· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(207)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(207)     
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 6 luni

18.02.2010 3:47     citat 

Max imi e mila de tine cand o sa alerge Meli dupa tine rad rad rad rad rad Meli si sa sti ca am inteles tot ai mare dreptate asa cum zici tu!!! E fantastic cum isi baga singurik suzica in guritza!!!!

Irina o sa incerc cu un tricou de al meu sa o culc in patut!!! ochi peste cap

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 8 luni
Al mic: 9 ani

18.02.2010 3:48     citat 

parca ii vad pe ema si toto. rad sarut

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 12 ani, 5 luni
Paul: 9 ani, 4 luni

18.02.2010 3:50     citat 

rad
am si eu o copie a lui Max la tara. E identic!! Doar ca il cheama Nelu' rad
foarte dragutzi amandoi sarut

si eu l-am culcat de multe ori pe Vlad ajutandu-ma de bluze de-ale mele trag cu ochiul , poate merge si la tine, Elena zambet

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

18.02.2010 3:56     citat 

Da isi baga sg suzeta. Avem una agatata la o jucarie dra e pt 0 luni, are o papusica su suzeta de jucarie si imediat le vede si le molfaie. Si noaptea o aud cum isi pune sg suzeta. Asta daca e langa ea.

Eu am incercat treaba cu tricoul la inceputuri si a functionat un pic trag cu ochiul

O cu Max e o adevarata telenovela. el are 3000gr, o slabatura doar blana e de el. Pana acum cateva sapt nici sa n-o vada pe Meli, iar eu vreo 4 luni nici nu mai existam pt el.De cand a devenit Meli mai activa se apropie de ea, dar ea il inhata si il trage spre ea cu totul si nu zice nimic tolomacul rad Dar mi-e mila de el...nici nu prea o las, nu ati vazut cum statea exact cat sa nu-l apuce rad

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 3 luni

18.02.2010 4:11     citat 

Elena...imi pare rau ca te simti asa. Eu as spune ca ma bucur ca am luat-o pe Dia in pat. La inceputuri si ea se trezea doar de 2 ori pe noapte, uneori o sg data, dar apoi a inceput sa se trezeasca des si am pus pe seama unui puseu..dar de unde...asa a ramas. Doarme pana la 2 apoi se trezeste din ora in ora. Eu mai pun si pe seama faptului ca e haplea si poate are nevoie de mancare mai consistenta...tot spetr ca voi incepe diversificarea si va dormi si ea mai bine noaptea, ca sincer nu cred ca sunt dispusa sa trec si iarna viitoare prin atatea treziri. Nu cred ca e bine nici pt ea sa fiu cheauna de somn

sus

Denunta
alexxya

Copii

18.02.2010 4:24     citat 

Roxana!Esti o frumusete. Lenamicu...ai dat-o cu ruj? sau asa sunt buzitele ei. Ai o fetita superba!
Sun...gata examenele, asa? rad Ai revenit in forta sarut Ia pune si tu un filmulet cu Toto si Ema, poate vreau si mata pana la urma...numai aia mai lipsea din casa mea.
Faza cu tricou de-al meu ca sa adoarma Dia n-a mers la noi, ca n-avea tzitzi din dotare tricoul.
Urschu...eu tot cred ca stii un magazin minune cu chestii care cresc odata cu copilul si vrei sa tii secret scot limba Acum pe bune, cica au inventat chinezii asa ceva cool
Sun...mai bine pastram si eu traditia si nu-i luam atatea-balansoar, patut, leagan , ca oricum adoarme numai in brate.

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 8 luni
Al mic: 9 ani

18.02.2010 4:39     citat 

alexxya toto al meu e un caniche pitic negru, f jucaus care a inceput sa se apropie mai mult de ema, de cand a inceput si ea sa miste mai mult. rad exact cum zicea si urschu.
haha gata examenele pana la vara... rad

eu cred ca daca ai luam leagan sau balansoar, il folosea toto, ca numai el se aseaza unde stie ca nu are voie. nervos rad

sus

Denunta
alexxya

Copii

18.02.2010 4:46     citat 

Poate ca daca-l vede pe Toto in balansoar sta si Ema. Vezi, daca nu pui filmulete cu el, il confund jenat Eu am si poze si filmulete cu Dia dar in weekend poate reusesc sa le sa le descarc.

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 6 luni

18.02.2010 4:52     citat 

Irima ,tare scumpa Meli ,nu am putut vedea decat putin cu sonor ca se incrunta Antonia si incepe sa planga scot limba oare ce o zice Meli acolo de plange fimea prostit

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 12 ani, 7 luni

18.02.2010 4:54     citat 

Meli, ce discutii rad Esti o scumpa sarut

Multumim si noi de aprecieri . Jucarica e asta, dar am luat-o din Carrefour mai ieftin trag cu ochiul

sus

Denunta
alexxya

Copii

18.02.2010 4:57     citat 

Uitati ce am gasit legat de co-sleeping...e chiar diferit fata de tot cecredeam si eram obisnuita. Mi-ar fi greu insa sa ma trezesc atatia ani noaptea, in conditiile in care de la 2 ani incepem serviciul, nu?
http://attachmentparenting.ro/cms/front...1&idart=83

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 7 luni
Radu Stefan: 9 ani, 3 luni

18.02.2010 4:57     citat 

mai roxi esti o scumpa, iar tu meli esti jmechera tare cu pisica, si mie imi e mila de ea cand o sa creasca.
Eu sunt cam terminata azi, vlad a fost marait si nu i-a convenit nimic, plus ca m-a trezit aproape toata noaptea iar acum imi vine sa plang de nervi ca am aflat ca pleaca si sotul in delegatie la bucuresti. Offfff, am zile in care am impresia ca nu mai pot. Multumesc fetele ca aveti rabdare si ma sprijiniti.
Pupici tuturor.

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 6 luni

18.02.2010 5:15     citat 

Roxy as vrea sa pot sa te incurajez ,dar si eu sunt la fel ca tine ,offf cine sa ne incurajeze trist

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 6 luni

18.02.2010 5:18     citat 

Haideti fetelor ca trecem noi si peste asta!! HAi ca avem niste copii asa frumosi si trebuie ptr ei!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

18.02.2010 5:23     citat 

...si sanatosi pe deasupra...
Eu citesc variante de raspuns pt cei care deja intreaba> Inca mai alaptezi?...oare ce vor intreba peste 2 ani daca o voi mai alapta? rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: