· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii 2005-2006 (cap.10)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii 2005-2006 (cap.10)     
pupy

Copii
Anna: 14 ani, 8 luni
am nascut deja!

13.01.2010 5:23   Nazdravanii Iernii 2005-2006 (cap.10)  citat 

05.Decembrie.2005- Cezara Maria (Cristine)
07.Decembrie.2005 - Matei Cristian ( Piscoto)
08.Decembrie.2005- Rares Andrei (Osteffy )
10.Decembrie.2005- Helena(Danielle13)
15.Decembrie.2005-Cristiana (Fatadedac)
15.Decembrie.2005 - Alexia Miruna (MADAU),
16.Decembrie.2005-Ilinca(Babyboy),
16.Decembrie.2005 -Mario Raul (Kamykaze8),
29.Decembrie.2005- Corina Sanziana (Nelus),
30.Decembrie.2006-Denisa Andreea(Denig),
06.Ianuarie.2006 - Lara Maria (Liutza)
20.Ianuarie.2006- Thea Ana(Zuzalina)
24.Ianuarie.2006- Mihaita(Alexuca)
27.Ianuarie.2006- Horea Matei (Minteuan)
12.Februarie.2006- Bogdan Alexandru(Criss_bb)
14.Februarie.2006- Vlad Paul(Monica77)
27.Februarie.2006- Anna(Pupy)
27.Februarie.2006-Patrick Alexandru(Silviamures),
03.Martie.2006 - Daniel Luca (Chisicuta)

Ianuarie
zuzalina-Cora Cristiana---- 02.01.1976
minteuan - Simona ---- 23.01.1974
fatadedac - Claudia ---- 24.01.1974

Martie
Cristine - Cristina - 21.03.?

Iunie
babyboy _ Luana---19.06.1971

Iulie
osteffy -Stefi ------01.07.1976
monica77 - Laura ----07.07.1977
kamykaze8 - Camelia ---08.07.1976
MADAU-Madalina-11.07.1978

August
Criss_bb-Cristina----13.08.1973
Septembrie
pupy -Vali--- 10.09.1978
danielle13 - Mari -----13.09.1977
chisicuta - Magda -19.09.1974

Octombrie
liutza-Camelia---08.10.1978
alexuca - Mihaela ?24.10.1978
Piscoto-Mihaela----29.10.1975
Noiembrie
denig-Dana ----28.11.1977

Decembrie
nelus-Ionela-12.12.1978
silviamures-Silvia---26.12.1978

Pentru incarcarea pozelor puteti folosi http://tinypic.com/ aveti acolo o obtiune pentru micsorarea pozelor inainte de a le incarca.pentru a numai largi pagina...

Capitolul anterior sageata http://www.parinti.com/modules.php?name...&start=135

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

13.01.2010 5:37     citat 

Mari,noi ne-am mutat din orasul unde Anna a mers la gradinita ....deaceia spun mereu ca Anna plinge...ca ia vrea la prima gradinita trist ....
Luana,imi pare rau de masinuta ta trist ...
Tortul este din blat de cacao insiropat cu sirop de zahar cu rom....umplut cu crema de ciocolata si cu visine de la compot....si glasat la sfarsit in ciocolata.....si gata...ca nu am avut timp de migaleli si alte cele.....a iesit bun trag cu ochiul
Cit despre casuta....doamne ite mai sunt de facut.....dar lasa ca le facem noi pe toate cu timpul....important este ca am reusit sa ne mutam aici ....restul le facem noi pe parcurs.....
De ex. in ap. nostru la bucatarie aveam doar 3 scaune jenat asa ca acum am luat doua scaune de la socrii....maine mai iau doua sau trei de la o matusa jenat si tot asa....ca noi vrem sa dam comanda de o masa din lemn cu scaune dar pina la vara cind este liber nenea ala la care vrem sa dam comanda......ne multumim cu ce avem....nu fac figuri scot limba
Astazi au venit sa ne instaleze aragazul trag cu ochiul deaceia am facut si tortul ca sa probez cuptorul rad .....
Lustrele tot astazi a venit cineva sa le puna.....mai sunt multe de facut.....sanatosi sa fim...ca le facem noi .....
Camera Annei este cea in roz ...tre sa mai pun o poza doua ca nu am pozat toata camera...dar promit sa pun poze curind zambet

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 14 ani, 11 luni
R: 13 ani, 5 luni

13.01.2010 5:41     citat 

va invit la ascultat
http://www.youtube.com/watch?v=W-av2qVhkyM
http://www.youtube.com/watch?v=ZX3ohY-e8wE
http://www.youtube.com/watch?v=aSDjALy3...re=related
http://www.youtube.com/watch?v=0bIy1GWgcg8&NR=1

sus

Denunta
danielle13

Copii

13.01.2010 5:46     citat 

cred ca vin si eu la masa la voi suna yammmy zambet important ca aveti casuta ca in timp le faceti voi pe toate zambet
vreau o informatie de la tine . de la unguri primesc o data pe an de la o tanti care face concediu nu stiu la ce strand fidea. sunt la pachetele mici si sunt asa de subtiri cat acul . le stii? sunt scumpe? ma bate gandul cand vin in ro sa cumpar si eu .. tu stai departe de vama de la arad?
luana nu suna bine cu masinuta . imi pare rau.. trist de cand avem zapada conduce numai sotul la noi . eu ma lupt cu sania si cu carutul .. plang sau sunt foarte trist si ma termina diaia nici nu mai fac nimic decat ma indop ochi peste cap

sus

Denunta
nelus

13.01.2010 8:09     citat 

MAAARIII, baga-ti mintile in cap si motivarea in oase! Ce e cu melodiile astea? Matale ai probleme cu corasonul? Trecand acum peste glumele nesarate de mai sus, daca ai dispozitie "romaneasca", iti dau un indiciu. Eu si sotul ascultam de pe net radio ROGOLD. Este numai muzica romaneasca: Mihaela Runcenu, Laura Stoica, Angela Similea, Stela Enache, Monica Anghel, Luminita Anghel. ....etc Cantece din 1970 incoace! De unele nu am auzit niciodata, dar trebuie ascultate si cu inima si cu creierul. Numai cantece superbe! Asa ca draga mea te invit pe frecventa ROGOLD sa plangem impreuna sarut

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 14 ani, 11 luni

14.01.2010 1:53     citat 

neatza , coconette
eu sint foarte bucuroasa. am iesit azi in pauza de prinz si-am intrat intr-un anticariat si mi-am cumparat o caseta de bijuterii veche, compartimentata inauntru si captusita cu catifea mov pal, si ce e mai frumos e ca are o micuta balerina care se invirte cu cheita, pe muzica, si se oglindeste in oglinda de pe capacul din interior. Stiti precis despre ce vorbesc, e genul de obiect pe care il mostenesti de la bunica..... sau, il cumperi, daca ai putin noroc. Sint tare bucuroasa . zambet O sa vad cum pot so reconditionez, sau macar s-o curat / lipesc pe ici pe colo. zambet

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 14 ani, 10 luni
Alexandra: 10 ani, 9 luni

14.01.2010 3:19     citat 

Babyboy imi pare rau ptr masinuta ta mai ales ca si eu tot kia am trist ...super cutiuta..cat ai dat pe ea, de curiozitate?
Pupy cand ai o cliputa libera sa ne pui si pe noi la poze jenat ...daca mai trebuie vreo poza iti trimit...pupam fata muncitoare si gospodina sarut

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

14.01.2010 5:31     citat 

Luana,cred ca arata super fain cutiuta foarte fericit ...si mie imi plac lucrurile de la anticariat trag cu ochiul .....si inca visez sa am o oglinda cu masuta veche de pe vremea bunicii scot limba ....dar cine stie...poate o sa o am vreodata trag cu ochiul
Alexuca sarut sarut sarut sarut sarut nu te supara..pentru noul capitol promit ca va pun si pe voi in tablou jenat acum am fost luata pe nepregatite...credeam ca face Luana capitolul asta nou scot limba sarut si nu m-am pregatit jenat .....
Dar promit sa refac tabloul pentru noul capitol trag cu ochiul
PS: astazi Anna nu a mai plans cind am sus-o la gradi foarte fericit ....doamne ajuta...sper sa se fi acomodat zambet
Zuzule,cum se mai simte Thea? sarut sarut sanatate multa sarut

sus

Denunta
criss_bb

Copii
mister B: 14 ani, 9 luni

14.01.2010 7:42     citat 

Of Luana imi pare rau ca ai patit pocinogul, e tare greu din doua motive: e iarna si apoi trebuie sa depinzi de altcineva care sa te transporte mai ales ca esti cu fata, servici si toate cele...
Noi suntem acasa cu febra(fara tuse si nici nasul nu ii curge) de aseara, doamnele de la gradinita nu s-au invrednicit nici un nurofen sa ii dea din pacate...asta e...sa speram ca e doar o raceala ceva....nu vreo nebunie ...ca deh unde e beleaua mai mare hop si eu.... trist
Zuza sper ca sunteti mai bine, sanatate multa va dorim...
Mari da de unde ai gasit mama groapa asta cu melancolie, apuca scara si iesi din ea....!!!
Pupy felicitari pentru casuta! E foarte frumoasa, sa o stapaniti sanatosi si acum sa vina si bb 2 ...ca asa ziceai...
Nell ce mai faceti cu dansurile? Cred ca ii place Corinei...
Liutza arata f apetisanta mancarea facuta la grilul ala de masa...nu prea am vazut asa ceva pe la noi ...ma rog nu prea m-am uitat in ultimul timp la electrocasnice...
Alexuca, uite ce s-a potrivit de data asta cu nick-ul tau ...stiu ca de la bb fetita care credeai ca e Mihaita e nick-ul nu? Nastere usoara iti dorim!
Steffy asteptam vesti de la tine!
Fata de dac foarte interesanta ideea cu zoo! Noi am fost aici la noi dar nu am ramas impresionata, as fi vrut sa vada si Bogdan elefant dar nu mai aveau ....si mi s-a parut ca nu mai sunt atatea animale ca pe timpuri...

sus

Denunta
danielle13

Copii

14.01.2010 8:51     citat 

gata am cazut din pat azi am fost pe 220 si maine sunt la fel .
pupici la toate sarut

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

14.01.2010 9:18     citat 

Danielle,mai ai punga in care a fost fideaua? ...ca aici se gasesc mai multe sorturi de fidelute ......dar nu ..nu sunt scumpe....
Si eu cumpar fideluta pentru Anna ai place sa aiba in supica sau cu laptic zambet
Criss trist sanatate multa pentru Bogdanel sarut
PS: Dana,cum ai cazut din pat? jenat ...

sus

Denunta
danielle13

Copii

14.01.2010 9:26     citat 

vali habar nu am ce scria pe pachet scria cu rosu era pachetele un pic mai lungi ca palma si groase asa ca pumnul . dar sunt asa de fine ca sunt super in supa .
ieri am fost la melancolie rau de tot .
jenat

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 14 ani, 10 luni

14.01.2010 9:38     citat 

Buna seara la fete.
Stefy,ma bucur ca vad ca avem vesti de la tine,sa vad ca esti bine.Arati bine iar Rares a crescut si e un scump.
Sanatate multa lui Bogdanel.
Zuza,Thea ce mai face?Sper ca este bine.Doar mai are putin si face chef mare,nu?Si noi mam folosit cu succes bioparox,sprey cu antibiotic local,pentru gat .
Pupy,aveti o casa superba.I-mi place baia,camera fetei se vede putin iar din afara i-mi place.Ai sa te obisnuesti,doar esti melancolica caci in fostul apartament ai multe amintiri.Vezi,usor,usor si Anna se acomodeaza la gradi.
Luana,ai facut un tort superb si felicitari pentru achizitia facut.Esti mandra de ea.
Nell,si spui ca nu esti melancolica.Muzica din '70 spui!?intradevar,sunt melodii vechi care te ung la suflet.
Claudia,ati petrecut o vacanta superba.Pe la voi la scoala care sunt spiritele ?Cu ceea ce se aude in invatamant?
Alexuca,sarcina usoara in continuare.Mai ai putin.Ce frumos ca vei avea o fetita.
Noi ,sambata am facut o vizita fulger la Mangalia.Nu am anuntat ca mergem si i-am surpins foarte mult pe ai mei iar pe Deni nu puteam sa o mai iau acasa ca ea nu a facut plaja si nu a stat destul la mamaia.In schimb a fost pe faleza si a dat de mancare la lebede.
Pupici la toata gashca si la prichindei. sarut

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

15.01.2010 12:49     citat 

Buna,fetele!
Mari,astazi am facut supa si am pus acele paste de care vorbesti trag cu ochiul ...fac poza si pun mai tarziu foarte fericit .....pastele nu sunt scumpe deloc.....diferenta de citiva forint de la pachet la pachet....depinde din cite oua sunt facute ...dar nu sunt scumpe
Si Annei ai plac foarte mult aceste paste foarte fericit
Denig zambet ce n-as da sa merg si eu pina la malul marii ochi peste cap foarte fericit te invidiez asa un pic mai mult scot limba dar imi trece repede trag cu ochiul
Cit despre acomodare jenat ai dreptate......eu sunt inca cu gindul la apartamentul nostru ochi peste cap ...dar sper sa ma acomodez si sa ma simt bine ca acasa si aici.....
In primele zile mi-a fost foarte rau...nu puteam sa imi gasesc locul....la buda nu am mers multe zile jenat jenat ....abia acum incep si eu asa un pic sa ma simt un pic bine...ca acasa.....ieri am dormit prima noapte asa un pic mai bine.....ce sa fac si eu scot limba casa prea mare rad de la ap. cu 2 camere la casa cu 5 camere prostit foarte fericit tre timp pina ma acomodez
Va pupic pe toate si mai vb
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 14 ani, 11 luni

15.01.2010 4:32     citat 

neatza doamnelor
ma bucur ca e vineri. ma simt obosita si-mi doresc doua zile acasa.
am sa pozez cutia mea de bijuterii sa v-o arat si voua (am dat 50 lei pe ea) _mult, putin, nu stiu, dar mi-a placut asa ca merita pentru mine.
pupy, eu de-abia aseara am vazut camera anei in pozele tale, sper sa apuci sa mai pozezi casa mai incolo, ti-am admirat si cuptorul electric nou, sa faci minunatii la el... intrebare: mobila e toata a voastra? sau va mai si lasat fostul proprietar ?
cit despre noul capitol, draga mea, daca tu te asteptai sa fac colaje si inserez poze si glittere, ma tem ca m-ai supraapreciat .... eu speram sa trag macar o lista cu copy/paste, si te asteptam cuminti sa vii sa-ti reiei atributiunile! rad
criss, sper sa se faca bine bodganul tau cit mai repede.
mari, spor la treburi. ce fac fetele? sint sanatoase?
denisa ce mai face? n-ai mai zis nimic, dana, de fata...
noi va pupam, ma duc sa-mi recuperez copilul de la gradinita, week-end frumos va doresc tuturor.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: