· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 105
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 105     
gogolea

14.03.2010 10:41     citat 

ana, te cred ca esti obosita.. dar ce-i veni familionului sa vina pe capul vostru?
cred ca ar fi bine sa mai astepti putintel macar inca 3-4 zile. i-a cazut buricul Dianei?

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

14.03.2010 10:51     citat 

nu i-a cazut...nici nu ma astept asa repede...
sper sa-mi zica doctorul maine cu ce sa-i mai dau...si cum...plus masajul..sotul se ocupa de astea, dar azi am fost cam stangaci, ne miram ca nu prea ne mai amintim de la maia.
azi i-am facut un fel de baita in chiuveta, pe sus am sters-o cu servetele...apoi masaj cu ulei...
maine sper sa o spalam si pe cap...

maia trage de ea sa puna pampers, s-o dea cu ulei, abia ne descurcam noi astia marii...mare distractie nervos

familionul...asa e el dintotdeauna...eu speram ca vin cate 2-3, pe familii, pe rand...era altceva, chiar mi-ar fi facut placere, dar acum chiar m-am simtit stresata si mi-a fost cam greu. Mai ales ca bibi avea rosu in gat iar maia reactiona...cum am zis.. hai...noapte buna zambet

sus

Denunta
gogolea

14.03.2010 11:05     citat 

ana, scuza-ma ca-ti spun dar oamenii astia-s inconstienti, si tu la fel.
cum sa lasi sa vina cineva in casa bolnav?
mie pediatra mi-a spus sa nu primesc pe nimeni cat nu i-a cazut buricul fetei, fiindca e mai expusa perioada asta.
drept pt care le-am spus asta tuturor si-au inteles; afara de sora mea geamana n-a venit nimeni; doar cumnatul care ne-a salutat din usa.
iar sora-mea cand venea si statea se schimba de haine- isi adusese unele ca sa nu intre la copil cu hainele de strada. poate-am fost exagerati, nu stiu; dar nici probleme n-au fost.
o sa-ti spuna mai multe maine doctora.
la buric am tamponat-o usor cu spirt alb si apoi cu baneocin pudra.
incearca sa te odihnesti si tu cat poti de mult. sarut

sus

Denunta
iva

15.03.2010 8:21     citat 

Buna dimineata

Ana te tzuc de nu te vezi mamica draga curajoasa... sarut sarut sarut sarut sarut

Byannca ce poze frumoase...ce sa mai zic de protagonista...minunata
sarut sarut sarut

Va multumesc pentru urari...Ana acum e mai bine, mai tuseste putin si am dus-o la gradi, sper sa fie ok... sarut sarut sarut sarut sarut

Eu sunt putin trista am primit niste vesti nu tocmai bune...va pup si va urez numai bine si sanatate sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

15.03.2010 9:07     citat 

neatza fetelor

iva ia o gura de cafea cu frisca.. sa-ti mai indulceasca macar gustul, daca ziua e un pic mai trista sarut

sus

Denunta
BlackCat

am nascut deja!

15.03.2010 9:10     citat 

Neata!
Eu incep saptamana in forta si sunt f vesela foarte fericit
Va trimit si voua virtual cate o raza din soarele de pe strada mea sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani

15.03.2010 10:02     citat 

neata sarut

eu incep saptamina chioara de somn...as mai fi stat acasa inca 2-3 saptamini sa mai dorm....oricum, ma simt extrem de ciudat; vreau inapoi in pat sa dorm pina dupa amiaza trist

sus

Denunta
gogolea

15.03.2010 10:44     citat 

fetelor, si eu sunt chiauna de somn. Ariana s-a tot foit si trezit din doua in doua ore azi-noapte. si-a fost in picioare la sase jumate rad
asa ca black, mersi de raza de soare, vad ca face minuni.. trag cu ochiul
sarut
m-ati facut curioasa cu ceaiul vostru minune, de fapt al lui quin. poate-l incerc si eu.. desi stiu sigur ca burdihanul meu cere miscare rad

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

15.03.2010 11:15     citat 

neatza zambet
si eu sunt cheauna de somn prostit
N-a mai dormit diana, din ora in ora s-a trezit...si acum la fel...suge putin si adoarme, peste10 minute iar.... prostit
Am baut niste cafea si parca mi-am revenit, aseara eram zombi, inca ma mai doare spatele, ma mai dor si altele...
macar 1-2 ore legate de ar dormi si ea scot limba

top, ma bucur tare sa te vad asa optimista...acum ma uit pe geam si sunt si eu zambitoare, lucrurile par mutl mai frumoase decat azi-noapte cand ma ciocneam de usi si adormeam in picioare prostit

gogo, ai dreptate cu ce ai zis, fata nu mai avea simptome, fusese la apogeu vineri am impresia, n-a lasat-o sa o atinga...Nu prea am ce sa le fac, asa sunt ei, sunt multi si nu ma pot pune cu ei, adica n-aveam chef de scandal, cred ca mi-ar fi facut mult mai mult rau si mie si dianei.

sus

Denunta
byannca

Copii
Karina Ioana: 11 ani, 7 luni

15.03.2010 12:36     citat 

buna ziua!

nici noi n-am dormit prea bine azi noapte....

ce mai faceti bebeilor sa pape pentru pranz? eu i-am fiert niste ficatel de pui cu legume...sa vedem daca o sa-i placa...

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut pentru toate fetele

sus

Denunta
byannca

Copii
Karina Ioana: 11 ani, 7 luni

15.03.2010 12:38     citat 

nu mi-ati spus cum sa micsorez pozele pe imageshack....

sus

Denunta
puimihai

15.03.2010 12:47     citat 

ana, felicitari (si aici) zambet sarut sper ca si tu si bebe sunteti bine!
salut voios de pionier tuturor zapacitelor si un gangurit vesel din partea mea si a anei mele zambet
noi crestem, zambim, gangurim....viata intregii familii se invarte in jurul anei. cand zic familie ma refer la subsemnata, sotul din dotare si primul vlastar, nu va ganditi ca dau bunucile buzna sa ajute! nu-nu, copilul e frumusel cand e bine dispus si in brate la ma-sa, nicidecum la ele foarte fericit dar pt mine asta nu e o noutate, se repeta istoria de la mihai...numai ca acum nu-mi mai pasa zambet
in linii mari eu sunt ok, ma tot gandesc cum sa fac o magie si sa termin lucrarea de licenta...abia atunci cred ca ma voi linisti deplin.
acum va pup pe toate sarut

sus

Denunta
gogolea

15.03.2010 4:10     citat 

hehehe, pui, sa vedem ce putem face:
abracadabra! lucrare, scrie-te !!

sus

Denunta
gogolea

15.03.2010 4:12     citat 

poze cu Ana-Maria pe unde mai gasim? ochi peste cap
foarte fericit sarut

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 11 luni
D-P: 8 ani

15.03.2010 4:44     citat 

ziua buna, zapa!
Ana, am vazut pozele cu Diana si Maia sarut sarut sarut sarut Sper sa isi regleze programul Diana si sa poti dormi si tu noptile! Succes si in adaptarea Maiei cu Diana!
Byannca, ce ducle foc e Karina ta!!!!!
puimihai -pionier, ma bucur ca ai mai dat un semn pe aici!!! sarut
blackCat, te imbratisez cu drag!
tei, quin, m-as bga si eu la ceaiul ala, zau... ochi peste cap
zuzalina, gata concediul? Te-ai pus pe picioare macar?Hai, hopa-n 41...ca esti fresh de acum... foarte fericit
iva, sper ca ti-a mai trecut tristetea.
gogolina, multumim pentu cafelele delicioase! sarut sarut sarut
caramia, tu ce mai zici? chiar nimic?
ramy, ocupata?

sarut sarut sarut toate zapacitele!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: