· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Buburuzele verii 2007 - cap.32.
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Buburuzele verii 2007 - cap.32.     
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

12.01.2010 1:56   Buburuzele verii 2007 - cap.32.  citat 

by Nicolici

PuYuMeU------------------- Ariana, -12 Iunie, -ora 12:30, 3.400kg, -48cm, Apgar 10

vioelena--------------------- Edmond-Nicholas, -15 Iunie, -ora 21:25, -2.890kg, -50cm, Apgar 9

junioru------------------------------Daria, 16 iunie 2007, Ramnicu Sarat.

anykara-------------------- David Gabriel, 18 Iunie, -ora 01:05, -3.250kg, -50cm, Apgar 9

RoBlondy ----------------- Radu Sebastian, - SUA, -18 Iunie, -ora 17:07, -3,997kg ,-53.5cm

danielle13----------------- Ramona, Germania, -20 Iunie, -3.360kg, -ora 14.47, -51cm, Apgar 10

ralumati-------------------- Luca, Spit. Univ. Bucuresti, - 20 Iunie,- ora 6:45, -3,700kg, -49cm, Apgar 10

daci-------------------------- Tudor Andi, -24 iunie,-ora 22:05, -3.200kg, - 54cm

Mihaela29 ----------------- Matthew David,- Canada, -26 Iunie, -ora 3:21, -3,840kg, -51.2cm

benedekanca5 --------------- Eric,- Madrid, -30 Iunie, -ora ?, -3,670kg, -51.5 cm

ocrisu ----------------------- Paul Andrei, -1 Iulie , -ora 21:05 , -2,700kg, -50cm, Apgar 8

oldbebe-------------------------Raluca Mihaela-5 iulie 2007 Bucuresti.

anka-mario------------- Mario-Florin, 7 iulie, -ora 12:25, -3.100kg, - cm?, -Apgar 9

ramona79--------------- Raisa Georgiana, -10 iulie , -ora 13:05, -3.300kg , -50 cm

Uika----------------------- Matea-Tiana, -10 Iulie, -ora 1:50, 3kg, -50cm, Apgar 9

dyadragutza----------- Daria Florentina, -15 Iulie, -ora 13:55, -3.150, -49 cm

nicolici3------------------ Vlad Ionut, -17 iulie, -ora 12:11, -4.400kg, -54cm, -Apgar 9

andra26------------------ Teodora Christiane, -18 iulie, -ora 10.48, -2,640kg, -46cm, Apgar 10

Misina--------------------- Radu Mihai, -23 Iulie, -ora15:40, -3,100kg, -51cm, - Apgar 9

Bebeteo------------------- Teodor, -24 Iulie, -ora18:20, -3,200kg, -51cm, - Apgar 9

bubulina77------------- Thia, Cluj, -27 iulie, - ora 11.40, -3.900kg, -57 cm, Apgar 10

iulia_marina----------------------------David Alexandru-31 iulie 2007, Bucuresti.

acinom------------------ Stefania, 6 August, -3.000 kg, -50 cm

antoniav----------------- Victor-Andrei, 8 August, -ora 17:30, -3.700kg, -52 cm, Apgar 9

stelutzza---------------- Radu , Brasov, -13 August, -ora 17:40, -2.600kg, -47cm, Apgar 7

Cosmy13--------------- Cosmin Andrei, -13 August, -ora10:15, -3,050kg, -51cm, - Apgar 9

Kurai_Lucy------------- Catalina Stefania, -15 August, -ora 18:20,-3.400 kg, -53 cm, Apgar 9

MureM--------------------- Rebecca Maria, -26 August, -ora 4:35,-3.900 kg, -57 cm, Apgar 10

anema----------------------Alessia-Maria, -27 August, -ora 9.05, -2700 kg, -47cm, Apgar 10

Isabela-bv---------------- Mihai, -28 August, -ora 15:20, -2.500kg, -47cm, Apgar 8

Viviana_------------------- Ariana Ellen, SUA, -30 August, -ora 2:31,-3.999 kg, -52.07 cm

Bebelusi de vara 2007
1 , 2 , 3 , 4 ,5 , 6 , 7 , 8 , 9 ,10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , si ultimul capitol

Buburuzele verii 2007
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ,11, 12 ,13, 14, 15, 16, 17 , 18 , 19 , 20 ,21 , 22, 23, 24 , 25, 26, 27, 28, 29, 30 , 31

,
Si ne chefuim dupa cum urmeaza:
bebeteo: 5/1
anykara:. 3/2
antoniav: 3.02
ocrisu: 13/2
RoBlondy: 19/2
anema: 22.02
uika: 15/3
daci: 21/3
cosmy13: 25/3
benedekanca5: 5/5
Misina: 7/5
andra26: 3/6
nicolici3: 3/7
ramona79: 1/8
bubulina77: 5/8
dya_draguta: 25.08
ralumati: 10/9
danielle13: 13/9
anka-mario: 25/9
kurai_lucy: 12.10
Mihaela29: 7/11
stelutzza: 7/11
viviana_: 15/11
acinom: 3/12
vioelena: 22/12

Acestia suntem noi, buburuzele verii 2007, si asteptam noi parteneri de joaca.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

12.01.2010 2:06     citat 

Foarte frumoase poze am vazut, dragele mele, aveti niste copii minunati, sa va traiasca!
Daci, asteptam sa ne spui ce ai in burtica... ar fi frumos sa fie o fetita, dar si daca ar fi baietel, nu credca v-ati supara prea tare. sarut
Eu sunt din nou acasa, in concediu medical, Paul e din nou, a nu stiu cata oara, bolnav...are scaune moi, rosu in gat, muci si febra. Deja m-am obisnuit, le iau mai usor, asa cum vin asa se duc, dar mi-e mila de el, saracutul, a luat la medicamente in ultima vreme.
In rest, e dulce si istet, si-a dat si el drumul la vorba si mi-e tare drag sa-l aud cum zice propozitii. Dar inca e "tare cuminte", aici nu s-a schimbat, la gradinita face numai boacane...a scos o sipca de la parchet ca sa-i "impuste" pe copii cu ea, i-a scos educatoarei o craciunita din ghivechi si le-a dat-o colegilor sa o miroasa, isi baga creioanele de colorat in gura si zice ca fumeaza etc.

sus

Denunta
bebeteo

Copii
Gloria: 23 ani, 3 luni
Teodor: 13 ani, 4 luni

12.01.2010 2:41     citat 

Oana[b][b] mare poznas mai ai!!! lasa ca asa nu se plictisesc educatoarele rad multa sanatate va dorim!![/b][/b]
Daci sanatate multa si lui Andy. eu de regula problemele de acest gen le rezolv la Teo cu fructe, mai ales pere... insa nu stiu cat de eficient ar fi pt voi in situatia asta.[/u]

sus

Denunta
antoniav

Copii
VICTOR ANDREI: 13 ani, 3 luni
DRAGOS IOAN: 10 ani, 5 luni

12.01.2010 6:58     citat 

Buna!
La multi ani!
Am intrat putin, pe fuga, sa va salut, sa va urez sanatate multa, un an imbelsugat, fericire si iubire!
Va voi scrie mai multe cand voi avea timp mai mult, poate voi pune si niste foto. zambet trag cu ochiul

sus

Denunta
benedekanca5

Copii
Eric: 13 ani, 4 luni

12.01.2010 7:30     citat 

ocrisu multa sanatate lui Paul, si noi am inceput gradinita astazi cu siguranta vom incepe si noi din nou cat de curand: muci, tuse etc, primul an de gradinita zice ca asa o tin micutii trist
dacisanatate si lui Andy,incearca sa-i faci si suc de portocale poate ajuta...eric nu vrea sa faca caca cand nu suntem acasa,se tine si nu vrea sa stea pe alt veceu nici macar la gradinita ochi peste cap pisu face insa caca nu i-l scoti daca nu e pe veceul lui de acasa
vioelena multumim, si voi sunteti mumosi sarut , e ungur din harghita rad suntem din acelasi oras,aici locuim impreuna cu sora mea si intr-adevar Eric si Bianca se iubesc ca fratii insa o bate...din dragoste , o capaceste zilnic pe urma merge isi cere iartare o pupa o strange in brate foarte fericit dar ca sa faca toate astea prima data trebuie sa-i dea cate una nervos , din aprile ne vom muta separat si sigur isi vor duce dorul unul altuia.Iar cat despre sarbatoarea de Regilor Magi intr-adevar e frumos copii sunt inebuniti sa-i vada zambet

sus

Denunta
vioelena

13.01.2010 1:06     citat 

Fetele, va trimit cateva poze de la turta:

Cu rochita luata de mami:

In rochita de la nasa:

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 3 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 1 luna
Sofia Elena: 5 ani, 2 luni

13.01.2010 11:18     citat 

vioelena vai cat sunt d edulci toti piticii..ai o fetita tare dulce ..toti sunt niste frumosi sa va traiasca
daci mami cm te mai simti?
ramo am vazut si baitelul tau seamana mult cu Raisa..
Nico..pe unde sunteti?
Any..sa iti traisca bebelina..arati super,cum ecu 2 copilasi?sanatate
Va doresc un an plin de realizari,multa santate..a si sa nu-l uit si pe Raducu preferatul meu scot limba sarut mereu va citesc si va indragesc mult..sper ca nu va suparati ca mai scriu si pe aici

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 5 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 4 luni

13.01.2010 12:14     citat 

Wow...ce de poze!!! Asa imi place...activitate trag cu ochiul

Cosmy , il pupam pe vorbaret. Noi stam cam prost la capitolul vorbit foarte fericit
Anema sarut sarut
Bene, frumoase traditii sunt si acolo . zambet Ce dansator ai in familie!!! zambet Mi-a placut filmuletul.
Intradevar , e bine sa te zbengui in zapada. Copiii sunt cei mai fericiti.Frumoase poze...si voi sunteti frumosi sarut
Ramo , chiar imi era dor sa va vad . Sunteti tare dulci.Ai doi copilasi minunati. sarut sarut sarut Ce creasta are Denis!!E tare cool cool Va pup sarut sarut sarut
Daci , va pupam mami . Sa dea D-zeu sa fie sanatos bebele din burtica si daca vrea Doamne , Doamne .....sa fie si fetitza zambet In primul rand sa fie sanatos. In orice caz e diferenta mica intre ei si chiar e baietel, eu cred ca Andy o sa fie foarte incantat ptr. ca o sa aiba un partener de joaca zambet Sanatate multa...pupici sarut sarut sarut
Oana, iar bolnaviori? trist Mititelul...Si mie mi-a fost cam teama de iarna asta , avand in vedere ca anult trecut am fost numai cu antibiotic pana in roimavara. M-a ferit D-zeu si din vara nu am mai fost raciti , nici macar mucutzi nu am avut. Cred ca tratamentul cu homeopate ii face bine. zambet
Bine ca la gradi nu au parchet laminat...ca in loc de pusca avea ditamai tunul rad rad rad Tare haios rad rad
Vio , ce printesa frumusica!!! Rochita e superba.Vad ca tine de bani...pe criza asta prostit rad Cred ca a fost o petrecere tare faina zambet Sa te bucuri de ambii copilasi sarut sarut
Teo , ma bucur sa mai aud de voi. Ce fac copilasii tai ?Ce face cretulinul? Asteptam poze cu voi , si poate reusesti sa intri mai des.Mii de pupicei sarut sarut sarut sarut
Iulia, pe unde esti mami?Hai la apel scot limba

Noi pe acasa. M-am plictisit sa fac zilnic aceesi treaba. In curand ma apuc de un curs.Cu ocazia asta ma mai rup si eu putin de casa ca am devenit ca lenesa prostit foarte fericit O zi intreaga nu imi ajunge sa fac tot ce imi propun. Daca munceam nu stiu ce faceam cu timpul confuz

Am si eu o intrebare, un sfat ...care se pricepe
Ralu vrea la baschet . A mai fost si acum 2 ani , dar am retras-o( nu facea fata si cu scoala). Antrenoarea si profesoara insista tot timpul.
Problema mea e alta .
1 Eu nu prea sunt deacord, ptr. ca nu vreau sa ii afecteze scoala.
2 Imi e teama de inaltimea ei.Fetelor, are 12 ani si jumatate,sapt trecuta am masurat-o.....176 inaltime surprins Daca o mai dau si la baschet cat se mai inalta?Chiar daca nu o dau tot mai creste. Are 12 ani.
Aaaa....si 41 la picior foarte fericit Mi-e rau prostit
De la club toti trag de ea ca e talie si ca se descurca bine pe teren.Am incercat sa o mai las, dar nu face fata cu scoala, are multe teme si nu se incadreaza. Plus ca eu o mai meditez si al doua materii , exact in zielele cand ea are antrenament. Nu stiu ce sa fac. Nici ea nu e prea hotarata. Ar vrea sa faca , dar nu de performanta. Nu vrea sa merga in cantonamente, vrea doar sa alerge si sa faca un joc din cand in cand. Cred ca o s-o las doar in echipa scolii.
Mi-e teama doar de talia ei. 176cm la 12 ani ....e cam mult....si inca mai creste. ochi peste cap
E posibil sa mai cresca mult? Pana la 18 ani.Sper sa nu se faca de 2 metrii, ca trebuie sa schim patul si usile foarte fericit rad prostit

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 5 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 4 luni

13.01.2010 12:24     citat 

----------
gaguta a scris:
vioelena vai cat sunt d edulci toti piticii..ai o fetita tare dulce ..toti sunt niste frumosi sa va traiasca
daci mami cm te mai simti?
ramo am vazut si baitelul tau seamana mult cu Raisa..
Nico..pe unde sunteti?
Any..sa iti traisca bebelina..arati super,cum ecu 2 copilasi?sanatate
Va doresc un an plin de realizari,multa santate..a si sa nu-l uit si pe Raducu preferatul meu scot limba sarut mereu va citesc si va indragesc mult..sper ca nu va suparati ca mai scriu si pe aici
----------

Te pup Alina sarut :xUn an nou cu impliniri si sanatate multa, fericire si tot ce tit doresti tu ptr. tine si familia ta. Pupici la gazutze sarut sarut

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 5 luni
Anda Maira: 10 ani, 4 luni

13.01.2010 1:36     citat 

Vio- m-ai innebunit cu piticii tai...sunt mai mult decat superbi. Vai, ce pereche minunata !!! Sa iti traiasca si sa fie sanatosi ! sarut sarut

Nico - nu sunt in masura sa iti dau sfaturidar stiu ca cei care fac baschet se inalta. Daca oricum ea este predispusa sa se inalte si daca este buna pe teren - poate e pacat sa nu continue...cine stii unde ar putea ajunge cu sportul si dupa ani si ani sa regreti ca i-ai rapit sansa asta...nu stiu, tu iei decizia, sa dea Domnul sa fie cea mai buna. Pupici multi sarut sarut

Ocrisu - sanatate multa la puiul cel dulce. Sa va faceti repede bine. Va pupam sarut sarut

Bebeteo - il indop efectiv cu fructe, cu pere, struguri, pepene....dar tot degeaba. Ma si gandeam la un moment dat sa intrerup tratamentul. De vineri am inceput cu el si de atunci nu a mai iesit deloc la baie...voi ce faceti ? ce face cretolinul ala mic si dulce ? pupici sarut sarut

Benedekanca - noi inca din pacate nu am scapat de pampers, facem la wc numai pipi, cachi nu vrea...dar ne vom obisnui noi si cu olita sau wc...voi ce faceti ? cum e micutul ? pupici sarut

Noi suntem tot asa, cu problemutele cu Andi (cu tot tratamentul, cu toate fuctele cu care il indop zilnic, cu tot ceaiul, cu lactate la greu si tot degeaba - de vineri nu a mai facut deloc cachi) , cu problemutele mele de sarcina (cu dat afara de nenumarate ori pe zi, cu stari de rau, cu anemie) , dar vom trece peste toate...ne va ajuta Doamne Doamne...va pupam mult sarut sarut

sus

Denunta
vioelena

14.01.2010 12:03     citat 

Multumesc mult, fetelor.

Gaguta, ne bucuram sa te mai vedem si pe aici. Ce iti mai fac printesele?

Oana, cum se mai simte Paul?

Daci, inca nu ai aflat ce ai in burtica? Cred ca sunteti tare nerabdatori prostit
Multa sanatate lui Andisor sarut
M-as bucura mult sa vad niste poze cu burtica, cu Andy sarut

Nico, nu stiu ce sfat sa iti dau. Din cate stiu baschetul inalta. Eu am o verisoara si pe la 10 ani au dat-o la baschet tocmai din acest motiv...sa mai creasca in inaltime, era tare micuta...si sa stii ca acum e inalta, chiar a ajutat-o...
Dar poate o sa se faca manechin...e inalta, e frumoasa...de ce nu? scot limba
Depinde si de ea..ii place baschetul asa mult? Poate alege alt sport...o gimnastica aerobica, dansuri...zic si eu...isi dezvolta frumos corpul.

sus

Denunta
dya_dragutza

Copii
daria florentina - printesa noastra
13 ani, 4 luni

14.01.2010 1:33     citat 

VIO e foarte frumoasa rochita iar de Timi ce sa mai zic nu am cuvinte... sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

14.01.2010 4:54     citat 

buna fetelor
nu mai reusesc sa intru prea des fiindca lucrez iar cand sunt acasa trebuie sa ma impart mai ales ca fiica-mea imi duce dorul si cand ma prinde acasa e tot agatata de mine..si ea de cateva zile e bolnavioara, are diaree (acum totusi e mai bine) dar de vineri si pana luni a fost dezastru...am zis ca e de la maseaua care vrea sa iasa (fiindca a facut si febra), dar febra a trecut, ii merge burta, maseaua nu iese...ii facem analize la scaun, tb sa facem de 3 ori consecutiv, prima analiza a iesit bine.
vioelena sunt tare frumosi copilasii tai iar Timeea este f f dragalasa! sarut '
nicolici si eu am fost la baschet ca sa ma inalt si nu m-am inaltat. scot limba am avut o colega in clasa a 6-a la scoala generala si era tare inalta, cea mai inalta, mai inalta si decat baietii...apoi s-a mutat la alta scoala si am revazut-o acum cativa ani..si ghici ce, nu era cu mult mai inalta decat mine (eu am 1,60)...deci s-a inaltat f mult pana pe la 13-14 ani dar apoi nu s-a mai inaltat.
oana multa sanatate lui paul si tuturor copilasilor bolnaviori
va pup sarut

sus

Denunta
Mihaela29

Copii
Matthew David: 13 ani, 4 luni
Nicholas Daniel: 10 ani, 9 luni

15.01.2010 12:00     citat 

helo buburuze si mamici in anul 2010 foarte fericit

am mai intrat asa scurt dar nu am apucat sa scriu...am vazut buburuze super dulci care mai decare sarut sarut toate toti frumosi foc! Nu va enumar ca nu vreau sa sar peste cineva si sa imi para rau dupa scot limba Va admir pe toti toate si ma bucur tare mult cand vad cum ati crescut si cand aud cum si ce faceti sarut

Noi am petrecut de Craciun si Rev "loco" deci acasa foarte fericit a fost frumos si a trecut tare repede ca de obicei...Mosul a venit incarcat la noi ca doara am fost cuminti ochi peste cap trag cu ochiul Ne-am distrat grozav cu mosul rad
In rest familia mea sarut s-a reunit de sarbatori...sora mea a emigrat in canada in montreal la inceputul lui decembrie si dupa cinci zile a zburat in vancouver la noi .Am petrecut 2 saptamani cu ea printre care si craciunul ...a fost super sa fim impreuna toata familia ai mei si cu ea sarut

...despre mine m-am rotunjit bine trag cu ochiul scot limba ...sotul imi zambeste fericit si imi spune ca m-am bilushcat la fatza nervos mai ales daca imi prind parul... ochi peste cap -ne-am hotarat la nume pt bebe si o sa-l cheme Nicholas Daniel sarut ...Micul Nicholas e destul de activ mai in toata ziua cred ca renoveaza si muta mobila la el in apartament scot limba rad

Noutati de pe aici azi maine incep jocurile olimpice si vremea de aici e cam calduroasa prostit

in incheiere va urez tuturor sanatate tot ce va doriti in oul an sa se implineasca si insanatosire grabnica la buburuzele care au probleme de sanatate, Va pupam dulce pe toti sarut

Mami si Matty

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 3 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 1 luna
Sofia Elena: 5 ani, 2 luni

15.01.2010 10:49     citat 

Vio,Nico,gazele mele cresc,ne intelegem altfel acuma..deja nu mai sunt toata ziua dupa ele..acuma nu regret deloc ca le.am facut una dupa alta..va pup si sanatate sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: