· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 105
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 105     
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

13.03.2010 11:33     citat 

eee, algocalminul mi l-am cumparat eu pentru ca ne intelegem bine, nu mi l-au dat de aici.

cercei ii fac dar nu cred ca sunt pe alese asistentele, o sa vad care e pe tura...

gata plec acasa, am niste emotii de zici ca n-am mai vazut bb niciodata... scot limba Serios, ma trec toate transpiratiile prostit
paaaa
vb pe seara

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 1 luna
R: 13 ani, 6 luni

13.03.2010 11:45     citat 

ana si eu am avut acele dureri la a doua nastere . binenteles ca astia nu da nimic decat masaj pe burta la greu. puteam alapta doar pe marginea patului cocosata sau sa ma plimb cu ea prin casa. la mine au fost max 2 saptamani durerile si cam 3 saptamani am avut lohii . ce este nasol la contractiile astea uterine este ca se formeaza cheaguri.

sus

Denunta
ana_348

Copii

13.03.2010 4:25     citat 

mersi danielle zambet
La mine deja sunt suportabile durerile, a fost prima noapte mai ciudata si m-am panicat.

Am intrat sa va zic ca am ajuns acasa, am despachetat, am gasit baloane multe...si am culcat fetele zambet
O sa fie dificil, maia e f incantata, sta numai lipita de diana, o mangaie, vrea sa vada tot ce fac...iar noi nu prea putem sa o alintam pe diana prea tare si sa ne manifestat prea mult, ca o vad pe maia ca se simte incofortabil...si ne zice intr-una ca ne iubeste, si vrea sa stea numai cu noi si in brate la tati...

a, si murim de foame noi astia mari...nu avem mai nimic de haleala rad

va poooop sarut

sus

Denunta
RoBlondy

Copii
Alexia Molnar: 15 ani, 7 luni
Raducu Sebastian Molnar: 13 ani, 6 luni
Frisky Molnar: 16 ani, 5 luni

13.03.2010 5:39     citat 

----------
ana_348 a scris:
neata zambet
N-am mai avut timp sa intru aseara, atata alergatura pe-aici.
Am reusit sa dorm de la 10 la 12 si de la 1 la 5,45....ca ma resimteam de atatea nopti nedormite.
Sper gogo sa ai dreptate, sa ne lase azi acasa...eu puteam pleca si de ieri, dar trebuie sa dea ok si medicul Dianei...azi la 10 ii evalueaza, sper sa fie doar o forma usoar de icter ca nu mai vreau sa stau aici plang sau sunt foarte trist

quin, si eu sunt ca tine la capitolul ala trist...si eu si sotul meu tot auzim una alta, de nu ne vine sa credem. Dar gogo are mare dreptate.

Monica sper sa treaca repede raceala zambet

Ati fost tare dragute toate, atatea mesaje am primit...zambet
Ce sa va zic, eu n-am prea mai avut timp de plictiseala pe-aici, ieri intre 3-5 a venit tot familionul, a venit si maia sarut sarut sarut A reusit sa intre cu tati, si am fost si la Diana si a mangaiat-o pe fata sarut La inceput ma mangaia pe burta si vorba cu Diana, era cam mirata cand ii explicam ca a iesit, ma intreba unde e, de ce sta in alta parte, de ce mai am burta daca Diana nu e inauntru...
Apoi a venit si doctorul meu, m-a controlat, cica sunt bine, i-am dat si banutzii si cica ne vedem la al treilea...ii zicea sotului...Ma rog, marti miercuri o sa fie vorba de scos fire.
Clar am epiziotomie sau ruputura ceva, la 3650 era cam greu fara prostit Sper doar sa ma refac mai repede ca prima data, cand mi s-a desprins putin cusatura si am stat stresata ca trebuie sa ma coasa iar, dr s-a lipit singura de la niste creme.
Eu ma simt foarte bine, chiar din prima clipa de dupa nastere, v-am zis ca m-am dat jos cu perfuzia aia oprita dupa mine, ca vroiam pipi si vroia ms ma mute odata in salon...jos simt asa doar o jena, nu durere, tot ce ma doare destul de rau e burtica, ca la ciclu, mai ales cand si dupa ce "alaptez"...toti zic ca e normal...am cerut ieri un supozitor si azi am luat o pastila de algocalmin, vad caaici te lasa sa alaptezi si daca ei medicamente, probabil si pt ca in pirmele zile nu prea avem cine stie ce lapte...
Ce ma enerveaza mai rau e ca am impresia ca ii indoapa de lapte praf si camera unde ii tin are cred 30grade plang sau sunt foarte trist
Spitalul e super ok, pana cand am nascut totul a fost perfect, toata lumea super dragutza si amabila desi nu le dadusem nimic, curat, camere separate de nasteri, paturi smechere, ca-n filme, mult schimbat fata de prima nastere...
O sa ma apuc sa scriu povestea, acum n uprea am pozitie cu laptopul in pat foarte fericit
Si m-am lungiiiiit rau oricum, scuze:)
----------

[b]
Ana burta te doare mai tare cand si dupa ce alaptezi pt ca alaptatul face uterul sa se contracteze sa il ajute sa ajunga la marimea initiala..deci chiar daca e dureros..chiar e un lucru bun ..de aia e si bine sa alaptezi..[/b]

sus

Denunta
ana_348

Copii

13.03.2010 7:38     citat 

stiu anca zambet Mersi zambet

am pus cateva poze aici:
http://www.parinti.com/modules.php?name...65#1083465

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 11 luni
D-P: 8 ani

13.03.2010 7:54     citat 

ana, bun venit acasa! sper ca te simti mai bine acum, si ai scapat de dureriel de burta. De retinut ca la al doilea copilas apar dureri noi... foarte fericit Eu nu vad pozele cu Diana trist Adaptare rapida va doresc, iar Maia, dinc e povestesti tu, e o scumpa...cine stie ce isi imagineaza copilasii astia cand apare un nou membru... sarut
quin, deci de acum radeti in hohote....of, tare simpatici mai sunt dragalasii nostri copilasi!!! sarut
gogo, ai si tu fetita mare!!!!!!! acusica face un an , domnisoara in toata regula! trag cu ochiul
Pacat ca nu-s din Bucuresti sa va cunosc fata in fata! trist
black Cat, te pup dulce! sarut
azi m-am intalnit cu o fosta colega de facultate despre care stiam de vreo 3 ani ca are cancer limfatic, si am vazut-o in viata, efectiv imi venea sa o pup, era usor trista, o cred, sarmana s-a tot saturat de spitale, mi-a zis ca a facut 2 transplante asta vara si ca merge la control din 2 in 2 saptamani in alta tara. Au facut cunostinta baietii nostri intre ei - e diferenta de cateva luni. Si efectiv m-am bucurat, zau!!!!! Unii oameni au PROBLEME cu adevarat, iar altii isi creeaza probleme... trist

iar ca ceva distractiv, il intreb pe sot unde ar trebui sa mai lucrez ca sa fie totul ok cu corpul meu? si el imi raspunde " la creier"... ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap Nu stiu, oare sa o iau ca pe un compliment sau ma minte in fata??? rad rad rad

ssimo, ramy, cara, zuzulica, unde umblati???
tei, astepti sa se fac anoapte ca sa intri pe net?

va pup pe toate sapacitele si serioasele!!!

sus

Denunta
gogolea

13.03.2010 8:29     citat 

rad rad rad rad monica, e total sotul tau foarte fericit
hehehe.. gluma gluma, dar are dreptate trag cu ochiul
eu tot trag speranta ca vom reusi sa ne vedem si noi in vara undeva la mijloc de tara, cat mai multe dintre noi.
ca n-ar fi chiar asa de greu de organizat. ce ziceti?

ana, ce seamana fetele tale.. hehehe.. ce zambet are si MAia. cred ca e foarte incantata. dar e cam normala, sa sti,i reactia ei; eu am observat chiar si la alti copii atunci cand parintii lor o alinta pe Ariana sau o iau in brate- instantaneu vor si ei sa fie alintati.
nu mai stiu cine spunea- cred ca Salome-, ca parintele e bine sa-i explice copilului mai mare ca dragostea lui ca mama/tata pt el nu s-a micsorat cu venirea pe lumea a celui de-al doilea copil. eventual se poate desena o inima mare- inima mamei, in care intra si dragostea pt Maia intreaga si cea pt Diana. In inima aia mare desenezi doua inimi trag cu ochiul Ca sa vizualizeze ca dragostea ta pt ea nu s-a impartit acum in doua si e mai putina.
sau ma rog, orice idee cu acest sens e binevenita la copii.
trag cu ochiul

sus

Denunta
ana_348

Copii

13.03.2010 9:00     citat 

gogo noi deocamdata parca o protejam excesiv pe maia...mi-e ca exageram in directia cealalta.
acum vad alta gelozie la ea, pe diana, adica in sensul ca e a ei, vrea sa stea doar ea cu diana, sa aiba grija de ea, sa n-o atinga nimeni...

monica eu ca si gogo sper sa reusim sa ne vedem cumva zambet...si asa e...cu copiii, sunt inca mici, maia la spital a venit si-a pupat burtica, cand i-am spus ca iesit a reactionat ciudat, era foarte nedumerita, m-a intrebat la ureche de ce am inca burta mare zambet...si apoi uimita, intreba unde e diana, era foarte nedumerita...Chiar si la 4 ani jumate e ceva nou si mai greu de inteles pentru ea...ce insemana o surioara...Zic de ea, si pentru noi parintii e o schimbare majora si mai avem mult pana ne adaptam zambet

cine imi spune ce e cu tei si puimihai? Parca nu le-am mai vazut.

sus

Denunta
gogolea

14.03.2010 8:39     citat 

neatza fetelor!

o cafeluta la doamne , cu iz de primavara trag cu ochiul

sper ca sunteti cu toate bine, ma refer mai ales la cele de care nu mai stiu nimic in ultimele zile/saptamani sarut sarut

sus

Denunta
quin13

Copii
prichindel nazdravan: 11 ani, 10 luni
am nascut deja!

14.03.2010 8:55     citat 

Neatza!

Ce frumos este afara, dar o fi frig... confuz ...as dori sa-l duc pe prichindel la impartasit...
Eu imi beau cafeaua cu voi...este asa de bine acasa, aici, cu voi sarut

sus

Denunta
byannca

Copii
Karina Ioana: 11 ani, 6 luni

14.03.2010 11:33     citat 

Buna dimineata!

Ana bine ati venit acasa zambet Ai 2 fetite superbe,dar cu cine seamana Diana.....mi se pare diferita de Maia..

gogo multumim pentru cafea sarut

Ce faceti pe unde va distrati azi? Dupa pranz vom ioesi si noi afara ....au anuntat astia 9-10 grade zambet

Cerealele constipa? Parca am citit undeva ca da........asta inseamna ca ii dau o zi da si una nu?

sus

Denunta
ana_348

Copii

14.03.2010 11:58     citat 

neatza la pranz zambet
am citit dar n-am apucat sa scriu
eu nu stiam sa constipe cerealele confuz

noi incercam sa ne adaptam pe-aici...si sa fim calmi foarte fericit Maia sta numai in sufletul dianei, ii face poze incontinuu, aseara se chinuia sa o faca sa ia in brate un ursulet, cand adoarme, vine in urechea ei si striga "trezirea" cat o tin plamanii...e ...minunat scot limba Si noi tot incercam sa nu o certam, sa o lasam sa faca ce vrea. Oricum daca ii zica sa nu faca ceva...exact invers face.

byannca si maia a iesit afara cu tati dar sunt pe la niste bile in auchan...e tare frumos...cred ca o scot si pe diana pe balcon scot limba

sus

Denunta
elmi

Copii
David: 15 ani, 4 luni
Edina: 13 ani, 3 luni

14.03.2010 12:10     citat 

Ana esti grozava, ai 2 fete perfecte sarut
Cat de relaxata si vioaie esti la 3 zile dupa nastere, eu eram ca o rata lesinata scot limba

sus

Denunta
ana_348

Copii

14.03.2010 12:16     citat 

elmi sarut sarut
Ma mir si eu sa stii, cred ca epidurala aia a facut minuni, altfel nu-mi explic...totusi incep sa am ceva nervi nervos foarte fericit O sa incerc sa le mai fac fetelor program separat...sau sper in 1-2 saptamani se se plictiseasca putin Maia de Diana, acum cred ca o ia ca pe o jucarie noua.
Si ce ar mai fi...am niste ciudate, faptul ca parca ma impart intre 2 copii, ca nu mai e totul pentur maia 100% mi se pare straniu, nu stiu cum sa explic. Eh, daca am timp si de idei de-astea sigur ma simt f bine...sa vedem peste o saptamana cand pleaca sotul...ce distractie o sa fie scot limba

sus

Denunta
byannca

Copii
Karina Ioana: 11 ani, 6 luni

14.03.2010 8:45     citat 

buna seara!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: