· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - 52
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - 52     
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

12.03.2010 1:34     citat 

bblusa, sper din tot sufletul sa nu fie probleme grave!
hermine, sa veniti acasa sanatosi!
franceska plang sau sunt foarte trist
viuta, bavi, rox, teo, adnas sarut

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

12.03.2010 7:30     citat 

Bb - multa sanatate puiului si te asteptam cu vesti bune.
Franceska - multa putere celor din familie.

Priviti ce am gasit, o veste buna;
"Fetelor, va scriu pe fuga o veste ffff importanta.
Rugamintile voastre au fost ascultate. S-a intamplat o minune. Bebe Dominic, pui de Hermine, nu mai trebuie operat! Rinichiul a inceput sa functioneze singur, presiunea din el s-a micsorat!!

Doamne, iti multumim pentru minune!!
" mesaj scris de Codrina

Hermine va asteptam acasa , sanatosi.

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

12.03.2010 8:46     citat 

Hermine ne bucuram din suflet pt voi, sa dea Domnul sa fie totul bine si de acum inainte sarut sarut sarut
Adnas multumim pt vestile bune sarut
Bblusa te asteptam si pe tine cu vesti bune sarut

Fetelor, va multumesc pt sustinere sarut sarut

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

12.03.2010 10:10     citat 

Sanda este o veste minunata ! Hermine va uram numai bine si multa sanatate!!!

BB astept cu nerabdare sa aud stiriel voastre ...bune sper din toata inima..... sarut

Fetelornoi ne rugam neincetat pentru sanatatea si linistea voastra si a copiilor vostrii.... sarut sarut sarut

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

12.03.2010 10:44     citat 

extraordinar, hermine, ma bucur mult pentru voi!!! sa fie totul bine!! sarut

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

13.03.2010 10:26     citat 

hermine, o minune!!! sarut sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

13.03.2010 1:02     citat 

OOO, Adnas, asta da veste!
sarut

Hermine reveniti acasa sanatosi! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
kimm

13.03.2010 4:30     citat 

France..ce anume are bb la inima? trist

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

13.03.2010 5:25     citat 

Suntem acasa !!!!

Intradevar operatia nu a mai fost necesara iar acest lucru s-a constatat cu 5 minute inainte ..... Dominic era deja in sala de operatii , cand chirurgul a venit sa ma anunte ca inaine de operatie au mai facut o ecografie , procedura standard la ei in astfel de cazuri ...iar rinichiul si-a dat drumu ... de la 4,5 cm a scazut la 3,2 cm si astfel nu mai era urgenta chirurgicala , si ca nu il mai opereaza. Trebuie urmarit in continuare ecografic in fiecare saptamana iar pe 13 Aprilie mergem inapoi la control si mai repede daca cumva creste iarasi.
Chirurgii au zis ca 30 % din cazuri se rezolva de la sine ...nefrologul este mai pesimist ... a zis ca nu crede ca vom scapa de acesta procedura ( drenarea rinichiului printr-un tub in afara corpului ) dar eu cred ca asta e sansa noastra , iar daca sa micsorat inseamna ca urina a iesit si asta e bine , binenteles ca vom urmarii evolutia in continuare.

Nu am timp sa va povestesc mai mult ... dar va multumesc din suflet ca ati fost alaturi de noi , conteaza foarte mult sarut sarut

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

13.03.2010 5:30     citat 

Hermine, ma bucur!!! Sanatate lui Dominic! zambet
Bblusa, sanatate lui Edi, sa fie bine si aici!!!

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

13.03.2010 9:10     citat 

Buna fetele ,

Eu stau cam prost cu timpul si am avut si o dispozitie mai proasta ....
Am intrat sa vad ce mai faceti si m-am bucurat foarte tare sa aflu si vesti bune !!!!

Hermine ..... ma bucur nespus de mult pentru Dominic . M-am gandit foarte mult la voi chiar daca nu am exprimat in scris . In continuare va ofer suportul meu si sper din suflet sa se rezolve de la sine . Am citit si eu despre problema lui Dominic si am constatat ca in cele mai multe cazuri s-a rezolvat de la sine problema in timp. Asa sa fie si la voi pentru ca meritati asta ! sarut sarut sarut

BB ...... multa sanatate la pui si sper ca si voi sa ne dati vesti bune ! sarut sarut sarut

France ...... imi pare asa pentru vestea proasta trist sper si eu intro minune .Multa putere si intelepciune le doresc finilor vostri . Este o incercare tare grea . sarut sarut sarut

Viuta ..... tare dor imi era de voi !!!!!! Ce mare s-a facut Tudor sarut sarut sarut

Teo ... sper ca deja sunteti bine acum ! sarut sarut sarut

Noi suntem binisor . Stefan are acum o perioada cand nu prea vrea sa manance ..... a trecut la dieta . Bea foarte foarte mult lapte , asta este mancarea lui mai nou .....
Am fost nevoiti sa il tundem pe Stefan pentru ca i se incurcase parul la spate in 2 locuri si nu reuseam sa il desfacem .... Asa ca l-am tuns .
Nu i-a placut deloc , a plans foarte tare cand am incercat sa-l tundem cu masina sau cu foarfeca .... pana la urma l-am tuns eu cu foarfeca in somn a doua zi.
Atat de suparat a fost ca isi tot aducea aminte ca e suparat si incepea sa planga si venea sa il tin in brate sarut
Ii sta bine , arata mai matur, mai mare ..... dar imi place mai mult cu pletele in vant ........va creaste la loc ! zambet

Free Image Hosting by ImageBam.com
(scuzati peretele , este opera lui Stefan ..... jenat )

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

14.03.2010 9:46     citat 

hermine, ma bucur mult pentru voi! Sa fie totul spre bine!! sarut sarut

bb, ce faceti?

Lili, o sa-i creasca la loc pletele de Cosanzean! scot limba

Dupa atatea raceli Tudor a fost diagnosticat cu suflu sistolic si trimis la cardiolog... unde nu am apucat inca sa mergem fiind tot racit... Am luat decizia sa-l trimit o saptamana la ai mei sa se intremeze si apoi sa vizitam cardiologul... O doamna dr m-a linistit spunand ca daca e gradul I sau II e ok, dispare de la sine.... Asteptam sa ne facem bine de tot si vedem ce spun investigatiile. Analizele au aratat o carenta de fier, atat, din cauza asta cica sangele e subtiat si nu pulseaza cum trebuie la inima si asta se aude... Numai sa ne facem bine...

bb... sarut sarut

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

14.03.2010 10:58     citat 

Viuta plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist acu si tu cu vestile astea!!!!11 Doamne sa fie numai bine!!!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

14.03.2010 11:56     citat 

----------
adnas a scris:
Bb - multa sanatate puiului si te asteptam cu vesti bune.
Franceska - multa putere celor din familie.

Priviti ce am gasit, o veste buna;
"Fetelor, va scriu pe fuga o veste ffff importanta.
Rugamintile voastre au fost ascultate. S-a intamplat o minune. Bebe Dominic, pui de Hermine, nu mai trebuie operat! Rinichiul a inceput sa functioneze singur, presiunea din el s-a micsorat!!

Doamne, iti multumim pentru minune!!
" mesaj scris de Codrina

Hermine va asteptam acasa , sanatosi.
----------

nu ma pot abtine sa nu bocesc! multam de veste
viuta plang sau sunt foarte trist o sa fie bine! o sa vezi. si Edi o sa fie bine!
lili, ii sta bine lui Stef. ati mai progresat?

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

14.03.2010 4:03     citat 

Viuta asta e cireasa de pe tort? surprins surprins surprins surprins surprins
Sanatate multa!
Ce frumos este Tudor! Matur si serios!

Fran.........ce sa mai zic...........putere parintilor! sarut

Lili ce frumos zambeste Stef! E o minune!
Sa-i fie de bine..........tunsulici! Da, pare mai .........barbat!

D. la evenimentul de la gradi a fost stressat de costum, care de altfel a fost deosebit, dar prea mult pentru el. Avea o salopeta verde, care se punea cu fermoarul in fata dar eu zapacita nu mi-am dat seama, un snur mare de martisor, si la spate venea un ghiocel cat D d emare care se lega in talie si se introducea pe cap astfel incat petalele trebuiau sa-i pice din cap.Eh, afo st prea mult pentru el, pentru Miss-e - m-au chemat pentru ca serbarea intarzia sa inceapa din cauza ca ele nu stiau sa-i puna lui D costumul, iar el nu mai dorea!
Asa ca, din zapaceala eu i-am pus costumul cu fermoarul in pate, era un pic pe gat si pe el il deranja! Concluzia: tot evenimentul el a stat cu mana la gat sa-si tina materialul mai jos pt ca il rodea, iar fermoarul de la spate a stat desfacut pe jumatate! foarte fericit
Au fost minunati, mai ales cand cantau in cor, toti, fiecare pe vocea si tonalitatea lui, era mai mult o zarva, dar ei scumpi foc!
Poeziile si le-au spus cu voce joasa, cu ochii la Miss si cu dorinta de a termina cat mai repede.
Eu, juma de serbare, am plans de drag, ma uitam la ei si mi se pareau niste omuleti in miniatura, i-am admirat pe rand, imi sunt dragi toti, fiecare avand ceva care te impresioneaza.
Dupa o jumatate de ora de cantec si voie buna - s- aincheiat cu un cantecel in engleza Be happy! - am urcat intr-o sala unde fiecare copil a tras la sorti un biletel pe care scria ce urma sa faca impreuna cu mama si bunicile, erau 3 chestii: martisor, ornat tort si felicitare.
Noua ne-a picat sa facem martisor!
L a sfarsit s-a votat care e cel mai frumos. Tortul care a iesit castigator l-am mancat cu drag si spor!
Copii pregatisera pentru noi un fel de diploma cu ceam amibuna mama si cea mai buna mamica, ni le-au dat insotite de cuvinte mici pentru ei dar mari pentru noi. Un te iubesc, mami spus din inima ne reducea la tacere pur si simplu!
Cam asa ar fi trebuit sa fie costumul - proba de acasa:

La eveniment:

Cu Miss a lui si prietena lui cea mai buna de la gradi:

Facem martisoare:

Si diplomele prostit

rox

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: