· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul Purelor Rautaceoase Instinctless Pifosnice Banuite 71
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul Purelor Rautaceoase Instinctless Pifosnice Banuite 71     
BlackCat

am nascut deja!

17.02.2010 9:03     citat 

tre sa ne prefacem ca vb despre bursu si ea nu vede?ca sa stiu ce scriu!

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 6 luni
Maria: 12 ani, 1 luna

17.02.2010 9:03     citat 

io nu-nteleg de ce-si zice Dacieana si nu Citroeana.

sus

Denunta
BlackCat

am nascut deja!

17.02.2010 9:08     citat 

io nu stiu cum o cheama pe bursu si nici pe sora ei.am vazut anul trecut parca,niste filmulete cu sora-sa in care se juca si canta si radea si tralala cu aia mica.oricum mi-a intrat la sufletel si ma gandeam,ca vreau si io o sora asa.

hai ca devin sensibiloasa si o dau in nostalgie blegoasa,in plus tre sa trecem la subect! foarte fericit

citroeana suna cuuuul!

sus

Denunta
bursucitza

17.02.2010 9:09     citat 

fa ce filme ai vezut tu cu sora mea???... si da poti vorbi ca si cand te-ai preface ca eu nu as fi ca nici eu nu ma recunosc cand ma uit la mine socat
si mi se spune daciana intrucat cand eram mica de vreo 12 ani tata a avut dacie, si eu abia acum am citroen...
si iar dau socoteala....sa-mi faceti un total la cate explicatii v-am dat
si ar fi cazul sa se mai trezeasca lumele cool

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 6 luni
Maria: 12 ani, 1 luna

17.02.2010 9:10     citat 

----------
BlackCat a scris:

citroeana suna cuuuul!
----------

asa zic si io.
bine ca n-o cheama Oltsita sau Lastuna
daca o chema Mercedeza era semn ca e mare lovetara
sau Audia.

da-i bun tare si Citroeana.

sus

Denunta
bursucitza

17.02.2010 9:11     citat 

aaa m-ai lamurit cu cine ai vazut filme
.. da e sora mea care saptamana trecuta adica vreo 10 zile a stat cu maria.. ca fetele.. si s-au hahait de nu au mai putut foarte fericit
si mai am o sora sa stii ...

si putem sari derect in subect de acu ca eu cu matza neagra ne-am conversat sarut

sus

Denunta
bursucitza

17.02.2010 9:13     citat 

Scrisoarea unei mame blonde

Draga fiule,

Iti scriu aceste randuri ca sa stii ca iti scriu. Daca primesti aceasta scrisoare inseamna ca a ajuns cu bine. Daca nu o primesti, atunci sa ma anunti pentru a ti-o mai timite o data.

Iti scriu incet pentru ca stiu ca tu nu citesti prea repede. Acum cateva zile tatal tau a citit ca marea majoritate a accidentelor se petrec la o distanta de un kilometru de casa. De aceea ne-am hotarat sa ne mutam mai departe.

Noua casa este minunata, are si masina de spalat, dar nu stiu sigur daca merge. Ieri, am bagat lenjeria in ea, am tras de maneta, si de-atunci n-am mai vazut-o.

Vremea pe aici nu e foarte rea. Saptamana trecuta n-a plouat decat de doua ori. Prima data, ploaia a tinut 3 zile, a doua oara 4 zile.

A propos de vesta pe care o voiai, unchiul Petre mi-a spus ca daca o trimitem cu nasturi, cum sunt ei grei, o sa coste mai mult, atunci am taiat nasturii si i-am pus in buzunar.

In sfarsit, l-am ingropat pe bunicu. L-am gasit cand ne-am mutat. Era in dulap din ziua in care a castigat la De-a v-ati ascunselea.

Sa-ti mai zic ca alaltaieri, a explodat bucataria si tatal tau si cu mine am 'zburat' din casa. Ce emotie! a fost pentru prima data dupa multi ani cand tatal tau si cu mine iesim impreuna undeva. A venit doctorul sa vada daca suntem in regula, si mi-a pus un tub din sticla in gura. Mi-a zis sa nu vorbesc 10 minute. Tatal tau s-a oferit sa cumpere tubul acela. Si daca tot vorbim de taica tau, te anunt ca si-a gasit de lucru, e foarte mandru de asta. Lucreaza peste aproape 500 de oameni. L-au angajat sa tunda iarba in cimitir.

Sora ta Julia, cea care s-a casatorit cu sotul ei, a nascut in sfarsit, dar nu stim inca sexul copilului. N-as putea inca sa-ti spun daca esti unchi sau matusa . Taica tau a intrebat-o pe sora-ta Lucia daca mai este insarcinata. Lucia i-a zis ca da, in 5 cinci luni de-acum, atunci taica tau a intrebat-o daca era sigura ca era al ei. Ea i-a spus sigura ca da. Ce fata sigura, cata mandrie! Asa fata, asa tata!

Varul tau Paul s-a casatorit si se roaga in fiecare zi in fata sotiei lui.
E fecioara!

Dimpotriva, nu l-am mai vazut pe unchiul Vasile, ala care a murit anul trecut...

Cel mai rau e fratetu ala mic, Ionut. A incuiat masina si a lasat cheile inauntru. A trebuit sa se duca pana acasa sa aduca dublura ca sa ne scoata pe toti de acolo.

Bine, fiule. Nu pot sa-ti trec adresa pe plic pentru ca n-o stiu. De fapt,ultima familie care a locuit aici, a plecat cu numerele pentru a le pune la noua adresa.

Daca o vezi pe Margareta, transmite-i salutarile noastre. Daca n-o vezi nu-i spune nimic.

Mama ta care te adora,
Antoaneta

P.S. Aveam de gand sa-ti pun si niste bani, dar deja am inchis plicul.

sus

Denunta
BlackCat

am nascut deja!

17.02.2010 9:14     citat 

----------
bursucitza a scris:
fa ce filme ai vezut tu cu sora mea???... si da poti vorbi ca si cand te-ai preface ca eu nu as fi ca nici eu nu ma recunosc cand ma uit la mine socat
si mi se spune daciana intrucat cand eram mica de vreo 12 ani tata a avut dacie, si eu abia acum am citroen...
si iar dau socoteala....sa-mi faceti un total la cate explicatii v-am dat
si ar fi cazul sa se mai trezeasca lumele cool
----------

daca tu nu mai tii minte....ce sa iti mai zic eu.
erau niste filmulete in care ea,se juca cu fetita ta.am impresia ca aparusei si tu si SOTUL TAU pe-acolo,dar nu imi amintesc exact.iti dai seama ca n-am salvat filmele pe calculator,ca doar nu-s nebuna.probabil ca le-ai sters,dar eu sunt shpioanca si le-am vazut cool

sus

Denunta
bursucitza

17.02.2010 9:18     citat 

pai m-am lamurit bre.. in ultima vreme nu prea am postat filme cu sora mea si cu maria de aia intrebam unde ai vazut.. e clar ca mai demult... oricum nici eu nu sunt chear blonda,.. le am sa;vate in calculator rad rad rad
hai ti pup.. treci la treaba la subect ca ne da afara lumea altfel

sus

Denunta
BlackCat

am nascut deja!

17.02.2010 9:23     citat 

hai ca si io ma pup!

sus

Denunta
bursucitza

17.02.2010 9:42     citat 

----------
BlackCat a scris:
hai ca si io ma pup!
----------

unde foarte fericit confuz ... da mai bine nu-mi raspunde cool

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 1 luna

17.02.2010 9:43     citat 

----------
bursucitza a scris:
----------
BlackCat a scris:
hai ca si io ma pup!
----------

----------

fa, sa se pupe acolo unde te gandesti tu, tre sa-si scoata fro 2 cuaste socat

sus

Denunta
DK

17.02.2010 9:45     citat 

Dati-mi o lamaie si-una dupa cap. Am o sitoatzie de rezolvat... chef ioc. ochi peste cap ochi peste cap

Hai neatza si nu mai ciripiti asa voios ca eu mi-s amortita. Am dormit prost - iar - am visat urat... si m-am trezit cu durere de cap. Si nici carliontii nu mi s-au prins, ca era parul cam ud si am dat cam multa spuma. Sunt minunata si port bluza violet. Am zis!

sus

Denunta
bursucitza

17.02.2010 9:45     citat 

----------
AdrianaSimion a scris:
----------
bursucitza a scris:
----------
BlackCat a scris:
hai ca si io ma pup!
----------

----------

fa, sa se pupe acolo unde te gandesti tu, tre sa-si scoata fro 2 cuaste socat
----------

daca eu m-am gandit unde te-ai gandit tu sa-ti fie rusine jenat

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 1 luna

17.02.2010 9:46     citat 

----------
DK a scris:
Dati-mi o lamaie si-una dupa cap. Am o sitoatzie de rezolvat... chef ioc. ochi peste cap ochi peste cap

Hai neatza si nu mai ciripiti asa voios ca eu mi-s amortita. Am dormit prost - iar - am visat urat... si m-am trezit cu durere de cap. Si nici carliontii nu mi s-au prins, ca era parul cam ud si am dat cam multa spuma. Sunt minunata si port bluza violet. Am zis!
----------

deci cum am zis, azi esti ciumafaia de padure ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: