· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 105
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 105     
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

16.03.2010 2:35     citat 

Neatza....hop si eu,
nu stiam de ce eram eu vesela ieri , dar acum vad : ne-a trimis Top'shor veselie de la ea trag cu ochiul .... sarut sarut sarut
La multe lunite, pui de Gogolici .....o minune de fetita! Doamne, ce scumpa e .....!!!!!

Ce pot sa spun eu de ceai este faptul ca sigur are un efect , la mine : a disparut constipatia jenat si mai mult de atat ,(acum....scz) merg la buda si de 2 ori / zi , iar pt asta e de apreciat, tinand cont ca nici ceaiul antiadipos ( 2 cani/ zi ) nu ma facea sa merg zilnic la buda. Deci, cel putin un efect tot are ( deocamdata) . Iar ca sa va amuz putin.....eti : eu am zis ca deja mananc prea mult daca am ce ....."scoate" .jenat si e adevarat, ca o am pe soacra-mea la mine, si ei ii trebuie mancare.......si gatesc intr-una (eu) si mananc si eu pe langa ea nervos
Multumesc, Quin ....de fapt asta m-a facut sa il cumpar trag cu ochiul

Moni , si noi te pupam, poti incerca ceaiul....hai!

Ana , si eu am intampinat "probleme" si discutii ochi peste cap pe tema bebe nou nascut -copii , dar am facut numai ce am simtit eu , indiferent de parerile celorlalti . Si cateva luni bune de tot am continuat cu distanta intre nepoata mica (5 ani, cu tuse seaca ) si ochii dati peste cap ai cumnatei mele . Nu mi-a pasat atat timp cat era in joc sanatatea puiului meu rad

Legat de fontanela.....nu vreau sa intru in polemici, voi stiti cel mai bine ca fiecare copil e aparte, dar doar pentru a te linisti putin iti spun ca nepoata mea s-a nascut cu fontanela inchisa , pana la 1 an nu avea voie sa ii dea alte alimente ce contin Ca (exceptand sanul ) si i-a dat doar Vigantol . Nu pot spune de ce ( diagnostic medical ) dar sigur asa a fost. Si fata e bine-mersi acum.......chiar foarte isteata pt varsta ei.
Cand eram gravida si mi-a iesit la analiza carente de Ca , am inceput sa iau ...si tot asa pana am nascut, si putin dupa. Iar fratimi-u ma sfatuia sa numai iau, ca asa a facut nevasta-sa, lua Ca ca ii iesea la analize lipsa, dar copilul (ei) asimila tot si astfel la nastere mama avea carente iar fata avea exces ......pe cand la mine - si eu si bebe - lipsa Ca , si am luat toata sarcina ochi peste cap ( Steff s-a nascut cu rahitism, inca ii mai dau Ca ).

Pui....pup printesa micutza,....ce intamplare nasoala cu pozele trist

Lucy, sanatate multa la toti, dar mai ales Catalinei, care se pare ca este si cel mai nasol afectata trist

CARAAAAAAAAAAAAAAA

sus

Denunta
gogolea

16.03.2010 3:08     citat 

pardon, tei, tu erai vesela ieri ca a sosit soacra rad rad

am cautat si eu azi ceai de-ala si n-am gasit. tu de unde ti-ai luat?

sus

Denunta
tei

Copii

16.03.2010 3:11     citat 

Farmacia Dona trag cu ochiul

Mdaaaaa, Gogo. Sincer.....mai bine singura decat cu asa "ajutor" ochi peste cap N-am nimic cu ea, Doamne-fereste, dar..... jenat
si am aflat ca sta pana joi - vineri ochi peste cap

sus

Denunta
gogolea

16.03.2010 3:14     citat 

ah, da, parca a zis si quin. of, daca imi dadeam seama, ieri venise prietena mea pe la mine si ea e farmacista la dona. ce toanta sunt..
las' ca nu-i bai; am si-aci la colt farmacie. trag cu ochiul

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

16.03.2010 3:16     citat 

ziua buna!
ufff, am atata treaba ca nu mai apuc sa scriu. trist trist
am vazut-o pe Diana, ma topesc dupa ea! sarut
am vazut-o si pe Bianca, e dulce foc! sarut
o imbratisare speciala pt. sarbatorita zilei sarut , la al carei breton nu mi se pare nimic in neregula, apropos.
insanatosire grabnica mamicilor si piticilor care nu se simt foarte bine!
eu azi is stresata rau. azi dimineata l-am dus pe R la cresa si azi am stat pe ghimpi toata ziua. nici n-am fost pregatita de nici un fel sa-l duc azi, insa aseara ne-am dus cu el acolo ca s avb cu asistenta si el a intrat la copii, s-a dus si si-a recunoscut patutul in care a dormit asta toamna..... surprins surprins , abia l-am scos de acolo, asa ca tipa ne-a zis sa-l ducem de azi, ce sa mai asteptam.
azi dimi n-a plans deloc cand am ajuns, ba chiar s-a dus singur la grupa, apoi cat stateam eu afara de vb cu asistenta, s-a deschis usa si a auzit o coelga plangand si m-a strigat, m-a luat de mana sa intru ncu el, am intrat si el si-a vazut de joaca. am mai stat putin pe hol, dar nu l-am auzit plangand. la pranz am vb cu fetele, mi-au zis ca m-a strigat la un mom dat si a si a si plans putin, dar l-au impacat repede. a si mancat, cica bine, si adormise cand am vb eu cu ele. astept sa vad ce-i zic lui tati cand merge sa-l ia si cum il gaseste.

poop , sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

16.03.2010 3:20     citat 

ella, bravo , ce baiat bun si cuminte ai.. cum o ajuta el pe mami sa nu isi mai faca griji trag cu ochiul
o sa fie bine, vei vedea.
astazi cand ma plimbam cu Ariana, stateam si eu si imi inchipuiam oare ce-o sa fac anul viitor; cum ma voi simti sa plec la servici si sa-mi las fata acasa sau la cresa.. m-am scuturat.. uf, cred ca-i tare greu.. ochi peste cap

sus

Denunta
tei

Copii

16.03.2010 3:40     citat 

Si mie mi se face pielea de gaina cand ma gandesc cum va fi la gradi.... Ella, ai un baietel de nota 10, in ciuda faptului ca este totusi mic ( chiar daca e mai mare decat unii dintre ai nostrii, este totusi mic) trag cu ochiul se comporta ca un adevarat barbatel trag cu ochiul sarut

Eu tocmai am convins-o pe mami ca e timpul sa accepte sa se pensioneze rad ..... se incadreaza la pensie datorita conditiilor grele de munca din tinerete , si cred ca ii ajunge atatea ture de noapte si stress si munca , mai ales ca acum are deja o varsta.....asa ca sper sa ma bucur de sanatatea ei in continuare si sa il pot duce pe Steff la gradi putin mai tarziu zambet

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

16.03.2010 4:02     citat 

hei, credeam ca am scris ceva dar nu gasesc prostit
tei, gogo, ce ceai??? Vreau si eu, am voie? deocamdata sunt cu supozitorele, n-am curaj altfel, nu ma doare nimic dar probabil paranoia din mine... prostit

ella, eu zic ca e bine cum s-a nimerit cu cresa zambet

a, tei, si eu sunt la fel, nu mi-era neaparat de familie cat de sot, el vede lucrurile altfel si nu-mi facea bine o cearta uriasa acum. Altfel nu ma "jenam" eu de nimeni.
Cu fontanela, 2/1 are si Maia, abia din ziua7a se da, o sa ma mai gandesc...mai stiu un medic bun dar trebuie sa ma duc la ea la cabinet si nu-s pregatita, poatela o luna...mi se pare ca as duce gagalicea intr-un loc unde a fost plin de copii bolnavi, tuse si alte chestii, si parca as evita.
Mai e si povestea cu vaccinul, unii mi-au is ca pot sa nici nu-l mai fac ca oricum e depasita tulpina....altii sa nu iesim din casa pana nu-l fac...

Eh, e asa frumos afara, asa mi-ar placea sa iesim la o plimbarica...de sambata n-am iesit...e..ciudat.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

16.03.2010 4:03     citat 

cat despre inceput serviciul...nici eu nu mai sunt asa entuziasma acum...am amanat 1 aug cu 1 sep, ca oricum am nascut mai tarziu, si o sa vreau sa ma ocup cumva eu de diversificare...o sa fie greu.

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

16.03.2010 4:15     citat 

dap, faza asta cu colectivitatea e mai grea, am impresi, pt. noi. mie prima data cand l-am dus, in toamna, mi-a si atras directoarea atentia ca daca eu nu sunt impacata cu starea asta de fapt, ii transmit si lui starea mea, chiar daca el se simte bine acolo. abia astept sa fug, desi cred ca sotul meu l-a luat deja......

sus

Denunta
gogolea

16.03.2010 4:32     citat 

fetelor, o sa schimb imediat capitolul.

ella, are dreptate tipa aia. chiar asa functioneaza emotiile trag cu ochiul se transmit..

ah, ultima veste, cica sefa mea s-a r fi suparat pe mine ca nu i-am spus ca nu ma intorc dupa un an.. aiurea; i-am zis ca nu ma intorc.. ma rog, treaba ei.. oricum imi caut in alta parte de al nau foarte fericit

sus

Denunta
gogolea

16.03.2010 4:35     citat 

ne revedem aici:
Capitolul urmator :Capitolul 106

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: