· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (196)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (196)     
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 4 luni

02.02.2010 3:18     citat 

Buna fetelor!

Aveti niste copii superbi!!!

Irinaimi pare sincer rau de perioada prin care treci, cred ca sunt dintisorii de vine!!! Hai ca se fac fetele noastre mari nu! sarut

Anka felicitari ptr dintisorul 2!! poza ta mi-a amintit de perioada burticii si cum ne laudam noi ce am mai cumparat.

Of si noi tre sa mergem sa luam hainutze..dar stam cam prost cu bani acum..dar trebe

Mai fetelor fimea se ridica in picioare..cand ii dau manutele sa se ridice nu vrea in funduletz, chiar daca sta destul de bine, se ridica direct in picioruse si se bucura sare si da se o ia cu pasii foarte fericit si sta copacel ptr 2-3 sec cat i-am dat putin drumul..dar sa ma vada!!!

Ce ziceti o ia in picioare repede?

VA pupicim ca sa va mai indulcim ziua!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.02.2010 3:40     citat 

eu ma simt f norocoasa. Am primit pt Mihaita de la o prietena aproape 2 saci de haine si un balansoar electronic adaptat pt priza pe care va tb sa le restitui cand nu-mi vor mai folosi. Oricum nu mai am de gand sa fac alt bebe asa ca mar fi incurcat in casa. Si am mai primit de la un prietent tot asa aproape un saculet plin cu haine chiar f calitative si daca nu toate mare parte si de firma...Astea din urma nu tb sa le restitui dar cum nu vom avea ce face apoi cu ele le vom da mai departe.
Daca urma sa nasti ti le dadeam cu mare drag tie elena caci stiu cum e sa stai prost cu banutii. Asa a fost si la noi la Bia dar noroc cu nasii ca ne-au cumparat o caruta de haine pt diverse varste incat pana la un an cel putin am cumparat putine haine si mai mult de drag.
Acum am pe cele de la Bianca caci multe din ele se potrivesc si pt baieti chiar multe erau parca mai mult de baieti,cele de la prietena si cele de la prieten de as putea creste cu ele cred 3-4 copii odata!
Macar din punctul asta de vedere pana la 2 ani sunt asigurata si mi s-a zis ca mi se va face "aprovizionarea si in continuare" asa ca macar grija asta nu o mai am. Ce voi mai lua voi lua de drag dar la cat de noi sunt ultimele primite si la cat de multe ar tb sa-mi dau peste maini daca imi face ceva cu ochiul. rad

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 2 luni

02.02.2010 3:58     citat 

Am venit. Iar n-am facut nimic. Nu stiu ce e de facut. Cui sa ma plang, sa se vada ca eu as fi dus actele la timp, dar nu sunt de gasit directorii
Ankkka...inseamna ca eu am ajuns la reduceri, ca eu am luat ultimul patut, de sus, de la et 1

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.02.2010 4:03     citat 

Alexxya, cred ca doar cu o cerere scrisa si cu un nr de inregistrare pe ea. Dar acum e tarziu pt ca termenul legal de raspundere pt o cerere scirsa e de 30 de zile...Dar n-am inteles...Ai fost si ai lasat actele sa fie completate si nu le-au completat? Daca da, si daca a trecut mai mult de 3-7 zile spune-le ca mergi sa faci plangere la itm caci pt acte parca asta ar fi termenul legal...Sau afla adresa directoarei si du-te peste ea acasa! nervos

sus

Denunta
alexxya

Copii

02.02.2010 4:23     citat 

Biencut...nu ma lasa fata sa-ti spun cum a fost, dar revin ceva mai tz. Zi-mi numai daca la
la data de.... se implinesc cele 42 de zile din concediul de lauzie
trebuie completat? si daca da, cum le calculez? cu weekend sau fara
Eu am avit 3 locuri de munca si e mai complicat o sa-ti povestesc

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 5 luni

02.02.2010 5:16     citat 

Alexya, inumeri si zile de wek tot.

Elena sarut si pt Alesia sarut

Biencutz, frumos din partea nasilor tai.
Eu am o punga de lucrusoare si una mai mica cu mici jucarioare, chiar nu sunt mare lucru dar m-as bucura sa le pot da cuiva care are nevoie si nu gasesc cui. Eu am un finutz pe drum da multe sunt roz....

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.02.2010 5:44     citat 

Alexxya, se tine cont si de week-end.

Ursu, da am niste nasi pe cinste. Acum ma bucur ca nu fac botezul devreme caci daca imi cumparau si la Mihai atatea haine ca la Bia...Si nici cand voi face botezul n-am nevoie sa-mi ia caci am destule. Ma uitam la ultimele primite si vad ca usnt firme bune gen Zara, Disney, etc.
Referitor la hainute...Astea care vor fi acum de dat chiar tin sa le dau unei persoane cunoscute care are nevoie de putin ajutor deci nu ne-aparat sa fie saraca lipita dar daca nu voi avea cui le voi duce bunicei mele si ea le da mai departe caci la Biserica afli de oameni samani. Asa ca ori gasesti din fetele de aici cui sa le dai ori le duci la biserica caci preotii sigur cunosc oameni nevoiasi.

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 3 luni

02.02.2010 5:48     citat 

Pupici la bebelusi si felicitari pt dintuci! sarut

Am iesit si noi afara si a fost tare bine! Am dormit bine, am papat bine...cred ca va prinde mama curaj si vom iesi mai des.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

02.02.2010 5:49     citat 

Anka, Meli papa ca si Antonia. 3 mese lp si 3 pireuri.

Biencutz, la Biserica nu m-am gandit jenat

sus

Denunta
alexxya

Copii

02.02.2010 6:05     citat 

Multumesc pt raspuns.
Biencut... eu sunt invatatoare. Pana la 1 sept am fost in Tghiol iar de la 1 sept pana la nasterea Dianei m-am titularizat in alta parte... in plus am fost angajata si la firma noastra...deci am din invatamant contiuitatea aceea obligatorie in cartea de munca iar de la firma venituri adiacente. Chestia e ca de la scoli mi-am luat adeverintele alea si erau format vechi.Apoi am fost cu formatul nou eu sa le arat ce si cum...asa e cand te confrunti cu persoane care rar se informeaza...nu m-ar fi deranjat chiar asa daca s-ar fi miscat ceva mai repede ca au fost sarbatorile, toata lumea in concediu si distracite, scoli inchise. La inceputul lunii ianuarie a fost in concediu directoarea de acolo deunde sunt titulara, apoi a venit codul galben si nu am mai putut trece de nameti, cand in sfarsit se putea trece secretara era in examene-acolo nu e contabila... si secretara nu stia prea bine ce sa completeze, asa ca faza cu zilele de lauzie mi-a lasat0o necompletata si trebuie sa completez eu...Am fost cu dosarul si cica nici macar foaia de la firma nu e completata corect pt ca art 51-cel care era trecut pe foaie despre incetarea activitatii cica ar fi stipulat pe undeva ca trebuie sa incetez activitatea in acelasi timp in ambele locuri de munca. Contabilul nostru de la firma a zis ca nici vorba de asa ceva si mi-a dat nr lui de tel ca at cand sunt la depunerea dosarului sa vb el cu tipa aceea. Deci e nebunia de pe lume...plus ca joi e ultima zi din cele 60 de zile....pt ca am stat dupa directori, cod galben, foi completate gresit...si uite asa a trecut timpul. Eu la depunere am fost de 2 ori pana acum dar m-au intors de fiecare data.

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 10 ani, 2 luni
am nascut deja!

02.02.2010 6:05     citat 

bianca, urschu mersi sarut
eu l-am pus pe raul pe picioare desi stiu ca nu e bine, muream de curiozitate sa vad ce face si spre uimirea mea a facut 3 pasi pana sa se indoaie de picioare, a fost prima si ultima data cand l-am pus asa jenat
biencut ce frumos, eu zic ca merita toti banii mai ales cand iti vezi copilul fericit

sus

Denunta
alexxya

Copii

02.02.2010 6:11     citat 

Fata mea e tare linistita in ultima vreme sarut Doarme , mananca, rade, doarme...mai face ea scandal dar nu asa mult ca inainte. Adica are o norma pe zi dar mai mica. Daca se intampla sa planga dimineata, dupa aceea toata ziua e numai un zambet, chiar si daca o imbrac sa o scot afara. Suporta chiar si caciulita surprins sarut ceea ce nici nu se accepta pana de curand. In scaunul de masina o plimb peste tot cu mine ca nu am unde sa o las cat umblu cu foi si dosare, sau cand ma duc sa rezolv pt firma una alta....ea zambeste pana plec de pe loc, se uita la mine zambind si staaa asa vreo 5 min apoi adoarme. Si pot eu s-o iau in brate de acolo ca ea doarme in continuare. Doar daca stam mult pe loc se trezeste si simte nevoia sa faca ceva. Se plictiseste repede si se foieste si trebuie intoarsa si bagata in seama. In seara asta am lasat-o in pat si m-am intins langa ea ca tare ma simteam obosita. A adormit uitandu-se la mine cu o mana pe tzitzi...sa nu i-o fure cineva scot limba N-am putut sa dorm, dar ea inca doarme

sus

Denunta
urschuletz

Copii

02.02.2010 6:12     citat 

Anca si eu am incercat cu Meli dar nimic.

Am mai pus-o acum pe olita ca am vazut ca se secremea, probabil ca m-am inselat ca nu a facut nimic. Dar cel putin nu a schitat vreun gest de nemultumire.

Sunt fericita ca a papat 150 de fructe surprins mar para banana. Dar a fost de o cumintenie azi..desi nu a dormit decat o jumate de ora. Deci eu trag concluzia ca ea papa daca e bine dispusa si calma, dar de ce depinde aceasta buna dispozitie nu stiu

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 10 ani, 6 luni

02.02.2010 6:14     citat 

----------
urschuletz a scris:
Lara, citisem ca ar fi bine de evitat combinatia kiwi cu lactate, dar de ce nu am gasit. Citisem o chestie cu ce contine fiecare fruct si la kiwi asta era specificat.
----------

Eu habar n-aveam ,dar clar m-am invatat minte.

sus

Denunta
alexxya

Copii

02.02.2010 6:14     citat 

Pt per de lauzie numar si ziua in care s-a nascut Dia confuz Ea s-a nascut pe 28 sept...deci nr si ziua de 28 sau de pe 29 incep? nr pur si simplu 42 de zile calendaristice?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: