· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (201)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (201)     
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

09.02.2010 11:44     citat 

neatza!!!
e-alice-Denis ne-a marcat pe toti si pe el chiar facea pp in sus parca era o fantana pe mama a nimerit-o pe ochelari:)) pe el pe frunte si pe mine pe piept pe tatasu pe picioare deci ne-a marcat rad
miru -sanatate lui Patrik sarut si Deni a descoperit ce are el si treage de dansa rad sarut
sanatate si Raul sarut
sarut la multe lunite bebeilor de azi sarut

LA MULTI ANI BIANCA -puiutz de biencut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

09.02.2010 11:50     citat 

Miru...sanatate multa. Eu nu stiu sa raspund referitor la medicamente ca nu ne-am lovit de asta pana acum.
Biencut...daca-i asa rad ce pot sa spun? rabdare multa si un ascutit simt al umorului (ca sa ti se [para comice situatiile cand mai face pipi pe tine si sa nu te enervezi)
Asa fac cand isi descopera una-alta surprins n-o mai dezbrac..macar la fetite n-ar trebui sa se loveasca
La noininge TARE! Cand vroiam ierni din astea sa ne tragem cu sania cu masina sau sa gasim la SDibiu zapada si sa nu se mai faca scoala sa avem vacanta....nu veneau....acum cand vrem si noi sa iesim cu puiutii, iete-te ce de zapada. Pai si la iarna viitoare cand vor vrea puiutii sa vada ce-i aceea zapada, ia-o de unde nu-i. Uite asa si cu natura asta.

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 7 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 10 luni

09.02.2010 12:02     citat 

----------
biencut a scris:
Ideea e ca asta nu am inteles de ce n-ai depus macar o cerere? si ce daca ai intrebat inainte! Daca ele nu stiau poate stia directorul ceva in acest sens... foarte fericit sau aveau atunci pe concret (pe cererea depusa) ocazia sa se documenteze.
..
----------

Pentru ca oricum nu luam o avere si asa am decis cu sotzul ca-i mai bine sa nici nu mai cerem scot limba zambet Plus ca sotul mai ceruse niste avantaje diverse si ii era teama ca nu i le mai aproba rad
pe mine ma deranjeaza ideea ca nici un angajator nu da de buna voie asta... iar cand aduci vorba se fac ca nu stiu prostit

----------
urschuletz a scris:
Pasunica, poate iesiti afara ca e super..am fost pana in piata. Poate o fis i el satul de stat in casa sarut :
----------

E frumos afara si vad ca nu mai bate vantul. Dar asa teama imi e cu mucisorii astia ai lui... trist E inca racit si nah... Pediatra a zis ca pot sa il scot afara dar mie imi e teama. Cele care ati mai trecut cu ei prin raceala.... E normal ca dupa 5 zile de tratament inca sa mai aspir mucisori? (Desi daca ma gandesc si noi cand racim ne sacaie mucu' mai multa vreme) Eu nu l-as aspira dar se ineaca si era azi cat pe ce sa dea marul de l-a mancat afara. A si dat putin. L-am aspirat si a iesit cu tona muculet. Cand oare scapam?

miru... trasul de treaba aia e la ordinea zilei si la noi rad

alexxya si eu eram incantata de zapada pana acum. Dar acum vreau primavara. Puiul meu urla ca din gura de sparpe cand il imbrac gros. Ma intreb care bebel nu face asa. pana ne imbracam se face seara nu alta....nici nu iti vine sa iesi. Apoi acum prin nametii astia chiar si cu mei-taiul trebuie sa imi iau vasle cu mine ca sa pot inainta.

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 8 luni

09.02.2010 12:22     citat 

Pasunica noi am avut aproape 2 sapt mucisori, iar de iesit afara nu ti-ar fi mai comod daca l-ai pune in salopeta deaia de fas , eu asa fac cum este imbracat in casa il bag in salopeta ai si gata , urla el dar mai putin decat daca as sta sa-i dau bluze , pulovere, pantaloni geaca etc

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

09.02.2010 12:28     citat 

Pasunica, dr mi-a zis ca mucii si tusea dureaza cel mai mult. Si noi tot cam 2 sapt am avut, la incveput mult si pe urma din ce in ce mai putin

sus

Denunta
Pasunica

Copii
9 ani, 10 luni

09.02.2010 12:55     citat 

Ooof.. 2 saptamani!!!!
Abia astept sa terminam cu medicamentul. Maine e ultima zi. Face diaree si sunt sigura ca de la el este. Face aproape apa nu alta...

Katya pai in salaopeta il imbrac. Asa cum este in casa si salopeta peste ca ii tine de cald. Dar si asa pana pun salopeta...caciula fular..apoi pana il mai asez si in mei tai face scandal de imi piere tot cheful de iesit prostit

Vad ca afara e soare. E tot soare cu dinti sau chiar e mai caldut? Vad ca bate vantul (nu foarte tare dat bate...) Incepe sa mi se ia de iarna!!!! E asa frumos afara si eu stau in casa!
E ca si cum i-ai pune lui Dia tzatza langa ea si nu ai lasa-o sa suga sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

09.02.2010 1:00     citat 

Bianca, multumim... sarut

Alexxya, din fericire a inceput sa priceapa care ideea sau isi gaseste alte momente de destrabalare asa ca nu s-au mai intamplat incidente de genul asta in ultima vreme dar nu se stie cand ne-o face iar! rad
Imi povestea dr ca ea s-a invatat minet si-i cantareste gata imbracati dar cat mai lejer e adevarat caci un bb a tras un asa jet ca era aproape sa-i de-a direct in gura! rad

Pasunica, nici un angajator nu va veni sa te intrebe: "vrei sa-ti dau salariu mediu pt nasterea copilului? daca da vezi ca tb sa competezi o cerere!". Nu conditia e tu sa faci cerere iar el sa-ti dea. Daca ai facut cererea si nu ti-a dat atunci e rea vointa. Cat despre sa te informeze...La o adica nu e interesul lui si legea nu-l obliga. Noi tb sa ne stim interesele si necunoasterea legi nu e o scuza nici cand savarsesti o infractiune!

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

09.02.2010 1:07     citat 

urschu multumesc, eu am facut invers, am pus ser fiz si am lasat 5 min dupa care am aspirat, sper ca e bine nu?
LA MULTI ANI BIANCA MICA
bianca multumim sarut
pasunica sanatate multa lui mihaita

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

09.02.2010 1:11     citat 

Anca.... sarut

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 8 luni

09.02.2010 1:29     citat 

La multi ani Bianca!!!! sa cresti mare si sanatoasa ! sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

09.02.2010 1:35     citat 

----------
citat:
E ca si cum i-ai pune lui Dia tzatza langa ea si nu ai lasa-o sa suga
----------

Pasunica... rad e grav atunci

sus

Denunta
Pasunica

Copii
9 ani, 10 luni

09.02.2010 1:39     citat 

rad pai daaa... e grav. E totul alb. Asa dor imi e de o bataie cu zapada.... un dat pe derdelus.... pe gheata....sa fac un om de zapada maaaaare .... sa ma tavalesc pur si simplu in zapada... sarut Eh... acu na... tb sa rabd si eu anul asta. Sper ca si la anul sa avem parte de o iarna frumoasa ca sa se bucure si bebeii de zapada. Zau ca parca nu am mai avut de mult asa iarna...si s-a gasit si ea taman acu' parca sa ne faca in ciuda rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

09.02.2010 1:55     citat 

Gata ne-am facut plimbarica pe langa bloc. Am gasit un loc cu soare si am parcat acolo vreo 20min. Nu e rece dar nu poti inainta cu carutul, abia se poate merge cu picioarele.

La multi ani, Biencutza mica! Sa cresti mare si sanatoasa! Petrecere frumoasa! sarut sarut sarut

Da Anca, poti pune si inainte sr ca sa-i inmoaie si dupa ca sa fluidizeze. Cum mai e acum?

sus

Denunta
alexxya

Copii

09.02.2010 1:57     citat 

Cand vine al meu seara eu ies pe afara. Aseara am iesit si am facut jogging prin zapada, m-am relaxat de tot, ca am intrat degerata la picioare. Daca as avea cu cine m-as intalni cu cineva pe aici pe la noi, dar nu prea cunosc pe nimeni. trist
Diana e tare maraita iar. Nu stiu ce are. Adoarme, doarme 10 min si se trezeste plangand. O linistesc la tzitzi, adoarme iar se trezeste speriata. Ce-o avea? Afara n-o scot nici azi. A inceput un viscol de ma ia frigul doar uitandu-ma pe geam si ninge ca-n povesti. Imi pare rau ca n-am iesit mai devreme.Daca se trezeste si ea bine-dispusa poate totusi o scot putin.

sus

Denunta
Pasunica

Copii
9 ani, 10 luni

09.02.2010 2:24     citat 

alexxya posibil vre-un dintisor. Mihaita l-a avut pe primul la 5 luni fix si la fel se trezea plangand scot limba
Si el se tot trezeste iar plangand de ceva timp si tot il urmaresc acum pe al 3-lea... dar nu vad inca nimic zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: