· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii(2005-2006)cap.11
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii(2005-2006)cap.11     
danielle13

Copii
H: 15 ani, 4 luni
R: 13 ani, 9 luni

07.02.2010 10:49     citat 

luana eu credeam ca ta faci frumoasa ieri confuz
da a fost super fara cocute . mai ales ca nu am pentru amandoua dvd pentru masina si pana acolo si inapoi cand am mai fost a fost circul prea mare.
azi sotul e la bucatarie .. eu sunt de rand la curatenia generala afara trepte, beci si cum avem zapada m-am scos ca nu trebuie sa fac si curtea. foarte fericit iar la 3 avem musafiri la cafea .
legat de mese intinse sincer aici nu se poarta ca in ro . ori servesti mancare rece ori ceva gatit dar nu 7 feluri sincer.

sus

Denunta
silviamures

Copii
Patrick Alexandru: 15 ani, 1 luna
Cristian: 11 ani
am nascut deja!

07.02.2010 11:01     citat 

----------
danielle13 a scris:
legat de mese intinse sincer aici nu se poarta ca in ro . ori servesti mancare rece ori ceva gatit dar nu 7 feluri sincer.
----------

mai, dar ce ar fi daca as schimba si eu regula. Chiar ma gandesc serios la asta. O sa vb si cu sotul.

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 15 ani, 3 luni

07.02.2010 11:27     citat 

Nel,nu ai stat cumintica si ai fost la serviciu!?Ma bucur sa aud ca te simti mai bine si te odihnesti.
Luana,te-ai facut frumoasa.Broavo tie.Mi-ar trebui si mie o escapada din asta dar nu stiu cand am sa reusesc sa o fac.Daca plec de acasa singura,cu vreo treaba dupa 30 min,maxim 1h- e mult,sotul ma innebuneste cu telefoanele.Ce fac,mai stau ,cand vin...
Mary,frumoasa escapada si la voi.
Silvia,te pregtesti de petrecere.Noi ,dumiica trecuta am fost la o petrecere la locul de joaca unde si-a serbat si Corina ziua si mancare a fost asa:un platou cu preparate si cascaval,paine feliata,pizza luata calda care a avut mare trecere la copii,prejiturele,suc fara acid pentru copii,si buturi pentru adulti+ cafea calda .Toate aduse de acasa iar pizza facut comanda.
Mary,spor la curatenie.
Maine incep sieu munca si...ninge iar trist Ma gandesc cu groaza ce frig este in scoala.
Iar Deni merge la gradi,deja ma plagea ca-i este dor de colegii ei.
Acushca plecam in vizita si mai tarziu vom avea si noi musafiri.
Pupici si sa aveti o zi frumoasa sarut

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 15 ani, 3 luni

07.02.2010 12:27     citat 

mari, ai inteles bine de prima data, ieri am fost la coafor , acolo am stat 4 ore si jum, am zis eu ulterior "service" in sensul ca mi-am facut revizie generala, adica si par, si manichiura/ pedichiura/ cosmetica foarte fericit (aici slabut, epilat si pensat, atit). Sincer, ma duc rar, nu e sportul meu preferat, nu am suficienta rabdare, si ma duc ptr treburile pe care nu le pot face eu ca lumea acasa.
eu mi-am terminat treburile repejor azi, mi-a ramas sa calc deseara, dar daca n-am chef, prestez doar urgentele.
deni, fa o intelegere cu sotul. cind pleaca el de acasa, 4 ore de ex, nu-l suni ptr nici o problema, si la fel, daca pleci tu 4 ceasuri, sa nu te sune nici el. eventual spune-i de la inceput, "ma duc sa fac asta si asta, dureaza atita, vin in jur de ora..." eu pe propria-mi piele am invatat ca uneori lucrurile care par subintelese de fapt e nevoie uneori a fi spuse clar. adica nu mai las sa se subinteleaga anumite chestii, ci le enunt, scurt si la obiect. si chiar functioneaza.
silvia, ai toate motivele sa incepi sa simplifici lucrurile. in primul rind ca esti pe ultima suta de metri cu sarcina si nu e cazul sa te obosesti peste masura, apoi ca in curind vei fi mama cu 2 copii mici, deci implicit timp limitat si disponibilitate redusa ptr treburi extra, si nu e de nesocotit si aspectul financiar, ca stim cu toate cit ne costa o tura de musafiri.insa avem de luptat cu "traditia" si obiceiurile precedente.
mari,ce gateste sotul tau? se pricepe? am mai auzit eu de barbati priceputi la bucatarie dar n-am dat eu peste nici unul... rad al meu nu presteaza, insa nici nu moare de foame daca e singur si nevoit sa-si faca ceva. se descurca. E tare insa la facut curat. in ultimii ani rar il apuca cheful si are timp, dar cind o face, e demn de lauda . na, fiecare cu aptitudinile lui zambet
alexuca, voi? ce face mihaita azi?
coana criss, matale esti ok?
nici monique nu mai raporteaza. oare ce face? ori e pusa pe slabit rau de tot, ori s-a apuca de bebe 2 foarte fericit succese, duoamna.

sus

Denunta
danielle13

Copii

07.02.2010 1:16     citat 

acum am inteles rad pica mai greu fisa foarte fericit
paste gratin cu sunca si branza. merge repede .
cand l-am luat nu stia mare branza sa faca dar a invatat si ii si place are rabdare. poate nu invata dar la mine sarcina cu helenaa fost grea si asa a inceput sa faca de toate. la prima supa ia venit si ideea sa puna si usturoi si mancato singur . nu va imaginati ce circ am facut rad . la mine daca sunt plecata ma suna numai daca vreo urgenta legata de fete. in rest am liber . ieri am fost mai pe 220 ca era vorba si de mers la plimbare si nu m-am rasfatat la coafor.

sus

Denunta
danielle13

Copii

07.02.2010 1:22     citat 

deci cu mesele intinse v-am spus cum este aici . ce nu fac si nici nu-mi place sa fac este sa strang in timp ce am musafiri. aici te duci in vizita gazda strange freaca si cand pleca musafirii mai ramane de aspirat si tras o carpa si e gata . mie imi place sa ma bucur de musafiri chiar daca dupa aceea am tenacurile prin bucatarie.
ex am fost sambata trecuta la cumnata mea si a avut la alegere cili con carne si orez cu fructe de mare.

sus

Denunta
nelus

07.02.2010 2:14     citat 

Daca cine ma invita acasa la el ar spala vasele, as simti ca ii este sila de mine sau ma da afara.

Luana rad am vrut ieri sa scriu ca nu vei rezista la toate serviciile din salon, dar ma gandeam/speram sa ma insel. Eu dupa 40 min de stat pe scaun la tuns, imi vine sa ma ridic si s aplec. Cand ma termina de tuns rasuflu usurata, dar de fiecare data uit ca urmeaza partea cu uscatorul si peria. in secunda aia deja disper. La un pensat de 15 min rezist cu greu. 4h si jumatate..... plecam in lume. Singura varianta pt mine sa ma relaxez ar fi sa merg cu o prietena (ceea ce nu reusesc), sau sa cunosc f bine cosmeticiana. Sambata viitoare am programare la tratament cosmetic. De la 15.30-17.30. In spital tenul mi s-a uscat f tare. Distractia va fi 70 ron- demachiat, gomaj, extractie, hidratare intensa, masti etc. De fiecare data cand ajung la cometica regret ca trebuie sa tin ochii inchisi si nu pot citi o carte. Mi se pare ca pierd o multime de timp pretios.Daca ma scapati 2 h in librarie sau biblioteca insa.... e altceva.

Dana, sincera sa fiu eu tin f mult la timpul petrecut cu sotul, dar am invatat sa accept plecarile lui de cateva ore pe week-end. Nici macar nu il sun. Sunt o pauza pt cuplu, in care el se relaxeaza iar eu ma intorc la Nell. sa ma sune sotul in 30 min.... m-as simti controlata si dominata. Acum na, fiecare cuplu cu stilul lui. Poate la voi merge. Domnul tau sot insa mi se pare cam egoist si alintat, iar tu ar trebui sa te gandesti la inimioara ta, la ce vrei, ca apoi sa urmezi sfatul Luanei si sa ii pui pe tapet ce iti doresti si tu. Va trebui sa accepte ca nu e cocosul sau cel care primeste orice si ca o casatorie nu te inghite, ci fiecare isi poate dezvolta personalitatea in continuare.

Zilele astea am citit o chestie interesanta referitoare la monotonia din casnicii. Ea apare pt ca avem impresia ca suntem cu aceesi persoana mereu, dar daca studiem bine si deschidem ochii, vedem ca de fapt si noi si el ne dezvoltam si transformam continuu. Eu stiu sigur ca m-am schimbat, la fel si sotul meu. Sa vedem daca peste 10 ani vom fi mai atrasi de cine vom deveni, sau nu....

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 2 luni
D-P: 8 ani, 3 luni

08.02.2010 9:58     citat 

bai, voi sunteti fete intelectuale, culte si citite, nu gluma!
si eu ma plictisesc la coafor, ba mai mult, ma tampeste prostia din jur, si cheful de vorba al coafezelor ( vrei nu vrei, tre' sa torni din casa) Dar...la cosmetica nu ma plictisesc, doar ca sunt stresata ca dureaza mult si ma gandesc la baiat, atat. In rest, ma bucur de fiecare chestie pe care mi-o face cosmeticiana. De fapt ma bucuram, ca n-am mai fost de luni bune.
recunosc ca nu mi-ar displacea sa ma aranjez in fiecare zi la par, ca am o problema cu asta, si sa imi fac tratamente la fatza des si la corp, si pt slabit. Asta dupa ce am fost la aerobic, pe urma sa merg la birou si apoi masaj relaxant si nani. Suna a dallas, nu? rad rad rad rad Aaa, si neaparat suc cu fetele, si plimbari romantice cu sotul, si in weekend vacante peste mari si tari.

realitatea e ca am o pofta nebuna de mancare, si ca ma fac cat casa si nu ma simt ok deloc. Plus problemele reale si cu adevarat importante pe care incerc sa le uit.

Gata, o noapte buna va doresc!

ps: nelus, cum te simti dupa ce ti-a scos firele?

sus

Denunta
danielle13

Copii

09.02.2010 10:01     citat 

monica de vladut nu zici nimic?
eu azi ma duc cu helena la control cu ochii si sper sa nu zica aia ca ii trebuie ochelari . vineri are carnaval la gardi si tare m-as bucura sa mearga a cam inceput sa tuseasca trist

sus

Denunta
nelus

09.02.2010 1:43     citat 

LA MULTI ANI BIANCA! SA FII FERICITA SI SA AI O COPILARIE FRUMOASA! sarut

sus

Denunta
danielle13

Copii

09.02.2010 1:45     citat 

La multi ani Bianca ! sarut

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 15 ani, 1 luna
am nascut deja!

09.02.2010 4:28     citat 

La multi ani Bianca! sarut Sa cresti mare ,sa fi fericita si sa ai parte de tot ce este mai bun in viata sarut

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 2 luni
D-P: 8 ani, 3 luni

09.02.2010 7:03     citat 

La multi Ani, Bianca!!!!!

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 15 ani, 3 luni

09.02.2010 9:18     citat 

La multi ani,Bianca!
Mary,sper ca Helena sa mearga la carnaval,sa nu tuseasca.
Nelus,sunt de acord cu tine.Cand pleaca sotul singur eu nu-l sun,a plecat cu baietii sa se relaxeze si sunt de acord cu asta.Numai ca el nu vrea sa inteleaga.Ii spun,i-mi da dreptate dar data viitoare face la fel.
Maine la scoala.Gata vacanta.

sus

Denunta
danielle13

Copii

09.02.2010 10:14     citat 

denig spunei ca ai sa inchizi telefonul jenat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: