· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 105
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 105     
iva

12.03.2010 3:21     citat 

Ana felicitari inca o data...esti super sprintena...ti-a facut epiziotomie? sarut sarut sarut sarut

Si Ana a facut un usor icter fiziologic si la 3 zile am fost acasa... sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

12.03.2010 4:03     citat 

ana, cand ai vreme, poate ne povestesti si noua cum a fost? ai inceput sa ai contractii sau ti le-a indus? cum a fost cand ai vazut-o in prima clipa?
trag cu ochiul

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

12.03.2010 4:38     citat 

Annaaaaaaaaaaaaaa!!!!! felicitari, mami, e superba, nu-mi pot lua ochii de la ea! imi vine sa poop monitorul rad rad rad pe falcutzele ei! sarut sarut sarut sarut
p.s. seamana cu R la nastere, si el tot asa bucalat era! jenat

ma bucur din suflet pt. voi ca sunteti bine, ca alaptezi si poate veniti si acasa repede! astept si eu povestea cu nerabdare!
sarut

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 11 luni
D-P: 8 ani

12.03.2010 5:10     citat 

wow, ana, ce rapida est, si sprintena!!!!! Ma bucur ca sunteti ok, astept si eu detaliile despre nastere.
qiuin,la multi ani printisorului tau!!!!! Sa cresca mare , sanatos, frumos si norocos alaturi de voi, parintii lui iubitori!
iva, sanatate Anei sarut sarut
gogo, nu te mai oferi data viitoare. trag cu ochiul
eu am o viroza, cred, toata noaptea am avut febra si frisoane, dureri de picioare, azi la fel, abia ce m-am ridicat din pat, a trebuit sa vina sotul de la serviciu sa stea cu baiatul, ca eu nu ma simteam in stare. Sper din suflet sa nu ia si baiatul, ca atata m-a mai pupat, si mi-a adus jucarii langa mine pe pat, si mi-a zis "mami, astea sunt ale tale de acum, ca sa te faci bine" sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

12.03.2010 5:49     citat 

monica, stai linistita, ca nu va mai fi o data viitoare foarte fericit, ma refer la oferit servicii .
roaga-l pe sot sa-ti faca o frectie cu spirt sau carmol sau otet.. sa stai asa infofolita, sa iasa raceala din tine.
nu cred ca o sa ia copilul raceala de la tine, ai fost tu mai intoarsa pe dos si te-a prins frigul pe picior gresit

sus

Denunta
quin13

Copii
prichindel nazdravan: 11 ani, 10 luni
am nascut deja!

12.03.2010 7:48     citat 

multumim mult pentru urari dragi mamici si viitoare mamici! Sa dea DD asa sa fie si noi sa fim sanatosi sa-i fim alaturi cat mai mult timp... sarut sarut sarut sarut

Nu stiu fetelor, dar cand vad atatia oameni in jur si din pacate din ce in ce mai multi ,cu afectiuni grave...aparute parca din senin...si tot mai multe cancere, asa m-a apucat o frica...sper sa fie o perioada si sa-mi treaca...sunt speriata rau de tot... surprins surprins surprins ...zilnic aud ca 1-2 cunostinte au aflat ca au cancer... trist

Si eu sunt un pic racita si sper sa nu-i dau si lui bebe...Monik sanatate multa... sarut sarut sarut ...iva la fel ptr ana...

gogo, zuza, iva, ella, ana (mamica curajoasa), top, tei, monik, lordy, byancca si toate fetele sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

P.S. imi este dor de puimihai, mamistef, ramy si caramia... trist

sus

Denunta
gogolea

12.03.2010 10:48     citat 

quin, si de ce sa fii speriata?.. fiecare are boala lui.
sigur te indurereaza, te intristeaza.. dar eu cred ca nu are rost sa te gandesti cu teama: aualeo sa nu mi se intample si mie.
fiecare avem "istoria" noastra.
parerea mea este ca bolile astea vin din boala sufletelor.. e multa lume trista si disperata. pentru ca oamenii de-o vreme incoace se tot uita in jos, in loc sa priveasca in sus.

sus

Denunta
quin13

Copii
am nascut deja!

12.03.2010 10:58     citat 

mda...habar n-am ce ma apucase...imi vin ganduri negre, apoi pleaca...revin si tot asa... trist ...am si trait experienta asta cu socrul meu si poate ca m-a marcat foarte mult, de aceea resimt spaima din perioada aia...in fine, nu vreau sa discut prea mult si nici sa lansez un subiect dureros (pe de alta parte nici nu sunt atat de insensibila la cei din jur si cand aud asemenea vesti ..... trist trist trist ...)

In seara aceasta fiul meu a ras in hohote...avem ritual si ne jucam in fiecare seara...inainte de masa de seara a luat o batista si a inceput sa sufle nasul...il imita pe tatal lui...nu am avut camera la indemana dar ne-a uimit...imita tot...si ii plac telefoanele...le aseaza la ureche si se plimba prin casa...exact ca noi...imita tot!!!! Este foarte dragalas...si a crescut...avem un an de fericire maxima in casa noastra...nici nu stiu cand a trecut...

Ssimo dar tu nu mai dai niciun semn?? sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

12.03.2010 11:04     citat 

da, stiu ce vrei sa spui.. poate nu-i temere, mai degraba iti revin amintiri , ca rana nu-i inchisa acolo. si mie mi se intampla foarte des. nu e zi sa nu-mi rasara imagini cu ai mei. continua sa traiasca cu noi in felul acesta, poate..

ce haios trebuie sa fie mititelul tau zambet abia astept sa-l vad si eu.. trag cu ochiul

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

13.03.2010 7:37     citat 

neata zambet
N-am mai avut timp sa intru aseara, atata alergatura pe-aici.
Am reusit sa dorm de la 10 la 12 si de la 1 la 5,45....ca ma resimteam de atatea nopti nedormite.
Sper gogo sa ai dreptate, sa ne lase azi acasa...eu puteam pleca si de ieri, dar trebuie sa dea ok si medicul Dianei...azi la 10 ii evalueaza, sper sa fie doar o forma usoar de icter ca nu mai vreau sa stau aici plang sau sunt foarte trist

quin, si eu sunt ca tine la capitolul ala trist...si eu si sotul meu tot auzim una alta, de nu ne vine sa credem. Dar gogo are mare dreptate.

Monica sper sa treaca repede raceala zambet

Ati fost tare dragute toate, atatea mesaje am primit...zambet
Ce sa va zic, eu n-am prea mai avut timp de plictiseala pe-aici, ieri intre 3-5 a venit tot familionul, a venit si maia sarut sarut sarut A reusit sa intre cu tati, si am fost si la Diana si a mangaiat-o pe fata sarut La inceput ma mangaia pe burta si vorba cu Diana, era cam mirata cand ii explicam ca a iesit, ma intreba unde e, de ce sta in alta parte, de ce mai am burta daca Diana nu e inauntru...
Apoi a venit si doctorul meu, m-a controlat, cica sunt bine, i-am dat si banutzii si cica ne vedem la al treilea...ii zicea sotului...Ma rog, marti miercuri o sa fie vorba de scos fire.
Clar am epiziotomie sau ruputura ceva, la 3650 era cam greu fara prostit Sper doar sa ma refac mai repede ca prima data, cand mi s-a desprins putin cusatura si am stat stresata ca trebuie sa ma coasa iar, dr s-a lipit singura de la niste creme.
Eu ma simt foarte bine, chiar din prima clipa de dupa nastere, v-am zis ca m-am dat jos cu perfuzia aia oprita dupa mine, ca vroiam pipi si vroia ms ma mute odata in salon...jos simt asa doar o jena, nu durere, tot ce ma doare destul de rau e burtica, ca la ciclu, mai ales cand si dupa ce "alaptez"...toti zic ca e normal...am cerut ieri un supozitor si azi am luat o pastila de algocalmin, vad caaici te lasa sa alaptezi si daca ei medicamente, probabil si pt ca in pirmele zile nu prea avem cine stie ce lapte...
Ce ma enerveaza mai rau e ca am impresia ca ii indoapa de lapte praf si camera unde ii tin are cred 30grade plang sau sunt foarte trist
Spitalul e super ok, pana cand am nascut totul a fost perfect, toata lumea super dragutza si amabila desi nu le dadusem nimic, curat, camere separate de nasteri, paturi smechere, ca-n filme, mult schimbat fata de prima nastere...
O sa ma apuc sa scriu povestea, acum n uprea am pozitie cu laptopul in pat foarte fericit
Si m-am lungiiiiit rau oricum, scuze:)

sus

Denunta
BlackCat

am nascut deja!

13.03.2010 7:43     citat 

neatza!

hey ana sarut

gogolici,pitica ta implineste un anisor in curand.parca ieri ne anuntai ca esti gravida zambet

quin un sincer la multi ani puiului tau si din partea mea!niciodata nu e prea tarziu sarut

va pup pe toate si va doresc sa veti un week-end minunat!

sus

Denunta
quin13

Copii
am nascut deja!

13.03.2010 8:32     citat 

pisicuta-top... trag cu ochiul .... sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

revin in jurul pranzului cand sper sa ajung acasa ca eu lucrez uneori si sambata (fonduri europene) zambet

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

13.03.2010 8:41     citat 

Mai intai felicitari! zambet
----------
ana_348 a scris:
tot ce ma doare destul de rau e burtica, ca la ciclu, mai ales cand si dupa ce "alaptez"...toti zic ca e normal...am cerut ieri un supozitor si azi am luat o pastila de algocalmin, vad caaici te lasa sa alaptezi si daca ei medicamente, probabil si pt ca in pirmele zile nu prea avem cine stie ce lapte...

----------

Algocalmin nu as lua in niciun caz, dar poti lua paracetamol contra durerilor, ala e permis si in alaptare. Si da, e normal, sunt contractiile uterului care se retrage. Cand am nascut eu era inca o tipa in salon la a doua nastere, si saraca se tot stramba cand il alapta pe fiu-sau, ca o durea foarte tare. Am inteles ca la a doua nastere e mai nasol decat la prima, probabil asta e si la tine.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

13.03.2010 9:21     citat 

da christa si eu ma stramb rau cand alaptez rad Si la prima ma durea mai ales cand sugea, nu mai stiu cat de tare...eram mai tanara scot limba
Paracetamolul e apa de ploaie, oricum ideea e ca astia pe-aici iti fac tot felul de calmante si te lasa sa alaptezi prostit ...nu prea ai cu cine discuta.
Partea cu nasterea e super ok, la ingrijit mamici n-am de ce ma plange, dar la copii am mari dubii, abia astept sa plec. Am impresia ca le dau la toti lapte cu acelasi biberon, la rand...ii lasa sa planga destul de mult...diferente mari de la o asistent la alta pe ture, ca de la cer la pamant...Plus ca...sa va zic ce temperatura e acolo unde dorm ei - 30 grade. Si erau si infasati si inveliti cu patura, dupa prima vizita le-am zis si macar i-au dezvelit...dr tot asa cald e prostit
Am gasit pana la urma una mai ok care s-a uitat la sanii mei, am lapte, e pe drum...Acum urmeaza ranile de la san, sigur nu scap de ele prostit Astea pe-aici ma lauda ca stiu sa tin copilul la san ca se vede ca mai am unul, dar ranile tot incep sa apara ochi peste cap
Despre algocalmin, am luat unul la 6 dupa alaptat, nu o sa mai iau ca sunt ok durerile acum, doar in prima noapte au fost mai naspa...unele fete au asa dureri la ficare menstruatie...Mi-am facut griji si ca am alaptat imediat dupa nastere si totusi facusem epidurala aia, dar astia n-au zis nimic si eu nu mi-am dat seama...dar nu cred ca a curs mare lucru...poate chiar nimic.

sus

Denunta
gogolea

13.03.2010 11:02     citat 

neata fetele..

da, black, nici mie nu-mi vine sa cred ce-a trecut timpul. zambet
si ce ganduri imi faceam cum voi avea eu copilul meu, daca voi avea vreodata.. si cate si mai cate..
pe de alta parte cand ma uit la ea, parca o am langa mine de-o viata . zambet

ana
, ii faci gauri in urechi fetei? daca da, vezi ca e o asistenta mai in varsta, platinata si cu ochelari, aia i-a facut Arianei, si a fost ok. n-au fost deloc probleme. am uitat cum o chema, dar iti zic celelalte asistente de pe-acolo.
ce m-am mai contrat apropos de calmante si paracetamol; eu fac alergie la algocalmin si nici la paracetamol nu stau prea bine ca ma umplu de bubite; cand am avut febra mi-a dat un paracetamol de-ala mare, eu am zis ca iau jumate, aia ca nu, tre sa-l iau intreg.. plus cu algocalminul ca de ce nu iau, ca n-am zis ca am alergie anestezistului, ca inventez. . ce niste bubite nu inseamna alergie. pana la urma mi-au dat ketonal pt durere.
algocalminul probabil e mai ieftin si au, pe cand alte produse probabil ca-s mai greu de procurat .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: