· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (404)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (404)     
ionelita

am nascut deja!

11.02.2010 8:48     citat 

buna dimi sarut sarut

o prajiturica din partea noastra sarut sarut implinim 32 sapt sarut sarut

anika sarut mercic sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 6 luni
Irina Maria: 9 ani, 6 luni

11.02.2010 8:50     citat 

Neata frumoase burtici si mamici,

Se pare ca astazi suntem primii sa recuperam ce am pierdut ieri.
V-am citit aseara pe toate dar eram prea obosita ca sa va raspund.
Ieri a fost si al meu acasa si am avut de umblat prin oras apoi cand am ajuns acasa am facut o supica de pui, friptura de pui cu pireu si salata de varza si tiramisu. Cred ca am avut si o contractie ieri, nu stiu sigur ca n-am mai avut pana acum si nu stiu cum tb sa fie. Cum se simte o contractie fetelor care stiti?
Eu am simtit asa o durere de burtica dar nu foarte jos cum ma asteptam ci asa pe toata suprafata burticii, parca ma strangea ceva tare si m-a durut putin timp. Dar dupa ce m-am pus in pat mi-am revenit zambet zambet Acum am un bol cu cereale si lapte in fata mea. Azi intentionez sa termin cartea de citit, apoi sa merg la biblioteca dupa care la sot la lucru, iar dupa amiaza cred ca o sa avem ceva musafiri.

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 13 ani, 2 luni
Luca Daniel: 11 ani, 4 luni

11.02.2010 8:53     citat 

Felicitari Ionelita sarut , multumim de tratatie.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

11.02.2010 8:54     citat 

multumesc nino sarut sarut

la noi ploua si bate tare vantul nervos nervos nervos

sus

Denunta
eu_madyyy

Copii
Luca: 11 ani, 3 luni

11.02.2010 9:04     citat 

neata burticutelor sarut sarut sarut va pupacesc pe toate
astazi sunt foarte vesela(asa m-am trezit)
felicitari ionelita sarut sarut sarut sunt foarte apetisante trag cu ochiul dar daca poftim de unde le putem lua? rad

sus

Denunta
adrianaBuc

11.02.2010 9:07     citat 

neatza burtici
Sa aveti o zi cu soare! zambet

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

11.02.2010 9:08     citat 

neatza maddy sarut multumesc sarut ma bucur ca te-ai trezit bine dispusa sarut sarut

sunt cu un ochi la voi si cu unul la "razvan si dani" rad

neatza adrianaBuc sarut

sus

Denunta
eu_madyyy

Copii
Luca: 11 ani, 3 luni

11.02.2010 9:16     citat 

fetelor in fiecare dimineata beau cate o cafeluta la servici dar e d-aia de la aparat(sau capucino,ciocolata...ceva)e...azi am pofta de o cafea d-aia oparitaaa de imi vine apa in gura rad abia astept sa ajun sa imi fac

sus

Denunta
Byu

Copii

11.02.2010 9:22     citat 

ionelita felicitari pt cele 32 sapt implinite, deja 8 luni. Iti vine sa crezi ca mai avem asa de putin, vreo luna jumate-doua? Felicitari pt cei 10 ani de relatie care ii veti implini duminica.
hermine id-ul meu este bercea_silvia. Multumesc pt interes.
Ma bucur ca te simti mai bine si imi pare rau ca te-ai simtit atat de rau in ultimele zile. Mai ai atat de putin:x
ancutza ce tare ai fost cand ai zis ca organismul tau incepe sa se pregateasca de pe acum cu programul lui bebe si te trezesti. Nah ca si eu azi-noapte m-am culcat la 1 in speranta ca voi dormi dusa dar degeaba. La 5:00 m-am trezit, am fost la baie apoi nu prea am mai putut dormi, ma trezeam si ma uitam pe pereti, am reusit intr-un final sa adorm si m-am trezit acuma cand a plecat sotul la lucru.
ancutza nah ca daca tu zici ca abia astepti primavara sigur vine cat de curand, ca asa ai prezis si cu zapada si a venit repede si muuulta ca nu se mai termina.
ferre noi in weekend mergem la socrii in Botosani, dar ne intoarcem duminica mai spre zi ca vreau sa iesim seara undeva. Noi sarbatorim si Dragobetele si Sf Valentin ca ne plac amandoua.
anika, felicitari pt achizitii. Si tu iti cumperi cosmeticele din mall? Si eu, de la ce magazin?eu de la Mon parfume. Ultima data am fost sa-mi iau rimel, creion de sprancene si parfum si am fost tare dezamagita ca aveau foarte putine pe stoc si multe lipsuri ai observat? Voiam sa te mai intreb si unde mergi tu la salon la cosmetica? Si eu ma epilez jos de tot cu ceara (ca am vazut ca ati discutat asta ieri pe forum) si dupa atatia ani nici mie nu mi se mai pare dureros. Ma si pensam la inceput la salon dar ma enerva ca tb sa merg ceva mai des, de vreo 2-3 ori pe luna ca imi cresteau fire si nu-mi placea si asa m-am invatat sa ma fac eu singura acasa dupa forma data de cosmeticiana.
adriana imi pare rau ca te supara vecinii astia noaptea cand e somnul mai dulce. Multumim pt reteta. Imi pare rau ca ti-a fost rau ieri, sigur ai mancat mai cu pofta. Dar ti-a trecut,nu? Ce bine e acasa, asa-i? Alta viata.
codrina felicitari pt inca o saptamana implinita ieri si pt intrarea in trimestrul trei. Te vezi asa de aproape de nastere? Cred ca abia astepti sa-ti tii printesa in brate si sa vezi ca va fi bine,nu?
luara spuneai ca nu te-ai considerat niciodata frumoasa, doar interesanta. Sa stii ca esti frumoasa si ai si ceva acel aparte
sarut
raliu foarte frumoasa pozica de la avatar cu nepotica ta. sarut sarut sarut
alina(0911) ma bucur ca sunteti bine. Te apropii usor de marele pas. Nu cred ca trebuie sa te temi de nasterea naturala, dar depinde de cum te vei simtit tu cel mai bine, asta conteaza cel mai mult.
Ce tari ati fost fetelor cu faza ca nici eu nu mi-o mai vad. Nici eu ce-i drept rad rad rad rad Noroc ca nu tb sa ma chinui nici eu nici sotul cu epilatul jos.
vicky mai ai atat de putin si esti si tu atat de aproape. Cred ca abia astepti. Venim una dupa alta foarte fericit foarte fericit
bebezola si mireadriana frumoase burtici si mari zambet zambet zambet
carmen iti dau dreptate in privinta epilatului sarut
bebezola si mie imi place untura pe paine cu sare si ceapa zambet dar nu mananc mult decat f putin. Nu am mancat in schimb cu boia am sa incerc zambet
claudis in privinta epilatuli cred si eu ca nu ai reusit sa suporti ceara pana acuma pt ca nu ai fost pe maini bune, conteaza foarte mult cosmeticiana care te face pt ca trebuie sa stie sa te apileze bine si repede, sa nu te chinuie sarut
adrianaBuc imi pare rau ca ai dormit rau trist Poate iti mai revii. Azi-noapte cum a fost?
angell lasa ca mai ai putin si vine si bebe, nu cred ca se mai lasa mult asteptat. Stiu ca abia astepti sa te intalnesti cu minunea ta mica sarut sarut sarut
ionelita,codrina poate va mai raman ceva kg dupa nastere. Eu as vrea sa revin tot la kg care le-am avut ca nu eram nici prea slaba dar nici grasuta.
madyy f frumusica pozica de la avatar. Chiar ca pari foarte tinerica sarut sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 9 luni
AURA MARIA: 11 ani, 3 luni

11.02.2010 9:25     citat 

Buna dimineata!Eu am avut o nopte cam agitata,ma cam doare mijlocul si un pic jos burtica,intr-o parte,oscilez daca sa iau sau nu un nospa...Ma gandesc ca motivul ar putea fi de la faptul ca ieri vecinii de sus,recent mutati s-au apucat de spart ziduri...si au spart si teava de apa de m-au indundat in 3 camere:bucatarie,sufragerie si dormitor.Barbati-miu si soacramea au strans in proportie de 95% pana am venit eu de la munk dar ramasese si sub canapea asa ca m-am apucat sa tarai de canapea in toate partileca s-o trag sa pot sterge pe sub ea si acum...suport consecintele!Mi-e o ciuda pe mine de numai pot.Daca mai asteptam 5 min venea si soata(care iesise intre timp) si nu mai trebuia sa fac pe viteaza...

sus

Denunta
adrianaBuc

11.02.2010 9:25     citat 

byu, a fost mai bine in sensul ca am putut sa dorm cat de cat, dar tot ma doare trist Abia ma misc. Nu stiu ce o sa ma fac cu durerea asta. sarut Parca nici bebica nu a mai miscat asa de bine.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 16 ani, 1 luna
D: 11 ani, 7 luni

11.02.2010 9:32     citat 

neatza zambet
adriana...zi cu soare surprins confuz De unde... ochi peste cap Oricu mesti o fericita ca il simti deja pe bb, cat de "bine" vrei sa simti la varsta ta scot limba

Eu azi cred ca mai dau o fuga in real, e mai bine ca ploua decat sa fie iar ninsoare si viscol, pot sa scot si eu masina din parcare...

corina trist, e posibil de-asta sa te doara nervos

sus

Denunta
Byu

Copii

11.02.2010 9:35     citat 

moaaaama cat v-am scris. Sper sa nu v-am plictisit.
adrianaBuc stai linistita in pat si ia un Nospa poate iti vei reveni.
corina trebuia sa stai cuminte, asa te-ai starnit cu durerea. Eu zic sa iei un Nospa si sa te intinzi pana iti revii.
Va pupik sarut sarut sarut
Am vrut sa va pun un filmulet cu burtica sa vedeti cum misca flacaul nostru in ea, dar e prea mare pt photobucket si nu merge sa-l uploadez. trist

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 7 luni
T: 9 ani, 3 luni

11.02.2010 9:37     citat 

neata si din partea noastra... trag cu ochiul
felicitari fetelor care schimbati saptamana...Ionelita, al 2-lea tort ar merge bine pe post de perna in camera bebelinei cool scot limba arata super...
byu, ce bine ca ai pomenit de contractii...
si mie mi s-a intamplat prima data aseara si un pic m-am speriat...
a fost cam cum descrii tu....ma cuprins asa toata burtica o durere surda, aproximativ ca la CM dar mai intensa, care a tinut maxim jumate de minut...si am avut 4 la interval relativ mic, de cateva minute intre ele...pe mine m-a cuprins cand m-am pus in pat sa ma culc...
s-a speriat un pic si sotul, ca na, eram eu un pic ingrijorata....
stiam ca acele contractii Braxton...nu-s dureroase, iar eu oricum nu le-am remarcat pana acum...
oare e normal sa avem contractii dureroase acum ?? confuz confuz
si mie mi-a zis dr ca dc am dureri sa iau Nospa...dar n-as trece la primul semn sa iau pastile, decat dc sunt mai dese si mai insuportabile...
astea erau suportabile, doar ca te strange asa toata burta cateva secunde ochi peste cap

sus

Denunta
adrianaBuc

11.02.2010 9:37     citat 

ana, il simt pe bebe de la 16 saptamani, e adevarat ca la inceput foarte delicat, dar in ultima saptamana l-am simtit extrem de bine, mai putin ieri si azi, pana acum. Oricum ora lui e pe la 10. Vedem ce zice azi.

Tocmai d-aia va doresc o zi cu soare, ca nu avem de unde sa il lua fizic. sarut

byu, cat as vrea sa stau in pat! Doar ca nu imi permite timpul. trist E o perioada tare incarcata.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: