· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 105
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 105     
puimihai

15.03.2010 5:59     citat 

gogolino, sar'na de magie...da' n-o mers foarte fericit
tot dau din degetele si tot nu mi se pare ca-s mai aproape...
poze cu ana...off...daca va povestesc ce am patit cu pozele de la botez... e de rasu'- plansu' ochi peste cap caseta a fost dusa la un centru pentru a o pune pe cd iar de acolo a fost data aiurea unei alte persoane prostit incredibil, dar adevarat, exista astfel de monumente de prostie; evident ca a fost returnata cu tot cu original, deci socat daca acea persoana nu o va aduce inapoi, adio si n-am cuvinte...si pana vineri n-o adusese. filmul din aparat l-a voalat mihaita, el nestiind ca nu are voie sa deschida aparatul socat ....asa ca alta data poze..... zambet
trec la treaba! pup!

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

15.03.2010 7:15     citat 

salutare si de la mine pe fuga sarut
Monica sarut sarut
Pui...naspa intamplare...un om normal le-ar inapoia, mai ales ca probabil are nevoie de ale lui, eu cred ca sunt sanse peste 80% sa reintri in posesia lor...
Eu sunt cam epuizata, n-am reusit sa dorm, tot asa a dormit Diana, cate 15 minute. Sunt curioasa cate zile rezist asa...pe urma o sa fac lapte praf...

sus

Denunta
gogolea

15.03.2010 8:33     citat 

byannca, apesi pe upload options/resizeing si-ti va apare o bara, de unde alegi cat sa micsorezi. eu aleg 800x 600. trag cu ochiul
dar la mine ep monitor pozele tale au iesit ok, nu s-a latit pagina.

pui, spor la lucrare,! ce nebunie si cu pozele ,poate totusi ai noroc sa le recuperezi.. n-a mai facut si altcineva din failei poze. foarte fericit

ana, ce bine te-nteleg cu somnul si nedormitul.. de fapt cred ca mai toate te intelegem c-am trecut pe-acolo. curaj si tarie. n-o sa tina mult. pana reuseste ea sa prinda putere si sa suga mai mult. vezi, poate totusi se simte mai confortabil infasata. Ariana dormea putin daca nu era infofolita. chiar daca era calda si mie mi se parea ca are febra.

va pup pe toate
sarut
P.S> cu tot nesomnul, a avut dreptate black, azi a fost o zi faina pt mine, a venit o prietena pe la mine, m-am intalnit c-o verisoara la plimbare. cand mai vad si eu alti oameni parca mi se schimba tonusul trag cu ochiul

sus

Denunta
BlackCat

am nascut deja!

16.03.2010 7:28     citat 

wow,chiar a avut efect?atunci si astazi va trimit cate o raza,sau mai bine cate 2,ca azi e ziua cu bonus rad
neata!
pui,mi-era dor de tine!
de caramia nu mai stiu nimic.mah,simina!pe unde esti?
byannca ai o mandrete de fetita!e f frumoasa! sarut

sus

Denunta
gogolea

16.03.2010 8:06     citat 

neata fetelor!

da, black, chiar a avut efect. sarut

va ofer si eu o cafeluta cu aceeasi tematica trag cu ochiul

nici eu nu mai stiu nimic de cara, o sa-i trimit mesaj, pai nu se mai poate asa trag cu ochiul

sarut sarut

cum ati dormit fetelor?eu mai bine..
am si visat ceva frumos, asa ca m-am trezit ok.. acum Ariana misuna printre picioarele mele.
azi face 10 luni miscotica foarte fericit

ia sa pun si-o poza cu ea facuta de dimineata: observati ce breton am reusit sa-i fac foarte fericit

sus

Denunta
BlackCat

am nascut deja!

16.03.2010 8:11     citat 

hehe!la multe lunite si ani! sarut
e f trendy scot limba

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

16.03.2010 8:16     citat 

Ariana,esti minunata,minunata!!!!!A inceput sa rida Maria mea la monitor cind a vazut-o pe sarbatorita micutza!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

16.03.2010 9:13     citat 

multumim fetelor sarut

pai, mami, cum sa nu rada cand o vede, la ce breton "wild" i-am aranjat .. iar o sa ma certe nepota-miu cel mare ca am pocit fata rad

mami, ce mai face Mariuca ta? e fetita mare deja zambet si Tudor? se inteleg bine cei doi "nazdravani"?

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 8 luni

16.03.2010 9:23     citat 

neata fetelor
nu am mai intrat de ceva vreme
ana felicitari! inca nu am reusit sa iti transmit jenat ce frumoasa e diana! legat de vizite..hm, eu la Catalina am fost asaltata de neamuri si vizite, plangeam de nervi si oboseala (si totusi Catalina era mai "mare" pt ca noi am stat o saptamana in matrenitate...)dar m-au epuizat...sici nu vreau sa ma gandesc la al doilea copil sa mai primesc vizite la bebe dupa cheful altora...mai ales avand nu doar un bebe in casa ci si un copil mic...ai nevoie de odihna si de relaxare exclamatie iar de vizite cu copii bolnavi..aoleo cred ca eu faceam ca un taur furios surprins sper sa reusesti s ate odihnesti mai mult...nu pot decat sa imi inchipui cum e, eu cand sunt doar cu Catalina acasa imi e greu fiindca e toata ziua calare pe mine..daca as avea si un bebe cred ca as fi... prostit desi sper totusi ca anul acesta sa reusim sa ne punem pe treaba pt bebe 2 foarte fericit

gogo ce moderna e micuta ta noul breton! sarut e tare dragalasa si scumpa!!!! sarut

Catalina e bolnava, deja e a doua saptamana cand sta acasa ....are rosu in gat.....zilele trecute s-a simtit rau, a tusit noaptea incontinuu, a avut febra..ieri s-a simtit si mai rau, a tusit pana a vomitat toata ziua, diaree, ce mai...noroc ca am avut liber ieri si azi si am putut sa stau cu ea..desi e greu fiindca e foarte maraita si eu sunt racita cobza si cat se poate stau in pat si mai dorm...

saptamana viitoare am concediu, vine sora-mea din germania cateva zile si ma bucur ca ma reusit s aimi iau concediu sa putem petrece putin timp impreuna, sa circulam putin..mai dam o fuga pana la Praid si mai vedem noi ce facem...va fi bine si pt Catalina il va avea pe nepotul meu sa se joace impreuna, el are 4 ani jumate si se inteleg bine chiar daca vorbesc limbi diferite socat

sotul meu se tine de ceaiuri si de regim, gateste si el f mult, a facut zilele trecute un gulas de regim super delicios..ma bucur ca a si slabit 2 kg a dat jos suncile si colaceii foarte fericit si se simte mult mai bine...ramane sa mearga la eco si sa repete analizele sa vada in ce stare mai e...

va pup pe toate sarut
va pup pe toate sarut

foarte fericit

sus

Denunta
iva

16.03.2010 9:30     citat 

Buna dimineata

MMMmmmmmultumim de cafea...eu am o groaza de treaba asa ca va urez o zi buna...si vesela sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
BlackCat

am nascut deja!

16.03.2010 9:37     citat 

sanatate multa Catalinei!

sus

Denunta
gogolea

16.03.2010 9:41     citat 

lucy, vad ca ati patit-o cu totii cu sanatatea;
aveti mare grija de voi si insanatoasire grabnica sarut, cand vine surioara ta sa te poti bucura de venirea ei trag cu ochiul

am sunat-o pe Cara acum cateva minute; era vesela, mi-a zis ca e o lenesa: ca doarme seara si de-aia nu mai intra pe net. dar a promis ca ne va mai da un semn. mi-a zis ca toate-s ok, si se simtea din glas ca e voioasa.
va pupa pe toate sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 8 luni

16.03.2010 9:52     citat 

da am cam patit-o toti cu sanatatea...Cata din pacate sr simte cel mai rau...ieri si alaltaieri nu a mancat aproape nimic, nu stie ce vrea, e miorlaita, moale, somnoroasa..doarme f rau din cauza tusei , se trezeste de multe ori plangand...si asta ne epuizeaza pe toti...
dar in rest e o scumpa, e lipicioasa si imi spune in fiecare zi "mami esti frumoasa si te iubesc"... sarut scot limba
vrea un catel si o casa cu gradina cu flori prostit

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

16.03.2010 12:04     citat 

neata
of lucy imi pare rau, sanatate muuuulta sarut

uraa, vesti de la cara zambet Sper sa se tina de promisiune si sa dea un semn zambet ...preferabil mai multe semne.
Si noi am dormit azi-noapte scot limba

Gogo ariana e superba zambet Tare mult imi palce cand ne pui poze.

Pe noi ne-a controlat ieri doctorul, Di e ok, singura chestie ce m-a pus cat de cat pe ganduri e fontanela cam mica (imi spusese sotul si am intrebat-o si pe ea) ...si zice sa nu-i dau vigantol pana la 3 luni...ca mai bine are probleme cu oasele, fracturi chestii decat... prostit Eu sper sa n ufie cazul. Si maia a avut fontanela mica si am fost stresata rau sa nu se inchida prea repede, totusi i-am dat vigantol ca medicii de atunci ziceau de calcui ca e problema, nu de vigantol...sa vedem.

sus

Denunta
gogolea

16.03.2010 1:46     citat 

ana, si Ariana avea fontanela mica 2/1; noua ne-a spus sa-i dam totusi vigantol ca avea usoare semne de rahitism; eu ii dau cu lingurita vigantolul si cred ca ajunge la ea juma de strop din 2 picaturi pe care le pun eu.
acum ca vine primavara, daca sta fata la soare n-o sa aibe probleme cu calciul. stai linistita. sarut
desi avea usoare semne, dupa 2 luni ne-a zis ca arata f bine si nu mai are nici un semn de rahitism.
a, si nu i s-a inchis fontanela inca.. asta ca sa te linistesc.

am zis: daca nu da semne Cara o barai la telefon pana ne scrie trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: