· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap. 3
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010! Cap. 3     
ionelita

am nascut deja!

13.03.2010 10:36     citat 

buna ferre sarut

sigur ca te primim trag cu ochiul trag cu ochiul va pupam sarut sarut cat te mai tine in spital?

sus

Denunta
ferre

Copii
tudor: 11 ani, 8 luni
am nascut deja!

13.03.2010 10:39     citat 

ione, nu stiu inca. Eu sper sa iesim duminica. Azi ne vedem cu pediatrul. Sper ca a luat Tudor in greutate, sau macar ca n-a mai scazut.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

13.03.2010 10:43     citat 

din cate stiu la inceput scad in greutate ochi peste cap ...bafta...sa va de-a maine drumul acasa sarut

sus

Denunta
biank13

Copii
vladimir mihai: 11 ani, 10 luni

13.03.2010 10:44     citat 

ferre e normal sa scada in greutate..deci nu va fi nici o probl..le ia la loc...
bine ai poposit printre noi..
biencut merci mult...luni il trimit pe sotul meu cu cerere si tot ce tb..lucram in acelasi loc...va pup

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani, 10 luni
Alexandra: 11 ani, 9 luni

13.03.2010 10:51     citat 

Ferre bine ai venit...ce dulce este tudor sarut ..sa cresca mare, sanatos si frumos...pupam falcutele sarut
Vicky viata de mamica este frumoasa...este mult mai relaxanta ptr mine fiind la al doilea bebe...are si momente grele, dar per total este super...stati asa sa creasca un pic mai mari bebicii ca va fi si mai frumoasa...imi aduc aminte de la mihaita. De mancare habar nu am si eu...am facut o supica de pui cu taietei de casa iar felul doi am facut chiftelute de pui cu sos...azi vreau sa fac o ciulama, nu cred ca nu am voie ochi peste cap

Biank cred ca ai aflat deja dar iti pun si eu ce am salvat prin calculator...eu nu ma incadrez ptr ca sunt bugetara si nu am contract de munca colectiv dar ptr restul fetelor:

ART.51 din ccm la nivel national pe anu 2009
In afara de ajutoarele prevazute de lege, la care au dreptul, salariatii vor beneficia si de urmatoarele ajutoare:
a) in cazul decesului salariatului, un ajutor acordat familiei, de cel putin doua salarii medii lunare pe unitate;
b) daca decesul a survenit din cauza unui accident de munca, a unui accident in legatura cu munca sau a unei boli profesionale, cuantumul ajutorului acordat familiei va fi de cel putin 3 salarii medii pe unitate;
c) un salariu mediu pe unitate, platit de aceasta mamei, pentru nasterea fiecarui copil; daca mama nu este salariata, sotul acesteia beneficiaza de plata unui salariu mediu pe unitate;d) un salariu mediu pe unitate platit de unitate la decesul sotului sau sotiei ori la decesul unei rude de gradul I aflate in intretinerea salariatului.
Gata fug...azi vine doctora de familie si trebuie sa ma duc sa ii iau ceva de 8 martie..este o draguta, asa ca ii iau cu mare drag foarte fericit ...pupici fetelor sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

13.03.2010 10:53     citat 

alex sarut apor la cumparaturi foarte fericit

biank sarut

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 9 luni

13.03.2010 11:02     citat 

Ione,te rog sa ma treci si pe mine la minunile anului 2010,pe fetita o cheama Brianna Ioana,nascuta pe 28 febr, 3600g,daca mai ai nevoie de alte informatii sa-mi spui,te rog.mersi

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

13.03.2010 11:43     citat 

alina (0911) sarut am toate datele tocmai de cand ai nascut trag cu ochiul ..astept sa se umple 10 pg si voi schimba lista ( care deja e facuta) sarut

sus

Denunta
biank13

Copii
vladimir mihai: 11 ani, 10 luni

13.03.2010 11:56     citat 

merci biencut. mult..acum a verif sotul meu ccm la serv si tb sa-mi dea un salariu.e stipulat in contract,,,dar taceau malc toti....

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 9 luni

13.03.2010 12:07     citat 

Am inteles Ione.mersi,te pup

sus

Denunta
ferre

Copii
am nascut deja!

13.03.2010 2:00     citat 

off, tot a scazut tudor in greutate trist. Ai vostri cand au inceput sa ia in greutate?

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 4 luni

13.03.2010 2:12     citat 

----------
ferre a scris:
off, tot a scazut tudor in greutate trist. Ai vostri cand au inceput sa ia in greutate?
----------

Mona e nascuta pe 13 iulie cu 4010 g, pe 16 iulie avea 3680 g, am iesit cu ea din spital pe 20 iulie, dar nu mai stiu cat cantarea in ziua aia, pentru ca nu mi-am notat din pacate, si abia pe 29 iulie cantarea 4030 g, deci a depasit usor greutatea de la nastere.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 8 luni

13.03.2010 2:35     citat 

buna fetele!

am scris si ieri dar din pacate pana sa trimit , nu stiu ce-am facut de s-a sters tot! nu am mai avut timp sa scriu inca o dsta

iar tre sa fug

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani, 7 luni
D: 11 ani, 9 luni

13.03.2010 4:27     citat 

Pupici si de la noi!

Of a iesit soarele in sifirsit, am iesit si noi azi din casa... Am fost si la cumparaturi si i-am luat fetei o rochita de vara dulce foc, de-abia astept sa vina caldura s-o imbrac in rochite sarut

Bun venit Alina(0911) si Ferre!!!!!!!!!!

Acum am vazut ca avem 3 Ioane pe lista de bebelushe - Delia mea, fetita Alinei (0911) si a Adrianei (mireaadrianaflorina). Plus viitoarea mamica Ionelita... la anul de Sf Ioan o sa dam petrecere mare zambet

Ferre, D s-a nascut cu 3.450g si cind ne-am externat (in ziua a 5-a) avea 3.330g. Sanatate multa.

Noi mergem la o aniversare azi, prietenul cel mai bun al lui Andrei face 5 ani si mergem sa-l sarbatorim. Vine mama sa stea cu D, sper sa nu fie probleme.

La prinz am facut un rizotto cu ciuperci si pulpe de pui dezosate la tigaia grill, yami!

Va pupam, weekend frumos in continuare.

sus

Denunta
ferre

Copii
am nascut deja!

13.03.2010 5:53     citat 

Christa, si din a cata zi a inceput sa pape laptic?

Roxanne, multumim. Sa stii ca si eu sunt Ioana zambet. Distractie placuta deseara.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: