· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii(2005-2006)cap.11
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii(2005-2006)cap.11     
fatadedac

Copii
Ana-Maria: 31 ani, 6 luni
Cristiana: 15 ani, 4 luni

16.02.2010 11:35     citat 

Buna ziua duoamnelor, am revenit!
Citesc asa pe sarite din urma si vad cate s-au mai petrecut pe aici. danielle i-am aratat si mamei cum se pot face acele minunate torturi si a fost incantata pana la lacrimi. Mercic!
Vad ca d-na operata e bine si aceasta ma bucura nespus de mult. Cat am lipsit am avut o ocupatie de asistenta si paznic, deoarece si mama mea s-a operat la fiere. La ea e mai greu cu regimul caci....nici o masa fara carne!!!!

Asadar dupa cum am citit umblati pe la coafor si cosmetica, brava duoamnelor, brava, uite asa chemati primavara! Sa nu mai spun ca va laudati cu kilogramele date jos, nah.
Din acest punct de vedere eu spun PAS. Din decembrie am inceput sa pun pe mine obisnuitele 3-4 kgde iarna, m-a cuprins deja depresia de sfarsit de iarna, asa ca astept cuminte inceputul lui martie, soarele, caldura, ciripitul de pasarele, ca sa pot si eu sa ma mobilizez sa fac o tura pe la coafor si sa incep sa merg din nou la sala!

Din punct de vedere al situatiei in familie ce sa va spun, si sotul meu pleaca destul de des, astfel incat timpul care ne ramane incercam sa il petrecem impreuna. Iarna ma lipseste si de week-uri deoarece e la ski, daca e partia buna. In oras mai ies la cate o cafea, cu Ana sau o prietena, insa daca am chef sa ies si ma scoate sotul nu am nimic de obiectat, mai ales ca este un domn, achita mereu nota de plata, hahahahaha.

Biencut nu esti singura! Eu o am mica doar pe Cristiana, tot timpul meu liber il dedic ei, de sot ma ocup dupa ce ea doarme, si tot avem probleme de vreo doua luni incoace. Parca e turbata, probabil ca e vreo nebunie de-a varstei. Mi-am propus insa sa gasesc timp sa studiez o minunata carte despre varstele copiilor si probleme, poate ma limpezesc, ca uneori imi vine sa ma arunc pe geam!
liutza, frumoasa fetitza mai ai! Eu mor dupa petreceri cu copiii, carnaval, bal mascat, lectii deschise, tare mai imi plac.

Helena este frumoasa foc, si ochelarii ii vin bine, probabil o sa faca cariera in cercetare, o sa descopere ceva incredibil fata ta danielle, uite ce mutrisoara inteligenta are, zau asa.

danielle lansase o intrebare acum cateva pagini, intrebare interesanta spun eu, despre tatuaje, daca aveti!! Exercitiu de cunoastere nah.
Nu stiu cum a mai ramas cu intalnirea de la Sibiu, insa eu sunt in continuare pentru!
Ma straduiesc mereu sa intru mai des, insa de fiecare data intervine cate ceva, Cristiana imi ocupa aproape tot timpul, cuvantul ei preferat este ,,vreau,,. Vreau ceva de mancare, vreau apa, vreau sa-mi pui pasta pe periuta de dinti, vreau un film sau altul, vreau afara, vreau la sanie, vreau cutare si cutare si cutare, uneori o cert spunandu-i ca as mai vrea si eu ceva insa nu am loc de ea, iar ea se amuza.
Vreau sa vina vara, sau macar primavara, vreau in curte la soare, la joaca, vreau sa ma lase olecutza singura, macar in cada cand fac baieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Se poate?
Nah, iaca vreau si eu ceva!
Si iaca niste poze din week trecut cand sotul meu a reusit sa ma convinga sa merg si eu cu el la munte, si Cristiana evident, sa invete copilul sa skieze. Va dati seama ca lectia a durat cam 40 de minute, dupa care Cristiana a hotarat ca i se potriveste mai bine sania, si gata.
Asa ca sotul meu a skiat ca un spiridus, iar eu am tras de copil pe partie in sus si in jos de am facut febra musculara la muschi despre care credeam ca i-am pierdut undeva intre perioada graviditatii si saptamana trecuta. Degraba nu ma mai prind ei pe mine prin zapada, iar la copil ii iau monitor, din toata saracia, ca altfel imi fac nervii zob, Cristiana invatacelul si tatal ei skior-ul

Vladut sa cresti mare si frumos. La multi ani!

sus

Denunta
nelus

17.02.2010 8:36     citat 

Claudia, wellcome back! Orice mesaj de la tine ne bucura, dar cele lungi sunt o incantare! Tare draguta mai e Lizuca!

Biencut jenat , pot respecta dorinta de intimitate a unui om. Deci vei fi Biencut zambet Eu sunt Ionela, dar pe forum prefer Nell. Cat despre "dat din casa", doar fetele cu care corespondez si via mess mi-au vazut minunatia de sot sau au idee cum il cheama. Consider ca site-ul asta e treaba mea si nu trebuie sa il implic pe el.Daca doreste se poate loga.

Mari, cu Corina voi reincepe la logoped. In decembrie si-a insusit s, ş, z, dar mai avem ge, ţ, J-ul e pe bajbaite,

Noaptea trecuta a facut febra 38 trist

Monica, tare dragalas mai e Vladut! Are o privire poznasa, dar mi se pare un copil tare sensibil sarut

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 4 luni
R: 13 ani, 9 luni

17.02.2010 10:29     citat 

fatadedac bine ai revenit sarut cristiana e o dulcica sarut
de mult ma roade sa-mi trag un tatuaj mai exact o trefla undeva mai intim dar e un gand sa vedem daca reusesc sa-l fac pana la 40 ca dupaia nu-mi mai trebuie prostit
ca sa desleg misterul eram zapacita cu tortul lui helena si de la luana am primit lincul sarut cu tort printesa si de acolo am descoperit mai multe
sanatate pentru corinuta sarut ma bucur ca a facut progrese.
sunt convinsa ca la controlul de la 3 ani o sa-mi dea trimitere cu pitica ca nu prea vorbeste si cand vorbeste poceste cuvintele si e si peltica trist

sus

Denunta
fatadedac

Copii

17.02.2010 12:49     citat 

danielle si Cristiana a avut tendinte peltice, insa cu mult exercitiu si-a revenit. Ea are si aceea ata de sub limba foarte spre varful limbii, insa pediatra de atunci mi-a spus ca nu e nevoie de intervebtie chirurgicala daca insist sa spuna cuvintele corect, si vad ca a avut dreptate.
Nepotul meu nu il spunea pe ,,r,, insa dupa 2 luni la logoped a scpat de problema.
Pentru ca inca nu vorbeste nu cred ca trebuie sa iti faci mari probleme, mai ales daca vorbesti si romana cu ea, o sa isi dea drumul, vorba aceea - poate nu are nimic important de spus deocamdata.
Eu cochetez cu ideea de cativa ani sa fac un tatuaj, impreuna cu sotul, care neaparat trebuie sa il aiba pe ceafa, ca actorul din Triplu X, ala bunoc, nu stiu cum il cheama nah!Eu nu m-am gandit unde si ce sa tatuez.
In olanda eram decisi sa ne indeplinim dorinta, insa cand am auzit cat costa.....am lasat-o pe alta data.

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani, 2 luni
Alexandra: 11 ani, 2 luni

17.02.2010 4:18     citat 

Buna fetelor foarte fericit
Nu prea am timp mult la dispozitie jenat dar vroiam sa va salutam, sa va zic ca avem o fetita de 3400 g, alexandra nascuta pe data de 12 ptr ca asa a vrut ea foarte fericit ...ca suntem bine, acum incercam sa ne acomodam cu programul si cu tzitzi...sper sa reusim...mai cu completare, mai cu san...doamne ajuta sa reusim.
Mihaita este super incantat, o iubeste tare mult, vrea mereu sa o pupe...singura chestie nasoala este ca el cam tuseste si incerc sa il cam feresc de bebika...nu prea reusesc dar sper sa fie bine.
Uitati-ne si pe noi:

Gata fug...dar o sa revin!

sus

Denunta
danielle13

Copii

17.02.2010 4:30     citat 

felicitari mami sarut sa-ti traiasca printesa este o dulcica sarut refacere grabnica si mult laptic sarut

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 2 luni
D-P: 8 ani, 3 luni

17.02.2010 4:36     citat 

alexuca, felicitari!!!! sa cresti mare mare, Alexandra!!!!

felicitari pentru alexuca

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

17.02.2010 5:34     citat 

Fatadedac... rad Parca te si vad taindu-i vorba si spunandu-i ce vrei si tu! rad
Doamne ce obrajori imbujorati are! E superba fetita ta! sarut

Nell, f bine procedezi! sarut

Mona! Exact sunt f multi care intra, nu pt ca ii intereseaza ci pt a afla "noutati" si a face barfa si valva de ce face altul! nervos

Alexuca ai o frumusete! Cat despre faptul ca cel mare tuseste...Stai linistita! Sotul si Bia au fost la vreo 1-2 saptamani dupa ce am nascut rupti de bolnavi! Sotul chiar a ajuns la urgente si cu tratament greu a trecut! Bianca dormea cu noi si cu toate ca ea e f selectiva in privinta virusilor si bacteriilor (adica ia ce e mai rau) uite ca nu l-a molipsit! Pe mine intr-un final m-a atins dar am scapat repede si usor. Deci am avut o casa de bolnavi timp de vreo 2 saptamani dintre care unul dormea cu bb caci altfel era jale daca nu statea cu mine si bebe. Incearca sa alaptezi numai la san si se va regla si lapticul si asa ii asiguri si ei anticorpii pt a lupta! sarut

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 15 ani, 3 luni

17.02.2010 9:25     citat 

Alexuca,esti o mamica implinita.Sa te bucuri de copilashi tai care sunt superbi.Refacere grabnica si mult laptic.Sanatate multa lui Mihaita.
Nel,sanatate multa si Corinei.A mai facut temperatura?
Cristiana e o dulce si ce imbujorata este.
Monica,eu nu am apuca sa vad pozele cu Vladut trist nu mai erau.
Sunt mandra.Pitica mea isi scrie singura numele,scrie mama ,tata-fara dictare.Si este o mica santajista.Aseara i-mi spune:,,mami ,ma spal pe dinti daca i-mi promiti ca ,maine cand vin de la gradinita, gasesc pe pat papusha in cilindru surprins
Luana,cum e ?Tot cu treaba?
Zuza?Mai spunene ce face Thea.
De Stefy mai stiti ceva?Oare ce mai face?

sus

Denunta
fatadedac

Copii

17.02.2010 10:23     citat 

----------
nelus a scris:
Claudia, wellcome back! Orice mesaj de la tine ne bucura, dar cele lungi sunt o incantare!
----------

Vorbesti serios?! Nu de alta dar ma gandeam ca e un chin sa cititi un mesaj asa de lung, insa daca tot lipsesc, cand intru am atat de multe de spus.....

Vai tu, eu l-as arata pe sotul meu peste tot, cat e el de frumusel, da mi-e ca atrag invidii, asa ca......
Despre barfe si noutati, nu-mi pasa mie de ele cand le aud ,,live,, da sa ma intereseze si in mediu aista electronic, zau asa Biencut cred ca iti faci prea multe probleme. Relaxeaza-te !
Cand locuiam la C-ta aveam o gashca de mame de pe parinti care ne intalneam periodic, cu sau fara copii. Era foarte frumos, mai ales ca eram toate in concediu, mergeam prin parcuri, sau ne intalneam pe la locurile de joaca, am petrecut chiar si 8 Martie impreuna, fara copilasi evident, am amintiri tare frumoase din aceeea perioada. Cu alexuca ma vedeam chiar mai des....ce vremuri frumoase!
Era vara, era cald.................eram in concediu, eh!!

sus

Denunta
nelus

18.02.2010 8:42     citat 

----------
fatadedac a scris:
danielle si Cristiana a avut tendinte peltice, insa cu mult exercitiu si-a revenit. Ea are si aceea ata de sub limba foarte spre varful limbii, insa pediatra de atunci mi-a spus ca nu e nevoie de intervebtie chirurgicala daca insist sa spuna cuvintele corect, si vad ca a avut dreptate.
.
----------

Exista niste exercitii care se fac , de gimnastica linguala, si care in timp intaresc muschiul limbii si fac acea ata mai flexibila. Pt cine doreste, le pot da pe mail.

sus

Denunta
nelus

18.02.2010 8:47     citat 

Cred ca o sa o filmez pe a mea cand va face gimnastica din asta si va pun filmulet rad

sus

Denunta
silviamures

Copii
Patrick Alexandru: 15 ani, 1 luna
Cristian: 11 ani
am nascut deja!

18.02.2010 10:41     citat 

Alexuca, felicitari pt bebitza sarut sarut sarut . Ma bucur ca sunteti bine.
Pupy ce faci? tot gripata?
nelus exercitiile de care spuneai ne ajuta in problema cu r-ul. Alex spune L in loc de r. Sa-mi fac griji? In rest chiar nu avem probleme.
denig felicitari pe evolutia la scris. Asa sunt copii, ne tot santajeaza cu diverse

sus

Denunta
danielle13

Copii

18.02.2010 10:59     citat 

nell daca ai chef si timp trimite-mi si mie sa vad despre ce este vorba.
eu azi sunt in crize am avut ieri musafiri si a reusit doamana sa ma scoata din ritmul meu .. trist nervos

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 15 ani, 3 luni

18.02.2010 11:10     citat 

ooo.... avem un bebe nou! felicitari, Alexuca, si bun venit pe lume fetitei tale dragalase! E minunata copila, bravo!
doamnelor, eu tot pe fuga... v-am citit dar cu timpul sint pe minus, ma mai incearca si-o raceala si nici cu somnul nu stau pe roze in ultima vreme, asa ca-s cam turtita si azi... sint aglomerata rau la servici, luna asta. apoi ma mai limpezesc eu... rau e ca si ilinca a tusit dimineata de 2 ori, i-am dat doar un strepsils, dar stau cu grija ca o incearca o viroza si pe ea trist
vai, lizuca e adorabila in tinuta de schior de mare clasa, si rosie in obraji, vrem si noi la munte week-end-ul viitor, daca mai e zapada, sa-ncercam figura cu schiurile. si mie-mi plac mesajele claudiei, ca e fata isteata si placuta la citit. zambet
ilinca il spune pe "S" cu limba printre dinti, ca la engleza, si incerc s-o corectez. n-am facut insa exercitiile alea speciale, desi cocoana nell mi-a furnizat materialul. in rest, vorbeste foarte corect si clar.
tatuaje nu am si nici nu m-a tentat vreodata. nu-mi plac. da' de-loc.
bravo denisei ca scrie singurica. ai o fetita studioasa si tare desteapta.
nu stiu de zuza, si nici de pupy si anna. cu criss am reusit sa vorbesc recent, nici ea nu se scalda in cele mai limpezi ape.
n-am vazut nici eu tortul lui vladut trist
mari, care duoamna te-a scos ieri de pe directie? fetele-s bine?
biencut, voi cum mai sinteti?
coana nell, tot silfida si tot bizi.
plec.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: