· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (424)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (424)     
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

10.03.2010 11:18     citat 

Merci Codrina de sprijin moral. Eu nu prea sant panicoasa de felul meu, dar acum cu sarcina sant mereu pusa sa citesc sa verific, sa vad ce si cum. La cat am asteptat bebele, probabil nici nu e de mirare.

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

10.03.2010 11:23     citat 

te inteleg perfect Luara. Si eu am "luptat" mult pentru sarcina asta.
E normal sa fi mai panicata in legatura cu tot ce e legat de sarcina, pentru ca acum, nu mai e vorba de tine. Eu de ex, daca aveam o problema de sanatate, o tratam de multe ori cu un pic de indiferenta. Faceam tratamentele neccesare si nu lasam sa ma afecteze cu nimic.
Eeee, dar acum suntem pe punctul de a deveni mamici. E vba de copilul nostru si diferenta e enorma!

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

10.03.2010 11:46     citat 

----------
adrianaBuc a scris:
luara, si la noi IR-urile sunt mari. Doctora a spus ca atata timp cat bebelina creste si e vioaie nu sunt probleme. Noi mai verificam peste cateva saptamani. La mine nu sunt probleme de coagulare - am facut toate testele de coagulare in trim 1 si au iesit bine (o gramada de bani! prostit ).
----------

Neata fetelor!

Nu stiu de ce va panicheaza asa tare dr astia caci la varsta voastra de sarcina e normal sa fie un pic marite. Valorile vor scade si sunt concludente spre 27-32 de saptamani. Sa-mi scrieti si mie de curiozitate valorile sa vad daca sunt intr-adevar mai mari decat le-am avut eu.
Si eu am avut marite...

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

10.03.2010 11:46     citat 

Eu trebuie sa fug acum, si Ionelita mi-a lasat mie sarcina de a schimba capitolul. Pentru ca si eu o sa revin destul de tarziu, il schimbam acum.
Deci, am onoarea de a va invita la noul capitol
Lista gravidutelor (425):

http://www.parinti.com/ListaGravidutelo...36915.html

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

10.03.2010 11:47     citat 

biencut la ultimul control erau cam pe la 0.72 dreapta si stanga. Acum una e 0.69 alta e 0.70. E un pic mai putin, dar oricum marit.

sus

Denunta
adrianaBuc

10.03.2010 11:51     citat 

0,7 si 0,77 trist

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

10.03.2010 12:07     citat 

Vicky, felicitari mami! Ma bucur ca ai avut o nastere usoara! Nu stiu daca ai pus pe undeva poze si cu voi... sarut

Adriana, nastere usoara! sarut

Fetelor intr-adevar par cam marisoare valorile dar fata de cat ar tb sa fie la varsta asta dar ca sa nu vb prostii sa ma uit si eu acum pe a mele sa compar Imi pare rau ca nu mai gasesc tabelul in care arata intervalul intre care tb sa se afle aceste valori corespunzator cu nr de saptamani pe care il aveti... trist .

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

10.03.2010 12:12     citat 

Deci...Eu aveam asa la 22 saptamani si 4 zile de la ultimul cm...:
artera uterina dreapta RI 0.59
artera uterina stanga RI 0.66
a. ombilicala RI 0.69

Luara, a mele stiu ca se aflau aproape de limitele superioare dar nu chiar la limita superioara asa ca chiar daca sunt usor marite nu par exagerat de marite.

Adriana, sa stii ca si o saptamana diferenta conteaza.

Oricum, eu zic sa nu va stresati si sa va odihniti si relaxati bine si sa repetati Velocimetria Doppler peste 2 saptamani pt ca ea e influentata de mai multi factori. Cand mergeti la doppler tb sa fiti linistite si odihnite ca sa nu dea valori mari.

Ultima modificare efectuata de catre biencut la 10.03.2010 12:16, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

10.03.2010 12:16     citat 

----------
Codrina a scris:
Eu trebuie sa fug acum, si Ionelita mi-a lasat mie sarcina de a schimba capitolul. Pentru ca si eu o sa revin destul de tarziu, il schimbam acum.

----------

exclamatie exclamatie exclamatie

sus

Denunta
Gareth

10.03.2010 12:36     citat 

----------
Codrina a scris:

----------

Pe viitor va recomand sa aveti inca o persoana care sa poate schimba capitolul.
Numarul maxim de pagini/capitol permis de regulament este de 11,iar voi tocmai ati irosit 3 pagini prin aceasta schimbare exagerat de rapida.

Moderator

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: