· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si viitoare burtici din Bacau (15)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si viitoare burtici din Bacau (15)     
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 7 luni
Mathias Andrei: 15 ani, 1 luna
Patrick Elias: 11 ani, 9 luni

07.04.2010 9:56     citat 

Fetele, am si eu o intrebare la voi: un dr. isi poate da seama numai prin palpare daca mana e rupta sau nu? In seara asta am ajuns la urgente (de, s-or fi gandit kinderii mei ca ma plictisesc acasa si mi-au dat de treaba) ca Mati a sarit de pe canapea direct peste cotul Mirunei. I se umflase putin mana, era rosie si asta urla ca din gura de sarpe ca o doare si ca nu o poate misca. Dr. a zis ca e luxata putin (a tot tras-o, cred ca sa i-o aseze) si ca are o contuzie. Dar nu i-a facut nici o radiografie, ca spitalul nostru nu are dr radiolog seara. nervos I-am luat fasa elastica dar nu vrea sa stea cu ea ca cica o doare. Dr. a zis sa nu faca efort cu mana vreo 2 saptamani. Acum am culcat-o dar inca se maraia ca o doare. Sper sa nu fie rupta ca asta imi mai lipseste acum. trist

sus

Denunta
ramona7575

Copii
Stefan: 12 ani

07.04.2010 10:02     citat 

Aoileu mai Ralu, mare belea si pe capu` tau, asta iti mai trebuia, noi chiar voiam sa venim pe la tine dar adormise strumfu.

Va scriu in graba pt.ca am reusit sa racesc (mai pe seara), imi curge nasul cumplit, ma doare capul si ma pregatesc de o frectie si un fervex imediat dupa ce adoarme micutu` (e sarcina lu` tac`su in seara asta).
Ieri i-am luat din motz si a fost frumos, a ales de pe tava:
1. crucea+cheia de la masina
2. surubelnita
3.pixul

Azi l-am tuns si arata tare dragut. o sa pun si niste poze dar cand voi avea mai mutl timp liber.
Vineri imi pleaca sotul asa ca banuiti ce este in sufletul nostru saptamana asta plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist , nu avem alta cale decat sa fim bucurosi ca are o slujba buna si nu murim de foame in romanica noastra draga. O sa treaca vara iar in septembrie ne vom redescoperi dragostea sarut sarut sarut sarut
Va pupic si sa citim numai de bine !!!

sus

Denunta
mirumati

Copii

08.04.2010 8:07     citat 

Buna seara
Acum am ajuns acasa si noi. Suntem rupti. I-am facut radiografia si am umblat pe la 3 clinici pana am gasit un dr chirurg ca sa o citeasca. A avut doar osul sarit, de aia o durea, i l-a pus inapoi si a bandajat-o. Trebuie sa tina incheietura imobilizata timp de 3 saptamani. I-a dat si scutire de sport pt 21 zile. Bine ca nu e fractura. Ceea ce mi s-a parut cam..aiurea sa zic asa a fost diferenta de preturi. Pt radiografie am dat 40 lei si pt ca sa o citeasca si sa-i puna un bandaj, 75 lei!!!! Am zis ca nu aud bine! Noroc ca imprumutasem niste bani, sa imi ajunga, ca ma faceam de tot rasul. Nu m-am gandit ca poate costa atat 5 minute de consultatie. Dar acum, bine ca e bine fata si nu are fracura. Sta cu mana atarnata de gat acum. Mai nasol e ca acum mai am 1 de imbracat, pieptanat...etc cand ies din casa! Ca nu se descurca singura, cu o mana.
Ma duc sa hranesc piticii si sa ii bag in pat sa scap de gura lor, ca m-au capiat azi.

sus

Denunta
ramona7575

Copii

08.04.2010 11:01     citat 

Mi-a plecat iubirea in seara asta plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist , va dati seama ce e in sufletul meu plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist , am niste ochi de la bocit de mi-e groaza sa ma uit maine in oglinda surprins surprins . Deh, mergem inainte si visam la luna septembrie trist .

Ralu, culca-i imbrati, numai ce-i speli pe fata si afara cu ei foarte fericit .. glumesc si io la miez de noapte... si eu urasca sa-l imbrac pe Stef dar ma gandesc ca vara e aproape si sunt mai putine haine.

Noapte buna !!!

sus

Denunta
mirumati

Copii

09.04.2010 8:57     citat 

Neatza!
Ramona, sa stii ca e o idee! Aseara tot asta zicea si Miruna, ca ea se culca imbracata, ca o doare mana cand trebuie sa o ridice sa isi dea bluza jos.
Lasa ca acum suntem amandoua solo si ne tinem de urat in parc. trag cu ochiul
Si vara trece foarte repede.
Ma duc sa le dau mancare, ca au soareci in burtica si apoi o sa iesim ca am niste treaba. Ma duc sa caut bani ca m-au chelit ieri astia de la Palade. foarte fericit
Sa aveti o zi buna! sarut

sus

Denunta
ramona7575

Copii

09.04.2010 9:25     citat 

ralu, m-ai facut sa rad cica: "ma duc sa caut niste bani"... sa-mi zici si mie unde gasesti poate vin si io la cules, sunt buna numai de tocat banii, nu aduc nici un venit surprins

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 3 luni
D-P: 8 ani, 4 luni

09.04.2010 3:32     citat 

oo, da' ce optimiste sunteti, care mai de care...
raluca, nasol cu Miruna, bine ca n-a fost fractura, doamne fereste, iar in legatura cu preturile...suntem in romania.
ramona, of, iar esti singurica, priveste si tu partea buna al ucrurilor, poti merge oriunde si oricand si sa stai oricat... glumeam, evident... Imi imaginez ca ti-e greu. trist O iei pe fina de manutza si iesiti la plimbare, o ajuti pe ralu la agatat. foarte fericit

sus

Denunta
ramona7575

Copii

09.04.2010 5:00     citat 

rad rad am mana buna la agatat, am avut parte de baieti buni dar cam timizi... pana la urma am ales ce-i mai bun sarut sarut sarut . Ehe, dar era si acum 10 ani, alte vremuri... acum greu gasesti baiat bun surprins surprins numai nervos nervos

sus

Denunta
ramona7575

Copii

09.04.2010 8:45     citat 

am pus niste poze noi cu Stefan la 11 luni sarut

http://family.webshots.com/album/577298...ost=family

sus

Denunta
Krystyne

13.04.2010 5:13     citat 

pup fetele

Ce Stef dulce ....

cam liniste pe aici...

sus

Denunta
ramona7575

Copii

15.04.2010 7:51     citat 

Adevar graiesti draga mea Krys, parca au plecat toate in concediu in strainatate... nu mai zice nimeni nik.
Tu ce mai facu cu serviciu`? Ti-ai gasit ceva?
Stefan imi ocupa timpul intr-un mod tare placut chiar daca ii iese o masea, se "racoreste" cu manerul de cauciuc de la olita si o ratzusca mica galbena. Toata ziua de mozoleste si le baga la gingii... e tare frumos si cuminte.
Am pus un filmulet cum il cauta pe taca`su in gura sarut sarut

http://family.webshots.com/video/301724...5410qMDnvf

sus

Denunta
ilinka

Copii
Adrian: 15 ani, 8 luni
am nascut deja!

16.04.2010 7:47     citat 

'Neata!
Valeu, ce m-ati nimerit cu "strainatatea"...asa as pleca.... trist Dar sotul e patriot, deh.... ochi peste cap Cred ca pana la urma plec fara el!!!
Fetelor, care stiti, cum e Kaufland ca angajator? Luni, am fost chemata la un interviu pt. asistent manager birou expansiune (se cauta vorbitori de lb. germana). N-as vrea sa dau cioara din mana pe aia de pe gard!
Ramona, pup pt. Stefanel zambet
Moni, ce mai faceti?
Krys, Raluca sarut

sus

Denunta
ramona7575

Copii

16.04.2010 10:05     citat 

ilinka, la kaufland lucreaza Vero, nu am mai vazuto pe aci demult, spunea ca e mult de munca dar e bine de vb. cu ea, nu ii stiu nr. de telf.

sus

Denunta
ilinka

Copii
Adrian: 15 ani, 8 luni
am nascut deja!

16.04.2010 10:53     citat 

Pacat, Ramona...poate intra ea si-mi zice ce si cum....

sus

Denunta
Krystyne

16.04.2010 3:28     citat 

pup fetele...

ramona...eu nu am gasit nimic...umblu toata ziua ca un zombi..si nik trist asta e ...mergem mai departe

simo...bafta...o sa vezi luni ce si cum...bine ca ai de unde alege...acum vezi si ce vor ei...la interviu...si poti sa pui si intrebarea : Am vazut pe un forum pareri mai putin placute despre colectivul si angajatii Kaufland...cum comentati? si de unde credeti ca vin aceste pareri negative?

va las...am fugit... pa pa si inca o data pup la toate

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: