· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii(2005-2006)cap.11
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii(2005-2006)cap.11     
criss_bb

Copii
mister B: 15 ani, 2 luni

14.02.2010 10:44     citat 

La multi ani Vladut!!!!
Sa ai o viata fericita si sa aduci numai bucurii parintilor....
Mami petrecere frumoasa va dorim sarut

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 15 ani, 3 luni

14.02.2010 1:32     citat 

La Multi Ani,Vladut!Mami sa va traisca puiul ,sa fie sanatos! sarut
Valy,sanatate multa.Ai grija de tine.
Si eu am miopie dar dioptrie mult mai mare.-2,5 la stangul si -2,75 la dreptul trist Sper ca mandra sa semene cu tati ,el nu aare probleme cu ochii.
Mie dor de ea de nu mai pot.Aseara am fost la o cumetrie si am lasat-o la nana mea.Trebuie sa mi-o aduca.E asa pustie casa fara ea.

sus

Denunta
nelus

14.02.2010 1:47     citat 

LA MULTI ANI, VLADUT, CEL MAI FRUMOS CADOU AL MAMEI DE ZIUA INDRAGOSTITILOR!

SA FII IUBIT DE CINE ITI DORESTI, IAR TU MONICA, SA TE BUCURI DE FAMILIA TA TOATA VIATA!

Mari cred ca esti intr-adevar ingrijorata. Ai si motive trist Tot mai multi copii poarta ochelari trist

Vali, imi are tare rau ca te-ai potcovit cu asa virus. Sa iti treaca cat mai repede si ia niste vitamine dupa gripa. Nu intra slabita in primavara, sa nu o tii tot in raceli apoi.

Denig, e bine ca sta Denisa si la altcineva. A mea nu prea poate nici sa doarma in patul din dormitor. E f tipicara si daca plecam undeva pt o per mai mare, primele "somnuri" sunt cam dificile. Te-ai distrat?

sus

Denunta
silviamures

Copii
Patrick Alexandru: 15 ani, 1 luna
Cristian: 11 ani
am nascut deja!

14.02.2010 2:38     citat 

La multi ani Vladut!
Monica, .......... 3 torturi surprins surprins foarte fericit foarte fericit mi-ai facut pofta. Asteptam detalii si poze de la petrecere.
Mari este ff rau daca se uita peste ochelari. Imi spunea o dr oftalm. ca mai bine nu porti decat sa te uiti peste. Iti obosesti ochii f tare uitandu-te peste ochelari. Nu stiu ce sa zic, mai mergeti la un medic. Nu strica inca o parere.
Dar i-a pus picaturi in ochi? Cand ne-am dus prima oara si l-a pus la aparat i-au iesit niste dioptrii f mari , care nu sunt deloc relevante. Eu i-am fost pus picaturi 3 zile la rand, si am mers zilnic pt masuratori. In a 4-a zi mi-a spus diagnosticul final. Si daca dioptriile sunt cu +, eu stiam ca nu vede deaproape.

sus

Denunta
silviamures

Copii
Patrick Alexandru: 15 ani, 1 luna
Cristian: 11 ani
am nascut deja!

14.02.2010 2:39     citat 

Alexuca iti tinem pumnii pe maine si ne gandim la voi sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 15 ani, 3 luni

14.02.2010 6:17     citat 

Mary,daca Helena se uita pe deasupra ochelorilor isi oboseste foarte rau ochii.De asta sunt rosii si a facut ceacane.Poate nu se simte bine cu ochelarii.Cand ii pui prima data la ochii,intradevar,ai senzatia ca ,calci in strachini,dar teobisnuesti dupa cateva minute.Poate ar fi bine sa mai mergi la un control cu ea.

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 4 luni
R: 13 ani, 10 luni

14.02.2010 8:30     citat 

silvia 2 ore am stat aculo cu ea. a puso la un microscp . a testato sa spuna ce vede cu ambii ochi , dupaia cu cate un ochi acopert . dupa care a puso sa zica ce vede pe o carte erau 3 imagini imbinate 3 d dupa care ia pus niste ochelari la ochi si a puso sa arate pe o carte pe fiecare rand unde vede pasarica. dupa care din 10 in 10 min de 3 ori i-a pus picaturi si a puso la aparat. a facut masuratorile . a zis ca ii trebuie ochelari mie mi sa lungit fata cand am vazut ce valori .mi-a zis ca poate cu 6 ani nu ii mai trebuie sau poate sa fie nevoie sa poarte tota viata . am intrebat daca e rau a zis ca nu poate sa spuna si uite acum poarta ochelari pe reteta asa scrie ochelari de distanta. tot o corectam sa se uite prin lentile . sa vedem zilele astea cat de repede primim un termin ca pasta l-am asteptat o luna. si daca ne primeste daca nu oricum merg privat cu ea.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 9 luni

14.02.2010 8:47     citat 

danielle, poate i-ar trebui alte rame pentru ochelari. La ramele pe care le are Mona, nici daca ar vrea nu s-ar putea uita peste ochelari:
http://www.christa-und-oliver.de/cms/up...G_3856.jpg

Intreaba eventual si la optician.

sus

Denunta
danielle13

Copii

14.02.2010 8:52     citat 

o sa merg maine sarut cand am probat ochelarii cu ea erau fara aripioarele extra. dar nici idiotul ala nu a stiut sa ma sfatuiasca. modelul asta ca la mona nu il aveau aveau in schimb rotunzi ca o moneda si paia am zis ca nu .
ce dulce este Mona si ce mare a crescut zambet

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

15.02.2010 1:47     citat 

Buna fetelor!
Am cam absentat...La mine saptama e de relaxare jenat iar we de recuperat la capitolul treburi! rad Ei...acum sa nu credeti ca toata sapatamana stau...Fac dar asa...pe lejer... scot limba
Mandra mea, vad ca s-a mai domesticit nitel...Deci isteria ei se datora si faptului ca era extrem de bucuroasa ca urmeaza ziua ei...Oricum mi-am propus sa o observ mai bine si am ajuns la concluzia ca un picut o macina gelozia. E geloasa decat cand ma vede ca il mangai pe bb caci vine repede sa ma iubeasca si ea... foarte fericit
Show am mai avut sambata de m-a scos din toate cele. Am vrut sa o duc intr-un hypermarket unde au loc de joaca sa se destrabaleze si ea nitel...Inainte insa am zis sa mergem sa-i cumparam scaunel pt masina ca cel pe care il are s-a uratit rau, nu-mi mai parea asa sigur si plus ca de-acum nu se mai potrivea cu varsta ei...Ei bine mi-a facut un show in magazin... nervos Si ea macar lucru asta nu-l facea sau cel putin nu asa urat...Si asta pt ca a fost inebunita de jucariile care le-a vazut acolo! I-as fi luat cu draga inima ce vroia dar chiar nu era ceva care sa-mi permit! In plus ma costase o caruta scaunelul ei (550 ron - 130 euro) de intram la regim pana la sf lunii viitoare! trist Dar si eu si sotul tineam pt calitate, confort si in primul rand sa stim ca e un scaun care chiar sa-i ofere siguranta!
In fine m-au scos din sarite istericalele ei. Au calmat-o doamnele de acolo facandu-i cadou o jucarie de acolo surprins . Nu era cine stie ce jucaria dar era aspectuasa si macar a calmat-o...Asata dupa ce in alt magazin iar crize ca vrea balon cu heliu (dupa ce ca mai are cateva pe acasa si nu face nimic cu ele), apoi pana sa-l platim i s-a rupt batul si da-i iar plansete, cand i-am zis ca-l schimbam nu ca vrea exact atunci nu cand sa platim chiar daca erau langa case... nervos Drept rasplata s-a decis ca nu mai merge la locul de joaca promis....urmarea..isterii si mai mari! nervos
Asta a fost sambata...Desigur ca i-am explicat pe drum de ce nu o ducem, cand mai merge etc. Era si cazul sa facem asta caci de cate oi am amenintat-o ca fac asa ceva dar am renuntat ca mi-era mila de ea sa o tin inchisa in casa.
Duminica, cum a facut ok daca o ducem la locul de joaca...Tati ii spune ca nu ca mergem in parc...Da iar sa se maraie dar ii atrag atentia ca nu ne place acest comportament si o sfatuiesc ca daca vrea sa aibe sansa sa incercesa obtina ceva de la tati nu tb sa se maraie ci sa-i spuna frumos: "te rog eu tati, vreau si eu sa ma joc, etc". Tati era la baie iar ea n-a mai stat sa se gandeasca ca poate nu e momentul potrivit si sa se duca direct peste el foarte fericit ! Bine ca am apucat sa o opresc...Iese tati si ii spune ca il roaga ea frumos sa o duca la joaca...Tati zice ca nu ca s-a stabilit sa mearga in parc la care tradatoarea mica ii spune: "dar mami a spus ca daca te rog mergem!" rad nervos Ce i-am explicat eu si ce a inteles ea! Desigur ca sa nu ramana copilul cu impresia gresita ca daca mama zice nu mai conteaza ce zice tata daca ea si-a facut datoria si la rugat i-am explicat ca mami a sfatuit-o sa-l roage caci daca se poarta frumos tati poate va fi de acord. Deci ca nu e obligatoriu sa si accepte imediat, ca mami nu a decis asta caci daca decidea nu mai era nevoie poate sa-l roage pe tati.
Si ca de obicei tati boumflat ca nu ajunge si in parc a zis ca o duce...Va dati seama ca numai chiuiturile ei se auzeau la locul de joaca! rad
Vad ca incet incet incepem sa ne intelegem iar si sa ne imblanzim si purtam frumos ceea ce ma bucura nespus. Oricum e clar ca atunci cand ai un copil cu temperamentul ei tb sa fi cu ochii cat cepele si sa ai o rabdare si pricepere de a o ghida/educa f mare!

Danielle, deci mi se confirma ca asa cum s-a manifestat in burtica cam asa o face si afara...ca asa in mare iti faci parere despre temperamentul copilului inca din burtica. Desigur ca apoi factorii sociali, familiali sau mai stiu eu care o mai influenteaza si-i schimba comportamentul intr-o directie sau alta.
Cat despre fetita...Intotdeauna cand n-am fost multumita sau sigura de ceva am mai cerut si o a doua sau a cata parere a fost nevoie!

Nelus, nu e asa mare secret dar ma gandesc uneori ca nu m-ar incanta sa stiu ca mai citesc anumite persoane ce scriu eu...De ex sotiile colegilor sotului ca apoi sa se duca sa trambiteze stiu eu ce prostii...Nu ca s-ar fi intamplat dar nu se stie niciodata...Chiar daca e un loc public forumul il vad tot ca o bucatica din partea mea privata. In plus, imi place mai mult sa mi se zica biencut foarte fericit Numele meu mi-a placut inainte dar acum parca as prefera unul mai comun, mai cald... prostit
Si ca sa n-o mai lungesc si sa-ti satisfac curiozitatea, numele meu este Ligia. foarte fericit

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 2 luni
D-P: 8 ani, 3 luni

15.02.2010 8:46     citat 

In primul rand vrau sa ii transmit alexucai multa sanatate si speram ca e ok acum si ca fetita s-a nascut!
In al doilea rand, va pup pe toate si va multumesc pentru urarile voastre!

tortul e la profil foarte fericit

si o poza cu mofturosul nostru special ( a avut o dispozitie foarte aiurea de ziua lui, si-a decalat un pic programul si nici nu si-a facut somnul de amiaza )

si inca una mai zambareti

sus

Denunta
danielle13

Copii

16.02.2010 9:41     citat 

monica vladut e un dulce si tu arati foarte bine sarut
dar nu am vazut tortul rad confuz
nell vreu sa iti spun ca aici nu iti da sa tii regim confuz
vali cum te simti?
cu alexuca nu tine nimeni legatura?

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 15 ani, 4 luni

16.02.2010 10:12     citat 

cu intirziere, la multi ani lui Vladut, sa fie sanatos si vesel si norocos!
am vazut-o pe helena cu ochelari, ce serioasa e , sper sa corecteze vederea cit de repede.
sint full la firma, asa ca... vorbiti voi fara mine.
Spor.

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 2 luni
D-P: 8 ani, 3 luni

16.02.2010 3:07     citat 

...tentativa de tort ( unul dintre ele, ca celelalte doua nu le-am pozat, in schimb alea au avut succes foarte fericit ) Sotul meu a avut "geniala " idee sa puna tortul pe o hartie de copt... prostit prostit prostit

multumim frumos inca o data tuturor!

biencut, si eu tin mult la intimitatea mea, in schimb imi place mult sa aflu lucruril noi despre cele cu care "forumesc". Si sunt "scumpa" la poze ochi peste cap . Adica n-am nimic cu oamenii care se logheaza, cu care " imi cresc copilul virtual de 4 ani" ( nelus sarut )..in schimb ma gandesc ca-s multi rauvoitori care intra din plictiseala pe aici... cool

sus

Denunta
danielle13

Copii

16.02.2010 3:39     citat 

tortul arata foarte bine zambet precis a fost si delicios pana la urma e mai important gustul decat aspectul
nell mai mergi la logoped cu corina?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: