· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (288)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (288)     
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 2 luni

16.02.2010 12:25   Clubul viitoarelor burtoase (288)  citat 

====SUNTEM PREGATITE SA DEVENIM MAME!====

Made by ANGY29

Viitoarele Burtoase Made by ANGY29

Care se mai lauda cu mult ravnitele ||?

• piperus.........................................04.01.2010
  • marisim.......................................22.01.2010
  • andoana......................................22.01.2010
  • Crispy ..........................................27.01.2010
  • Yasmina......................................28.01.2010
  • angy29.........................................30.01.2010
  • mihaela_ct..................................30.01.2010
  • mari_d..........................................01.02.2010
  • Dixy2010......................................06.02.2010
  • mena_sj.......................................09.02.2010
  • janine13.......................................12.02.2010
  • adece...........................................12.02.2010

"Productivitatea" lunii Februarie :

• Ralu_lidia: ||
  • andra_b: ||
  • Cayia: ||

"Productivitatea" lunilor:

• ianuarie : 2 gravidutze
  • decembrie : 3 burticutze
  • noiembrie : zero burticoase trist
  • octombrie : 2 burticutze
  • septembrie : 1 gravidutza

Facand parte din club, dar in asteptare:

• cry_styna
  • eleonida
  • georgette
  • iva
  • Krystyne
  • Kurai_Lucy
  • Lordy80
  • marimutza
  • NICKSS
  • simoop
  • somnorici

Sarbatoritii lunii Februarie :

• Marisim (07.02) - 34 ani
  • MariaStan (07.02) - 31 ani
  • Vlad Paul ( Pui de Monica77) (14.02) - 4 ani
  • Piperus (19.02) - 27 ani
  • Angy29 (22.02) - 29 ani

exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti data primei zile a ultimei menstruatii cu verde (ex. UM = xx.yy.2009). Ar fi de preferat sa folositi aceasta culoare pentru tot ce tine de listuta sau colaj (cereri pentru aparitia pozelor in colaj, transferuri pe lista de asteptare etc). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Daca ati postat deja mesajul si ati dori sa mai scrieti ceva, dati “modifica” pe mesajul vostru ( in coltul din dreapta sus ) si acolo puteti adauga ce mai doreati sa scrieti, apoi dati “trimite”, ca sa nu apara mai multe mesaje, unul dupa celalalt, de la aceeasi persoana. Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze

sageata sageata sageata Capitolul anterior : Capitolul 287

sus

Denunta
angy29

am nascut deja!

16.02.2010 12:36     citat 

Deci m-am lamurit in mare si nu as mai vrea sa mai comentez nimic trist decit ca iau o pauza ,atit !Spre deosebire de alte persoane ,eu am personalitatea mea si cind am de spus ceva o spun ca asa vreau eu ,nu sunt influentata de nimeni,nici de prieteni .........de nimic repet. Asa ca top poti sta linistita ,si uite daca vrei sinceritate din partea mea ........uite sunt sincera si iti spun in fata [...],si lasa ,daca ai ceva de spus spune in fata ,si cu asta am incheiat.
Va doresc sa deveniti mamici cit mai repede.Va pup ,dar de data asta cu anumite excepti se stiu ele. sarut sarut sarut sarut sarut

sus

BlackCat

am nascut deja!

16.02.2010 12:46     citat 

de lasha ce sunt,am denuntat mesajul asta.
e bine ca s-a postat la inceputul capitolului.
[...]

sus

Denunta
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 10 ani, 1 luna

16.02.2010 1:43     citat 

-...frumos va sta...felicitariiiii... trist trist trist trist trist trist
-in primul rand cate dintre voi au idee cum se purtau discutiile in trecut?.. confuz zau ca nu ma intereseaza cine pe cine a adus aici.. scot limba ma intereseaza cum s-a comportat..pe mine m-a ajutat cu ceva?.. confuz sunt prea revoltata ca sa zic tot ce as vrea... nervos zic atat..daca aveti bunul simt cat de cat in voi..retrageti-va in liniste.. exclamatie exclamatie exclamatie cele ce aveti intentzia de a agita apele.. exclamatie aici intra femei ce au nevoie de sprijin..nu de injurii..nu de cearta dintre ,,tatze,,.. prostit asta o vezi la piatza zi de zi.. prostit aici intri ca sa primesti ajutor..o vorba buna.. trag cu ochiul de cand nu mai e ce a fost..ooo..de cand?!..si sa nu imi vina nimeni cu afirmatzia de ,,veterane,,!!!!!!!!!!!!!!..auzi ..cand o sa te luptzi tu zi lumina timp de 10ani sa ai bebe...atunci sa vorbesti!!!,,pana atunci ,,ciocu mic,,..cred ca ar fi cazul ca acest forum sa redevina ce a fost candva..asa ca luati pauza cele ce va simtziti..sunt multe care vor sa intre sa intrebe..sa afle anumite chestii..dar nu intra pt. ca nu au curaj..asa ca ..suntetzi libere ....... exclamatie exclamatie exclamatie

sus

Denunta
D3lia

Copii
Ayan Gabriel: 11 ani

16.02.2010 2:12     citat 

Da, lordy... trist trist trist Lista e din ce in ce mai mica iar cele mai multe fete care au parasit-o n-au plecat la gravidute. trist

Da, au mai fost dispute, putine ce-i drept. Insa cine a aterizat aici din greseala macar a avut bunul simt sa plece cand a realizat ca nu-si are locul pe lista.

Noi ne cunoastem de foarte multa vreme si e pacat ca nu mai avem loc de cate una care dezbina grupul.

Fac pe procurorul? Eu zic ca nu. Intervin mai rar pentru ca locul meu nu mai e in listele de la viitoare burtoase. Poate sar mai repede si pentru faptul ca m-am ocupat ceva timp de listele astea si am pus foarte mult suflet ca sa fac inceputul de capitol primitor, am plans de suparare sau de bucurie impreuna cu fete care nu mai intra acum (sau intra mai rar)din cauza disputelor de aici.

Va mai amintiti ca mai zicea cineva la un moment dat de "veterane"? rad
Macar persoana respectiva isi cunoastea limba materna. trag cu ochiul

Pe prima lista n-au ramas decat adece si Crispy din fetele mai vechi. surprins surprins ochi peste cap Deci...

sus

Denunta
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 10 ani, 1 luna

16.02.2010 2:17     citat 

-d3lia - sarut sarut sarut sarut sarut ar fi asa frumos sa revina fetele..sa incercam sa ne ajutam asa cum o faceam alta data.. sarut sarut sarut imi e dor de ele..era asa frumos inainte..ne vorbeam o zi intreaga si nu ne saturam.. foarte fericit scot limba imi e dor de shaki.. trag cu ochiul si de restul..de toate.. sarut le tzuk cu aceasta ocazie si le urez toate cele bune!..si cine stie..poate se hotarasc sa intre pe aici iar.. trag cu ochiul sarut sarut sarut

sus

Denunta
aryell

Copii
: 7 ani, 11 luni
Rux: 6 ani, 7 luni
am nascut deja!

16.02.2010 2:30     citat 

Din pacate lordy si delia au dreptate,cand m-am inscris eu pe forum alta era atmosfera la "viitoare burtoase"nu am fost nici o data pe lista,dar am citit cu mare placere postarile feteleor,aveai ce invata.....
si da au mai fost dispute dar nu atat de dese si cu atata rautate..
imi pare rau ca nu mai intra fetele vechi....

sus

Denunta
marimutza

16.02.2010 2:57     citat 

Buna,fetelor.E adevarat ca s-a schimbat atmosfera si au plecat din fete...si nu la gravidute...
Poate ca ar fi mai bine daca s-ar ignora postarile neplacute....
Daca se da curs fiecarei "impunsaturi" nu se ajunge nicaieri.
Eu va citesc in fiecare zi..si pe voi si pe gravidute,dar ,desi ele ar putea arunca vina pe hormoni,aici vina cred ca apartine doar orgoliilor.
Eu merg pe ideea "pupati-va si impacati-va"....
In rest,numai bine si bebei la purtator.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani
Karina-Ioana: 7 ani, 9 luni

16.02.2010 3:31     citat 

----------
citat:
Si nu uitatzi ca poate unele din voi nu au cu cine vb si pe forumul asta gasesc suportul si sustinea de care au nevoie trag cu ochiul
----------

din pacate eu aici ma integrez...pentru mine aici este o parte din viata mea
abramburica...frumosi copilasii sarut pe "Dumbo" iti vine sa-l mananci iar Danutza...e tare dulce
Sa dea DD sa am si eu parte in viata asta de doua minuni ca ale tale!

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 9 ani, 7 luni

16.02.2010 3:35     citat 

Daca tot ce se poate scrie aici sunt injurii, jigniri si fraze agramate ale unor persoane care au urmat numai Facultatea "de cartier" e foarte trist...
Stiu ca locul meu nu mai e printre voi fiindca am ramas insarcinata si era cazul sa plec, insa am ramas de dragul anumitor fete.
Sunt persoane care nu-si dau seama cat bine mi-au facut si cat de mult m-au incurajat cand eram depresiva, speriata, dezamagita...
Sunt povesti care m-au facut sa rad si sa plang in hohote...ale voastre. Sunt poze care mi-au inseninat ziua si mi-au redat speranta. Ale copiilor vostri.

Si da, mi se pare normal cand vezi ca esti aproape ultima venita si pur si simplu nu te poti incadra - sa pleci. Sa-ti faci topicul tau si sa vedem cati or sa te urmeze. Nu accept ca cineva "picat din cer" sa vina si sa jigneasca fetele vechi, din respect pentru munca depusa pe forum in primul rand.

E nedrept sa ni se ia toate astea fiindca unele persoane nu vor sa invete limba romana, nu vor sa renunte la citate in engleza daca habar nu au, nu vor sa nu scrie noi mesaje cand pot da edit si mai ales - e trist ca aceste persoane care pur si simplu nu se pot abtine sa nu faca scandal vor sa devina mame.

DOAMNELOR - ce fel de mame vreti sa fiti? Meritati copilul pe care vi-l doriti?

Eu o sa-mi vad de Lista Gravidutelor si de ale mele, unora dintre voi sa le dea Dumnezeu mintea si intelepciunea de a se retrage - daca mai au demnitate. Sau daca stiu ce inseamna asta. trist

sus

loris

16.02.2010 4:23     citat 

mi-a fost tare tare greu sa ma detasez de acest forum in urma cu ceva timp....desi nu as fi vrut ....recunosc jenat ca atunci credeam ca multe fete de pe aici nu vad lucrurile asa cum credeam eu sau cum le vedeam eu.....dar azi dupa o lunga perioada de repaus am intrat sa vad ce mai fac vechile mele prietene.....si am realizat ca mai tarziu multe persoane poate au ajuns sa vada lucrurile pe care eu din nefericire sau fericire le-am vazut mai devreme....regret cele intamplate....eu atunci am suferit, sincer....sper sa nu o mai faca nimeni....

andra.....felicitari iubita......o doamne.....nu am apucat sa vad cand ai dat vestea cea mare dar .....o sa citesc din urma special.....
sa va traiasca micutii, sa se faca mari si cuminti....pup....

lordy....poate mai intri pe mess.....pup

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 1 luna
Eric Andrei: 6 ani

16.02.2010 7:06     citat 

LORDY,D3LIUTZA,LORIS sarut sarut sarut sarut sarut pup fetele,adevarul ca era tare frumos mai acum un an,faceam un capitol intr-o singura zi si moamaaa ce mai vorbeam,vrute si nevrute.
TOP,scumpa unde mai esti? sarut

sus

Denunta
Krystyne

16.02.2010 7:24     citat 

Buna seara dragele mele
Am scris un mesaj mai mare...dar din motive necunoscute s-a sters....
pe scurt ziceam ca imi pare rau ca intru si vad ca iar e un conflict....
e TRIST cand incerci sa faci ceva bine si nu este apreciat efortul...
pacat ca unele din noi inteleg mesajele cum vor ele si nu cum trebuie
Vroiam sa le multumesc fetelor care....au fost aici si m-au ajutat, m-au invatat, au fost alaturi de mine...acele fete sunt
D3lia, top, Crispy, angy .... si la un moment dat am zis ca e mai bine in umbra din cauza unor discutii care nu isi aveau rostul.
Tin sa mentionez ca unele fete fac un efort ca sa dea informatia potrivita, sunt fete care au plecat, sunt fete care au ramas din anumite considerente, sunt fete intre fete....le zic fete pt ca suna mai frumos decat femei foarte fericit
nu trebuie sa aratam ca suntem altfel...sincer daca aratam asta...putem sa o aratam intr-un mod mai placut si interesant ....ne aflam aici pt un motiv. si haideti sa respectam acest fapt...
nu vreau sa par mai desteapta...sau mai citita...NU...dar daca pot sa ajut cu un sfat, cu o incurajare atunci o fac....cand nu am ce spune si sunt in afara subiectului....atunci stau si citesc...si e mai bine asa...nu imi dau cu parerea atunci cand nu stiu sau sa arat ca sunt buna ...NU....iar NU
sunt fete cu care vorbesc pe mess si sincer sunt la fel...radem, glumim si totul e ok...de ce râca? de ce orgolii? nu e nevoie de asa ceva aici....

Sincer ar vrea sa vad multumire aici...Eu ,
Crispy si angy am incercat sa facem ca totul sa fie frumos, sa fie bine, sa facem un capitol minunat, dar ne afecteaza cand vedem, ca un capitol trece cu mesaje fara sens, cu mesaje care nu au nici o legatura cu faptul ca suntem aici pt un anumit motiv....
Sa nu uitam ca nu noi am fost primele aici....sunt si fetele care faceau sa fie bine si noi sa continuam aceasta "poveste" si sa o ducem mai departe...
Ma bucur enorm cand fostele membre din acest club...isi intorc ochii spre noi si ne impartasesc experieta traita dupa...ma bucur ca aici suntem ca pe la pista de lansare...dar pt ce atata bucurie cand vedem si conflicte? si ma intreb de ce? poate nu mai are importanta

le multumesc si fetelor care au fost si nu ne-au uitat....chiar daca nu mai sunt pe listutza asta nu inseamna ca nu sunt alaturi de noi...sau trebuie sa le uitam...sub nici o forma....

Nu stiu ce sa mai zic...sincer m-am intristat...intrasem sa va povestesc ce am mai facut...dar...se pare ca nu mai merita....

Ok. Cam atat...

PS. Poate m-am repetat...scuze anticipat...dar chiar sunt suparata trist

Nu am uitat fetele celelalte...le pup si va doresc tot binele din lume

sus

Denunta
janine13

am nascut deja!

16.02.2010 7:38     citat 

salut!
nu iau partea nimanui pentru ca eu de fapt nu am vazut sa existe un motiv intemeiat ca sa sa se ajunga la asa discutii......si ma refer exact de cand a inceput totul.......cred ca e o chestiune de orgolii si atat.......de fiecare data cand intram aici o faceam cu mare drag,daca eram trista zambeam......cuiva ii pasa de necazul meu.......sau stia sa dea un sfat chiar si asa, din proprie experienta........chiar daca nu era vorba strict de bebei....ci despre orice subiect in general......
imi facea placere sa vad ca alte fete care au aceeasi durere cu a mea se descurca.....si ca apar si mici miracole care ma faceau sa merg mai departe.....
ce se intampla acum e trist....sa intri si sa vezi certuri si ''intepaturi'' care nu se mai opresc........nu spun ca plec.....doar ca acum nu mai intru cu aceeasi placere cand vad tot ce se scrie pe aici....si cum spuneau si alte fete, sunt multe persoane care intrau destul de des inainte si acum nu au mai intrat de ceva timp........pacat....
va pup si sper ca se vor mai linisti apele......ca locul asta sa redevina ce a fost odata
abramburica ai niste copii superbi....sa-ti traiasca.......vorba fetelor....ne-a pacalit el ca e ...ba nu e....dar acum ai un copilas de nota10....de fapt doi sarut sarut

Ultima modificare efectuata de catre janine13 la 16.02.2010 7:41, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
adrianaBuc

16.02.2010 7:39     citat 

socat e adevarat ca acum ceva timp era alta atmosfera pe aici. Poate revine! Tzuc fete sarut sarut sarut

De NICKSS, piperus mai stiti ceva? Nu au mai scris nimic de ceva timp.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: