· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante "zapacite"- 99
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante "zapacite"- 99     
gogolea

08.02.2010 8:07   Povesti cu mame si aspirante "zapacite"- 99  citat 

capitolul anterior: http://www.parinti.com/modules.php?name...&start=135

buna dimineata! sarut sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

08.02.2010 8:20     citat 

neatza!
tre sa imi gasesc preocupari, acum ca stau acasa prostit
Sa incep prin a ma bucura de albul din jur zici, din cauza caruia sunt blocata aici in casa... ochi peste cap
Nu cred ca rezist...o sa iau galusca si o sa plec prin nameti spre vreun magazin...poate ajung macar pana in parcare scot limba

sus

Denunta
gogolea

08.02.2010 8:29     citat 

faceti si voi ceva prin casa, decorativ, pictati, cantati.. cititi povesti, imbracati papusi foarte fericit
tineretul asta, n-are stare dom'le scot limba

sus

Denunta
ana_348

Copii

08.02.2010 9:13     citat 

gata...mi-am baut cafeaua...
o sa incerc sa ma bag in sifonier, sa caut hainutze mici de la maia
si apoi sa fac ceva ordine/curatenie...desi nu e activitatea mea preferata scot limba

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 15 ani, 10 luni
ALBERT: 11 ani, 5 luni

08.02.2010 9:27     citat 

neata, si eu o am pe Maya acasa pe baza anunturilor de la stiri, cu toate ca am un feeling ca e deschisa gradinita, o sa dau niste telefoane

pai sper sa imi mobilizez sotul sa luam patul, mi-a placut f tare, nu era aglomerat la Ikea, acceptabil, eu stiam ce vreau, asa ca nu am lalait-o, am luat o comoda cu sertare pt camera Mayei, ca stateam cu chilotii, sosetele si ciorapii ei in tot felul de pungi si chiar ma irita chestia asta

daca as lua si patul, as incheia cu camera ei si ar mai fi necesar un dressing fain pe hol....dar mai incolo

eu incerc Happy acum, am fost multumita la Maya ( la scutece, ma refer ).

legat de diversificare, sunt multe discutii pro si contra, insa cred ca totul se reduce la un pic de bun simt zambet si daca urmezi regulile de baza, nu ai cu ce sa gresesti

eu nu merg pe ideea sa iau pt A alimente pe care nu le cumpar de obicei, si la nivel de fructe si ce mai e, cumpar ce consumam noi in mod regulat

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 14 ani, 11 luni
Mara Sofia: 11 ani, 4 luni

08.02.2010 12:48     citat 

buna dimineaaataaa!

ana... cred ca asta ma enerveaza cel mai tare in privinta masinilor. faptul ca poti sa o tii si in parcare, si tot se gaseste vreun destept care sa ti-o zgarie. ce mi se pare genial e ca ti-a lasat nr de tel. ce genial... incredibil!!! aici daca ti-o loveste putin sau o zgarie, poti sa fii si de fata, ca iti zice "eeee, asta nu e nimic"...

gogolea, eu mi-am cumparat masina de cusut si am inceput sa imi fac eu tot felul de chestii. am o prietena care vinde portabebe-uri si mi-a lasat cate unul din fiecare sa le vad "la fata locului". deocamdata nu am facut niciunul, doar veste de pus pe deasupra, sacose de panza, paturi pentru cai si un fel de cizmulite (numai partea de deasupra, fara talpa). am totul pregatit pt un sling, insa pana nu termin ce am inceput acum, nu ma apuc de el.
eu mi-am cumparat un wrap pt ca deh, nu aveam cum sa il fac, nu gaseam materialul si m-ar fi costat mai mult pt ca am de patru metri jumate. insa portabebe-urile astea sunt foarte scumpe. de asta am si decis sa mi le fac eu.

tei, mersi. chamomolla pentru ce? maselute?

noi azi nu am dus-o pe Ceza la gradi... aseara s-a culcat foaaarte tarziu, nu reusea sa doarma. cum inca nu i-a trecut tusea, tati zice sa o mai lasam acasa. mie mi-e ciuda ca pierde multe ore. in plus, saptamana asta, spre final, e carnaval. la gradi cred ca au inceput deja cu pregatitul costumelor si eu nu stiu nimic. azi sun o prietena sa o intreb ce si cum. pentru duminica trebuie sa ii fac eu un costum ca sa iesim pe strada. ea vrea de printesa roz, eu am in casa materiale de toate culorile mai putin roz. am totul pregatit sa o fac alba ca zapada, mai ales ca e brunetica, as putea sa ii pun niste bigudiuri si sa fie exact alba ca zapada. insa, nu vrea. vrea de printesa roz cu aripi.
la gradi am inteles ca ei o sa fie pitici, doamna - alba ca zapada, iar mamele- vrajitoare rad

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 15 ani, 10 luni
ALBERT: 11 ani, 5 luni

08.02.2010 12:59     citat 

Cristine, ai 2 frumuseti, le-am admirat la capitolul anterior

eu m-am mobilizat cat a dormit A si M s-a jucat la calc, am intins o masina de rufe, am mai pus una, am spalat una din bai, am aspirat toata casa si am sters pe jos juma de casa........

l-am convins pe Cip, luam patul
http://www.ikea.ro/ro/Produse/73/4865/D...C3%96.htm#

asa ca sunt happy

am sunat la gradi, e deschisa, dar nu au venit copii asa ca nu fac mancare, daca vreau sa o duc, sa o duc cu pachet
( ca daca au sub 20 copii nu fac mancare )

sus

Denunta
ana_348

Copii

08.02.2010 1:17     citat 

frumos patul Ssimo zambet
o sa pun si eu poza cu al meu...de fapt am pus parca...mai pusi acum desi e groaznic de dezordine...dar doar ca sa vedeti patul...pe urma va pun si "dupa" curatenie...dupa ce pregatesc camera fetelor...

am scos toate hainele maiei, le-am regrupat iar pe categorii de varsta, am agsit si cateva de de bebelushe foarte fericit...acum bag masini de spalat...mi-am gasit ce sa fac scot limba Fii-mea a gasit un costum de balet, defileaza pe-aici, s-a chinuit sa incapa in toate rochiile de 1 an si costumele de bb prostit ...distractie, ce mai. Acum e o nebunie in casa foarte fericit
Revin...

sus

Denunta
gogolea

08.02.2010 1:19     citat 

hahaha.. ce tare faza cu vrajitoarele zambet
ca doar n-or sa-si aleaga educatoarele postura de vrajitoare, trebuie sa se camufleze si ele foarte fericit ca sa vezi ca aparentele inseala deseori nervos
si eu am la parinti masina de cusut si stiu s-o folosesc; de cate ori am ceva merg acolo si cos; insa nu o pot aduce acasa ca n-am efectiv spatiu unde s-o pun. asa ca la primavara ma voi apuca de cusut, e si frig, ca am intrerupt acolo caldura.
model banuiesc ca mai gasesti pe net; problema e cu materialele, nu le gasesti prea usor.

sus

Denunta
ana_348

Copii

08.02.2010 1:32     citat 

cristine, si eu am fost uimita de mesajul soferului surprins ...L-am sunat azi, cica e sofer de ambulanta, s-a intors seara sa lase nr ca atunci avea pe cineva lesinat in masina, cica sta pe langa mine...mai vorbim dupa ce se mai repera vremea sa ne vedem sa completam chestia aia amiabila, sa isi faca el usa pe casco si eu pe asigurarea lui. Ciudat. Eu sper sa nu mi-o fac, paote s-o lua l-a spalat ...sper io, nici n-am vazut "buba"

hai sa incerc o poza - daca merge...

nope, e uriasa...revin...

sus

Denunta
ana_348

Copii

08.02.2010 1:43     citat 

gata:

sus

Denunta
ana_348

Copii

08.02.2010 2:04     citat 

scuzati inca o data dezastrul jenat jenat jenat
eram cu sifonierul in mijlocul casei si maia isi facea de cap...ca asa ne-am distrat azi.

ha ha cristine, cica mamele vrajitoare rad

gradinita maiei e deschisa dar cine se duce pana acolo? cica e groaznic afara, toata lumea mi-a zis sa nu ies ochi peste cap

sus

Denunta
gogolea

08.02.2010 3:11     citat 

ana acu inteleg ce ziceai tu cu aruncatul jucariilor. eu imi inchipuiam ca patutul Dianei vine dedesubt dar vad ca e alaturi.
si tu unde vei dormi cat e Diana micuta?

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 9 luni
D-P: 7 ani, 10 luni

08.02.2010 4:04     citat 

ziua buna, fetele!
ma bucur ca am timp sa scriu aici, vin si cu o veste buna : finii mei au reusit sa adopte un baietel, o sa il cunosc si eu in curand!!!! Sunt fff bucuroasa pt ei!
in rest, nimic nou, ninsori, vant, frig cat incape! Si asta imi ocupa tot timpul. foarte fericit

anul asta sper sa reusim sa raman insarcinata iar, dar abia din toamna ( mai am cu dantura de pus la punct multe)

v-am citit, am vazut-o si pe cristine care n-a mai intrat la nazdravanii de iarna de mult timp!Te astepta fetele si pe acolo, sa iti vada minunile astea frumoase foc! sarut

gata, mai profit un pic pana se trezeste baiatul, ca pe urma nu ma mai lasa la calculator. cool

sus

Denunta
ana_348

Copii

08.02.2010 4:25     citat 

gogo, patutul dianei nu e gata, o sa fie dedesubt dar o parte o sa iasa in afara ca sa am acces ma iusor la bebe. Ce se vede in colt e altceva...fostul patutz al maiei, un depozit de fapt...
eu o sa dorm in sufragerie cu sotu, asa a fost si cu maia. Urmeaza sa vad cat de tare se vor deranja una pe alta, dar sper sa se obisnuiasca

monica, super zambet Cred ca sunt tare fericiti zambet. Iti tin pumni isa ti se indeplineasca repede palnurile cu bb 2...eu am ales intai bb2 apoi dinti, ca nici intr-un an nu cred ca-i termin ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: