· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (201)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (201)     
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 5 luni
Paul: 8 ani, 4 luni

10.02.2010 9:32     citat 

am inteles pasunica! unele mamici care ma intreaba pe mine daca le folos. le dau bebeilor in loc de mancare.... trist

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

10.02.2010 9:33     citat 

Buna dimineata fetelor.

Alice nici eu nu am cumparat cereale "de fite" ci sa vad daca se mai trezeste noaptea asa des; deja s-a acumulat mult prea multa oboseala trezindu-ma din 2 in 2 ore, 6 luni la rand. Bineinteles ca nu le vad rostul altfel, iar daca o sa se trezeasca tot asa nu o sa-i mai dau.

sus

Denunta
e-alice

Copii

10.02.2010 9:37     citat 

rome si eu ma trezesc la fel....de patru nopti avem chiar portii de somn intre 10 minute si 40 minute....iar ziua atipeste si se trezeste....sper sa se schimbe ceva ca nu mai pot
iarasi spun, nu vreau sa se supere nimeni ca am zis fitze....asta e parerea mea, nu tb. sa va suparati zambet

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 7 luni

10.02.2010 9:38     citat 

pai si daca le dai seara, ca sa inlocuiasca lapticul din timpul noptii, nu se cheama ca e in loc de mancare?

sus

Denunta
rome

Copii
11 ani, 5 luni

10.02.2010 9:46     citat 

Alice nu m-am suparat, stai linistita zambet tu zici de 4 nopti, la mine e de aproape 6 luni prostit

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

10.02.2010 9:54     citat 

yubi sa-ti traiasca crestinelul, e foarte frumusel, si ce a mai crescut sarut
bianca felicitari pt reusita sarut
rome am uitat sa zic aseara, ce fain de voi ca ati reusit sa va relaxati putin, eu aseara am fost pana in centru si mi s-a facut asa un dor de club
era sa te dam disparuta scot limba foarte fericit

raul s-a trezit urland azi noapte pe la 1, dupa ce s-a linistit a trecut 10 min si iar a inceput sa urle, pe urma a dormit pana la 2 si s-a trezit iar urland, i-am dat sa pape, i-am luat temp si avea 38.1 rectal (era foarte fierbinte la fata) si i-am pus un supozitor cu paracetamol, intr-un final a reusit sa adoarma, a dormit pana la 7, a papat si pe urma a mai dormit pana la 8.30, acum iar doarme
o sa mergem azi la dr sa vedem ce zice

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 11 ani, 7 luni

10.02.2010 10:01     citat 

Neatza si de la noi.

Am avut o noapte o idee mai linistita, in sensul ca s-a tot trezit plangand pana pe la 1, apoi pana la 6 am reusit sa dormim fara alte intreruperi. Si noi avem de mai bine de o luna nopti cam agitate, si mi-e dor de perioada cand Teo dormea de pe la 10 juma seara pana la 6-7 a doua zi fara sa zica nimic, apoi inca o tura pana spre 10 juma. Ce vremuri!

Cereale eu i-am dat la inceput in fiecare seara, ca erau singurul lucru pe care il accepta in afara lapticului de la mine. Nu am facut niciodata dupa reteta de pe cutie, eu puneam 2 linguri rase de cereale si le amestecam cu atata lapte/apa cat era necesar sa iasa o pasta cam ca o smantana mai groasa. In ultima vreme nu i-am mai dat decat o data - max de 2 ori pe sapt ca atare, in rest mai amestec cate o lingura in legume ca altfel nu le accepta.

Vanilla, ziceai de carne...Teo inca nu o accepta. Cu greu am reusit sa-l fac sa manance vreo 5-6 lingurite de ficatel pe care i l-am facut la gratar, apoi l-am zdrobit cu un pic de unt si iaurt, sa nu fie asa innecacios. Tu stii ceva despre carnea la gratar la varsta asta? Ca ma gandeam ca in loc sa fierb puiul, sa il pun pe gratar, parca are totusi alt gust. A, si ma gandeam sa pun un praf de cimbru...tu ce parere ai?

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii

10.02.2010 10:08     citat 

eu stiu ca gratarul nu e sanatos nici pentru adulti
ma refer la portiunile innegrite, care sunt toxice.
ai incercat sa-i dai o bucata de carne (pasare / vita) sa o suga / roada? fara s-o amesteci cu altele.. Lia asa o mananca si e foarte incantata.
nu stiu ce sa spun ceva sigur despre plantele aromatice, dar eu i-am dat marar si patrunjel crud sa rontaie rad
la cuptor ai incercat sa prepari? cu legume, cateva frunzulite, cativa stropi de ulei de masline sau unt...

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 11 ani, 7 luni

10.02.2010 10:20     citat 

Uite ca e o idee cu cuptorul, sa incerc si asa. De la gratar i-am dat ficatul fara arsurile alea, bineinteles.

sus

Denunta
e-alice

Copii

10.02.2010 10:25     citat 

lara, o idee ar fi sa faci carnea pe gratar, ficat sau vita, pui... in staniol. Astfel se face in zeama ei, fara a se arde, eventual tot asa cu un strop de ulei de masline sa fie juicy foarte fericit
miam, mi-e pofta! zambet

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii

10.02.2010 10:28     citat 

cica nici gatitul in folie de aluminiu nu e safe.. si nici in teflon prostit prostit nu ma injurati, va zic ce-am mai citit si eu

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

10.02.2010 10:31     citat 

Si eu cand voi incepe sa-i dau Dianei mancare in fiecare zi...seara vreau sa incerc cerealele...e posibil sa nu se mai trezeasca asa des, am mai auzit cazuri. Rome...sa-mi spui daca au dat vreun rezultat.
Noaptea asta a dormit f bine, asa ca pe vremuri de la 23 la 4.30 fara papa...cel putin asa cred, asa-mi aduc aminte prostit Poate totusi isi face si ea un program rezonabil pt mine, dar slabe sanse. Eu sunt f fericita. M-am uitat pe termometrul de afara si sunt peste 0 grade cu vreo 3 asa....dar urmeaza sa se mai incalzeasca, poate imi decongestionez si eu masina azi, sa vad cum fac cu fata. Aseara nu mai rezistam in casa si am pus fetita in wrap si am mers la-l luam pe D de la servici. Nu l-am anuntat ca-mi era lene sa sun ca-mi inghetau mainile. Cand am ajuns el tocmai pleca de acolo, bine ca am ajuns la timp, ca altfel faceam cale intoarsa. Apoi am fost sa ne uitam de masini de facut paine. Ii place in wrap. Uneori se lasa pe spate si se uita fix la mine minute in sir. Lumea care o vedea era pe jos de ras. Cu limbuta scoasa, cu sprancenele ridicate si uimita tare, mai scotea cate un aaaa de nu mai puteam sa vorbesc cu al meu de ras. Era asa haioasa. sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

10.02.2010 10:32     citat 

Nu gatit in folie de aluminiu-parerea mea. Soacra mea a avut cancer si ii spunea sotului mereu...de la aluminiu mi se trage, ca ea manvca f sanatos, in schimb isi facea la cuptor in aluminiu. Cand s-a dus la una din consultatii dr i-a spus> de la aluminiu si nesomn.

sus

Denunta
rome

Copii
11 ani, 5 luni

10.02.2010 10:37     citat 

Anca mi-a prins tare bine intr-adevar sarut , iti dai seama ca mi-a fost un dor de net...........

Alexxya o sa incerc in seara asta sa vad si iti spun sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

10.02.2010 10:42     citat 

Yubi, felicitari pt crestinare. Vezi mai mami ce baietel cuminte ai? si frumooooos foc sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: