· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (287)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (287)     
Krystyne

11.02.2010 1:18   Clubul viitoarelor burtoase (287)  citat 

====SUNTEM PREGATITE SA DEVENIM MAME!====

Made by ANGY29

Viitoarele Burtoase Made by ANGY29

, Felicitari, andra_b si Cayia exclamatie Sarcina usoara si si un bb sanatos si la termen va dorim exclamatie sarut sarut sarut

Care se mai lauda cu mult ravnitele ||?

• piperus.........................................04.01.2010
  • janine13.......................................13.01.2010
  • adece...........................................13.01.2010
  • marisim.......................................22.01.2010
  • andoana......................................22.01.2010
  • Crispy ..........................................27.01.2010
  • Yasmina......................................28.01.2010
  • angy29.........................................30.01.2010
  • mihaela_ct..................................30.01.2010
  • mari_d..........................................01.02.2010
  • Dixy2010......................................06.02.2010
  • mena_sj.......................................09.02.2010

"Productivitatea" lunii Februarie :

• Ralu_lidia: ||
  • andra_b: ||
  • Cayia: ||

"Productivitatea" lunilor:

• ianuarie : 2 gravidutze
  • decembrie : 3 burticutze
  • noiembrie : zero burticoase trist
  • octombrie : 2 burticutze
  • septembrie : 1 gravidutza

Facand parte din club, dar in asteptare:

• cry_styna
  • eleonida
  • georgette
  • iva
  • Krystyne
  • Kurai_Lucy
  • Lordy80
  • marimutza
  • NICKSS
  • simoop
  • somnorici

Sarbatoritii lunii Februarie :

• Marisim (07.02) - 34 ani
  • MariaStan (07.02) - 31 ani
  • Vlad Paul ( Pui de Monica77) (14.02) - 4 ani
  • Piperus (19.02) - 27 ani
  • Angy29 (22.02) - 29 ani

exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti data primei zile a ultimei menstruatii cu verde (ex. UM = xx.yy.2009). Ar fi de preferat sa folositi aceasta culoare pentru tot ce tine de listuta sau colaj (cereri pentru aparitia pozelor in colaj, transferuri pe lista de asteptare etc). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Daca ati postat deja mesajul si ati dori sa mai scrieti ceva, dati “modifica” pe mesajul vostru ( in coltul din dreapta sus ) si acolo puteti adauga ce mai doreati sa scrieti, apoi dati “trimite”, ca sa nu apara mai multe mesaje, unul dupa celalalt, de la aceeasi persoana. Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze

sageata sageata sageata Capitolul anterior : Capitolul 286

sus

Denunta
adrianaBuc

11.02.2010 1:19     citat 

ce listuta frumoasa, krys sarut

sus

Denunta
Krystyne

11.02.2010 1:21     citat 

sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
crisugelu

Copii
Stefan Alexandru: 11 ani, 3 luni
Dragos Mihai: 9 ani, 3 luni
am nascut deja!

11.02.2010 1:47     citat 

Da, cry-stana, a trecut timpul....bebele meu are deja 5 luni jumate, sta in fundulet, mananca deja fructe si supica, rade, plange,etc. A fost cam greu ca l-am crescut singura efectiv...(sotul ma mai ajuta cand vine de la serviciu la 6 seara) dar m-am descurcat...sunt fericita
D3lia...mama ce dreptate ai cu sexul in sarcina...la mine de ex. de prin luna a 6-a (la inceput) sotul nu a mai vrut sa facem nimic ca atunci cand ma vedea cu burta mare i se parea ca violeaza copilul rad ; cat priveste kg din sarcina eu una am luat 11 si acum mai am 2kg....in sarcina n-am avut deloc pofta de mancare doar o energie debordanta si lipsa de somn; cu nasterea nu stiu ce sa zic...la mine cezariana era obligatorie caci bebe era in pozitie pelviana si mai avea si dubla circulara de cordon...dar durerile m-au apucat seara la 10 iar medicul n-a venit pana a doua zi la 8 dimineata asa ca am stat in travaliu efectiv vreo 9 ore; a fost groaznic...am plans pana mi-au secat lacrimile ..era colul sters complet cand m-au bagat la operatie...si comparand cele doua as alege fara discutie cezariana....eu una am avut o ambitie de fier si m-am sculat dupa operatie chiar daca am avut dureri...joi la 9 dim. m-a operat iar duminica dimineata eram acasa cu bebe iar de luni am fost deja singura cu el pana seara si am plecat cu el in carut sa fac piata, sa gatesc, etc. Operatia nu m-a marcat psihic asa cum m-au marcat controalele de pe masa din nopatea respcetiva si durerile nasterii..mi s-au parut de groaza...nu vreau sa-mi amintesc..
Angell...mai ai putin...iti tinem pumnii sa ai nastere usoara
zambet
Iva, Crispy, pupici

sus

Denunta
Krystyne

11.02.2010 1:51     citat 

crisugelu ce frumos povestesti tu acolo...dar pacat ca ai trecut prin atatea...dar asta nu mai conteaza atunci cand tii copilul in brate..si vezi cum creste, cum iti zambeste, cum gangureste si restul...ce sa mai spun....ai baiat mare si asteptam macar o pozica cu el,..sa ne incante ochii...
te pup cu drag

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 12 ani, 10 luni
AURA MARIA: 10 ani, 4 luni

11.02.2010 2:11     citat 

fetelor tinand cont ca afara e "vreme de numarat banii" sau... trag cu ochiul jenat de facut lucruri "deocheate" scot limba eu zic sa lasati numaratul banilor...ca si asa e vreme de criza si sa va apucati de vanatoare...de berze binenteles!!
Va pupic ca sunteti puternice,cum numai femeile pot fi si sa nu va pierdeti niciodata speranta...ca de cand a venit vremea asta urata si frigul....vad ca incepeti sa va "inghesuiti" la gravidute si bine faceti ca e destul loc acolo!!! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
andoana

11.02.2010 2:12     citat 

multumim krystyne si multumim si tie Angy pentru noul capitol!
Eeee d-asta povesteam eu Crisugelu...de travaliu, cat de mult te chinui si nu se merita, iar de taietura, nu mai e cum era pe vreme parintilor nostrii, mama finei mele are operatia de 5 cm, aaa da e misto in apa presupun, poate ca asa m-as baga si eu natural. Si cum spunea si Krysyne ce frumos e sa-ti tii puiul in brate...sa-l vezi cum creste...cum papa...cum plange....
Va venii ziua asta si pentru noi....restu' sa le traiasca zambet

sus

Denunta
andoana

11.02.2010 2:26     citat 

piperus, ce-i cu tine, ai ajuns din germania??
ma uitam ca esti in aceeasi zi de nastere cu a mamei mele zambet
hai te asteptam sarut

sus

Denunta
Krystyne

11.02.2010 2:46     citat 

corina eu le-as trimite pe toate la gravidutze...dar na....asta e trag cu ochiul o sa se apuce de...."deocheate" si o sa ajunga ele si acolo scot limba
andonika sarut sarut

sus

Denunta
andoana

11.02.2010 3:40     citat 

Olla la fete, ce faceti, cam liniste p-aici!
Ori numarati banii ori......bagati tare! rad
sarut si eu Krystyne!

sus

Denunta
janine13

am nascut deja!

11.02.2010 4:11     citat 

salut!
kryss multumim pentru listuta..... sarut
vremea e urata plang sau sunt foarte trist ......ce mai plictiseala......si sunt in asteptarea rusilor......cred ca sunt pe aproape...... trist
crisugelu.....multi sarut sarut sarut sarut voinicului......
angell.......mai e foarte putin.......ce a mai trecut timpul!!.....nastere usoara!!! sarut

sus

Denunta
andoana

11.02.2010 4:49     citat 

janine13 dar daca nu mai vin rushii 9 luni a?
ce m-as bucura sa am gura aurita zambet

sus

Denunta
janine13

am nascut deja!

11.02.2010 6:18     citat 

andoana.....mi-as dori din suflet sa ai gura aurita foarte fericit ......acum astept....dar nu-mi fac mari sperante.....te sarut sarut sarut

sus

Denunta
simoop

11.02.2010 7:23     citat 

corina multumesc ca te gandesti la noi si ne tii pumnii, sper sa te mai prind la gravidute cand ma voi inscrie si eu scot limba sarut
eu nu am inca o parere clara despre nasterea normala sau cezariana, nu cred ca e cazul sa ma gandesc de acum, dar nasterea naturala mi se pare destul de grea, cezariana pare solutia salvatoare in cazul in care nu tii cont de eventualele complicatii, sper sa fiu pusa in situatia sa ma decid la un moment dat trag cu ochiul
crisugelu sanatate tie si voinicelului sarut sarut
va pup, fug sa imi clatesc nuantatorul din par!

sus

Denunta
adece

11.02.2010 8:22     citat 

Hello fetelor, am intrat si eu o secunda....asta intre copt blaturi, facut creme si strans apa din debara odata la un sfert de ora....de dimineata ma lupt cu apele romane. S-a topit toata zapada de pe terasa blocului si e dezastru...nu stiu ce fac la noapte.
Ma rog prostit
Simoop azi m-am simtit tare bine... prostit nici n-am avut timp sa ma mai gandesc la vreo frica, angoasa etc rad rad rad . Te pup dulce si asteptam poze de la casuta noua.

Singura chestie pe care am retinut-o din discutii a fost cezariana vs nastere naturala. Eu as naste natural dar mi-e frica de mor de durerea din timpul procesului si as naste prin cezariana dar mi-e frica de durerea de dupa. Deci ati inteles tot!!! rad rad

Multumesc si eu din tot sufletul pentru listuta frumoasa!!!

Ma duc, am un tort de terminat pana maine seara, nici nu vreau sa ma gandesc cum ma impart maine intre acupunctura, curatenie, bunicu, apele romane, decorat tortul plang sau sunt foarte trist , barbat (noroc ca nu-i pretentios omu').
Hai v-am tzucat pe toate!!!!!
Pe sambata sper sa ma mai linistesc si eu....si sa scriu mai mult!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: