· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - 52
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - 52     
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

14.03.2010 5:19     citat 

roxa, un eveniment deosebit! Te cred ca ai avut un nod in gat... sarut
Am remarcat si diploma pentru buni! trag cu ochiul
Nu vroiam sa pun eu picatura care umple paharul... dar continuu sa ma incapatanez ca va fi bine pentru toate, trebuie sa fie bine! zambet

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

14.03.2010 6:22     citat 

----------
viuta a scris:
Dupa atatea raceli Tudor a fost diagnosticat cu suflu sistolic si trimis la cardiolog... unde nu am apucat inca sa mergem fiind tot racit... Am luat decizia sa-l trimit o saptamana la ai mei sa se intremeze si apoi sa vizitam cardiologul... O doamna dr m-a linistit spunand ca daca e gradul I sau II e ok, dispare de la sine.... Asteptam sa ne facem bine de tot si vedem ce spun investigatiile.
----------

Nu stiu ce sa-ti spun. Si mie mi-a diagnosticat o singura pediatra in Romania atunci cand eram mica suflu sistolic, toti ceilalti doctori care ma vazusera nu auzisera nimic (ea a auzit cand m-a consultat cu stetoscopul!), si le spusese parintilor sa evite starile subfebrile, ca alea ar putea dauna inimii in cazul meu, si sa nu fac efort prea mare la sport. Dar n-am fost scutita de sport niciodata, din contra, am avut mereu nota 10 la sport (o singura data intr-un trimestru 9), in clasa a V-a am jucat un an baschet la un club, asa ca ... Ah da, si parintilor mei le-a spus pediatra atunci ca se poate inchide gaurica aceea care provoca suflul.

Aici in Germania s-a nimerit ca acum cativa ani sa ajung la o doctorita de familie specializata in cardiologie, si am intrebat-o ce-mi mai face inima. Gaurica e tot acolo bine merci, merg anual la control, dar in rest nimic. Asa ca poti trai bine-merci si cu un suflu sistolic. zambet

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

14.03.2010 7:22     citat 

christa, sarut am citit postarea ta din urma cu ceva ani in care explicai simbioza ta cu suflul sistolic sarut sarut pediatra ne-a spus ca din cauza carentei de fier sangele este subtiat si asta ar da suflul... de abia astept sa se faca bine si sa mergem la cardiolog.
Multumesc!

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

15.03.2010 12:01     citat 

Rox pupam frumusetea de ghiocel, gingas sarut sarut sarut
Mi-a placut mult costumul lui Darie, insa simt ca pentru Calin e prea devreme pt asemenea costume, cred ca l-ar stresa si pe el foarte fericit
Viuta multa sanatate si sa aveti vesti bune de la cardiolog sarut
Hermine ne bucuram pt voi, tinem pumnii sa fie bine si in continuare sarut
Ana_B mai povesteste-ne despre Fede si despre voi, ce mai faceti? sarut
Lili e superb Stefi cu noua lui freza si atit de emotionant micutul sarut sarut
Kimm diagnoza precisa o voi sti azi, fiindca nu am putut descifra scrisul medicului si azi voi sti la sigur. Revin cind am ceva informatie.
Ce mai face Natalia sarut sarut sarut ? Cum se descurca cu gradinita? Tu ce mai faci cu scoala ta?

Calin de miine are o noua educatoare si eu am emotii mai mult decit el fiindca eu constientizez acest fapt, iar copii cred ca vor afla miine cind o vor cunoaste.
Sper sa fie o persoana care iubeste copiii ochi peste cap

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

15.03.2010 12:38     citat 

hermine ne rugam sa fie totul bine! sarut ma bucur ca ati scapat de operatie si sper sa scapati definitiv!
viuta trist . multa sanatate! succes la analize sa iasa bune! sarut
pupacesc cu mare drag ghiocelul lui rox! sarut felicitari ca totusi a stat cu costumul pe el. edy sigur nu ar fi stat. foarte fericit
france, multe *succesuri* cu noua educatoare. sper sa se acomodeze foarte repede calin cu ea! sarut
bavi, ana, teo si restul fetelor.............. sarut sarut sarut sarut
lili si noi avem acasa pereti asa. la noi sunt de la loviturile cu tricicleta si motocicleta. cel putin la colturi nu mai e nimic. foarte fericit pupici pentru tunsulica! sarut

am facut si tomografia * urat moment, speram sa nu mai trecem prin el vreodata* cu anestezie generala.
concluzia este:
acumulare fluida, lenticulara, biconvexa, subcapsulara hepatica adiacenta segmentelor VII-VIII si VI, cu diametru axial de 1.2 cm si diametru antero-posterior de 4 cm.
cand am luat rezultatul dimineata, nu era nimeni acolo sa/mi explice, doctorita noastra e abia maine, asa ca nu stiu ce sa va spun.

bavi, ana, teo, rox, viuta si restul fetelor.............. multumim pentru gandurile voastre! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Vlad_Lutic

Copii
Eduard Andrei: 14 ani, 2 luni

15.03.2010 1:01     citat 

Buna,
Noi suntem bine, citim destul de des pe aici (in special Dana) dar de scris nu prea mai avem timp. Doar la mine pe blog mai scriu si mai pun poze din cand in cand:
http://vlutic.blogspot.com/search/label/Edy
Va astept sa ne vizitati si sa ne comentati.
Va doresc o primavara frumoasa!

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

15.03.2010 1:55     citat 

Bblusa ma bucur ca ai reusit sa intri, tinem pumnii sa aveti confirmare de la medicul vostru ca rezultatul nu e rau sarut

sus

Denunta
kimm

15.03.2010 11:35     citat 

France , sa nu ai emotii..copiii se adapteaza mai repede decat noi..si poate doamna care vine o sa si ramana o vreme ceva mai lunga..asa ar fi bine

puiule, Natalia o tine intr-o boala din septembrie incoace,cu o pauza intre decembrie si februarie...acum e cu muci, tuse, haraie, fosaie..si eu nu dorm. Personal, nu-mi vad capul de munca+hartoage ..zilele astea am o inspectie, saptamana viitoare cerc pedagogic..dar asa mi-a fost tot anul..nu cred ca ar trebui sa ma mai mir..
salariul a scazut..perspectivele sunt tampite rau-da rau de tot..de aia nu-mi prea vine sa vorbesc..na..da te pup din toata inima sarut
si pe toti piticii bolnaviori si "nacajiti" sarut

sus

Denunta
bblusa

Copii

16.03.2010 3:34     citat 

avem si interpretarea la tomografie. are un sac cu lichid simplu independent de orice organ. posibil sa fie o malformatie, sa se fi nascut asa. maine avem prima intrevedere cu un chirurg. sa vedem ce ne spune!
va pupacim! sarut

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

16.03.2010 5:32     citat 

bblusa - va tinem pumnii sa fie bine.

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

17.03.2010 12:31     citat 

bblusa sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

17.03.2010 3:28     citat 

Irinuta, la multi ani!

rox

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 2 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

17.03.2010 3:44     citat 

bb, suntem alaturi de voi.
speram in vesti bune de la chirurg.
sanatate multa.

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

19.03.2010 8:21     citat 

BB -- suntem alaturi de voi , multa sanatate.Daca ai nevoie de ceva sa ne spui.

sus

Denunta
bblusa

Copii

19.03.2010 12:02     citat 

avem si vestile de la chirurg. singura posibilitate de a scapa de chist este interventia chirurgicala clasica. nu se poate laparoscopic. trist .
dar impreuna cu pediatra si echografista care ne/au ajutat extraordinar de mult am decis sa asteptam pana dupa Paste, sa mai facem o echografie si abia apoi sa mergem la operatie.
daca stiti vreun chirurg pediatru bun *in budimex* sau daca stiti cumva daca o interventie de acest gen se poate face la Medlife va rog sa/mi spuneti.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: