· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (424)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (424)     
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

09.03.2010 10:59     citat 

vicky ce frumos!!!esti o curajoasa, chiar ai nascut usor. Sper sa avem parte de nastere asa usoara toate cele care nastem natural. Perfuzia care ti-a pus-o pt ca sa te dilati mai repede oare se pune in orice spital? Sa ne pui poze cu Alin sa-l vedem si noi. Ai avut parte si de asistenta buna la nastere iar tu ai trecut foarte usor peste. La 39 saptamani ai nascut sau la cat?
carmen eu nu am avut mancarimi deloc pana acum, sper sa nici nu am.
andreeameme foarte frumoase pozicile de la botez. sa-ti traiasca puiul mic sarut
Am fost azi dupa rezultatele la analize.
ionelita tie cum ti-a iesit glicemia si hemoleucograma?
Mie la unele imi ies valori putin cam diferite de cele normale. Oare asa e in sarcina? Ma refer la leucocite, limfocite, granulocite, hemoglobina si hematocrit. Sper sa fie bine, astept sa merg la doctora sa interpreteze rezultatele, dar parca m-a pus putin pe ganduri.
Va pupacim! Noapte buna sarut sarut sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

09.03.2010 11:12     citat 

Vicky sa dea Domnul sa avem toate parte de nastere ca a ta sarut felicitari inca o data pt bebe,sa fie sanatos si sa te bucuri de el sarut
Andreeameme felicitari pt frumusetea de baiat,sa-ti traiasca sarut
Nopate buna burtici sarut

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

10.03.2010 6:26     citat 

neata fetele!
acum suntem pe picior de plecare! vreau sa va spun ca am dormit fff bine, a trebuit sa ma trezeasca alarma telefonului rad ! de fapt as dormi si acum (probabil in subconstient vreau sa o mai tin in burtica ) scot limba !

va pup, o sa va tina codrina la curent!
vorbim peste cateva zile!
sa fiti cuminti! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

10.03.2010 6:54     citat 

Neata bombonelelor!!

Am dormit bine in noaptea asta... Nu ma asteptam caci aseara cand m-am bagat in pat aveam iarasi senzatia de sufocare, dar bebelina .a fost cuminte si m-a lasat sa dorm.
Vicky, asa am "intrat" in povestea nasterii , caci la un moment dat, am impins si eu rad
Andreeameme, felicitari pentru baietel. Frumoase poze.
Carmen, si pe mine ma mai mananca sanii, si burtica.
Intrebare.. ce fel de chiloti trebuie la spital? caci cineva imi zicea sa iau chiloti de "babe", dar sunt atatea modele confuz confuz confuz cu picioruse, cu burtica, sau doar chiloti simpli, normali?
Si cam cate pachete mari de vata ar fi necesare? Ca as vrea incet, incet, sa incep sa imi procur cele necesare pentru bagajul de spital.
Noi mergem la doctor mai tarziu. Am emotii! Ma rog ca sa nu fi crescut chisturile. Inainte, abia asteptam sa merg la doctor sa vad bebelina mica, acum, de cand cu problemutele astea, imi e asa de teama sa ma duc, sa nu cumva sa imi spuna ceva rau...uff...
Va pupam, pana pe la 11, suntem pe aici!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

10.03.2010 8:22     citat 

buna dimi!!!

codrina. sarut bafta la medic azi...si eu merg azi la Iasi la dr( la 1 am programare) sarut sarut .....eu mi-am cumparat chiloti normali

andreea sarut , sunteti o familie foarte frumoasa..va pupam sarut sarut

byu sarut , glicemia o am 85
leucocite=10.51 ( putin mari ...maxim e 10 )
limfocite=16.30 ( cam mici ...val normala 18.00-60.00 )
monocite=6.60
neutrofile=75.20 ( putin mari...val max 75.00)
limfocite=1.71
monocite=0.69
neutrofile=7.90 ( cam mari ..val normala 2.00-7.50)
hemoglobina=11.49 ( val normale 11.50-17.00)
hematocrit=35.44 ( val normale 37.00-54.00)

vicky sarut sarut frumoasa povestea nasterii tare..ce usor ai nascut, bravo sarut

mireaadriana sarut , multa bafta si mult curaj iti doresc sarut sarut

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 9 ani, 9 luni

10.03.2010 8:46     citat 

Vicky, chiar ca ai nascut super usor! Felicitari inca o data pentru bebe mic!
Adriana, nastere usoara!
Ana, cum te mai simti?

sus

Denunta
adrianaBuc

10.03.2010 9:16     citat 

Neata burticute si mamici

Multumesc frumos pentru felicitari! sarut

Vicky sa fie sanatos bebica. Asa o nastere as vrea si eu. zambet

nastere usoara adriana. Refacere rapida!

ancuta, te-ai instalat acasa?

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

10.03.2010 9:21     citat 

neatza fetelor zambet
nu am apucat sa citesc din urma, n-am stare .
ralu, mersi de intrebare, eu ma simt bine, azi noapte nici nu m-am trezit la pishu...bine nu prea pot sa dorm, la 5-6 ma trezesc...

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 7 luni

10.03.2010 9:37     citat 

buna fetelor,

eu inca ma chinui noaptea sa dorm din cauza nasului infundat trist dar in general sunt mai bine pe zi ce trece. Sotul e bine...poate a fost alarma falsa cu raceala.

vicky
ma bucur ca ai avut asa o nastere de usoara si ai fost asa curajoasa sarut felicitari mami pentru baietel sarut asteptam poze trag cu ochiul

adriana nastere usoara si refacere grabnica si bebelina sanatoasa sarut sarut

codrina tinem pumnii sa vii cu vesti bune de la doctor. pentru spital eu cred ca chiloti normali asta daca nu optezi pentru cei de unica folosinta. Iar vata daca iti faci tampoane cu fasa probabil un pachet mare ar fi suficient. Eu mi-am luat tampoane dintr-alea senna de care ziceau fetele, o sa-mi fac cateva si cu vata si o sa-mi iau un pachet de vata.

ionelita bafta la medic. Sa-mi spui ce parere ai despre dr. Drum bun!

sus

Denunta
vicky22

Copii
alin daniel: 10 ani, 10 luni

10.03.2010 9:40     citat 

neatza fetele....
semnez si eu condica azi chiar dak nu mai sunt o gravidutza... zambet

eu am avut chiloti normali si am avut vreo 7 pachete de vata....trebuie foarte multa pt ca dupa nastere mai curge sange si e foarte mult.....la mine si acum dupa 2 sapt stau cu absorbant.....habar nam cand s-o termina.....

mersi fetele....as mai face 10 copii dak e sa nasc asa usor...... rad

eu ma duc sa stau in pat.....nu am dormit deloc azi noapte....se pare ca au inceput colicii la bebe.......e groaznic plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

va pupik....
va mai citesc....

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 7 luni

10.03.2010 9:49     citat 

vicky unele mamici scriau pe forum de Bonisan pentru colici. Iti doresc nopti linistite sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

10.03.2010 9:54     citat 

Buna dragelor, aseara m-am chinuit vreo 2 ore sa intru pe site si nu mergea, cred ca era la mine ceva cu netul, ca si alte pagini mi se incarcau foarte greu.
Adriana sa-ti traiasca fetita.
Vicky, bine ai revenit draga, sanatate puiutului si bravo cu nasterea. Zic si eu ca celelalte as vrea si eu asa nastere.
Codrina bafta la medic, o sa vezi ca e totul ok.
Ionelita, bafta si tie la medic.
La noi vestile sant 50/50. In mare parte bebelina e bine. Creste si e cumintica. Am vazut si eu foarte clar ca e fetita sarut . Sotul a vazut mai greu, dar i-a aratat dr. marit si clar sa se convinga si el.
Bebelina sta in pozitia ideala din sarcina adica cu capsorul in jos, cu piciorusile indoite si incrucisate. Culmea e ca avea o manuta pe genunchi si alta la obraz, am ras mult pe seama ei. De pe acum e o domnisoara.
Dar se pare ca am marite indicile IR si pe dreapta si pe stanga. Asa erau si data trecuta, medicul zice ca ori e din cauza strsului (si stres am avut destul ultima luna), ori e problema de coagulare. Mi-a dat trimiterela hematologie la Fundeni la doctorita Uscatescu. Acum stau si caut cum sa dau de ea, sa merg repede sa vad care e problema.
M-am indispus destul de tare, pentru ca am inteles ca e o problema grava daca e lasata asa. Sotul ma tot linistea aseara, ca totul e bine, ca o sa ma odihnesc si o sa treaca, ca mai bine sa ne bucuram ca bebelina e ok si n-are malformatii, ca asta e cel mai important. Dar eu oricum n-am dormit bine noaptea.
Hai ca v-am zapacit cu atata scris.

sus

Denunta
vicky22

Copii
alin daniel: 10 ani, 10 luni

10.03.2010 9:54     citat 

mie mia zis doctorul sa ii dau sab simplex
ii dau de cateva zile si park au efect.....

sus

Denunta
adrianaBuc

10.03.2010 10:11     citat 

luara, si la noi IR-urile sunt mari. Doctora a spus ca atata timp cat bebelina creste si e vioaie nu sunt probleme. Noi mai verificam peste cateva saptamani. La mine nu sunt probleme de coagulare - am facut toate testele de coagulare in trim 1 si au iesit bine (o gramada de bani! prostit ).

Ultima modificare efectuata de catre adrianaBuc la 10.03.2010 10:13, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

10.03.2010 10:12     citat 

Anika, iti dau o receta care mi-a dat-o o doctorita acu cateva saptamani, ca mi se umflase gatul, dar e buna si la tuse. Iei 2 linguri de miere de albini si amesteci cu sucul unei lamai. Amesteci bine pana se omogenizeaza, apoi mananci amestecul asta si nu bei nimic dupa asta macar o jumate de ora. Eu sincer am putut manca numai o jumate din portie. Si a fost greu sa ma abtin jumate de ora sa nu beau, dar in schimba ajutat. S-a simtit foarte repede efectul.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: