· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (201)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (201)     
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 10 ani, 5 luni
Paul: 7 ani, 4 luni

09.02.2010 9:46     citat 

rad baietei frumosi asa "!", nu asa"?" foarte fericit

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 25 ani, 6 luni
Adina: 21 ani
Aiyana Maria: 10 ani, 4 luni

09.02.2010 9:53     citat 

Neata!

Roxy multumim de cafeluta! E mai bine Vladut cu urechiusele?

Alice ai incercat pana la urma alaptatul la orizontala in pat? Cum zicea Alexxya, si eu fac la fel spre dim.4-5 cand se trezeste o iau cu mine in pat si suge-doarme-iar suge-iar doarme...pana pe la 8-9. Bine, nu pot sa zic ca eu dorm bustean, dar tot e mai bine decat sa stai ridicata.
Ieri nu ai iesit ? Noi am fost vreo 2h, a fost bine ca nu e prea frig, si in wrap nici nu am simtit ca am carat-o. Vad ca nici astazi nu e prea frig, -4 grade la ora asta.
Si eu am nascut tot la PL si am fost foarte multumita de conditii, si personalul amabil, am cheltuit f.f.putin. Am stat la Room-in.
Pe site eu nu m-am uitat decat la mei-tai-uri, nu m-am saturat inca privindu-le...Mi s-a pus pata sa-mi fac unul si m-am inspirat dupa modelele de acolo. Acum sa vad si ce materiale gasesc. Mie mi s-a parut ca erau si mai subtiri, din panza, dar dupa cate am inteles toate au un buretel subtire intre straturile de mat., si nu numai la umeri. Ma duc astazi in oras sa vad de mat., nu mai am rabdare. Oare merge si din jeans?

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 25 ani, 6 luni
Adina: 21 ani
Aiyana Maria: 10 ani, 4 luni

09.02.2010 9:57     citat 

Si mie imi plac f.mult!! Daca ar fi sa aleg unul nu m-as putea hotari... Spune-mi si mie daca afli ceva, pls!!

La multe lunitze, Bogdanel ,Damian si Alexandru!

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 10 ani, 4 luni
am nascut deja!

09.02.2010 10:00     citat 

neataaaa
bianca multumim de listuta
alice foarte fericit eu nu ma protejez ca raul face in jos, nu cu jet puternic, decat rareori, asa ca nu e nevoie scot limba
roxy multumim de cafeluta
la multe lunite bebeilor

fetelor sunt suparata ca raul e cam fornait si cred ca i si infundat un pic nasucul, temp are 37.6 deci nu i-am dat nimic, dar osa sun dr sa vedem ce zice, sper sa nu se agraveze, i-am aspirat si nasucul dar degeaba ca nu am putut scoate tot si e tot asa, de abia a adormit ca nu prea putea respira si mai si tusea cate un pic cand statea pe spate, saracu nici nu stie ce se intampla cu el, se uita asa mirat la mine cand se ineca trist

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 10 ani, 5 luni
Paul: 7 ani, 4 luni

09.02.2010 10:09     citat 

anca imi pare rau de Raul, sper sa nu aiba nimic grav

nico te anunt daca imi raspunde prietena mea. Jeansul se preteaza cel mai bine din cate am citit si eu, un bbc mai tzeapan, practic daca vrei neaparat un anume material, poti sa-l folosesti. Faci mei tai cu cadru, adik corpul mei taiului din ceea ce se preteaza iar materialul care iti place il pui de frumusete, in forma de tablou pe mijloc zambet Am vazut chiar mei tai al carui fata il poti schimba, era prins chenarul din mijoc cu scai pe margini...ingenios, nu?
mie deja incepe sa nu imi mai placa la mei tai-ul meu faptul ca e prea lat si prea putin inalt, acum ca se lungeste Vlad, devine evident. Ma gandeam sa ii desprind bretelele de sus si sa le mut mai in partea de sus, chit ca ramane fara "gluga"...
n-am iesit ieri, parte pt. ca ma simteam ca dracu', parte ca ma tineau fetele pe aici de vorba si ma ajutau cu sfaturi... foarte fericit , sunt dependenta, deja, clar!
azi iesim sigur, cred ca mergem pe la cumnata mea care sta in Vest.
pupici!

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 10 ani, 7 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
8 ani, 11 luni

09.02.2010 10:11     citat 

Neata... Eu sunt lesinata de somn. Mihaita a dormit f prost peste noapte. Cere des de papa si doarme extrem de agitat....

anca am facut cu Paint Shop Pro

Nici eu nu am cerut salariu mediu pe firma. Daca stau sa fac media directorului angajatilor si portar femeie de serviciu si mai stiu eu ce salariati cu venit foarte mic... nu iese asa o avere cat sa merite sa ma tiganesc in firma. La urma urmei...peste un an si putin tot acolo ma intorc. unde mai pui ca lucrez cu sotul in acelasi loc...si tiganeala nu-i a buna, mai ales ca avem un sef care ne raspalteste aproape de fiecare data munca cu prime frumusele... Eu nici nu am mai incercat sa cer scot limba
Colega mea care se ocupa de chestiile cu salariile si adeverinte si bla bla... cand i-am zis de treaa cu salariul mediu se uita la mine si se facea ca nu stie rad Va dati seama ca desi e lege...toti se fac ca ploua. De ce sa dea de la ei cand pot sa nu precizeze angajatului de treaba asta? Daca vine angajatul se fac ca nu stiu. rad

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 3 luni

09.02.2010 10:12     citat 

Suntem si noi pe pozitii de vreo 3 ore. In noaptea asta nu a avut chef de somnic. Ma zgaria pe fata si daca ma retrageam plangea ca nu ma mai simtea, iar cu lumina aprinsa de tot incepea sa vorbeasca si sa rada. Ce mai...
Ieri seara i-am lasat fata lui D si am iesit la alergare in jurul blocului prin zapada. M-am simtit ca noua apoi. Azi vreau s-o scot pe Dia cu nasucul la ger, ca nu vreau s-o tin numai in casa. Imi creste inima cand ma gandesc la ce putin zile mai sunt pana in martie-20. Incep numaratoarea inversa. foarte fericit

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 3 luni

09.02.2010 10:21     citat 

Anca...si Dia se ineca cu mucisorii cand ii mai curgea nasucul. Daca o puneam pe o parte nu prea ii placea dar cel putin nu se mai ineca. O sa ii treaca si o sa fie ca nou. sarut
Si eu am facut rost de nr unei croitorese si de un mod de a se obtine un mei tai si vreau sa merg sa-mi faca, dar mai spre primavara. Sa- mi spuneti din ce materiale va faceti pana la urma. Si eu o sa vreau d-un material de vara
Pe Dia o tin pe un cerceaf absorbant de la happy, cum spunea Roxy...o tin vreo 30 de min dimineata cu funduletul gol sau imbracata doar cu pantalonasi subtiri, daca e mai frig...si 30 de min dupa baita de seara

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

09.02.2010 10:50     citat 

pasunica mersi
alice alexya va multumesc de incurajari sarut sarut sarut

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 17 ani, 4 luni
Mathias Andrei: 13 ani, 10 luni
Patrick Elias: 10 ani, 6 luni

09.02.2010 11:07     citat 

Buna fetelor
Am fost ieri cu Patrick la dr. si are bronsita. I-a dat Azitromicina, e cam puternica dar se aude urat de tot in piept la el. trist Si tuseste rau de tot. De nas...nu mai zic, ca nici suzeta nu o poate tine in gurita, ca nu poate respira pe nas. Degeaba il tot aspir, parca e productie in serie la el in nasuc. Pt. tuse i-a dat Humex. Imi place de el ca le ia ff frumos, deschide gurita cand ma vede cu seringa. zambet Pt. nas i-a dat Pivalone, dar farmacista a zis ca nu se da sub 1 an. Voi ce stiti? Le-ati pus in nasuc? Acum...nu stiu dupa ce se ia, ca daca se raporteaza la greutate...el are deja greutatea unui bebe de 1 an. Ieri a vrut asistenta sa il cantareasca si nu a reusit, ca nu mai incapea pe cantarul ala de bebelusi, ii atarnau picioarele. Si nici tara aia nu mai era buna, ca era pusa la max, la 10,900 kg si mai trebuia, avea peste 11 kg. foarte fericit Scazand hainele...a zis ca ar avea cam 10,500 kg.
Acum a adormit, sa vad cat doarme. Toata noaptea s-a foit, eu deja sunt zombie. De cateva nopti nu doarme. Numai de i-ar trece cu medicamentul asta, ca daca nu cica ii da tratament injectabil. plang sau sunt foarte trist Daca tampita aia de dr de famile l-ar fi consultat saptamana trecuta, nu ajungea asa. Acum, din cauza ei, trebuie sa ii dau antibiotice puternice. Cand i-am zis pediatrei ce a spus dr de famile, ca ar fi secretii de la nastere, s-a crucit. Medici din Romania...
Ma duc sa ii pregatesc papa pt pranz, poate reuseste sa pape fara sa mai vomite. Mi-e asa mila de el cand il vad cum tuseste...Si iar imi aduc aminte si imi vine sa o strang de gat pe dr aia.
Aaaa, legat de banana. Eu i-am dat lui Patrick de pe la 4 luni jumate si nu a avut nici o reactie "adversa". Doar ca il cam constipa..in rest nimic. Nu ii dau decat 1 data-de 2 ori pe saptamana. Si atunci amestecata cu branza sau cu mar.
Am uitat sa va intreb ceva pe cele care aveti baietei. Al meu si-a descoperit de vreo 3 zile putza si tot trage de ea de zici ca e din elastic. Oare nu il doare? Nu mai tin minte daca si Mathias facea la fel...Ai vostri fac la fel? Eu tot ii iau mana si el in secunda urmatoare e cu mana acolo. Cand ii dau pampersul jos e cel mai fericit. prostit

Ultima modificare efectuata de catre mirumati la 09.02.2010 11:10, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

09.02.2010 11:10     citat 

miru sanatater multa puiutului

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

09.02.2010 11:10     citat 

raul s-a trezit, i-am dat putin sa pape si a adormit la loc, deja doarme de 1 ora jumate

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

09.02.2010 11:16     citat 

Neatza fetele! sarut sarut sarut

Ursu, Alexxya, pe fetite e usor sa le tii pe un cearsaf absorbant dar am constata cu parere de rau ca la baieti e ... nervos Te poti trezi ca fac oriunde mai putin pe cearsaf! Mhaita s-a mai potolit dar la inceput eu dadeam sa-l schimb, sa-l sterg de kk, ii ridicam piciorusele in sus sa-l sterg bine la fundulet si atunci tragea un jet de se ducea in capatul celalt al patului, peste capul lui sau mie direct in fata! nervos rad Eram asa disperata ca nu stiam cum sa fac sa-l acopar mai repede sa nu faca balta balta. Sau pana ma intorceam eu sa fac nu stiu ce tot asa dadea un jet de prostutul si-a dat in ochi, in ureche, pana si in gura! Sa vedeti ce fata facea de parca eu eram vinovata! rad
Am observat ca la ei cand se tin mai mult li se ridica si sta mai teapana...chestia aia stiti voi care jenat rad ca atare jetul se duce in directia indicata de instrument! rad
Eramasa disperata ca am zis ca i-o leg intr-o buna zi! rad
Cand am fost prima data la soacra-mea, cu toate ca a avut scutec absorbant i-am facut in tot patul! A doua oara cand am fost soacra-mea a pregatit frumos pe pat cearsaf absorban... rad De parca eu nu pusesem sub el de prima data cearsaf absorbant! rad Ideea ar fi fost sa pun tot patul un cearsaf absorbant imens, iar eu sa-mi pun o pelerina de ploaie si o masca! rad

Pasunica, parerea mea e ca tb sa faci cerere si vedeai ce se intampla. Asta nu inseamna ca te tiganesti! Faceai cererea cum a pus modelul Alexxya si asteptai sa vezi ce se intampla. |Iti dadeau bine, nu-ti dadeau atunci nu insistai daca ti se parea aiurea sa-ti ceri drepturile. In fine, am inteles motivele tale si pe slabiciunile noastre mizeaza si angajatorul!
Ideea e ca asta nu am inteles de ce n-ai depus macar o cerere? si ce daca ai intrebat inainte! Daca ele nu stiau poate stia directorul ceva in acest sens... foarte fericit sau aveau atunci pe concret (pe cererea depusa) ocazia sa se documenteze.
Oricum parerea mea e ca tb macar sa incerci si incercatul se face prin cerere depusa nu prin vb cu cineva asa care oricum era cu gandul la altele poate...

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 10 ani, 9 luni

09.02.2010 11:20     citat 

Buna
La multe lunite sarbatoritilor!!
Miru ,poti sa-i pui Pivalone, mie mi-a dat de la spital cand am fost luna trecuta cu el ca era racit ,un puf in fiecare nara de 3/ zi dupa aspirare, eu ii puneam doar seara inainte de culcare , si este indicat si sugarilor ,asa scrie pe prospect, sanatate multa

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 6 luni

09.02.2010 11:38     citat 

Miru, of de parca nu aveti atatea probleme trist De pivalone am mai auzit ca se rec si sub 1an asa ca...Sanatate multa! sarut sa stii ca si Meli se scarpina la... rad

Anca, sanatate lui Raul sarut Se ineaca din cauza mucilor, aspira si baga ser fiz. Si noi am avut de 2 ori treaba asta trist

Pasunica, poate iesiti afara ca e super..am fost pana in piata. Poate o fis i el satul de stat in casa sarut

Biencutz nu m-am gandit la jet rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: