· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - 52
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - 52     
alexasicoe

Copii
Paul Mihai: 15 ani, 9 luni
Liana Maria: 14 ani, 3 luni

28.03.2010 10:54     citat 

Salutare mamici sarut sarut sarut .
In primul rand "La multi ani celor care isi serbeaza ziua de nume !".
Stiu ca scriu foarte rar pe aici, dar de citit va citesc cu mare drag de cate ori prind ocazia chiar daca nu prind chiar toate evenimentele sarut .
Voiam in primul rand sa ii urez lui Eduard multa snatate, si bblusei mult curaj si imbarbatare, inteleg foarte bine prin ce treci, chiar daca nu e o interventie majora, pentru ca e vorba de puiul tau e foarte dureros sa stii ca trebuie sa treaca prin experienta asta trist . Si doar atunci cand trece totul, puiul se trezeste din anestezie si te strange in brate fericit sa te vada rasuflii usurata, pana atunci e doar un chin si un stres.
Si eu am inima cat un purice caci joi avem o programare la oftalmolog cu Liana . Si imi doresc foarte mult sa imi spuna ca nu e nevoie de operatie la ochi pentru strabism (ar fi a 4 a anestezie generala pentru ea ochi peste cap ).
In rest suntem foarte bine, aproape a trecut primul an de gradinita multumesc lui Dumnezeu a fost chiar nesperat de sanatoasa . A mers regulat si ii place foarte mult. Si-a dat drumul la vorbit foarte bine, a avut si serbare de 8 martie unde a fost margareta .
A facut si "o victima" printre colegi scot limba , saptamana trecuta a venit mamica unui baietel Razvan la educatoare si a rugat-o sa i-o arate pe Liana caci o innebuneste acasa cu Liana a lui, numai de ea vorbeste si in zilele cand se joaca cu ea e tare fericit, iar cand nu-l baga in seama e tare necajit foarte fericit
Preocuparile ei sunt in primul rand scrisul, coloratul . Singura problema e ca din pacate nu se rezuma doar la caiete si carti de colorat, toate prin casa au inceput sa capete culoare cu pasiunea ei, peretii, canapelele, mocheta de la ea din camera, nu mai zic de hainute si mainile ei .
Apoi hartuiala si cearta cu fratiorul ei (nu de putine ori am prins-o batandu-se ca un baietoi veritabil, zgarie, isi infige mainile in gatul lui si mai ales musca ), jocurile, frezatul, imbracatul si dansul, cam tot ce trebuie sa invete o domisoara in devenire foarte fericit . Se uita cu mare placere la Barney si prietenii sai (pe JimJam tv), niste desene foarte frumoase si educative si tare ma enerveaza ca nu gasesc nicaieri cd/dvd cu ele .
Cam atat despre noi, va pun si cateva poze de la serbare zambet .

Si pentru listuta (chiar daca postam rar de tot va rugam sa nu ne scoateti de pe ea sarut ), masuratorile ei sunt : 100 cm si 16 kg .
Va imbratisez pe toti si va urez de pe acum "Paste fericit" cu multa, multa sanatate sarut sarut sarut .

sus

Denunta
andreea29

Copii
IUSTIN ANDREI - prima minune
14 ani, 2 luni
HORIA ALEXANDRU - a doua minune
12 ani, 4 luni

29.03.2010 12:07     citat 

Bblusa vroiam sa-ti spun ca soacra mea s-a nascut cu un astfel de chist pe ficat ,care nu i-a creat probleme niciodata ,desi nu a fost un copil tocmai potolit...de la rafuieli cu surorile sale pana la cazut din copac ....Iti inteleg ingrijorarea ,dar poate exista si alta cale decat operatia....multa sanatate va doresc si mult succes ,oricare va este decizia.... sarut

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

03.04.2010 4:13     citat 

Paste fericit tuturor.

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

03.04.2010 6:46     citat 

Paste fericit si fie ca Sfanta lumina sa va intre in case si in suflete si sa va lumineze calea!

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

03.04.2010 9:15     citat 

Sarbatori pascale fericite, pline de lumina si liniste!

rox

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 2 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

04.04.2010 2:53     citat 

Hristos a inviat.
Sarbatori linistite alaturidde cei dragi.

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

04.04.2010 6:19     citat 

Adevarat a Inviat !!!!!
Va dorim si noi zile linistite alaturi de cei dragi !
sarut sarut sarut

sus

Denunta
irinuta78

Copii
ARIANNA: 14 ani, 2 luni

05.04.2010 7:11     citat 

Sarbatori fericite dragi mamici si boboci sarut

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

06.04.2010 8:22     citat 

Hristos a Inviat!
Fie ca Sfintele de Sarbatori de Paste sa aduca multa lumina, pace si liniste in casele si inimile voastre sarut sarut sarut

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

06.04.2010 1:32     citat 

Adevarat a Inviat !
Sarbatori fericite alaturi de cei dragi va dorim din tot sufletul !

Povestea nasterii lui Dominic o puteti citi aici
Din pacate nu mai am timp acum sa o pun si aici pe forum.

Va pupam sarut

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

06.04.2010 1:51     citat 

Adevarat a Inviat !
Hermine- felicitari inca o data. am citit povestea pe nerasuflate. Pupam mamica curajoasa.

sus

Denunta
irinuta78

Copii
ARIANNA: 14 ani, 2 luni

06.04.2010 2:02     citat 

Felicitari Hermine!! sarut

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

06.04.2010 2:09     citat 

Foarte frumoasa poveste Hermine. Ma bucur enorm pentru finalul fericit al aventurii voastre. Numai bine!

sus

Denunta
Lili_R

Copii

06.04.2010 9:13     citat 

Hermine ........ citind povestea venirii pe lume a lui Dominic am trait alaturi de tine ceea ce ai descris . M-ai impresionat foarte tare , mi-au dat lacrimile de bucurie si de emotie .
Ma bucur ca totul s-a terminat cu bine .
Puiul mic e bucatica rupta din Marius . Imi place poza cu cei 2 baieti ai tai , sunt minunati.
sarut sarut sarut

sus

Denunta
Lili_R

Copii

11.04.2010 7:47     citat 

Va pun cateva poze cu Stefan zambet

Free Image Hosting by ImageBam.com

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: