· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (196)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (196)     
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 2 luni

01.02.2010 5:28     citat 

Bia..nu stiu cat de normal e ce face, dar haios e sigur rad
Urschu...asa e cu eui...uneori dragalasi, alteori nervos ...A mea a fost dragalasa pana acunm ca a dormit... acum ca s-a trezit sa vedem...

Ultima modificare efectuata de catre alexxya la 01.02.2010 5:30, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 10 ani, 5 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
8 ani, 9 luni

01.02.2010 5:29     citat 

urschu stai sa vezi cand o sa inceapa sa stea in picioare. Atata o sa ii trebuiasca sa prinda gustul ca nu mai scapi de ea rad Chiar ma gandeam azi la tine ca ziceai ca meli nu mai are stare si ma uitam la al meu ca toata ziua stau dupa el ca vrea ba in fund ba in picioare ba nu stiu ce...de ma zapaceste:)) Cand o sa inceapa sa mearga.....nici nu vreau sa ma gandesc rad sa vezi atunci alergatura ca nu o sa ii mai putem tine pe loc.

Azi s-a ridicat in picioare singur de 2 ori... deja gata... stau cu ochii in 4 ca imi e teama ca pica pe jos. I-am lasat zilele trecute patutul din sufragerie la nivelul de jos dar arata asa aiurea..zici ca sta copilul intr-o cuite... Clar nu se mai poate ridica singur ca nu mai ajunge sa se prinda de marginea patului. L-am urcat la loc ca plangea...nu-i place asa izolat...

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 10 ani, 7 luni

01.02.2010 5:41     citat 

Bianca ,Denis a aruncat, eu i-am facut azi piureu de cartofi cu galbenus , a mancat ce a mancat si cand mai avea 2 lingurite sa manance l-a vomitat jumatate trist
Pasunica eu i-am lasat salteaua jos de cand incerca el sa se puna in fundulet ,nici mie nu-mi placea cum arata aveam impresia ca-i intr-o groapa,si cand a inceput sa incerce el sa se ridice in picioare se sprijinea cu mainile de plasa se punea in genunchi dar era cam la departate si nu ajungea sus sa se prinda ,pana a invatat sa-si duca picioarele mai aproape de margine si dupa hop top in picioare foarte fericit

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 10 ani, 8 luni

01.02.2010 6:04     citat 

mai denis asta e culmea dupa ce ca arunca mancarea din gura nu mai vrea la olita surprins plange si se ridica si iar plange offfffffff prostit
katya imi pare rau pt laur ...poate era prea plin

sus

Denunta
alexxya

Copii

01.02.2010 6:20     citat 

Bia...e micut...lasa-l...Nu o sa faca pe el pana se insoara. Eu pe Dia o pun pe olita dupa un an daca vrea...daca nu... prostit asta e

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 25 ani, 4 luni
Adina: 20 ani, 10 luni
Aiyana Maria: 10 ani, 2 luni

01.02.2010 7:54     citat 

Urschu, si Aiyanei ii place sa-i dau pliante (gen Metro, Carrf, Selgros...). Se uita la ele asa concentrata si le tot fosneste in maini pana le face mototol rad Pana acum asta e jucaria cea mai putin plictisitoare dintre toate. prostit

Bianca, treaba cu facultatea e ok, sa te bata la cap scot limba

Alexxya, deja vrei sa iei bicicleta si masinuta cu pedale? ochi peste cap Nu stiu de care praji vb confuz La restaurant in interior sau la iesire dupa case?
Imi pare tare rau ca ai asa pb cu mama ta...Nu stiu de ce ai mustrari de constiinta; ea avea mustrari cand te batea cand erai mica? Trebuie dupa parerea mea sa ai o discutie cu ea (si ar fi de preferat sa mergi la ea fara Dia, ca sa puteti vb in liniste). Dupa asa o copilarie grea si necajita te admir f. mult ca totusi esti asa cu capul pe umeri si nu ai luat-o razna... sarut sarut

Pasunica imi pare rau sa aud si la tine problemele pe care le-ai avut...Bine macar ca acum relatiile sunt asa pe linia de supravietuire...macar atat.

Mama mea a murit acum 12 ani, si tare greu a fost fara ea...Desi eram la casa mea (Tania avea 3 ani), facea acasa mancare mai multa si venea asa cum putea sa ne-o aduca...Acum a ramas tata dar e barbat, nu pot vorbi cu el chestii de suflet...asta e...viata merge inainte...Acum am familia mea, copiii mei pe care ii iubesc din tot sufletul. Ei, hai ca am picat in butoiul cu melancolie....
Gata, v-am pupat!

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 10 ani, 5 luni

01.02.2010 7:55     citat 

rad rad asa era si testul meu si uite ca a fost bebe rad rad

Nu mai stiu ce sa ii fac cu dintoci astia ,e jale mare ,sunt zombi ,azi noapte s-a culcat la 2 (ca am fost la nasi ) s-a trezit la 4 apoi la 6 apoi la 8 apoi la 10 definitif ,zici ca era ceas din doua in doua ore ,imi e groaza la noapte .
Am papat si compotel de gutui dar fara suc decat fructe scot limba i le-a pasat cu blenderul si au fost delicioase pt ea rad rad
Ursuletz eu stiu ca 300 ml supa e multt dar nu prea mai papa alceva pana seara si nici inainte ,azi a fost exceptie cu compotelul .
Dimineata pana la ora 13 nu papa nimik .

sus

Denunta
alexxya

Copii

01.02.2010 8:25     citat 

Niko... pana sa-l cunosc pe D al meu nu eram prea sanmatoasa crede=ma-plecam in toiul noptii pe strazi, ma plimbam toata noaptea plangand, aveam cosmaruri, eram extraultra mega geloasa, aveam niste tentative de a da in el...eheheiii...cate a indurat cu mine saracul...lui ii datorez tot ce sunt. Uneori ma intreb de ce s-a chinuit. Acum cred ca are mare noroc cu mine scot limba dar pe atunci cine-i garanta asta? El ma sprijina f mult chiar si-n fata parintilor mei...mama imi zicea ca baietii ca el nu sunt pt mine-avea bani iar noi eram mai de mijloc asa- ma rog... nu mai intru iar in detalii. Esenta> imi iubesc enorm sotul si el ne iubeste pe noi si formam o fam fericita.
Ankkka...la urmatorul stim cum trebuie sa arate testul rad
Niko...noi cumparam mai multe ce ne trebuie de unde-i mai ieftin si bun pt ca economisim niste bani si pe termen lung e mai economic asa. Si cand eram insarcinata am cumparat de acolo si scaun de masa pe care inca nu-l folosim, dar il vom folosi intr-o zi, nu mai dau banii pe el si ne-a costat 70 lei f bun, stabil, inalt... o sa vi-l arat cand o sa-l scoatem din cuitie.

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 10 ani, 5 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
8 ani, 9 luni

01.02.2010 8:47     citat 

----------
katya a scris:

Pasunica eu i-am lasat salteaua jos de cand incerca el sa se puna in fundulet ,nici mie nu-mi placea cum arata aveam impresia ca-i intr-o groapa,si cand a inceput sa incerce el sa se ridice in picioare se sprijinea cu mainile de plasa se punea in genunchi dar era cam la departate si nu ajungea sus sa se prinda ,pana a invatat sa-si duca picioarele mai aproape de margine si dupa hop top in picioare rad
----------

El inca nu se ridica prea bine singurel in fundulet. Reuseste cateodata..dar mai rar. Iar in picioare se ridica doar daca e in fund, iar cand sta in fund sunt si eu pe langa patut. Probabil in vre-o saptamana las patutul jos ca nu o sa am de ales zambet

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 10 ani, 7 luni

01.02.2010 8:52     citat 

Eu i-am lasat salteaua jos pt ca in incercarea lui de a se pune in fund venea cu capu in marginea de metal , si s-a lovit o data mai rau si de atunci am zis gata ,las saltaua jos ca-i mai sigur

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 10 ani, 5 luni

01.02.2010 9:14     citat 

Si noi am lasat patutul in jos ,Antonia sta ce sta in fund si apoi se aruca rad pe burta si imi era teama ca are un parte mai jos patutul .
Uite asa este

pe cel micut nu il mai folosim de la 2 luni rad
Aici sunt in ziua cand am nascut ,inainte sa plec la spital trag cu ochiul

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

01.02.2010 9:19     citat 

----------
Pasunica a scris:
Probabil in vre-o saptamana las patutul jos ca nu o sa am de ales zambet
----------

Eu n-as astepta sa se intample primul accident ...

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 10 ani, 3 luni
Paul: 7 ani, 2 luni

01.02.2010 9:55     citat 

eu continui cu jurnalul meu de autodiversif. zambet S-a inecat zdravan azi. A muscat cu gingiile jumatate de felie de mandarina si i-a dat drumul pe gat. S-a inrosit si a inceput sa tuseasca, l-am ridicat, l-am batut usor pe spate si la a doua, a treia bataie a scuipat fructul, intocmai ca Alba ca Zapada rad
Faza care e, a propos de parinti....eram toti la masa: eu, sotul si parintii mei care sunt in vizita, iar taica-miu cand a vazut ca se ineaca s-a ridicat de la masa si a iesit din bucatarie sa nu vada ce fac, daca fac...practic sa nu injure sau mai stiu eu ce ar fi facut daca nu era copilul meu... Sunt super impresionata ca s-a abtinut, mai ales ca mi-a zis de vreo doua ori ca ar fi normal sa-i dau biscuite cu mar ras, nu asa..... zambet
ii iubesc ca imi dau credit si ma sustin sarut
intrebare: e normal sa gasesc resturi de morcov in pampers? trist Inseamna asta ca nu e pregatit stomacelul sa digere? Sau e normal?

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 10 ani, 8 luni

01.02.2010 9:56     citat 

eu iam lasat patu in jos de mult si nu prea am incredere in domnu denis nu are state vrea numai in picioare si mie frica sa-l las si in pat si pe jos se ridica de tot ce prinde si mie frica sa nu dea cu capu sau gura de pamant trist sau de ce apuca surprins

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 7 luni
David : 8 ani, 11 luni

01.02.2010 10:07     citat 

Alexxya prajitura aia de la Ikea o gasesti si la cutie (congelata), vis-a-vis de casele unde achiti produse. Erau la oferta 3 cutii la 45 lei, nu stiu daca le-au scumpit intre timp. Au 3 sortimente: alba, cioco cu lapte si cioco dark.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: