· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Ghioceii primaverii 2008 (20)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ghioceii primaverii 2008 (20)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 7 luni

04.02.2010 12:40   Ghioceii primaverii 2008 (20)  citat 

eli78.............................................domnisoara Alexia Ioana...............1.03.2008
the_pretty_nurse.......................domnisoara Iulia Alexandra..........3.03.2008
apalada......................................domnisorul Mihnea Gabriel.........4.03.2008
elena83......................................domnisoara Carla Maria................8.03.2008
Emilia2006................................domnisorul Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................domnisorul Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................domnisoara Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................domnisorul Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................domnisorul Paul Razvan..............17.03.2008
fanuca.........................................domnisorul Radu.........................19.03.2008
Biencutza...................................domnisoara Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................domnisoara Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................domnisoara Bianca Antonia...............03.04.2008
blondeana24...........................domnisorul Stefan Ioan......................04.04.2008
Ilicutz..........................................domnisorul Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................domnisoara Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................domnisorul Akos..................................12.04.2008
gatlanalina...............................domnisorul Rares Alexandru.............12.04.2008
Relly..........................................domnisorul Eric Alexandru.................13.04.2008
gina_d......................................domnisorul Robert Constantin..........13.04.2008
Bebe_lusi................................domnisoara Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................domnisorul Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................domnisorul Marius...............................14.04.2008
mishk........................................domnisoara Irina..................................15.04.2008
roxy27.......................................domnisoara Natalia Nicoleta..............16.04.2008
Bjmaryo...................................domnisoara Bianca Maria.....................18.04.2008
alp.............................................domnisoara Anna...................................22.04.2008
Cotuca......................................domnisorul Cristian.............................23.04.2008
ari_adna...................................domnisoara Mara..................................29.04.2008

dflavia.......................................domnisoara Stefania..............................11.05.2008
jakueline..................................domnisorul Darius-Andrei....................11.05.2008
ioanab81.................................domnisoara Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................domnisorul Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
mamik_monik........................domnisorul Raul-Adrian ......................16.05.2008
Sorinadaniela........................domnisoara Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................domnisorul Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................domnisorul Eric Andrei...........................20.05.2008
redroserou.............................domnisoara Delia.....................................22.05.2008
bitzulache...............................domnisorul Gabriel..................................23.05.2008
ari05........................................domnisorul Darius..................................26.05.2008
Tania3.....................................domnisoara Claudia-Teodora...............28.05.2008
Danutza07..............................domnisorul Mark Andreas.....................29.05.2008

Avem 42 de copilasi, 23 si 19!! Sa ne traiasca!!!!!

Invitati speciali, BODO, pui de Ilicutz si fratior de Tibiloantza, si ALEX pui de Ildi si fratior de Iulia!! Sa cresteti mari, sanatosi si fericiti alaturi de familiile voastre!!!

Si mai avem o burticuta, Marcela.Felicitari si Sarcina usoara!!!!!

Aici am fost bebelusi:
Capitolul 77,(76),(75),(74),(73),(72),(71),(70),(69),(68 ),(67),(66),(65),(64),(63),(62),(61),(60),(59),(58 ),(57),(56),(55),(54),(53),(52),(51),(50),(49),(48 ),(47),(46),(45),(44),(43),(42),(41),(40),(39),(38 ),(37),(33),(32),(31),(30),(29),(28 ),(27),(26),(25),(24),(23),(22),(21),(20),(19),(18 ),(17),(16),(15),(14),(13),(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5),(4),(3),(2),(1)

Aici suntem ghiocei:
Capitolul 19,(18 ),(17),(16),(15),(14),(13),(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5),(4),(3),(2),(1)

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 7 luni

04.02.2010 2:30     citat 

Multumim Relly de capitol.
F frumoase haine i-ai luat lui Eric si ce ieftine surprins Pupam bucatarul foarte fericit cum manuieste el oalele acolo rad
Delia sarut esti o scumpa si scumpa la vedere
Francesca si Valentina, ce bine va merge intre atata verdeata foarte fericit
Sorina, Relly, multa putere si rabdare, cred ca e greu dar va rasari soarele si in zona aia sunt sigura

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii
mara madalina: 15 ani, 5 luni
giulia anna: 12 ani, 6 luni

04.02.2010 3:51     citat 

Relly, multumim pt noul capitol!
Waw, Ana ce poza faina ai la avatar... imi place...
Deci, Relly, nici macar nu te-au chemat si erai si pregatita pt acel post... eu ce sa mai zic, am 4 ani de cand stau acasa cu fetele... am cam inceput sa ruginesc...
Sincer as accepta orice, in starea in care sunt acum nu ma mai intereseaza nimic... nu mai tin cont nici de pregatire, nici de ce mi-ar place... basta sa fie o munca, cu acte in regula ... este singura conditie pe care o pun eu...
Va pup! Sorina

sus

Denunta
relly

Copii

04.02.2010 4:39     citat 

----------
sorinadaniela a scris:
Sincer as accepta orice, in starea in care sunt acum nu ma mai intereseaza nimic... nu mai tin cont nici de pregatire, nici de ce mi-ar place... basta sa fie o munca, cu acte in regula ... este singura conditie pe care o pun eu...
Va pup! Sorina
----------

Exact Sorina, eram pregatita pt postul respectiv si nici macar nu au sunat sa ma vada macar. Stii care e faza in Ro, sunt posturi putine pe bani putin, ca deee.... e criza, si evita sa angajeze persoane pregatite care cer bani mai multi, asa angajeaza unul fara calificare si-i da un salariu de nimic.

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 7 luni
am nascut deja!

04.02.2010 10:01     citat 

cuscra multumim de listutza trag cu ochiul super tare eric cu oalele imprastiate prin casa rad
sorina nasol ma, si eu trebuie sa-mi caut de lucru... inca n-am inceput, ca nu ma mai intorc acolo de unde am intrat in cic...
delia ce mare te-ai facut si frumoasa, poate intra mami mai des pe aici sa ne puna poze zambet sarut

eu azi am fost la doctor ca nu ma simteam in apele mele de vreo luna, mi-a dat o poala de vitamine, calciu, vigantoletten, ceva pt oboseala, am de facut analize marti, un ecodopller cardiac.... ca cica nu stiu ce se aude pe acolo, ekg-ul mi-a iesit bun dar tre sa fac ecografia asta.... iaca ca m-am subrezit rau de tot, am dureri de spate de nu mai pot si tre sa iau antiinflamatoare....

tot azi m-am dus si la o cresa in sect.4, au ras alea de mine cand le-am spus ca vreau sa inscriu copilul, aveau un caiet cu 124 de copii inscrisi de acum 1 an, cica putea sa vina si base ca nu-l baga in fata celorlalti...., sa vad dc gasesc pe cineva ca sa ne bage... tare greu e cu intratul la stat trist

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii
Sara Sofia: 12 ani, 7 luni

04.02.2010 10:29     citat 

Multumim de capitol Relly! jenat sarut sarut Ce scump e Ericul cu treburile lui colo, preocupat!
Soriiiina, draga noastra!!!!!!!! Sa dea Dumnezeu sa rasara soarele pe stada voastra, sa iti vina inima la loc! Din toata inima te inteleg prin ce treci si ce simti, ma gandesc la tine!
Connie, nu pot sa cred ca aveau asa lista lunga la gradi unde ai mers surprins surprins

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii

04.02.2010 10:31     citat 

Foarte domnisoara Delia! o pupam pe obrajori, te asteptam mai des! Mi-a placut mult poza cu costumasul mov si Craciunita rugandu-se sarut

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 8 luni

04.02.2010 11:11     citat 

hello!
bai Connie, ai grija de sanatate..tin pumnii sa fie bine..si eu sunt cu spatele cam nasol, tre sa-mi fac curaj sa merg la dr..
eu sunt fara chef de nimic, o pasa proasta, imbatranesc.. scot limba
stressul cel mare e ca incep curand serviciul, acolo e tot mai naspa din ce spun colegele mele..asta e..nu prea pot sa ma obisnuiesc cu ideea ca ma intorc la serviciu, parca a trecut prea repede plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii

04.02.2010 11:52     citat 

Asa este, Anca si toate suratele, ingrozitor gandul ca ne intoarcem la lucru plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist . Eu m-am intalnit in ultimele zile cu prietena mea buna sa ma mai pun in tema cu ultimele noutati etc si ce imi poveste pur si simplu ma sperie. Si mai este si plecarea pt atat timp de langa fata...trist. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Apoi salariul...fara sporuri si alte nebunii...imi zicea prietena mea ca daca o sa iau 6 mil e bine..... prostit surprins surprins am innebunit...mai bine nu stiu....stau si crosetez acasa si ma stiu de o treaba.... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Fetelor, mai vroiam sa spun ceva. Ieri am facut o fapta buna, am mers sa donez sange pt un copilas cu leucemie. Imi doresc din tot sufletul sa fie bine cazul respectiv...eu cand aud de boala asta...ma infior. Si vreau sa spun ca starea de mi-a dat-o experienta asta...a fost una extraordinara...parca nu stiu, zburam asa, am avut o zi buna ieri toata ziua. Ma bucur ca am facut si sigur o sa se intample mai des! sarut
Cu ocazia asta ti se fac si analizele sunt curioasa cat de ....bune sunt, maine iau rezultatul.

Connie, multa sanatate si sa isi faca repede efectul bulinele de ti -au fost prescrise!
Pupam toata trupa!

sus

Denunta
relly

Copii

05.02.2010 10:11     citat 

Of cuscra, sanatate multa si ai grija de tine. sarut sarut sarut Ce nasol cu cresa, dar le-ai dus ceva si tot pe lista te-a trecut?
Eu am mai depus cv-ul la niste joburi ieri, sunt curioasa daca ma suna careva. Si la astea erau o gramada de persoane care au aplicat. La noi mai e ceva nasol, ca venim dupa 2 ani de stat acasa si ca avem si copil mic, am inteles ca nu prea vor asa. trist E bine ca eu totusi am unde sa ma intorc la munca, doar incerc sa gasesc altceva.

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 8 luni

05.02.2010 10:16     citat 

rora, incredibil de mic salariul tau...cum faceti fata?..eu luna asta numai gazele am platit 5 mil..si 1 mil lumina..si asa, de la luna la luna suntem mereu pe zero si noi.. prostit offf...ce ne-o mai astepta?..
relly, bafta multa sa gasesti ceva ca lumea!

sus

Denunta
relly

Copii

05.02.2010 10:24     citat 

Anca, asa e, nasol rau. La noi a venit intretinerea pe dec. 2 mil, pe ianuarie o sa vine de ne usuca. Nu ne descurcam deloc cu banii de la luna la luna, mereu intram si in cardu de credit. Nasol rau... acum mai vor sa puna taxa si pe mancare. Vai de *uru nostru. trist Multumesc de urare, sper sa gasesc si eu ceva mai bun.

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

05.02.2010 10:31     citat 

'neatza!
da ma fetelor, tre' sa avem grija de noi ca altfel ne subrezim de tot
cat despre job... ce sa mai zic.... bafta tuturor, pile n-am pe nicaieri din pacate....
cuscra bafta pe la joburile alea trag cu ochiul

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 7 luni

05.02.2010 11:03     citat 

Daca va plangeti de spate vin si eu plang sau sunt foarte trist sincer sunt speriata tare ca folosesc prea des supozitoare de diclofenac, algocalmine, sunt drogata non stop, altfel nu ma pot misca dar nici la medic nu merg ochi peste cap prostit
Legat de servici si eu sunt uneori stresata ca incep, alteori de-abia astept, la noi la birou e fain, atmosfera placuta, super. Inca nu stiu daca ma intorc, financiar mi-ar ajunge ce fac acasa dar nici sa lucrez doar acasa nu mi se pare o idee buna, pierd contactul cu traducerile si ma plafonez de tot. Chiar, voi ce lucrati? (daca se poate zice si nu-s prea indiscreta scot limba )
Bafta Relly,Sorina, Connie, sa gasiti ce job vreti!!!

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

05.02.2010 12:16     citat 

sa dea Doamne Doamne sa avem bafta, eu lucrez logistica - transporturi...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: