· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii(2005-2006)cap.11
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii(2005-2006)cap.11     
nelus

10.02.2010 7:05     citat 

----------
danielle13 a scris:
denig spunei ca ai sa inchizi telefonul jenat
----------

De-ar fi asa simplu..... Din pacate la fiecare cuplu merge cu totul altceva si trebuie aplicate metode dupa "inspiratie". Sotul meu pleaca f mult cu baietii. Mai precis cand e cald afara, sau "dupa cum bate vantul", el a plecat. Chiar si iarna daca e o zi senina si vantul ok, a sunat telefonul si .... voila.... raman singurica. F greu am acceptat aceste faze, pt ca pur si simplu pt mine e f important sa stam impreuna. Am incercat eu sa ma pacalesc singura, sa imi spal creierii, sa ma abtin de la comentarii etc dar normal ca tot vedea ca sunt suparata. Abia dupa vreo 6 ani, cam asa, am ajuns sa ma bucur pt ceea ce face si sa profit de plecarile lui. Prin ce metoda a reusit, nu ma intrebati ca nu stiu..... Poate mi-au crescut / murit mie cativa neuroni... e posibil. Acum insa pleaca dimineata si face tot posibilul ca pana la ora 16-17 sa fie acasa. Pranzul, cand doarme Corina, il petrec in mod complet egoist- doar pt mine. Si dimineatza i-o dedic fetei. Dana, incet-incet trebuie sa se schimbe si la tine ceva trag cu ochiul Tu mergi sa te intalnesti cu prietenele tale, fara el, vreodata?

sus

Denunta
liutza

Copii
Lara Maria: 15 ani, 3 luni

10.02.2010 9:20     citat 

'neatza buna tuturor!!!!!! Sunt la un ceai dacă vreţi va servesc cu plăcere se bea cald si neindulcit hahahhaa,declar 59kg cea ce ptr mine a fost un tel de neatins pana ieri sunt mandra de mama ca ma născut asa ambitioasa sarut dar sincer spus si de mine se pare ca se poate cu putina ambitie primele 2 chiar3 sapt. au fost relativ grele dar acuma încep sa mă echilibrez cu apetitul,după ce am băut cisterne de ceai verde am găsit pe net căci Ceaiul alb e cel mai bun costa ceva mai mult eu l-am comandat aici la farmacie 100gr/7euro dar va garantez ca-si merita toţi banii sa nu mi-o luaţi in nume de rău nu fac campanie ptr slăbit ,oricum nu cred in cure de slăbit eu una nu pot sa mananc de pe ce scrie prin reviste mă oboseste pur si simplu am adoptat reteta clasica fără pâine si dulciuri ceai peste 2 L si legume fierte cu carne fiarta, salata de verdeturi si de fructe care se mananca pe stomacul gol asa am dat 3,500kg intr-o luna si mişcare in camera cât Lara se uita la desene o ora întreaga si dupaia mă renovez si eu la frizuri ca vad ca s-a dat startul la renovare scot limba
Cat despre relaţia cu soţul la noi e simplu in cursul sapt el vine la 18acasa asa ca ziua o petrec cum vreau iar in weekend de cele mai multe ori suntem împreuna iar când unul din noi vrea sa fie cu prietenii nu exista comentarii fiindcă asta se intampla rar ca unul din noi sa plece va pup o zi buna

sus

Denunta
nelus

10.02.2010 9:39     citat 

Bravo Lia pt ambitie! Toate stim cat de greu e sa bagi lichide in tine..... Abia astept sa reincep si eu miscarea zambet Eu visam la 58 si acum a 57.5.... Urmeaza faza de mentinere.... Atunci sa te tii!

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 4 luni
R: 13 ani, 10 luni

10.02.2010 9:52     citat 

felicitari lia sarut
nell stiu ca nu este simplu . pe viitor am sa ma abtin de la comentarii .
daca esti la regim ai sanse bune sa mai dai jos ceva. zambet

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

10.02.2010 11:47     citat 

Buna fetelor. imi pare rau ca am absentat. Cam greu e sa te imparti in 10 locuri... scot limba
Revin imediat si cu o poza cu mine.
Am avut de ieri in coace o discutie cu fetele la subiectul minunile anului 2009 pe care cu parere de rau am realizat tarziu ca tb sa o am aici cu voi, mamicile care aveti copii de-o seama cu fiica mea. asa as fi aflat mai multe despre cum sunt copii la aceasta varsta...
Dar am sa dau mai des pe-aici ...

sus

Denunta
nelus

10.02.2010 12:11     citat 

----------
danielle13 a scris:

nell stiu ca nu este simplu . pe viitor am sa ma abtin de la comentarii .
daca esti la regim ai sanse bune sa mai dai jos ceva. zambet
----------

Mari, de aia e forum, sa facem o "stoarcere de creier si idei". Deci asteptam in continuare comentarii. Eu mai ales astept comentariile tale la mesajele mele.

Fetelor, ati vazut voi cum Pupy pune lista, pune poze, dar se cam abtine de la povesti? Ia mai spune Vali ceva!

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

10.02.2010 12:11     citat 

Si poza promisa pt colaj...Ma rog o mai taiati voi cum considerati ca e cazul. sarut

Fetelor acum am citit din urma. Multumim din suflet pt urari! N-am mai sarbatorit-o pana la urma la gradi caci in bucuresti se anunta ca le vor tine inchise sau ca vor primi copii daca chiar nu au efectiv cu cine sta acasa iar la Bianca sigur n-ar fi venit copii caci s epare ca au cu cine sta si mereucand e vreme urata sau alte probleme ne trezim ca sunt extrem de putini copii si decat sa mergem sa sarbatorim poate doar cu 6 copii...
Dar i-am serbat nitel ziua acasa cu fratii si cumnata mea. Ea a fost oricum tare bucuroasa si i-a asteptat f gatita si cu mare nerabdare. Imi pare rau ca am avut defect ap foto iar frate-miu a uitat sa-l ia pe al lui... trist

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 15 ani, 1 luna
am nascut deja!

10.02.2010 12:36     citat 

Buna,fetele!
scot limba Nelll trag cu ochiul sarut hai sa ma apuc la povestit rad
Deci..in acest moment copila este la gradi...io stau de 5 min pe net iar al meu sot drag este jos in bucatarie cool si face paste cu sos de rosii si carne foarte fericit .......
Foarte rar il prind la bucatarie ....dar astazi ma rasfata asa un pic scot limba
Cit despre plecarea cu prietenii.......eu am asa un pic de noroc.....ca el prefera sa organizeze plecari in care sa pot merge si eu......sau daca vrea sa mearga singur atunci sigur merge undeva unde eu nu as vrea sa merg.....de ex. la herghelie sau la expozite de animale etc.......mai merg si eu in astfel de locuri ...dar foarte rar scot limba ...si daca merge singur doar cu prietenii incerc sa ma relaxez si sa ma ocup de mine....in nici un caz nu ma apuc sa dau casa cu susul in jos sa fac alte treburi....ma relaxez si eu......am invatat asta cam greu dar acum imi prinde tare bine cind el pleaca din an in paste cu prietenii "la o bere" scot limba
Despre mindra,ce sa va mai spun....asteapta sa vina ziua ei scot limba ...este tare incintata ca va sufla in mai multe lumanarele rad ......daca era dupa ea punem si 20 in plus rad scot limba ...dar a acceptat situatia ca primeste cite o luminare pentru fiecare an implinit trag cu ochiul
Fetele care slabiti si va faceti frumoase foarte fericit felicitari.......
Io am 169 si 66 kg jenat sper sa reusesc sa scap de colacul de la burta....si pe urma voi fi tare fericita ......
Moni,suna bine serialul Dallas al tau scot limba
Biancut,ce mamica frumoasa esti! te asteptam cu poze de la ziua printesei ...si sa iti spui oful si la noi...poate te ajutam cu o vorba buna trag cu ochiul
Gata....merg sa vad ce face sotul prin bucatarie scot limba

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

10.02.2010 1:09     citat 

Pupy, merci. din pacate n-am facut poze caci n-am mai avut cu ce! trist
Cat despre probleme...e vb de mandra mea...Uneori ma dispera rau de tot. A devenit cam impertinenta si neascultatoare...Si ieri a intrecut toate celelalte zile si in loc sa-i fac o zi special cum intentionam, o zi in care in ciuda prostioarelor sa nu o cert si doar sa petrem am ajuns sa-i fac cadou 2 palmute la fund asa ca sa le simta mai bine pt prima data! nervos plang sau sunt foarte trist asa m-a scos din toate cele! plang sau sunt foarte trist
Nu stau sa detaliez ce si cum dar efectiv uneori ma scoate din minti. si era un copil asa de dulce si ascultator...Ma rog cand vrea este si acum...
Oare doar eu intampin probleme de-astea cu copilul?
Pt ca nu ma simt in stare sa mai povestesc o data macar in parte din ce m-a suparat ieri am sa pun link-ul unde am scris la celalalt subiect...
http://www.parinti.com/modules.php?name...c&start=60
Sotul imi povestea ca ai lui nu i-au dat o palma niciodata si mereu i-au facut toate mofturile si l-au rasfatat si cu toate astea nu indraznea sa-i contrazica si era tare ascultator...insa Bianca...ti se urca in cap uneori! trist

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 15 ani, 1 luna
am nascut deja!

10.02.2010 1:24     citat 

trist Imi pare rau ca Bianca se comporta asa.....probabil ca toti copii se comporta asa la un moment dat.....
Ma gindesc ca ai scris ca inainte era mai cumintica si mai ascultatoare.....nu crezi ca se comporta asa din cauza geloziei pentru fratele ei mai mic?
Uite sa iti dau un ex. de la nasa mindrei mele.....
Ea are trei copii 10...6 si 2 ani jumate.....cel de 6 era painea lui dumnezeu pina sa apara cel mic......acum parca a "inebunit" nu se mai poate discuta cu el....face numai boacane ...de multe ori mi se pare ca o face intentionat ...pentru ca atunci cind este linistit iar cel mic face cite o boacana maicasa nu il cearta pe cel mic la fel ca pe cel mare de 6 ani si cred ca el crede ca mami il iubeste mai mult pe cel mic pentru ca cel mic sta mereu la mami in brate .....
Si am mai observat ceva ca si el vrea sa fie tratat ca cel mic......
OFF!!! tare incurcat mai este...
Si eu am citeodata probleme cu mindra......insa dureaza o saptaman doua si pe urma se calmeaza si redevine ascultatoare ...
Hai,ca mai vb ca tre sa merg sa o iau pe Anna de la gradi
sarut sarut
Tre sa fi tare...altceva nu stiu ce sa spun.....ma mai gindesc pe drum pina ajung acasa trag cu ochiul

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

10.02.2010 1:35     citat 

Pupy, poate un pic conteaza si aparitia lui mihai. nu da semne de gelozie si-l iubeste mult, intelege cand tb sa stau si o ora cu el pana il alaptez, il schimb etc.
La ea e mai degraba din lipsa atentiei. Vrea non stop sa stai de ea si nu prea se poate si nici eu nu am mereu rabdare si nu sunt genul de mamica care sa stau non stop numai sa-mi admir copilul... trist
Daca i-as acorda atentie 24 din 24 de ore sunt convinsa ca ar fi mult mai ok. In plus ea nu se joaca singura si de-asta se tine de prostioare. Inainte se juca, ne mai jucam nitel si impreuna dar de ceva vreme...Nu e mereu asa dar are perioade in care ne dispera.
Nu poti face nimic de ea caci tb sa vb cu ea non stop, tb sa te intrerupi cand vb la telefon sa-i spui ei cine e sau ce vrea ea sa stie sau sa o asculti exact atunci ce iti povesteste...de nu face un taraboi ca nu te mai intelegi cu cel de la telefon, tb sa te uiti non stop cum gateste ea sau ce afce ea acolo etc. e clar ca e un copil caruia ii lipseste atentia si se va mai domoli cand va mai creste Mihaita sa se joace cu el.
Deci pe de o parte am intelegere de la ea si e un copil f bun dar pe de alta parte... nervos

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

10.02.2010 3:16     citat 

Bine ca am fost inspirata si am facut niste poze inainte cu hainutele, cu felul cum vrem sa ne gatim de ziua ei...Asa ca chiar daca nu sunt de ieri exact asa a aratat aproape ieri la petrecerea ei...

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 2 luni
D-P: 8 ani, 3 luni

10.02.2010 4:23     citat 

biencut, asa e si cu Vlad, cand nu ii acord atentie incepe sa faca prostioare, sa tipe, se cere in brate, etc...Duminica trecuta au venit niste fini la noi, si stateam si eu de vorba cu fina, ca tot omul, in sufragerie, si asta micu era ofticat ca nu stam in camera lui de joaca, bun...a vrut la calculator sa joace un joc, l-am lasat, a aruncat o statie pe jos, a aruncat mouse-ul pe jos... prostit prostit
ce am observat eu cu el: daca imi pierd rabdarea si il cert...s-a dus totul. Face si mai rau. Daca ma cheama undeva, tre' sa ii spun calm de multe ori ca nu pot in momentul ala, o sa vin peste 5 min, si intelege. UNEORI. nervos nervos nervos Alteori ii spun de 20 de ori incet si calm ceva, pana nu urlu la el nu se potoleste. trist Nici eu nu vreau sa il cert des, dar parca nu il pot lasa asa...dezlegat. Mai ales ca singura persoana de care asculta sunt eu.

totusi cred ca e un pic suparata ca mai primeste si altcineva atentie in afara ei...e normal. Eu am inceput de pe acum sa ii explic lui Vlad treaba cu fratiorul sau surioara, sa nu aiba surprize jenat

Vladut e un pic dezamagit ca ii facem ziua acasa, dar trebuie sa inteleaga ca anul asta nu sunt bani. O sa ma straduiesc sa impodobesc casa frumos, ii cumparam coifuri de petrecere, muzica, mancare, tort, prajituri, sper sa fie fericit! sarut sarut sarut
mi-e drag de nu mai pot, stie toate literele, stie o gramada de cifre, isi scrie numele singur, scrie mama - fara dictare, e foarte istet si dragalas, sunt din ce in ce mai dependenta de el, mi-e dor de el din clipa in care il las la gradi. zambet zambet
isi doreste neaparat o surioara cool , insa i-am explicat si avantajele de a avea un fratior ( fotbal, etc)
in legatura cu iesirile fara sot/sotie...acum regret ca la inceputul casniciei ne-am propus sa evitam astfel de iesiri. Din cand in cand, face bine atat persoanei respective, cat si cuplului. Dar deocamdata nu avem cazuri. Doar eu mai ies o ora, doua la cateva luni la o cafea. jenat

gata cu vorbaria despre mine, mai am de spus, dar n-as vrea sa inchideti subiectul. foarte fericit

sus

Denunta
criss_bb

Copii
mister B: 15 ani, 2 luni

10.02.2010 4:30     citat 

La multi ani Bianca!!!
Sa fii sanatoasa si sa aduci alaturi de fratiorul tau numai bucurii parintilor.
Sa stii ca si Bog al meu traverseaza o perioada in care e f f rau, nu vrea nimic decat sa urle, daca nu te joci cu el urla, daca nu ii dai nu stiu ce in 2 secunde urla, ca il duci la gradi urla, practic urla din orice...e fff obraznic, raspunde inapoi, face multe multe nebunii...tati al meu nu prea are rabdare cu el....
Eu nu sunt adepta bataii, la el functioneaza mult mai bine privarea de un lucru la care tine, o jucarie draga sau sa il inchid singur in camera lui 3-5 minute.
Sper sa fie o etapa trecatoare....

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 15 ani, 3 luni

10.02.2010 8:05     citat 

Nelus,sotul pleaca si el des cu prietenii,mai ales vara ,la o bere,la un fotbal.Niciodata nu am spus nimic si am fost perfect de acord ca este normal.Asta,sa nu exagereze caci au fost si cazuri cand a exagerat si in timpul liber era numai cu prietenii si cu mine si Deni nu iesea deloc.
Eu cu fetele ma intalnesc cand iesim cu copii sau ,acum iarna,megem ba la una ,ba la alta.De multe ori eram invitati undeva si el nu avea chef sa merga,eram bleaga si stateam si eu in casa dar acum m-am desteptat.Nu vrea sa merga,sa stea singur,eu i-mi iau copilul si plec.I-am facut de cateva ori asa si probabil si-a dat seama ca greseste si a inceput sa mai vina cu noi.
Biencut,poate este doar o etapa trecatoare si va trece ,cu multa rabdare.
Denisa este un copil cuminte dar are si ea momente cand face figuri si nu ma inteleg cu ea si procedez exact ca si criss_bb.
Liutza,felicitari pentru ca ai reusit sa slabesti asa cum ti-ai propus.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: