· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > Bazarul lui Mathias cap 7
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Bazarul lui Mathias cap 7     
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
11 ani, 2 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 11 luni

20.05.2010 1:19     citat 

Miru , daca nu ai pus coletul , vreau si o caruta de cuburi cu cifre. trag cu ochiul

sus

Denunta
bursucitza

20.05.2010 1:38     citat 

miru as dori si eu un puzzle fluture sarut ... daca mai sunt jenat
si inca unu veverita sarut

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 4 luni
Mathias Andrei: 14 ani, 10 luni
Patrick Elias: 11 ani, 6 luni

20.05.2010 6:46     citat 

Crysy, azi trebuia sa plece coletul spre tine. Nu am reusit sa vb azi cu tipa care se ocupa de "distribuirea" lor, dar i-am lasat mesaj pe mess, sper sa-l fi vazut.
Bursucitza, s-a notat! trag cu ochiul Mai sunt si fluturi si veverite. scot limba Te anunt cand pleaca spre tine coletul!

sus

Denunta
elenamitro

Copii
Eva-Maria: 11 ani, 9 luni

20.05.2010 8:17     citat 

Miru da drumul luni si la pachetul pt mine. Deci un fluture si ceva frumos pt baiat, leu sau un tren ar fi super, te las pe tine sa algei ca ai 2 baieti foarte fericit

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 3 luni

20.05.2010 8:23     citat 

miru, de cuiere si ceasuri se mai aude ceva? zambet

sus

Denunta
mirumati

Copii

21.05.2010 12:23     citat 

Adriana, deocamdata nu mai are. trist Dar a dat comanda si cand primeste, iti trimit.
Ok, Elena! Trenuletele sunt foarte frumoase, are si Mati 1 si ii place tare mult. Iti trimit tren?
Crysy, coletul tau a plecat, dar din pacate nu mai are carute de nici un fel. trist A spus ca ma anunta cand mai primeste.
Am vb acum cu persoana respectiva, in maxim 2 saptamani primeste cuiere si ceasuri.

sus

Denunta
crysy_m

Copii
11 ani, 2 luni
7 ani, 11 luni

21.05.2010 2:13     citat 

Merci Miru , astept sa soseasca! sarut sarut

sus

Denunta
elenamitro

Copii

21.05.2010 5:06     citat 

[quote="mirumati"]Adriana, deocamdata nu mai are. trist Dar a dat comanda si cand primeste, iti trimit.
Ok, Elena! Trenuletele sunt foarte frumoase, are si Mati 1 si ii place tare mult. Iti trimit tren?
Ok, tren si fluture atunci foarte fericit

sus

Denunta
elenamitro

Copii

26.05.2010 1:59     citat 

Miru ce se aude cu pachetul meu? Vineri imi trebuie jucariile ca avem o zi de nastere! plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
mirumati

Copii

02.06.2010 10:56     citat 

Elena, a ajuns sau nu coletul?? Ca m-ai pus pe ganduri cand am citit mesajul. Nu am mai primit notifcari de la topicul asta si n-am vazut ca ai scris. Daca nu a ajuns inca sa o intreb pe fata care l-a pus la posta.

sus

Denunta
crysy_m

Copii
11 ani, 2 luni
7 ani, 11 luni

02.06.2010 12:38     citat 

Miru , eu l-am primit joia trecuta.
Merci! sarut sarut

sus

Denunta
elenamitro

Copii

02.06.2010 3:53     citat 

----------
mirumati a scris:
Elena, a ajuns sau nu coletul?? Ca m-ai pus pe ganduri cand am citit mesajul. Nu am mai primit notifcari de la topicul asta si n-am vazut ca ai scris. Daca nu a ajuns inca sa o intreb pe fata care l-a pus la posta.
----------

Nu am primit nimic! Daca l-a trimis sa-mi spui sa merg la poate poate nu mi-au adus aviz sau s-a intamplat altceva, nu vreau sa se intoarca la tine degeaba!

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

22.06.2010 3:57     citat 

Miru, ce mai face Mthias? Stiu ca tb in mai sa mergeti parca la Bucuresti pt interventie. Cu atatea probleme pe capul tau ati reusit sa faceti operatia? Proteza cand ar putea sa-i puna? Imi inchipui ca nu aveti banii stransi pt ea...Ma gandesc ca tb reinviat topicul asta poate se gasesc persoane generoase sa va ajute sa il faceti si pe Mathias fericit. Imi imaginez ce greu e pt el sa suporte privirile curioase sau mai stiu eu cum a celorlalti si mai rau, sa vada ca fratii lui n-au nici un motiv de tristete si el da. trist
Sa stii ca ma gandesc des la voi, in special la Mathias. La zambetul lui inocent si frumos si ma rog sa reusiti sa-l ajutati sa se simta un copil normal. sarut

sus

Denunta
mirumati

Copii

22.06.2010 5:24     citat 

Asa-i Biencut, trebuia sa mergem in mai. Dar am vb cu dr. si ne-a reprogramat pt 28 septembrie. Am strans bani sa ne ajunga de drum, stat acolo si...cam atat. Ca am mai platit si sedinte de kinetoterapie, ca are neaparata nevoie, inainte de interventie...
Cat despre Mati...chiar ieri, inainte sa iesim in parc, mi-a zis sa ii pun un hanorac pe el, sa nu se mai uite copiii la el si sa il intrebe ce are la manuta. Mi se rupe inima cand il aud... trist I-am zis sa nu ii mai bage in seama, ca acei copii sunt curiosi si, daca mai intreaba, sa le zica ca are buba dar ca nenea dr. il va face bine. Sora mea ii tot spunea ca el e special, de aceea are manuta asa. Nu stiu cat intelege el acum din tot ce ii spunem noi...dar stiu ca intelege ca e marginalizat de catre ceilalti copii si ca se uita la el ca la un personaj de la circ. trist

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

22.06.2010 10:26     citat 

Offf ce rau imi pare pt el. Nu doare asa tare ca ai o problema cum doare sa fi marginalizat! nervos Iar copii sunt extrem de rai pt ca ei nu stiu inca sa fie diplomati, ca altul are un suflet si sufera si iti spun verde in fata ce gandesc, unii gasesc chiar placere si mandrie in faptul ca te sicaneaza. trist
Interventia in sine va costa pana la urma ceva sau poate fi platita prin asigurarile de sanatate? Bine macar ca sunteti pe maini bune si cel putin cum l-am cunoscut eu, dr Burnei e un doctor cu suflet bun. Eu din pacate am fost nitel dezamagita de el caci s-a inselat la Bianca cu diagnosticul (dar ce medic nu s einseala macar o data in viata) dar stiu ca pe operatii e f bun si face operatii in premiera in Ro, operatii de succes.
Cand ai timp poate ne mai pui poze cu Mathias, sa vedem cat de mare si frumos s-a mai facut.
Sper cine are posibilitatea sa va mai ajute. Topicul sa fie readus la viata ca sa-i fie de folos lui Mathias.
Sanatate multa copiilor. sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: