· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (196)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (196)     
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.02.2010 10:03     citat 

Neatza fetelor!

Referitor la cele care n-ati avut parte de o copilarie fericita sau intelegere... trist ...imi pare tare rau! Sa dea domnul sa fiti rasplatite cu propria familie armonioasa si fericita mereu! sarut

Eu cu toate ca am avut parte si de portia de bataie la greu nervos (e adevarat ca eram si un copil imposibil si realizez si mai bine acum cand o vad pe Bia chiar daca tot nu gasesc scuzabil metoda asta de educare si o vad din contra ca slabiciunea parintelui o incapacitate de a stii sa manevreze/abordeze situatia si o metoda de a-si varsa nervii) am avut parte de iubire si intelegere pe masura.
Pot sa zic ca ma simt norocoasa cu parintii si socrii pe care ii am. M-au sustinut enorm din toate punctele de vedere, de fiecare data cand am avut nevoie, m-au inteles, m-au ascultat si chiar daca n-au fost de acord mi-au respectat alegerile. De fapt la felul meu de a fi nici nu se putea altfel! Nu de alta am luat la bataie ... nervos rad Eram mai capoasa ca ei si de mica i-am educat eu pe ei ca tb sa fie ca mine! foarte fericit

Acum revenind la lucruri mai vesele...Am nevoie de un sfat...Cate kg de tort ar tb sa cumpar pt a servii 30 de copii? Nu vreau sa comand nici mai mult sa fac risipa caci nu dau pe afara de bani dar nici doar sa le fac doar pofta cu tortul...

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 7 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 10 luni

02.02.2010 10:14     citat 

Hm... dificila treaba:)

Poti sa te duci la cofetarie si sa vezi o prajitura (mare cam cat o felie de tort) sau chiar o felie de tort cam cat cantareste. Sigur doamnele de la cofetarie ar trebui sa stie. Apoi inmultesti cu 30 si vezi cam cat iesie sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

02.02.2010 10:20     citat 

Biencutz, cam 3 kg ar treb. Se da cam 100gr per portie. Asa ne-a facut calculul la botez.

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 11 ani, 7 luni

02.02.2010 10:24     citat 

Biencut, imi aduc aminte ca la botez am fost sfatuiti sa apreciem portia de tort cam la 150 gr de persoana...inmultit cu nr de pers am obtinut o greutate aproximativa trag cu ochiul

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.02.2010 10:32     citat 

Da, fetelor dar la voi a fost vb de adulti unde au lic mai mult sa bage la ghiozdan scot limba iar dintisorii si ce papa nu mai conteaza asa tare...Pe mine ma intereseaza cam care ar tb sa fie portia pt un copil. Deci tort pt 30 copii in total.
Si da 3 kg in mod sigur vor ajunge dar vreau s ama asigur ca nu fac nici risipa caci e destul de scump kg de tort si unde mai pui ca am dat o caruta de bani pana acum pe farfurioare, lingurite, pahare frumos desenate, etc...De o domnisoara am si mandra mea vrea la gradi cum au facut si alti parinti: baloane si coifuri pt copii, farfurioare, pahare, etc cu desene frumoase, totulet, suc, bomboane...Si chiar daca la ei vin de regula cam 18-25 copii eu tb sa iau in calcul cam pt 29 copii cati sunt de fapt inscrisi la ea in grupa ca poate-i apuca pe toti sa vina in ziua respectiva la gradi. Plus am luat la doamne cate o cutie de bomboane..S-au dus banii! plang sau sunt foarte trist
Chiar nu prea ne permitem atata dezmat dar stiu cat am tanjit si eu cand eram copil sa-mi fac ziua de nastere si daca in alta parte nu-mi permit sa i-o organizez macar la gradi sa se simta printesa... scot limba Si i-am luat si un pahar special pt ea ca chiar sa se simta printesa si acum sunt in cautare si de un coif frumos sau poateii iau o diadema-coronita sa se simta mai cu mot decat ceilalti! scot limba [/url]

sus

Denunta
urschuletz

Copii

02.02.2010 11:12     citat 

Eu zic ca nu faci risipa, poate se mai trezeste vreun bunic cu vreun fratior sau poate mai vine directoarea..nu stiu treb sa fi pregatita. Pana la urma ce ti-e 2,5 sau 3 kg.
Frumos paharelul.

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

02.02.2010 11:49     citat 

La multe lunite, Andrei! Adina, pe unde sunteti?
Ankkka...si noi avem patut la fel ca alvostru, doar culoarea difera. La fel nu mai folosim patutul mic de la 2 luni. Al nostru e galben ca e atunci tot eram in cumpana...avem fata sau baiat? L-amluat cu 250 din Dragon. Mai nou e doar pe post de mobila ca Dia dosrme doar langa mine de ceva vreme. Am invatat si cum sa o pun noaptea ca sa n-o mai acopar cu plapuma.

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

02.02.2010 12:39     citat 

Eu observ o chestie pe forumul asta ...asta pt ca doarme Dia la mine in brate si n-am ce face decat sa rascolesc forumul> pe masura ce se inmultesc piticii aia de la avaatar, sau stelute sau ce vor sa fie, si mamica numita devine mai increzatoare in xforta cuvintelor sale, incepe frate si face niste acuzatii la adresa unor biete fete care vin si ele pe forumul asta in tatonare de teren prietenos. Na, or fi si trazniti care scriu schizofrenii, dar eu presimt ca in curand forumul asta va avea un continut exclusivist. Deja cand vad un titlu mai aparte imi imaginez ce comentarii se deschid. Ma amuza doar limbajul si expresiile folosite, dar na... am simtit-o pe pielea mea ce inseamna sa fii speriata si altele sa rada de persoana ta.
rad rad Asta ca n-aveam ce face, nu ma bagati in seama. Deci... ce faceti voi? Mai e careva care se plictiseste?
Eu astept sa ma sunte de la Tghiol sa-mi spuna ca a ajuns directoarea sa ma duc si eu sa iau foaia s-o depun la dosarul de indemnizatie. M-am saturat sa mblu dupa unul si dupa altul, joi expira cele 60 de zile si n-am intarziat din cauza mea. CCe se intampla daca nu depun dosarul la timp? pierd toti banii, sau numai pe lunile trecute?

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.02.2010 1:07     citat 

Alexya, pierzi banii din urma si ar fi pacat! De dat ti se da oricand dar incepand cu luna respectiva nu si din urma.

sus

Denunta
lara_ro

Copii

02.02.2010 1:13     citat 

Alexxya, suntem si noi pe aici, eu "ocupata" rau cu Farm Frenzy rad

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

02.02.2010 1:15     citat 

Alexia patutulkl-am luat cu 350 tot din dragon rad rad
Am papat salau cu legume ,yami-yami .ce ia placut foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
lara_ro

Copii

02.02.2010 2:10     citat 

Eu am incercat azi sa-i fac o combinatie de fructe si branza, ziceam eu, buna: mar, para, un pic de kiwi si branzica. A luat Teo cuminte vreo 2 lingurite, si pe urma gata, a inchis gurita. Ma gandeam ca asta e, azi nu avem de gand nici fructe sa papam...cand colo, combinatia aia era amara! Sa fi fost de la kiwi? Oricum nu-i mai dau / pun kiwi in nimic, dar totusi...si doar am gustat din el, si era dulce-acrisor, nu amar. prostit

sus

Denunta
urschuletz

Copii

02.02.2010 2:26     citat 

Am venit si noi de afara si ce bine ne-a prins.

Alexya, am obs si eu ce vrei sa zici dar..asta e..luam si noi ce e bun trag cu ochiul

Lara, citisem ca ar fi bine de evitat combinatia kiwi cu lactate, dar de ce nu am gasit. Citisem o chestie cu ce contine fiecare fruct si la kiwi asta era specificat.

Anka, ma bucur ca i-a placut. POate reusim si noi sa cumparam salau sa-i facem. Azi a papat 150leg, pana incepe si tine mancarea in gura si plange..atunci ma opresc ca oricum nu obtin nimic.

sus

Denunta
ankkka

Copii

02.02.2010 3:04     citat 

Eu nu pot sa ies afara cu fata ,e un alunecus in curte ,deja eu m-am dat cu roatele in sus rad dar sa mai ies si cu ea .
Doarme de o jumatate de ora spre sa doarma mai mult de data asta ca ma inebuneste cu somnul asta de o juma de ora .
Azi noapte a dormit bine ,am culcat-o cu mine si cum crajnea un pic ii puneam suzi si adormea la loc ,dar parca nu as vrea sa o invat cu mine in pat dar ce sa fac asa dorm si eu .
Despre peste ce sa va spun era inebunita dupa gust ,aveam si supica in caz ca nu vroia sa pape salau ,ma bucur mult ca i-a placut foarte fericit

Voi ii mai dati alta masa de solide dupa cea de dimineata si pranz ??
Eu mai ii dau cate ceva pe la ora 16-17 ,asa un iaurtel un grisulet ,dar nu mai stiu ce sa ii dau prostit

sus

Denunta
ankkka

Copii

02.02.2010 3:09     citat 

Fimea azi noapte incerca sa doarma pe burta ,(ea doarme pe spate de la nastere iar de o saptamana a descoperit ca poate si pe o parte ),si punea capul in perna si isi ridica fundul in sus rad rad rad pana la urma a renuntat cred ca a simtit ca nu e comod rad rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: