· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul PURElor Rautaceoase Colorate Instinctless bla bla 61
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul PURElor Rautaceoase Colorate Instinctless bla bla 61     
zuzalina

Copii
Thea Ana: 14 ani, 10 luni

08.02.2010 5:04     citat 

----------
bursucitza a scris:
deci mai am 5 zile (vorbeam la telefon cand am raspuns) de antibiotic si apoi poate ii mai ramane si elenei ceva de supt.. nu m-am riscat sa o alaptez sub antibiotic fiind...

io astept sa-mi povisteasca diuc cum fu la shoping:D
----------

eu cred ca poti sa dai copilului sa manince, chiar daca iei antibiotic...medicul ce tz-o zis?

sus

Denunta
bursucitza

08.02.2010 5:28     citat 

medicul mi-o spus ca NU... dar lasa de amu... sa revinim in shpiritu topicului...
oricum flamand pana atunci nu-l tin cool desi m-am gandit ochi peste cap

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 14 ani, 10 luni

08.02.2010 5:34     citat 

bine, fie

apropo de mincare, am mincat az' un covrig si am beut 4 cani de cafea....am ameteli de foame plang sau sunt foarte trist ia sa vezi tavaleala naibii ce-mi iau io pin' la metrou foarte fericit rad rad rad rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
DK

08.02.2010 5:40     citat 

Zuzo, daca nu ingenunchiezi si la intoarcere acasa, zau ca n-ai valoare de duamna cu haina de blana! parol fa! prostit prostit

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

08.02.2010 5:54     citat 

Saliu gagici! Mult mai pierd eu din suculentza discutiilor cu voi cu munca asta a me... Deci am fost la Targu Neamt, Pipirig, Borca, pe urmele lu' Creanga. Foarte misto tara asta a noastra, naspa cu gretosenia de noroi de pe sosea. Anunt ca n-am loat nici o tranta ca altele. Da' nici n-am blana. cool
Bursu de ce iei antibiotic?

sus

Denunta
DK

08.02.2010 5:59     citat 

Cuscra, tare m-am mai gandit azi la tini cu drumurili di prin patria nuastra. Fain traseu, dar mai potrivit de facut vara trag cu ochiul Sa-ti iei si tu blana, ca altfel nu ai cum sa pici! foarte fericit

Pana vine Bursu sa-ti raspunda, imi permit sa iti raspund eu in numele ei, chit ca poate o sa mi-o iau... sau nu: Bursu ia antibiotic ca sa fie intelijenta! Sa zica ea daca nu! foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 14 ani, 11 luni
Mara Sofia: 11 ani, 3 luni

08.02.2010 6:15     citat 

----------
zuzalina a scris:
----------
bursucitza a scris:
deci mai am 5 zile (vorbeam la telefon cand am raspuns) de antibiotic si apoi poate ii mai ramane si elenei ceva de supt.. nu m-am riscat sa o alaptez sub antibiotic fiind...

io astept sa-mi povisteasca diuc cum fu la shoping:D
----------

eu cred ca poti sa dai copilului sa manince, chiar daca iei antibiotic...medicul ce tz-o zis?
----------

in timp ce alaptezi poti sa iei anumite medicamente, antibiotice precum amoxicilina, aspirina etc. iintra pe situl e-lactancia[punct]org, e in spaniola, dai click in stanga pe Consulta por producto, scrii medicamentul sau planta, dai p Ver si iti afiseaza daca poti lua si alapta. e facut de pediatri situl

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 9 luni
D-P: 7 ani, 10 luni

08.02.2010 6:17     citat 

duamna dirijintaaa, sa stiti ca unii nu e cuminti! Io plec acasa, am zis... nervos nervos

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 1 luna

08.02.2010 6:18     citat 

de exemplu...io, io nus cuminte foarte fericit

siso, dormi fa?

sus

Denunta
monica77

Copii

08.02.2010 6:21     citat 

pupezo, pentru tini scot biciu di catifea cu maner di haur, am zis!!!!

sus

Denunta
monica77

Copii

08.02.2010 6:24     citat 

----------
AdrianaSimion a scris:

siso, dormi fa?
----------

auziti, sisa e a nuastra a tuturor, ori are oaresce preferinte? confuz
ca parca ierea sisa lui DK...of, greu e fara antibiotice. jenat

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 1 luna

08.02.2010 6:38     citat 

berea e a nuastra a tutulor socat

apropo, colega ta de cort unde-i?

sus

Denunta
monica77

Copii

08.02.2010 6:43     citat 

nu stiu unde-i colega mea de cort, cred ca depune oo, io am plecat in cautarea ei, gata! Mi-am luat si arme, si tot. cool

sus

Denunta
bursucitza

08.02.2010 6:50     citat 

luuung somn am mai dormit voinicii mei...
care imi spune si mie, rosalina cool , daca pana la falticeni e practicabil drumu.... dinspre iasi calculand si luand in calcul si starea meteo.... asta e tema ca pentru maine dimineata (dopio sarut foarte fericit )

peseu: bai ca sa nu o mai lungim cu antibioticu... pediatru copilului care e scolit la institutii renumite si de prin afara mi-a spus uitandu-se in ochii mei ca NU alaptati daca luati acest medicament... punct

sus

Denunta
duke_meadows

08.02.2010 7:02     citat 

ma doare spatele.
ninje la noi.
mi s-a stricat boileru' azi noapte drept urmare ciuciu apa calda si caldura.
'fur' un radiator de la munca.

cam asta e resume-ul meu.

ps: bursu n-am fost la cumparaturi de vin. cica nu mai avem nevoie. subit si deodata. cine stie ce-o mai fi crezand sotu ca fac si pe acolo. cacaciosul rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: