· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (201)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (201)     
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 10 ani, 7 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
8 ani, 11 luni

10.02.2010 10:43     citat 

----------
vanilla_baby a scris:
pai si daca le dai seara, ca sa inlocuiasca lapticul din timpul noptii, nu se cheama ca e in loc de mancare?
----------

Nu stiu cat inlocuieste o masa. la mine in loc sa se trezeasca la 3 se trezeste la 5, ceea ce conteaza enorm pentru mine. 3 - 4 cupe de cereale nu au cum sa inlocuiasca o masa. Tin doar putin mai mult de foame atat.

----------
lara_ro a scris:
Vanilla, ziceai de carne...Teo inca nu o accepta. Cu greu am reusit sa-l fac sa manance vreo 5-6 lingurite de ficatel pe care i l-am facut la gratar, apoi l-am zdrobit cu un pic de unt si iaurt, sa nu fie asa innecacios. Tu stii ceva despre carnea la gratar la varsta asta? Ca ma gandeam ca in loc sa fierb puiul, sa il pun pe gratar, parca are totusi alt gust. A, si ma gandeam sa pun un praf de cimbru...tu ce parere ai?
----------

Incearca sa ii dai carnea de pe ciocanele...nu piept de pui. Are cu totul alt gust, e mult mai buna (cel putin dupa gustul meu). Eu i-am pus putina smantana in piure si e in stare sa manance si castronul! Si el refuza legumele daca puneam carne in ele si eram disperata ca nu voria de lor carnita.

----------
vanilla_baby a scris:
cica nici gatitul in folie de aluminiu nu e safe.. si nici in teflon prostit prostit nu ma injurati, va zic ce-am mai citit si eu
----------

si eu stiam ca sunt cancerigene (arsura de pe carnea facuta la gratar si aluminiul) La fel stiam si de uleiul in care gatesti de mai multe ori.

Ultima modificare efectuata de catre Pasunica la 10.02.2010 10:51, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 3 luni

10.02.2010 10:47     citat 

La multe lunite Mihaita! Pasunica, ce baat mare ai! si nu spui nimic. Ia fa-i baietului niste filmulete si posteaza pe aici sa stim cui ii cantam azi

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 5 luni

10.02.2010 10:50     citat 

LA MULTE LUNITE MELIIII, MARAAA, MIHAITAAAA SI EDIIII !!!!!!!!!!!!!!!! sarut sarut sarut sarut sarut SA CRESTETI MARI , SA FITI SANATOSI SI SA VA BUCURATI PARINTII foarte fericit

sus

Denunta
Pasunica

Copii
8 ani, 11 luni

10.02.2010 10:53     citat 

Mersi Alexxya. Asa e.. ce baiat mare am. Asa reepde a crescut zambet Sa vad daca gasesc ceva filmulete cu el facute cu aparatul. Camera video le face ffff mari si nu stiu daca se incarca pe net.

La multe lunite si pt Meli, Mara, Edi, iustin. Sper ca nu am sarit pe nimeni

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 10 ani, 5 luni
Paul: 7 ani, 4 luni

10.02.2010 11:08     citat 

la multi ani Mihai Cristian! zambet la multi ani si celorlati sarbatoriti!

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 7 luni
Radu Stefan: 7 ani, 4 luni

10.02.2010 11:10     citat 

Buna dimineata si de la noi.

La multe lunite sarbatoritilor sa fiti sanatosi si cumintei zambet.
Noi azi se pare ca suntem ami bine, sper sa-l tina si sa-si revina.

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 5 luni

10.02.2010 11:13     citat 

hmmm, Lorellayy de-abea acum am ajuns la cap unde spuneai de cel care ia poze cu copii de pe hi5, vad ca nu mai are contul acela, probabil si-a facut unul nou daca l-ai deconspirat

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

10.02.2010 11:15     citat 

Neatza fetele!

Sunt happy ca am primit ieri salariul mediu pe firma... foarte fericit In plus vad ca Mihaita a revenit la programul lui dinainte. Adica nu ma mai terorizeaza de loc si accepta iar sa doarma singurel la el in camera caci deja imi faceam grii la cat dormea in balansoar caci nici in brate nu-i placea se zvarcolea. eu chiar nu pot sa-mi inteleg copii la faza asta! toti sunt inebuniti sa doarma in brate iar ai mei crizau daca ii luam in brate ca sa doarma. Asa ca sa stam de vorba, cand erau ei linistiti le placea. Mihaita cel putin parca ia foc daca incerc sa-l pun si pe perna sa-l legan! prostit
Din fericire s-a redresat. Cred ca totusi a fost vb un pic de colici dar de cand am inceput sa-i dau grip water a revenit la cum era inainte.
Bianca vad ca s-a mai temperat si ea. cred ca, gandul ca e ziua ei a facut-o si mai agitata de bucurie.
Oricum vroiam sa mai spun decat un singur lucrur si cu asta inchei caci nu exista numai problemele mele aici si nici nu vreau sa ma pun cu mame atat de invatate si documentate...
Cine a zis ca nu-mi tratez copilul ca pe un egal, ca fiecare gest al lui consider ca e o obraznicie? Ca el tb sa-si stie locul; ca el e copilul si eu parintele? tocmai ca am lasat-o 97% pe ea sa decida in privinta ei am ajuns poate aici! Fara sa imi propun am respectat prea mult teoria si de-asta ajungem uneori in impas!
Da, ma intreb si-mi zic ca ea nu stie ca ea e copilul si ar tb sa fie mai ascultatoare cand vad cum imi raspunde cu indrazneala! Dar daca gandesc asta nu inseamna ca am eu grija sa-mi pun copilul cu botul pe labe!
Si daca folosesc cuvinte ca "in frau" asta nu inseamna ca ii pun sau incerc sa pun haturi copilului!
In fine e usor de privit si judecat din exterior atunci cand nu esti in persoana celuilalt sa vezi dincolo de cuvinte (caci nu intodeauna reusim sa ne exprimam cum dorim si doamne fereste sa scapi un cuvant care in teorie inseamna total contrariul caci inseamna ca sigur acel parinte face exact pe dos cum zice teoria!)!
Vanilla, daca ai fi ramas cu teoria, nu te-ai fi avantat la a da indirect sfaturi si a face analiza pe caz. ai fi ramas cu impresiile tale...Ma rog, fiecare e liber sa zica ce doreste aici, nu-mi fac eu ganduri negre de-asta caci stiu mai bine ca oricine ce e in casa mea si ce e in sufletul meu.

Oricum inca de ieri am vrut sa va povestesc o intamplare din viata care mi-am amintit-o mereu pe parcursul vietii de cand am copii.
Dupa ce am terminat facultatea m-am mutat undeva in chirie...In fiecare diminea eram trezita si disperata de urletele unei fetite la aceeasi ora aproximativ...Am iesit odata pe geam sa vad ce se intampla...O mamica tot se oprea si-si apostrofa copilul si il tragea de manuta sa mearga (caci se impotrivea). Asa a fost o dimineata, doua, trei...In gandul meu a fost|:"doamne ce mama! cum poate rabda sa-si vada copilul asa urland!"...(si urla frate de zicea-i co o tai!) Ma gandeam chiar ca o bate de-o zvanta dar uitandu-ma pe geam nu se intampla asta!
Abia cand am inceput sa o duc pe Bianca la cresa am inteles ca acea mamica isi ducea copilul la gradinita din apropiere! In mod sigur copilului nu-i placea acolo si de aici tot circul si impotrivirea ei sa mearga! Mama poate nu avea cu cine lasa copilul, disperata sa nu intarzie (caci multe din noi stim cum sunt unii angajatori si ce mult le pasa de problemele noastre) nu putea sta prea mult sa convinga fata care oricum s-ar fi impotrivit si ar fi facut acealasi circ. In fine clar nu stiu ce a fost intre ele dar gandind din perspectiva asta mi-am schimbat parerea si mi-am dat seama ca n-ar tb sa judec pe cineva numai dupa ce vad eu din exterior.

Si gata am incheiat subiectul caci nu iese nicidata bun cand se intalnesc mamici perfecte cu mamici rele! scot limba prostit
Eu voi incerca in continuare sa nu fac greselile alor mei, sa ma port si sa fiu exact cum as fi vrut sa faca ai mei. Cert e ca eu mi-am luat bataie la greu de la mama. Cu toate astea, ajutorul, dragostea, laudele aduse in momentul in care le meritam au facut sa valoreze mult mai mult decat corectia facuta si s-o iubesc si apreciez nespus si sa-mi amintesc ca am avut o copilarie extraordinara in ciuda altoirii care mi-a mai fost data... scot limba

Ultima modificare efectuata de catre biencut la 10.02.2010 11:19, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 10 ani, 8 luni

10.02.2010 11:17     citat 

La multe lunite Meli, Mara, Mihai si Edi! Sa cresteti mari si sanatosi! sarut sarut

sus

Denunta
Pasunica

Copii
8 ani, 11 luni

10.02.2010 11:17     citat 

Un filmulet cu Mihaita de cand a descoperit statul in picioare. Nu e prea reusit ca e greu sa filmez si sa stau si cu el rad Cam asta am gasit acu repede scot limba

sus

Denunta
alexxya

Copii

10.02.2010 11:31     citat 

La multe lunite, Meli! N-ai trezit-o pe mami?
Bravo Mihaita, te ridici si singurel...de-acum doar primavara sa mai vina!

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

10.02.2010 11:36     citat 

Mihaita, sa nu-i dai prea multa bataie de cap de acum mamei.. scot limba

La multe lunite Meli! sarut

La multe lunite Mihaita! sarut

La multe lunite Mara! sarut

La multe lunite Edi! sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

10.02.2010 11:45     citat 

Diana in dimineata aceasta
http://www.youtube.com/watch?v=B3115iViIRE
Azi s-a intors si fetita prietenei mele, e nascutas in aceeasi zi ca Dia

sus

Denunta
alexxya

Copii

10.02.2010 12:01     citat 

La multe lunite, Mara! Ralus, ce faceti azi?
La multe lunite Edi!
Sarbatoritii nu puneti poze filmulete sa va admiram si noi? Smiri nu ai intrat de ceva vreme. Nu ni-l arati pe Edi? sarut
Nu va suparati eu sunt cu pozele. As lua intr-o zi de la cap 1 pana in prezent numai sa vad poze. E uimitor sa-i vezi cum cresc. La Dia mereu fac comparatie cu pozele de la o luna...uneori mi se pare ca e diferita numai dupa o zi prostit sunt dusa, nu?

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 10 ani, 5 luni
Paul: 7 ani, 4 luni

10.02.2010 12:18     citat 

noi sarbatorim ziua broccoliului scot limba Bun, bun. Pastarnacul a avut si el succes zambet . Mi se pare ca are din ce in ce mai multa indemanare sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: