· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (404)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (404)     
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani, 6 luni
Andra Diana: 11 ani, 2 luni

11.02.2010 9:39     citat 

Neatza', graselor!
Eu iar nu merg la servici!!!! Iar e inzapezit drumul. Doamne, cat nu-mi place mie iarna, dar pentru faze din astea o iert ca se lungeste asa mult! rad
Fetelor, aveti grija de voi: nu mai ridicati, nu va mai fortati...un gest aiurea poate costa prea mult!
Va pup!

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani, 6 luni

11.02.2010 9:48     citat 

neata si de la noi, ne-am trezit pe la vreo 8 cu o foameeeeeeeee, bebelina abia astepta sa mananc ceva ca asa ma lovea sarut sarut sarut
v-am citit si de ieri seara dupa ce am plecat eu........ sarut
anika mersi sarut sarut sarut
angell mai ai f putin si iti vei vedea si tine bebelina in brate sarut sarut sarut sarut sarut
codrina si eu as vrea sa fiu asa ,sa mananc orice si sa nu se puna prea mult rad rad sarut
ionelita sarut
madyy esti o scumpik sarut
ionelita felicitari si multumim de tretatie, fffffff buna prajiiiii sarut sarut sarut
byu sarut sarut sarut sarut sarut si cu ceapa merge rad rad rad
bilutza rad rad rad , e bine cateodata cand nu ai ce face si te tine vremea in casa rad rad rad sarut
va pup sarut sarut sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
11 ani, 5 luni

11.02.2010 9:53     citat 

neata si de la Arad!
Aici deocamdata e un pic de soare cu nor, sper sa ramana insorita toata ziua.
AdrianaBuc, nu te ingrijora, la inceput nici eu nu am simtit bebelina zilnic, chiar pe la 20 de saptamani au fost vreo 2 zile in care asa de vag am simtit-o. E drept, zilele acelea nu am facut miscare chiar deloc, eram la mama acasa si m-am mutat doar dintr=un pat in altul.
Byu, asa-i, abia astept!
Ionelita sarut felicitari! Mai putin!! zambet Multumim de tratattie.
Maddy, papusica mica sarut
ancuta... dar daca le trimiti, se si lipesc de mine? (kg)
corina, eu nu ma incumet la a muta canapeaua. Ai grija de tine. Nu ne fa prostioare pe aici.

Pupici pe burtici

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani, 6 luni

11.02.2010 10:19     citat 

Neata dragelor,

Sunt asa bucuroasa ca am dormit muult si bineee...De la miezul noptii la 9 dimineata prostit
Cert e ca ma tot chinui sa gasesc cauza trezitului peste noapte...Pe langa plimbare in aer liber si aerisitul casei la greu..Am oprit centrala peste noapte....Eu care eram foarte friguroasa se pare ca simt mai mult confort daca e mai racoare in casa cand stau sub plapumioara scot limba
Sper sa tina figura.Azi am in plan sa ma duc dupa niste asternuturi noi...Vreau o schimbare in dormitor..mai multa prospetime hehe

Felicitari Ionelita pentru cele 32 de saptamani...Yupiii...Ai intrat in categoria burticilor mari scot limba ..Iti doresc un travaliu suportabil...o nastere rapida...si un bebe sanatos care neaparat sa iti mosteneasca ochisorii aia albastri ,frumosi si expresivi sarut
Ce noroc pe mine ca tocmai am mancat 2 clatite cu dulceata la micul dejun..altfel asa o pofta mmi-ar fi facut prajiturele alea prostit
Byu Am obs acum 2-3 zile ca am luat-o de la inceput..Ce rau imi pare trist Dar lasa..poate de data asta zambet
Mie mi se intareste burtica peste noapte ...Simt usor disconfort cand trebuie sa ma ridic din pat trist
Va pupacesc sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

11.02.2010 10:36     citat 

Neatza fetelor! sarut sarut sarut

Ionela multumim mult! sarut La multe saptamani! sarut

Madyyy, esti tare dragut! sarut

Nu mai stiu cine intreba si zicea ca ar fi avut contractii...Da alea descrise sunt contractii! Se manifesta in general (eu se pare ca am fost exceptia de la regula nervos ) ca niste crampe la burtica...ti se strange burtica. trist Ai grija... sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 16 ani, 1 luna
D: 11 ani, 7 luni

11.02.2010 10:39     citat 

la mine contractiile au fost mai mult ca durerile de cm prostit

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 7 luni

11.02.2010 11:07     citat 

neata si de la noi!

am dormit relativ mai bine dar sigur m-am chinuit sa dorm mai mult! ca daca nu ma concentram iar stateam cu ochii pe pereti azi noapte!

eu nu am avut pana acum nicio contractie! poate am avut dar nedureroasa si nu mi-am dat seama de ea! dar nici burtica nu mi s-a intarit... nici dureri nu am avut asa ca de contractie! pe mine cand m-a durut (intr-o seara m-a disperat durerea aia surda) ... m-a tinut o seara intreaga! o fi de bine sau cum e?! musai tre sa ai acum asa ceva? ca io le astept dar cand au venit am si plecat spre constanta si nasc! asa mi-am facut planul! rad

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 10 ani, 1 luna
Ana Leia: 11 ani, 4 luni

11.02.2010 11:23     citat 

Buna dragelor.
Ancutza cred ca te apropiii de ziua cea mare. Daca ai contractii, se pregateste bebelina se iasa.

Eu aseara am avut o stare tare ciudata. Mergem spre casa si efectiv simteam ca n-am aer. Am ajuns franta acasa, am mancat ceva cu dl. sot si m-am intins in pat. Ma durea inima, desi tensiunea era normal. iar cand m-a lasat m-a apucat asa o slabiciune de nu ma puteam ridica din pat. Mi-a trecut tot atat de neasteptat cum a inceput. Pe la 1 am adormit si la 6 deja stateam cu oschii in tavan.
Acum dimineata cand am iesit din casa, afara era o gheata, de-abia mergeam. Dupa cazatura de duminica sant foarte atenta, n-as vrea sa-l mai cutremur pe bebe inca o data.

Stau pe aici si va citesc. Sunt cu ochii pe voi. sarut sarut sarut

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 7 luni
T: 9 ani, 3 luni

11.02.2010 11:33     citat 

Luara, e normal sa mai obosesti...si eu gafai la plimbari sau la urcat scarile...
cum merge relatia cu sotul ? si ce-a zis dr de adn si amnio, ca nu ne-ai mai zis... trag cu ochiul

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 11 ani, 4 luni

11.02.2010 11:34     citat 

buna fetelor,

ionelita sarut felicitari pentru cele 32 de sapt. Il pupam pe bebe Cosmin sarut sarut sarut sarut sarut

byu eu ieri am fost la mall moldova ca era in drumul meu cool La cosmetica merg la salonul din fata blocului pentru epilat ca e foarte comod rad De pensat ma pensez la un salon de langa politie si merg cam o data la doua saptamani ca sa-mi dea forma. Sunt foarte multumita.

of corina imi pare rau Eu zic ca ar trebui sa iei un no spa.

noi azi implinim 24 de sapt sarut Iar la dulciurile date de ionelita adaugam, dupa preferinte, un fresh sau un milkshake sau o cafeluta trag cu ochiul

eu am incercat sa fac un iaurt cum am citit aici (nu mai stiu cine a scris - iertare) si nu mi-a iesit plang sau sunt foarte trist M-a luminat sotul...probabil iaurtul din care am pus o lingura nu avea culturi lactice plang sau sunt foarte trist
Bebelina mea e din ce in ce mai puternica cool Daca ieri noapte misca doar daca nu-i placea pozitia in care stateam asta noapte a fost o adevarata sportiva indiferent de pozitia mea rad pupa mama bebelina mica sarut
eu am mai luat 500 gr in ultima sapt. In total 3,5kg.

pupici pe burtici sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 11 ani, 4 luni

11.02.2010 11:36     citat 

Neata frumoaselor sarut
Ionelita felicitari pt inca o sapt sarut ce rpd trec si te apropii de mom muuult asteptat sarut
Byu multumesc mult sarut e o nebunica si o ador sarut
Si eu am dormit km nasol,ma durut spatele rau,poate am tras curent trist
am fost la pipi de vreo 2 ori,ma durut si burtica trist tinea sotul mana pe ea si nu suportam k ma durea,cred k ma ia raceala pt k am si nasul infundat si stranut mereu ....il pun pe sot din sa-mi faca un masaj si poate imi trece sarut
Eu va sarut si raman cu occhii pe voi azi sarut o zi buna exclamatie

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 7 luni
T: 9 ani, 3 luni

11.02.2010 11:43     citat 

Anika, eu ziceam de iaurt facut in casa, dar nu-ti iese dc nu ai plamadeala de la iaurt de asta...de la cele cumparate nu merge...nu stiu, cred ca e chestie de consistenta...habar n-am...
nici nu stiu nicio reteta de plamadeala...
imi pare rau ca n-a iesit trist

cu contractiile, daca am avut , e de bine sau de rau ca au fost dureroase? confuz

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 10 ani, 1 luna
Ana Leia: 11 ani, 4 luni

11.02.2010 11:53     citat 

Carmen cu sotul parca e ok, dar nu vreau sa deochi. Avem ambii de muncit daca vrem sa mearga relatia.
Legat de amnio, am vorbit cu doctorul, ca si termen se putea face acum 2 saptamani, dar el nu face, trebuia sa merg la alt doctor. El mi-a spus ca rar se intampla complicatii, dar totusi nu recomanda, pentru ca e o procedura invaziva. A spus ca daca erau probleme la fat si trebuia amnio, atunci musai ma trimitea. Asa ca astept nasterea si fac atunci ADNul. Sotul n-a insistat.

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 11 ani, 4 luni

11.02.2010 12:14     citat 

Wow anika ce graviduta model esti sarut doar 3,5 kg in 24 de sapt,felicitari sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 7 luni

11.02.2010 12:17     citat 

luara eu am zis ca nu am avut contractii niciodata! asadar momentul e mai departe decat as vrea eu! scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: