· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > 1-2-3 Fii silfida daca VREI! - Cap 57
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor 1-2-3 Fii silfida daca VREI! - Cap 57     
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

23.02.2010 2:36   1-2-3 Fii silfida daca VREI! - Cap 57  citat 

Dieta de 2010 - pe toate le-ntrece! trag cu ochiul
Spor la slabit!

Cap 50
Cap 51
Cap 52
cap 53
Cap 54
Cap 55
Cap 56

And don't forget:

PROTEINE AMIDONURI (LEGUME) CARBOHIDRATI VITAMINE (FRUCTE)

MODIFICARI IN LISTUTA - DUMINICA, ROSU INCHIS

sus

Denunta
loryna

Copii
teodora: 11 ani, 6 luni
am nascut deja!

23.02.2010 3:04     citat 

buna,fetelor...azi e a 2 zi de dieta...
dim 1 mar...nu am mai avut timp de altceva..la pranz sarmale cu ciuperci..ei bine nici ieri nu am facut nici o abatere...dar am o stare de nervi. nervos cred ca imi lipsesc dulciurile... plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
avedaria

Copii
Medeea-Maria: 15 ani, 5 luni

23.02.2010 4:57     citat 

Prima zi de RIna: dimineata 1 banana, la pranz piept de pui cu 1 salata imensa de rosii si castraveti, iar diseara o sa mananc tot pui cu o salata gigant. Aaaaa.....am uitat de supa ochi peste cap

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 5 luni

23.02.2010 5:19     citat 

ana nu ai nascut inca? scot limba multu de listutaaa
sunt in top 10 zambet yuhuuu

sus

Denunta
ana_348

Copii

23.02.2010 6:12     citat 

cristianka nu am nascut dar cred ca de maine o sa fiu prima pe lista gravidoaselor prostit

ma uitam ca nimeni n-a slabit 30 de kile cat cred ca o sa am eu de slabit...sarcina+acumulat inainte...as aca o sa pun lastart mai bine kilele cu care ma intorc din spital nu? nu astea de acum de cand plec.

Voi de dulciuri ce stiti? Adica...daca ma chinui o saptamana doua, oare scap de novoia asta groaznica de dulce? cred ca e mai rea decat nicotina prostit Imi dau seama, chiar sunt dependenta trist

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 6 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 6 luni

23.02.2010 7:30     citat 

Ana, draga de tine mai poti?
multumim frumos pentru listuta zambet

----------
ana_348 a scris:

ma uitam ca nimeni n-a slabit 30 de kile cat cred ca o sa am eu de slabit...sarcina+acumulat inainte...as aca o sa pun lastart mai bine kilele cu care ma intorc din spital nu? nu astea de acum de cand plec.

----------

Mai ana ma faci sa rid, cum sa trebuiasca sa slabesti tu 30 kg ??, normal ca nu le pui pe astea de acum rad , le pui pe cele pe care le vei avea cind nu vei mai fi 2in1 scot limba .Eu sunt convinsa nu vei avea de dat asa de mult cit crezi tu dupa ce vei termina cu alaptat si dupa ce vor trece primele luni cu pitica trag cu ochiul
Irinuca, eu abia astept pozele si detalii din wk
sarut

sus

Denunta
nelus

23.02.2010 7:38     citat 

Asa e! Inainte de nastere aveam 90. La externare aveam 75 trag cu ochiul

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 1 luna

23.02.2010 7:46     citat 

ha, azi se alese praful de dieta
adica eram in centrul comercial, pe la 14h30 m-a apucat rau foamea, am comandat o jumate de pui mititel pe grill si cartofi prajiti pentru prunc (ca altceva n-aveau pentru copii)
si ghici cine i-a mincat, cartofii prajiti??? io, jumate de bol mic

pe de alta parte
ajunsa acasa, directie cintar
noh, cite calorii consumi cind conduci??? cind conduci prima data la drum lung, sub ploaie pe alocuri torentiala si in multime de camioane (n-am nimic cu camionagii, dar unii is nebuni de legat, noroc ca-s putini ) ???
deci cintarul imi arata 59,3 imbracata (cu vreo 500 gr de haine, o stiu de dimineata trag cu ochiul ) si-n sfirsit de zi
da' mi-e sa nu-mi dea peste bot miine dimineata prostit

sus

Denunta
IrinucaR

Copii
Andrei Ciprian, zis Ziggy: 15 ani
Paul Ravan, zis Pika: 12 ani, 8 luni

23.02.2010 9:26     citat 

Ce fac, fetele?
Iacata-ma revenita printre oameni... dupa vreo trei saptamani de pregatire, planificare si exersare (mi-am facut familia cobai...), am trecut si de teambuilding.
Cine vrea sa vada poze de la eveniment... iata una care mie imi place in mod special...

Per ansamblu, a fost OK, insa cu multe emotii pentru mine si foarte obositor. Caci m-am pregatit temeinic si am facut program, cu jocuri de echipa, cu materiale... a fost ca la carte... Am dormit in 2 zile si jumatate fix 8 ore: eram ultima care se culca si prima dimineata, ca sa fiu sigura ca vin in intampinarea tuturor dorintelor participantilor... cred ca am exagerat eu putin cu entuziasmul, insa daca am colegi fericiti acum, efortul a meritat foarte fericit

Important este ca locatia a fost grozava (apropos, va recomand Cheile Gradistei ca locatie de abordat pentru vacante cu copii - gasiti usor pe net adresa), mancarea acceptabila, facilitatile excelente: am fost la piscina, am fost la sala de forta, ne-am plimbat pe munte...

Mancarea nu mi-a placut, ba chiar mi-a picat greu, asa ca am alergat intens si am papat destul de putin... vom vedea efectele...
Maine dimineata voi citi ce mai faceti voi..

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 4 luni

23.02.2010 10:13     citat 

Multumim Ana de listutza! sarut

Eu am luat 13 kg in sarcina. Am lasat vreo 4-5 in spital. Si apoi in fiecare zi mai slabeam cate 1 kg. Nu puteam manca de oboseala, plus ca Meli urla...Adica de la foamete slabeam, plus apa din corp. Si asa mai ramasesem cu 4 kg dar na...pofetele au continuat, programul aiurea.

Irinuca, tare bine arati sarut Imi pare bine sa te cunosc!

Pup si restul fetelor si tin pumnii sa mearga treaba bine in continuare sarut

Eu renunt la rina si incerc altfel. Am descoperit ca fainoasele sunt baza la mine plang sau sunt foarte trist Asa ca azi am mancat 3 felii de paine prajite cu ou fiert de dim, apoi pe la 3 niste zacusca si pe la 6 3 sarmale cu 2 felii de paine. De maine ma apuc si de abdomene, azi nu am facut ca am facut curat in casa si nu mai puteam scot limba Asa ca nu am las..pana la sf sapt tot vreau sa anunt 1 kg lipsa zambet

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 11 ani, 3 luni

23.02.2010 10:27     citat 

Salutare si de la mine,

Am lipsit, dar cu motiv, sunt racita rau de tot. Dieta e ok, ieri a fost ziua unui coleg si am mancat o praji, azi am tinut. Mie nu mi se pare foarte greu. Deci prima zi a fost ok din punctul meu de vedere.
Proteine:
dim: 2 banane, cele mai mici posibile
10: 1 portocala
pranz: 1 hering in sos tomat, 120 gr cantatitae neta cu 1 rosie, sa nu radeti, nici nu stiu daca a fost ok ce am facut
seara"ton ca heringul disparuse ca il mancase sotul.

Pt maine tb sa ma docmentez, nici acum nu am apucat sa citesc cartea, dar urmeaza joi si vineri cand sunt libera de la work si am timp de studiu.

Urschu, nu dispera, vei reusi tu pana la urma.
Seara placuta va doresc sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii

23.02.2010 10:31     citat 

urschu eu am pus " doar" 20 scot limba Mai mult de 3-4 nu-mi fac sperante sa las in spital. Sa stii ca si eu am problema cu fainoasele, si deseori la regimuri mi-era rau si nu-mi reveneam decat cu cativa covrigei, paine prajita...ceva de genul (o prajitura casei de ex... jenat ) Totusi poti sa te obisnuiesti si fara, zic eu, dar treptat.

sus

Denunta
Carmella

23.02.2010 10:34     citat 

Irina, frumoase poze sarut ca sa fiu putin rea acum, ai niste colege carora ar trebui sa le povestesti despre dieta asta rad jenat

Eu azi aveam 74,8 foarte fericit dupa vreo saptamina in care n-a vrut el- cintarul-sa scada sub 75,5 prostit
Am avut zi de vitamine si daca n-am mincat la salata de mi-e rau acum ochi peste cap
Miine (proteine) am chiftele conforme (carne, ceapa, usturoi, ou, condimente) cu sos (ceapa si suc de rosii). Mai am o pulpa de aie pe care o fac seara la cuptor.

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 5 luni

23.02.2010 10:47     citat 

azi la vitamine mi-a fost cam lene sa mananc trist
am papat la 12 o banana, pe la 14 o portocala, la 17.30 100 gr stafide si pe la 21 un mar trist
maine o iau pe proteine, sper ca spanac jenat
azi dorm de la ora 23.. sper ochi peste cap

sus

Denunta
Carmella

23.02.2010 11:02     citat 

Oanaig: "Deci pot sa mananc fasole verde cu mamaliga la ziua de carbo? Am mai intrebat asta si nu mi-a raspuns nimeni...."

Da foarte fericit nu stiu daca ti-a mai raspuns cineva intre timp

Uite din nou lista, o am pusa bine si eu foarte fericit

Legume pe care poti sa le combini cu orice sint urmatoarele:

ceapa
ardei
gogosar
conopida
salata verde
varza
usturoi
dovlecel
fasole verde
spanac
rosii
avocado
praz
verdeturi - leustean, patrunjel, marar, busuioc etc
masline (sint inca in dubiu!)
ghimbir
andive
castraveti
ciuperci
broccoli
vinete
anghinare

Ce poti sa maninci in ziua de amidonuri (pot fi fierte si pot fi combinate cu legumele de mai sus, dar nu pot fi combinate cu carnea si nici cu alimentele de la carbo)

cartofi
morcovi
telina
orez
fasole
mazare
soia
linte
naut
mei
orz
alte cereale fierte (griu, de ex.)

Iar ziua de carbo ar fi ziua fainoaselor, adica
paste
cocaturi
mamaliga
cous-cous
piine
pizza
clatite (fara ou)

dar combinate ingredientele tot ca sa nu maninci in aceasta zi alte grupe, nici proteine, nici amidonuri. Deci daca faci pizza o maninci numai cu legume pe deasupra, si numai dintre alea permise. Poti sa folosesti ulei de masline, dar putin.

In ziua de carbo, seara, maninci o felie de tort sau inghetata si niste ciocolata amaruie.

Ziua de vitamine e de fructe si legume crude, si sint permise si fructele uscate + simburoase (nuci, migdale, alune, seminte dar neprajite si nesarate). Se pot minca si salate si se pot bea sucuri.

In ziua de proteine (am vazut ca si aici sint dubii) tot ce e de originile animala, carne, lapte, brinza, oua (ce ne da oita noua rad ), peste, cu toate accesoriile: ficat, maruntaie, sorici, unt, smintina, icre etc care pot fi combinate cu legumele permise oricind. Litera de lege a dietei e ca se consuma acelasi gen de proteina si la prinz si seara, eu de obicei dupa carne la prinz nu mai pot sa o vad si seara, asa ca maninc brinza cu rosii.
Mai fusese discutia ca e putin 300 g de brinza la o masa, eu am cintarit cit am mincat intr-o seara, era o felie (e adevarat ca de oaie, si era foarte uscata) de 125 g si mi-a fost mai mult decit suficienta.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: