· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - 52
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - 52     
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

09.03.2010 6:18     citat 

Mai fetelor va invidiez cand aud ca vorbiti de serbari. La noi nu se face nici un fel de serbare. De craciun ca este gripa porcina, acum de 8 martie ba sunt prea multi in grupa ba ca nu le lasa directoarea nervos . In consecinta am fost foarte nervoasa. Ieri dimineata cand ne-am dus cu cadorurile pt educatoare au adunat copii in fata usii si i-au pus sa cante si sa spuna poezii. Din pacate alte mame care se duceau la serviciu nu au fost prezente mai ales datorita faptului ca nu au stiut ce se v-a intampla peste 10 minute.
in rest fetele sunt bine. Pe Iarina o ducem de cca 1 luna la dansuri de societate iar in 16 mai avem primul concurs . Miruna este in continua miscare , nu sta o clipa locului iar acum exerseaza mersul in picioare.
Franceska - la noi la gradi programa este foarte incarcata. Din punctul meu de vedere gradinita nu mai este ceea ce stiam... Chiar azi imi arata educatoarea ca au ore de matematica surprins . Iarina cunoaste cifrele de la 1-10 plus ca face adunari si scaderi. Dar eu imi doream sa se joace la aceasta varsta nu sa faca matematica si alte chestii ( au invatat meseriile - dar nu numai denumirea ci si ce se face efectiv ( de ex. etapele obtinerii painii surprins ) Eu nu zic ca este rau dar ....

Bb ce mai faceti? Cum este Edi?
Teodora - multa sanatate lui Elouan si voua va doresc spor la mutat si multa rabdare.
Bavi - foarte frumoase pozele de la munte. rad

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

10.03.2010 9:03     citat 

La multi ani, stimate doamne!
Sa fiti sanatoase, fericite si iubite!

Noi am avut serbarea chiar in ziua de 8 Martie. Pentru siguranta, educatoarele i-au pus sa spuna cate 2 si cate trei o poezie... Astfel Tudor nu s-a prea auzit, desi o stie toata... mi-a spus-o mie in particular... scot limba

Inainte de serbare:

Spunand poezia:

Cu doamnele:

Acum suntem bine... ne revenim dupa o bronsita urata, urata...

adnas, mi se pare un pic cam mult ceea ce pretinde doamna educatoare, dar daca nu insista nu e foarte grav... Ai doua printese deosebite! sarut

roxa, bafta la serbare! Cand a spus Tudor poezia, mi-au dat lacrimile, imi tremura camera... jenat

bavi, esti o mamica ferice! sarut

fran, si noi vom trece prin aceeasi tranzitie din toamna cand se schimba ambele educatoare... ochi peste cap Calin a vrut sa te pastreze doar pentru el, doar tie in particular sa-ti spuna poezia! sarut

Teo, multa sanatate puiului! sarut

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

10.03.2010 1:21     citat 

Adnas surprins , ma bucur pt reusitele Iarinei sarut sarut , dar si eu sunt de parerea ta, e prea devreme pt ei, vreau sa copilareasca si nu sa invete deja programa scolara.
Teo multa santatate lui Elouan, sa scapati cit mai curind de otita si tie forte sa rezisti ziua de azi si sa fiti alaturi cit mai repede sarut sarut
Viuta pupicei din partea noastra lui Tudor, e scump tare, alaturi de mami a lui cea frumoasa trag cu ochiul sarut sarut
Indradevar mi-a spus mie poezia in particular foarte fericit

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 2 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

10.03.2010 4:06     citat 

----------
adnas a scris:
( au invatat meseriile - dar nu numai denumirea ci si ce se face efectiv ( de ex. etapele obtinerii painii surprins ) Eu nu zic ca este rau dar ....
----------

si la noi la gradi se invata asa ceva (in plus eu il tin langa mine pe tedi cand fac paine si ii explic fiecare ingredient la ce e bun), nu consider ca e un lucru rau, dar cu adunarea si scaderea de la varsta aceasta chiar mi se pare exagerare. maine poimaine fac si ridicarea la patrat. trist

noi nu am avut serbare de 1 sau 8 martie, insa tedi a venit acasa cantandu-mi 'mama, doar mama' al corinei chiriac daca il stiti si mi-a fost suficient. inca am nod in gat si lacrimi in ochi numai cand imi aduc aminte, ca sa nu mai spun ce soc am avut cand l-am auzit cantant prima data. am plans pana m-am umflat... trist
la multi ani tuturor, cu intarziere. am fost cufundata in analize si rapoarte. am terminat raportul de an cu laude trag cu ochiul si sunt f mandra de mine.

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

11.03.2010 5:53     citat 

Maine bebe Dominic, pui de Hermine, va fi operat!

Eu le tin pumnii, ma gandesc la ei si imi doresc ca totul sa decurga bine.

Hermine
, sa fiti puternici!
sarut sarut sarut sarut

rox

sus

Denunta
viuta

Copii

11.03.2010 6:04     citat 

hermine, tot succesul din lume!!!!!!!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

11.03.2010 6:09     citat 

Hermine sarut sa fie totul bine!

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

11.03.2010 6:22     citat 

Hermine, multa putere si cred ca totul v-a fi bine!
Suntem alaturi de voi.

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

11.03.2010 6:54     citat 

hermine, multa sanatate si doamne doane sa faca totul bine! sarut
noi in analize iar, chistul e tot acolo si nu s/a resorbit cum sperau doctorii. cel putin nu a crescut. maine avem tomografia. speram sa nu fie totusi o boala a ficatului pentru ca nici la a treia echo nu s/au lamurit.
serbarea noastra de martisor este pe 20 martie dar nu stim daca vom participa. noi, parintii, speram ca da.
imi cer scuze, dar nu am timp sa raspund tuturor! trist
multa sanatate tuturor si numai bine! sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

11.03.2010 7:37     citat 

Bb sarut
Va tin pumnii sa iasa totul bine!

Nu imi vine sa cred ca vorbesti de chist, tomografie samd Pur si simplu nu vreau sa cred!Pe bune! Nu e corect! Nu vreau!

In jurul meu, de ceva timp aud numa' de cancer, boala, persoane apropiate in suferinta samd

Trist, foarte trist!

Ma face sa ma bucur si mai mult de ce am si sa apreciez.

Azi, D a fost teribil la evenimentul de la gradi. Dar, povestesc altadata. Mi-a placut f mult!

sarut

rox

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

11.03.2010 8:19     citat 

ouf, Bb.... sarut

sus

Denunta
viuta

Copii

11.03.2010 8:25     citat 

bb, ma cutremur... iti sunt alaturi! trist sarut

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

11.03.2010 9:21     citat 

Hermine suntem cu gindul la voi si ne rugam ca miine sa decurga totul bine. sarut sarut sarut
Bblusa eu sper si cred ca ve-ti avea un rezultat bun!!! Tinem pumnii si la fel ne rugam si pt voi sarut sarut

Azi am aflat si noi o veste proasta, finei mele care e insarcinata in 24 de saptimini, i s-a confrimat diagnoza ca fetitza are malformatii multiple, cea mai grava fiind la inima si ca ultima ar fi incompatibila cu viata, si multe alte d-ze care mai de care mai proasta trist , cu toate acestea, eu inca sper intr-o minune ochi peste cap

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 2 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

12.03.2010 8:47     citat 

imi pare rau sa aud asa vesti rele. trist
va urez tuturor sanatate si zile mai bune.

sus

Denunta
bavi

Copii
Boris: 14 ani, 2 luni

12.03.2010 11:24     citat 

si eu m-am instristat auzind vestile rele
BB putem sa te ajutam cu ceva?
te rog sa ne spui sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: