· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si pici de toamna-iarna 2008 (87)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si pici de toamna-iarna 2008 (87)     
alinutza22

Copii
Denis Andrei: 12 ani, 3 luni

28.02.2010 8:43     citat 

Cafea!? foarte fericit

P.S.: e prima data cand "dau" eu cafeaua jenat

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

28.02.2010 8:45     citat 

Buna dimi-dimi-dimineata!!!!

mamaaa,ce poze minunate am vazut!mai dar voi v-ati facut de cap dupa ce-am plecat eu la culcare!

Marutz,esti minunata,asa frumoasa,serioasa si dojenitoare cum ne privesti tu din scaunel!!!Pai cum sa nu tinem cont de mustruluiala ta,fata draga? sarut sarut sarut

Mariutza-Palariutza,tare scumpa mai esti!!!Iubitoare si zimbareata,si tare finutza! sarut sarut

iar la vederea domnisorului Rares am ris in hohote si m-am si emotionat,minune mica,mi se pare mie sau ii jucau un pic lacrimile in ochi in primele poze de la tuns?Mititelule,ce ti-au facut astia?Te-au facut baiat mare?? sarut sarut sarut

de Teo si de Clau ce sa mai zic? Imi vine sa maninc piciorusele alea rotunjoare ale lui Teo si imi vine sa o fur pe Clau,sa o pupe si T un pic pe obrajori!! jenat sarut

si eu l-am dus ieri pe T la tuns,dar el deja e baiat mare si nu-l mai duc la masinute si motociclete,ca tot nu se oboseau frizeritele alea sa puna macar doua baterii sa piuie ceva pe acolo si m-am enervat,asa ca-l duc aproape de blocul nostru,la o frizerie de cartier unde il iubesc frizeritele si stau mult de vorba cu el

va pup,cele rele sa se spele,cele bune sa se adune foarte fericit sarut

sus

Denunta
Mickymy

Copii
Bianca-Maria: 12 ani, 1 luna
Laurentiu-Stefan: 12 ani, 1 luna

28.02.2010 9:43     citat 

Neata ,mai ce a-ti mai scris trebuie sa recuperaz surprins .Multumum pt cafea chiar imi trebuie trag cu ochiul am vazut pozici si filmulete f frumoase foarte fericit .Va urez o Duminica palacuta, aaaa era sa uit eu nu as vrea sa inchidem acest subiect ca imi sunte-ti f dragi si nu stiu ce m-as face fara voi trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

28.02.2010 10:01     citat 

Neata sarut

Cuscra sarut multumim de cafea sarut , matinala mai esti
Alina sarut pup fetele frumoase La fel se urca si Maria in scaunel , dar dupa ii e frica si tipa s o dam jos
Va pup o duminica placuta sarut

sus

Denunta
alinutza22

Copii
Denis Andrei: 12 ani, 3 luni

28.02.2010 10:04     citat 

Cuscra, eu de fel nu sunt matinala deloc, deloc, dar sunt obligata de imprejurari (a se citi ca ma mulez dupa Denis) foarte fericit

Denis are o masinutza sau nici nu stiu cum s'o numesc si incearca sa se urce pe ea si tzipa ca nu reuseste pt ca e ingusta, dar in schimb si el se urca pe scaun. Uneori urca scaunelul in pat, se urca pe el si sare apoi in pat prostit

Fetelor, vineeee primavara! Am asa o stare de bine chiar si numai cand ma gandesc sarut sarut sarut

sus

Denunta
Drutza

Copii
Luluk: 12 ani, 1 luna

28.02.2010 10:32     citat 

Neata scurt
iar am citit printre randuri, dar voi reveni
se pare k ieri a fost zi de tuns, i-am taiat si eu Adesei bretonelul foarte fericit sa nu mai spuneti la nimeni foarte fericit

sus

Denunta
lucky_amy

Copii
Samy - Baietel frumusel
12 ani, 2 luni

28.02.2010 11:01     citat 

Buna dimineata si de la noi

ce poze frumoase am vazut eu aici, mai mai

imi pare rau ca nu am si eu sa pun, tocmai ii facusem unele frumoase pt colaj si acum nu's disponibile ca a luat tati laptopul meu cu pozele si tot, si-a uitat laptopul lui in masina la socru cand a plecat si a fost nevoit sa-l ia pe al meu si nici timp detransfer nu a fost. Vedem zilele astea daca facem o sedinta foto.

Apropos, si Samy a fost tuns saptamana trecuta si imi placea tare cum ii sta, acum deja i-au dat iar carliontii. Socrul meu l-a tuns de 4 ori pana acum si ii sta f bine.

va pup pe toate si va iubesc

tin sa anunt ca azi m-am trezit in sfarsit mai odihnita desi ieri am muncit ca un rob la casa si azi vreau sa continui. Revin later

paaaaaaaaaaaa

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 2 luni

28.02.2010 11:03     citat 

'Neata sarut
Asa duamnelor, vedeti ca se poate daca vrem trag cu ochiul
Sa le fie de bine la toti tunsulicii sarut
Multumim Alinutza pt cafelutza delicioasa sarut
Bursu, asteptam poze de la marele eveniment.....pupam fetele cochetele sarut
O duminica frumoasa tuturor sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

28.02.2010 11:12     citat 

Elena scumpa,sa-ti fie de bine inrcestinarea!!! sarut sarut sarut sarut sarut

baietii mei s-au dus la teatru,la Prislea cel voinic jenat sarut eu stau acasa cu fetita mea cu codite si am facut o crema de vanilie,testez o crema pt simbata viitoare ca sa nu am cumva surprize prostit

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

28.02.2010 11:59     citat 

Elena sarut crestina mica sa ti fie de bine botezul sarut

Noi iesim la plimbare , va pupam . Ne citim diseara sarut

sus

Denunta
mamiyasmi

Copii
yasmina maria: 12 ani, 3 luni
ariana georgiana: 11 ani, 1 luna

28.02.2010 12:12     citat 

Buna dimi..
Mai fetelor, voi nu a-ti vazut ce am scris eu ieri...ca am doar o ora pe zi voie la calc???Pai aproape o ora mi-a luat sa va citesc....mai apuc oare sa scriu si un mesaj confuz
Ma bucur insa sa vad ca se dezmorteste atmosfera , deci vine, vine primavara zambet zambet
Pupam pe toti protagonistii frumosi din poze sarut
Elena sa-ti fie de bine crestinarea. Maria e bestiala in poza sarut .Bursu te asteptam cu poze.
Maine e ziua mamei mele face 52 de ani sarut asa ca incercsa-i fac un tort. Sa vad ce o iesi jenat
Va pup pe toate si o duminica placuta sarut
Andreea.....noi te iubim muuuulllttt!!!!

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 3 luni

28.02.2010 12:17     citat 

Buna dimineata!
Am vazut o multime de poze cu puiuti frumosi si dragi noua!
Cuscra, am vazut ca Sofi e pregatita si are costumatie adecvata pentru santier! scot limba
Fiindca s-au calmat spiritele care se autoaprinsesera, caci eu nu am vazut asa vreo mare drama in faptul ca fiecare scrie cand poate si cand vrea, nu mai bat apa in piua desi unele postari chiar mi-au creat stari nasoale si aveam multe de spus, ma abtin in spiritul unei asezari pe fagas normal. trag cu ochiul Unele cuvinte ne doare dar este important sa stii cand sa vorbesti si este si mai important sa stii cand sa taci. scot limba

Eu, de-un an, visez la violet. La violetul cald al toporasilor de poiana si la albul verzui al capsoarelor de ghiocei. Visez an de an la primavara si primele semne ale ei ma ridica si-mi dau aripi...sa pastrez inaltimea. Simt in nari un an intreg mirosul de zambile roz si de iarba cruda. Mirosul primelor fire de iarba, nu oricare alta...Imi place sa deschid fereastra si sa aud aerul. Aerul de primavara are fosnetul lui special. e mai bland si mai usor decat aerul de vara si mai calm si melodios decat aerul de toamna.
Ma cuprinde-o stare de liniste, de placere si entuziasm odata cu fiecare floare de visin. Si-s multi visini in viata mea. Si-s albi, pufosi si parfumati ca rotocoalele de vata de zahar.
Iubesc armonia si disciplina stolurilor de pasari care aduc de departe ganduri de copii ce viseaza un an la primavara. Ma uit pe fereastra si-mi pare rau ca nu le pot atinge. M-as mutumi si sa le miros. Poarta pe aripi miros dulceag si umed de nori. De nori aburiti si calzi ca painicile facute de bunica.
Ma intind pe pamant sa simt cum inima mea rezoneaza cu a lui. E caldut dar reavan si miroase a ceva ce nu seamana cu nimic. Miroasea a pamant si gata.
Imi e atat de draga primavara...mi-e draga ca mama. Mama e o primavara.
Imi place sa visez la primavara mea. Ea nu mai e la fel ca demult. Caci acum nu mai e ca atunci. Nu mai am primavara de la tara, de la bunici caci ei nu mai sunt. Era primavara mea si a lor. Dar incerc an de an sa-mi fac primavara mea. Un lucru nu-l mai pot face: bunicii. Dar primavara e totusi bucuria mea.

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 3 luni

28.02.2010 12:24     citat 

Buna ziua,

fetelor nici nu stiu,sa dau explicatii...sa revin fara a spune nimic....
cum credeti ca e mai bine,daca vreti pot sa ma justific,daca nu,inteleg....

Imi este greu sa stau departe,si voi stiti asta foarte bine.
dar o sa iau o gura mare din cafeaua data de alinutza,o sa-mi cer scuza daca am gresit sau am suparat pe cineva imi si o sa merg mai departe
ultimul lucru pe care mi-l doream era sa produc valuri,sau sa se rupa ceva pe undeva trist trist trist
eu chiar sunt recunoscatoare pt tot ce am invatat de la voi,pt toate momentele in care imi venea sa urlu si voi mi-ati fost alaturi,vreau sa stiti si sa va asigur ca daca nu consideram ca prezenta mea aici ar provoca mai multa tensiune decat placere nu as fi luat decizia radicala de a parasi comunitatea.
deci.....sunt Andreea si fac parte din gupul mamicilor de pici de toamna -iarna 2008 sarut

sus

Denunta
michaelaa

Copii
Mihai: 12 ani, 4 luni
am nascut deja!

28.02.2010 12:30     citat 

neatza la pranz!!
Alinutza, multumim de cafeluta, o savurez si eu pe a mea!
Mama ce de poze frumoase am vazut,picii nostri sunt cei mai frumosi! Alina sunt bestiale felicitarile, cea cu lebede am admirat-o indelung
Mami tortul e ca de fiecare data........nu zic nimic, nu am vazut nimic....
Drutza vrem sa vedem poze cu noua frizura a Adelei, si a lui Samy; eu pe Mihai il tund acasa cu masina, facem teatru si sta pana la capat....
Mamimary
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Maria Palaria este superba, cum sta ea la pozat; iar Clau si teo, parca au in fiecare zi sedinte de suting
Ramona ati mai rezolvat ceva cu hard-ul?
Duamna Tei e in excursie, o asteptam cu (po)vesti pe miercuri sarut sarut sarut sarut
Duamna de la administratie nu mai vrea sa ne arate niste ochisori albastri de care imi e tare dor.....
miniminibursu
sa iti fie de bine increstinarea

noi mergem la o pizza peste o ora, la ziua unei prietene, vine mama sa stea cu Mihai
si acum in avanpremiera un martisor

va pup si duminica placuta la toate fetele
pese: sa stiti ca in Timi bate vantul si e urat......brrrrrrrrr

sus

Denunta
michaelaa

Copii
Mihai: 12 ani, 4 luni
am nascut deja!

28.02.2010 12:33     citat 

Andreea sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Liana sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
mi-au dat lacrimile la ambele postari; va pupacesc dulceeeeeeeeeeeeeeeeeeee

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: