· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 105
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 105     
gogolea

11.03.2010 9:05     citat 

ce faceti fetelor? in nameti? trag cu ochiul

astazi am avut si noi un musafir.. si m-am bucrat sa mai schimb si eu o vorba cu cineva..
plus o "contra" pe mail cu sefa mea . care deocamdata nu mai mi-e sefa din moment ce contractul mi-e suspendat.. dar se vede treaba ca mai bine stai in banca ta decat sa te oferi sa ajuti ochi peste cap

sus

Denunta
quin13

Copii
prichindel nazdravan: 11 ani, 10 luni
am nascut deja!

11.03.2010 10:50     citat 

Buna seara si de la noi...eu v-am tot urmarit, am mai tras cu ochiul pe aici dar in mare graba si in general seara tarziu, foarte tarziu... Am fost extrem de ocupata in ultima vreme, iar pentru noi ca parinti ultimele zile au fost speciale, pentru ca prichindelul nostru a implinit de curand un anisor si ne umple viata si inimile de fericire, nici acum nu-mi vine sa cred ca il am, uneori il privesc noaptea cand doarme si simt ca minunea asta mica este un mare dar de la DD ... Am petrecut in familie, fiindca petrecerea de taiere a motului o facem peste cateva luni, asa ca am hotarat sa nu-l tundem deloc si ne mai chinuim un pic cu parul... rad

Voiam sa le felicit pe Ana si pe Lordy si sa le trimitem toate gandurile bune sarut sarut sarut ...timpul zboara foarte repede...iata-ne dupa cativa ani cu copii maricei, altele gravidute sau cazul anei care abia a nascut.... sarut sarut sarut

Noutati prea mari nu am, decat ca mi-a fost foarte rau zilele trecute, de la oboseala acumulata...acum sunt ok dar sper sa reusesc sa ma odihnesc...

Top sa stii ca ceaiurile Zein sunt f bune (tei rezolva si treaba cu kk.. jenat ), slabesti lejer iar daca mai tii si dieta concomitent rezultatele sunt spectaculoase...Eu le cumpar de la farmacia Dona, se gasesc fara probleme...
Pe toate celelalte va imbratisez cu drag sarut sarut sarut
Noapte buna!

sus

Denunta
quin13

Copii
am nascut deja!

11.03.2010 10:53     citat 

Gogo, dar ce-ti veni sa te oferi ?

Abia astept sa ne vedem...daca se incalzeste mi-am propus sa stau o zi in parc printre copaci infloriti si miros de primavara... trag cu ochiul

sus

Denunta
gogolea

11.03.2010 10:53     citat 

quin, La multi ani prichindelului tau!! sa fie fericit si sanatos iar voi sa va bucurati de el pana la adanci batraneti sarut sarut sarut
chiar m-am gandit la tine saptamana trecuta si ma intrebam oare cand o fi ziua lui, stiam ca e in februarie, dar nu stiam data.

sus

Denunta
quin13

Copii
am nascut deja!

11.03.2010 10:56     citat 

Multumim gogo...facem cinste in ziua aceea in parc... trag cu ochiul ...presimt ca va fi in curand foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
gogolea

11.03.2010 11:11     citat 

sa stii ca mi-ai dat o idee cu ziua de nastere si cu motul.
ma gandesc sa facem noi aici intre noi ziua fetei frumos, aspectuos; si-om merge in iunie la brasov si-i taiem motul separat cu nasii, asa nu ma mai complic sa vina ei in bucuresti sa-mi faca fite ca stau 4 ore si-au plecat. nervos

si eu imi doresc sa vina vremea aia cu soare sa iesim si noi in parc. sper ca de Paste sa nu ninga foarte fericit
abia astept, poate reusim sa ne vedem si noi, ca greu mai e.. parca am sta pe alte continente foarte fericit

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

12.03.2010 12:17     citat 

si simteam ca e ceva , dar zau daca imi aminteam
.....am pierdut firul,

La multi ani, pui drag de Quin! Sa fii sanatos si sa aduci numai zambete si fericire parintilor tai, pana la adanci batraneti. Quin, iti doresc sa te bucuri de scumpul tau baietel toata viata ca si acum sarut
Multumesc pt pont , cu primul drum la Dona il voi lua si eu. Am mai citit despre acest ceai intr-o revista si chiar ma gandeam la tine. Imi spuneam ca astepti sa fii sigura de rezultate si apoi sa ne spui trag cu ochiul

Gogolina, multumim pentru intermedierea dintre noi si Ana. Le pupam , e tare dragalasa Diana zambet
Acum am vazut, felicitarile pentru Ana sunt aici

sus

Denunta
iva

12.03.2010 7:22     citat 

Buna dimineata

Am aflat si eu de ieri ca a nascut Ana...felicitari sa fiti sanatoase si pline de bucurie si noroc... sarut sarut sarut sarut

La multi ani! printisorul lui Quin...ce trece timpul...deja aveti 1 anisor...sa cresti mari sanatosi si voiosi sarut sarut sarut sarut sarut

Am vazut-o pe Maia care e superba...stiti voi mi draga de numa...saracutul ei nas...pup sa treaca...si pe Diana care la fel e minunata... sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Am vazut-o pe Cata care e asa mare si mi se pare ca s-a ingrasat...pup frumusica printesa sarut sarut sarut sarut

De Ariana nici nu mai vorbesc ca e asa deosebitaa... are o fatuca vesela, frumoasa si dulce sarut sarut sarut sarut

Zuza sanatate si sa nu faceti febra sarut sarut sarut sarut sarut

Noi suntem mai bine... sper... adica nu mai avem febra...mie mi se pare ca haraie insa medicul a zis sa stau linistita ca nu are bronsita sau pneumonie...nu stiu dar dupa febra de 40 de grade nu-mi prea vine sa cred...in fine...daca e ceva de data asta ma duc la urgenta...pupici sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

12.03.2010 7:29     citat 

buna dimineata sarut sarut

iva, o ciocolata fierbinte, ce zici.. trag cu ochiul pupici Anei sa se faca bine sarut

sarut sarut

sus

Denunta
iva

12.03.2010 7:30     citat 

Foarte buna...mmmm...chiar imi place sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

12.03.2010 10:45     citat 

mai fetelor, ce vreme de tot ... nervos
acum aici e un soi de ploaie cu bobi mici de gheata.. si-aveam cateva drumuri azi de facut.. asa-i cand lasi pe ultima zi platile..
si daca intarzii o zi si platesc luni, ce-o fi ochi peste cap aveam banca de platit si intretinerea mai urgente..
paoate-o sta pana la 12.

zuza, hai in parc!!!!! foarte fericit

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

12.03.2010 10:55     citat 

LA MULTI ANI PUIULUI DE QUIN!
iarta-ne, mami intarzierea...... jenat jenat jenat jenat jenat jenat jenat

aseara am avut si eu un schimb de mesaje cu ana, zicea ca-i bine, ca a fost usor, ca n-a simtit nimic cu epidurala si la 6 deja o alaptase pe Di. chiar ii ziceam ca abia astept s-o vad pe bebelina si dimineata cand am dechis pc-ul m-am bucurat enorm s-o vad. e SUPERBA !!!!! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

12.03.2010 11:05     citat 

ce fain de ana, ca poate deja s-o alapteze.. adevarul ca la nasterea normal decurg si lucrurile mai normal. zambet
mi-a mai trimis si mie ieri un mesaj, in care-mi spunea ca-i pare rau ca nu si-a luat laptopul ca se plictiseste in salon.
iar eu i-am raspuns sa faca bine sa doarma, ca nu se stie cand mai are ocazia de liniste foarte fericit

am o durere de cap infernala ochi peste cap
astazi imi propusesem sa tin post; chiar m-am gandit ca azi e si ziua fara carne pt Ariana. dar n-am reusit nici cateva ore; am trecut pe langao cutie de bomboane ca era deschisa; si-abia dupa ce am inghitit-o mi-am adus aminte ca eu cica tineam post cool
eu una nu ma pot concetra pe ce e de post si ce nu, fiindca de regula mananc ce-mi cade in mana si nu realizez.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

12.03.2010 11:24     citat 

buna zambet
am pus mana pe laptop zambet...si am gasit si o pozitie in pat, ca ma probleme cu durerile de burtica...ca la cm...asta e cea mai mare problema de fapt, ieri eram f sprintena dar azi-noapte m-a tot durut..
Diana e la 3, eu la 2, Cris cand mai mi-aduce ceva tre sa cobor eu la parter caaici sunt extrem de stricti cu vizitele...azinoapte pe la 3 am alegrat in tot spitalul dupa o asistenta ca ii era rau colegei...si de-asta sunt cam obosita.
Azi la 10 a consulat-o doctorul, e f ok, se pare ca are inceput de icter...eu speram sa plecam azi sau maine...azi nu ca n-avea 24h...sper maine...am inregistrat-o oricum, are CNP:D

sus

Denunta
gogolea

12.03.2010 12:53     citat 

ana, tot nu te-ai lasat trag cu ochiul
sarut
mie mi-au dat-o acasa cu tot cu icter, nici nu mi-au spus de fapt, credeam ca e ea mai creola si-o mosteneste pe mama care era bruneta foarte fericit , si ajunsa acasa pediatra mi-a spus sa o tin la lumina. i-a trecut in cateva zile. eu cred ca maine iti da drumul acasa daca suntei amandoua ok zambet
n-ai luat nici un calmant?sau daca alaptezi n-ai voie?
e cam aiurea ca sunteti la etaje diferite.. nu-i obositor pt tine?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: