· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii(2005-2006)cap.11
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii(2005-2006)cap.11     
danielle13

Copii
H: 15 ani, 4 luni
R: 13 ani, 10 luni

12.02.2010 1:14     citat 

vali cum stati cu pregatirile?
monica ai gasit reteta pentru tort?
alexuca te asteptam cu poze si cu povestea nasterii . sarut
silvia mai ai si tu foarte putin sarut
luana spor la munca sarut
nell tu cum te simti? sarut
denig asa mami cu curaj . sarut am avut si eu un asfel de specimen. cea mai tare faza a fost ca el nu merge cu mine pe strada ca m-am tuns. nervos
criss te asteptam cu poze sarut
biencut arati belea . bianca e o dulce sarut
usor cu 2 nu este si nu va fi nici in viitor. ai norc ca bianaca e mai mare . la mine a fost ingrzitor . bun la mine au fost si problemele de sanatate. aveam zile cand ma prindea 3 in pijama si nu mai zic de pieptanat sau alte lucuri. nu este usor nici pentru ea. pana acum a fost in centrul atentie numai ea . fetele stiu helena e urlatoare de cand am nascuto . urla si daca trebuie sa mearga la wc. au fost cazuri incare am cufulito sau i-am dat peste mana . a functionat si inchsul in camera ii dadeam sticla de apa si olita si ii spuneam cand se calmeaza sa vina afara. acum o jantajez o ating unde o doare pe ea mai tare. ex nu primeste lapte , nu merge la gradi etc sunt la intrecere la urlat cu vecina de la parter ca si ea are doi. rad asa ca draga mea iti doresc nervi de otel ca or sa mai vina cand mai creste puiul cel mic
lia rosocvana e scumpa in pijama . pacat ca nu este vara sarbatoarea asta .
la gradi la helena sa anulat plimbarea . azi a mers imbracata in zana dar la program scurt ca personalul merge la o inmormantare. astept sa mi-o a duca o mamica acasa.
eu sunt tare neagra de suparare asa arata suparicul meu cu ochelari

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 2 luni
D-P: 8 ani, 3 luni

12.02.2010 7:31     citat 

La Multi ANi, Bogdan Alexandru!!!!!! Sa-ti dea DD sanatate, mult noroc si fericire!
danielle, of, ce suparata e Helena! Hai, pupam fetita frumoasa cu ochelari!
nu m-am hotarat la tort, parca-s tuta...nimic nu ma multumeste. nervos

sus

Denunta
danielle13

Copii

12.02.2010 8:31     citat 

monica pai hotarastete ca iti bate petrecerea la usa trag cu ochiul

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 15 ani, 3 luni

12.02.2010 10:20     citat 

Bogdan,La Multi An!Multa sanatate so sa ai parte de tot binele din lume. sarut sarut sarut
Monica,i-mi mplace statutul tau.
Luana,spor la treaba.Si la noi e gheata,sunt balti peste tot.
Mereu ii admir parul Helenei.Este lung si frumos si ea e o scumpa, si asa,suparici.
Maine ma duc la scoala,recuperam ziua de marti trist Si seara avem un botez.
Alexuca,un pic mai ai.
Lia,i-mi plac pozele .Iar roscovana avea nasucul rosu de la frig.

sus

Denunta
nelus

12.02.2010 11:16     citat 

----------
babyboy a scris:
biencut, vezi pe lista de inceput, zilele de nastere ale mamicilor.
Conduc detasat! rad
----------

Am luat lista cap coadă sa mă conving. Dar sa vedem datele lui Biencut, că e secretoasa.

Mari şi noi avem trimitere la oftalmo şi am amânat, sincer, de teamă. Eu am miopie şi cică asta e ereditară...

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

12.02.2010 11:58     citat 

Babyboy, gata m-ai convins! Si as fi jurat ca esti macar cu 1-2 ani mai tanara ca mine! scot limba

Danielle13, puapm frumosul bosumflici! Cat despre urlatoare...Sti la ce ma gandesc de cand am nascut ca au caracterul format din nastere. Adica analizand acum din urma incapatanarea Biei, urletele si toate cele s-au vazut inca din primele zile de viata. Din burtica nu pot spune ca am un lapsus! scot limba rad
In schimb Mihaita asa cuminte a stat in burtica incat intram in panica daca e ok si-l agitam si inghionteam si abia catadictea cand crizam eu sa miste si el nitel un pic si pace! De ajungeam sa ma intreb daca a miscat s-au a fost in inchipuirea mea! ochi peste cap
Ma uitam pe video-clip-urile cu Bia la varsta lui Mihaita sau nitel mai mare. Doamne ce dadea din picioare! Mihai asa finut da din picioruse dar sora-sa parca acum o vedeam ca se ridica si o ia la goana! rad
Ca atare uite ca si acum Mihaita este cumintel tare cum a fost in burtica, si daca vrea ceva incepe "aaa"...ca si cum ar zice: "hai odata!" foarte fericit dar nu frate istericale.
Mai urla si el dar extrem de rar. Deci cred si trag speranta scot limba ca el va fi cumintel foc. Dar va avea grija cred sora-sa sa-l converteasca macar un pic mai tarziu! nervos

Nelus, ce date caci n-am secrete prea mari... scot limba Daca e vb de tinerete e afisata acolo la fine de lista! rad

sus

Denunta
nelus

13.02.2010 8:38     citat 

La nume ma gandeam trag cu ochiul

sus

Denunta
danielle13

Copii

13.02.2010 9:29     citat 

biencut helena imi muta burta . cand am nascuto 3 zile cat am stat in spital urala ca din gura de sarpe . de am sunat acasa si urlam si eu ca nu stiu ce sa ii mai fac. prima zi acasa nu am dormit nici eu nici sotul . era faza iao tu damio mie sa nu mai zic de plimbarile ncturne pe afara vant, ploaie zapada cand intram in casa o luam de la capat. parca avea motoras.si acum are o energie de nedescris . nu are rabdare facem si desfacem si se plictiseste repede. in schimb pitica de multe ori ma intrebam daca mai traieste in burtica ca nu prea dadea semne. afara pana la 6 luni nu prea am stiut de ea si acum e cumintica in comparatie cu cea mare. face si ea prostioare dar nu urla asa mult si nu are tendinta sa copieze pe sorsa.
nell tu porti ochelari?

sus

Denunta
nelus

13.02.2010 2:56     citat 

Port ochelari cu dioptrie mica -0.5, dar daca nu ii tin zilnic obosesc si parca vad in ceata. In multe poze apar fara, pt ca prin casa sau in we nu ii port, dar la birou, la calculator, nu pot sta fara ei, mai ales ca am lentila soft.

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 15 ani, 1 luna
am nascut deja!

13.02.2010 5:24     citat 

Buna,fetele!
Scriu repede pina nu se trezeste Anna si sa nu ma vada trist
Eu sunt in carantina de trei zile trist de trei zile am febra si tusesc de ma dor plamanii....am fost la doctor si mi-au facut aia niste injectii de ma doare si acum fundul trist ....acum sunt ceva mai bine...temperatuta nu mai am insa tusesc si sunt cam ametita....
Tre sa stau inchisa in camera ca sa nu ma apropri de Anna ca cica este virus care se ia......gripa de sezon..nu cea porcina.....
Acum iau antibiotice de imi vine sa vars tot din mine.....sper sa ma fac bine cit mai repede.....
Gata...fug pina nu se trezeste mindra...doamne ce dor imi este de ea...sa o tin in brate sa o pup si sa o iubesc... plang sau sunt foarte trist .....vb la telefon scot limba io de jos ia de sus zambet
Luni merg din nou la control sa vad daca pot iesi din carantina sa scap de masca asta de pe fata ca ma maninca rau de tot fata ochi peste cap
Pupici sarut

sus

Denunta
silviamures

Copii
Patrick Alexandru: 15 ani, 1 luna
Cristian: 11 ani
am nascut deja!

13.02.2010 5:58     citat 

Bogdan La multi ani! sa cresti mare si frumos sarut
Pupy sanatate si sa speram ca pe luni esti mai bine. Nasol cu gripele astea de sezon
Danielle13 e draguta Helena cu ochelari sarut sarut . O sa se obisnuiasca. Ce dioptrii are?
Eu am fost cu Alex la ofta cand avea 2 ani. Avea un usor strabism, de care eu eram super obsedata. Toata familia imi spunea ca sunt nebuna prostit prostit . In fine, ideea este ca dr mi-a spus ca strabismul in mod normal se corecteaza pana la 3 ani, si cam asa si a fost. Acum nu ii mai fuge ochiul. Si in legatura cu dioptriile (avand in vedere ca eu provin dintr-o fam de ochelaristi, si eu am ochelari de la 7 ani, doar ca i-am purtat non stop de la 14 ani), da cam sunt ereditare, dar in general de la 6-7 ani.. Eu am -3.75 si -4 , deci fara ochelari sunt moarta. Ii mai spuneam sotului, ca daca vreodata vrea sa scape de mine, ma duce undeva imi ia ochelarii si gata, ca nu sunt in stare sa mai gasesc casa fara ochelari rad rad rad. Sora mea care avea dioptrii -7 s-a operat de 1 an la ochi si nu mai are ochelari. M-as opera si eu, dar............. costa prea mult, nu imi permit acuma trist trist

sus

Denunta
danielle13

Copii

13.02.2010 8:12     citat 

vali insantosire grabnica sarut
silvia sunt derutata rau . la unul are +4.25 si la celalat +3.00
pana acum nu am observat nimic la copila . ochelari sunt pentru distanta si urmatorul control e in 4 sapt. la controlul general de la 4 ani nu a putu sa apese corect pe butone la imaginile minuscule. pe mine ma depaseste problema sincer nu ma pricep .la 2 ani am fost cu ea la control trimista de la pediatru ca asa se face si nu a zis ca are probleme. la diagnostic nu scrie miopie sau mai stiu eu ce.
copila se uita pe deasupra la ochelari acum. are ochii rosi si cearcane vinete. nu purtam nici unul ochelari . eu mi-am facut acum 2 ani pentru citit dar nu ii pot folosi. al meu vrea sa mai mearga la un control cu ea pentru a doua parere ca daca vrea sa deseneze ceva sau sa faca sincer se chiombeste rau cu ochelarii astia ce pana acum nu am observat sa isi bage tot capul in foaia de desenat. si nici la gradi . sunt derutata rau sincer . plang sau sunt foarte trist
acum la 2 ani la pitica am intrebat de cotrolul la ochi si mi-a zis ca la 3 ani . asta mi-a zis sa merg si cu ramona la control.

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 2 luni
D-P: 8 ani, 3 luni

14.02.2010 2:16     citat 

vali, scumpa, sanatate multa!!!!

si eu am miopie usoara, ceea ce ma ingrizoreaza e ca de cateva saptamani Vlad clipeste ciudat din ochisori, si ii si mijeste mai nou. Prima data am crezut ca e un tic, dar astazi l-am intrebat care ochi il ustura si mi-a zis ca stangul, si ca"se misca singur cateodata"- de unde am dedus io ca i se mai zbate uneori. Sper sa ajungem la oftalmo curand cu el, intai sa il obisnuim cu ideea, eu am intreabat dr oftalmo daca il pot aduce la un control si mi-a zsi ca da, dar lui o sa ii puna picaturi pt determinarea eventualelor dioptrii - cam neplacut pt un copil mic.

in alta ordine de idei, ma asteapta o noapte lunga, mai am de trebaluit cate ceva, in schimb am terminat torturile!!!!! Mi-au iesit 3..zau ca nu stiu cine le-o manca. Unul in forma de fluturas, si doua diplomat.

acum 4 anisori nascusem de 2 ore...baiatul meu avea doar doua ore. sarut sarut sarut sarut sarut
Sa-i dea Dumnezeu sanatate, noroc, putere, minte, si sa ajunga un OM asa cum trebuie, iar noi parintii sa il facem fericit cat ne sta in puteri! La Multi ANi fericiti, minunea mea! sarut sarut sarut

sus

Denunta
danielle13

Copii

14.02.2010 10:16     citat 

La multi ani Vladut! Monica sa-ti traiasca puiul si sa aibe o copilarie frumoasa sarut
te asteptam cu poze zambet

sus

Denunta
criss_bb

Copii
mister B: 15 ani, 2 luni

14.02.2010 10:42     citat 

Multumim din suflet pentru urari!!!
Petrecere precum stiti nu am facut, in familie ne-am sarbatorit cu sora mea si azi il asteptam pe fratele sotului.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: