne trebuie. Si eventual o bicicleta cu maner, jucarii mari masinute cu pedale...chestii de-astea.

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 10 ani, 8 luni

01.02.2010 5:02     citat 

off fetele nici mamamea nu ii mai buna ea zice ca nu face diferenta intre mine si soramea dar face ..eu nu mancam nimic cand eram mica si luam bataie soramea la fel dar ea e scutita de bataie rad eu eram in clasele 1-8 de 8-9 si tot nu era multumita soramea ...in pas de corigenta dar nu-i zice nimic rad daca eram eu imi tinea o morala de 2-3 ore si sa nu va mai zic in fine ...si acum a 20 de ani imi tine mie predica in loc sa-si bata capu cu soramea ca totusi isi maritata ..nu se lasa pana nu ma reinscriu la facultate prostit
acum denis foarte fericit rad ca na e mai important
isi scoate mancarea din gura si o arunca jos ochi peste cap si isi face scarba ...mananca numai ce vrea el plang sau sunt foarte trist am facut cartofi copti si a mancat cat a mancat si cand nu a mai vrut a scos din gura si a aruncat e normal ce face ? rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii

01.02.2010 5:24     citat 

Alexya, mi-aduc aminte ca si eu ziceam ca linia treb sa fie mai groasa rad

Denis, de ce superi pe mami? sarut

Deci sa vedeti avem o papusica care are o suzetica. Cand a vazut-o s-a repezit la suzetica papusii rad Mai avem un elefant caruia i-am agtat o suzeta de 0 luni de la nuk. Eu am pus-o asa ca sa fie mai interesant si ea ar molfaii la suzeta aia. Am facut curat acum in niste lucruri si am gasit pliante de la baby expo de cand eram gravida..si e asa incantata de pliante de a reusit sa rontaie una rad
Acum e dragalasa dar la pranz nervos

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: