· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (428)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (428)     
adrianaBuc

15.03.2010 4:45     citat 

Salutari fetelor

M-am mai linistit cu tensiunea, adica nu a mai crescut in ultimele zile mai mult de 12 cu 7. Sper sa nici nu mai creasca.

Ce de burtici frumoase! Si sunteti atat de slabute! Eu m-am rotunjit bine de tot, sper sa reusesc sa nu mai iau in greutate asa de mult.

Pup

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

15.03.2010 4:51     citat 

Fetelor am o intrebare la voi, ce parere aveti, nu mi s-a lasat burtica? Eu il simt pe bebe de vreo 2 zile atat de jos prostit prostit prostit pana si cand stau pe toaleta parca sta pe picioarele mele si asa ma impinge ca nu-i convine. Iar cand misca cu manutele si cu capsorul e asa de jos, chiar pe p...jos de tot.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

15.03.2010 5:09     citat 

[color=indigo]Byu, nu mai stiu cum aveai inainte burtica dar mie nu mi se pare lasata. Cand ti se va lasa iti vei da seama daca,cand pui palma sub sani va fi mai plat...ca sa zic asa...

sus

Denunta
Byu

Copii

15.03.2010 5:14     citat 

biencut adik se simte asa un loc mai liber sub sani, spre deosebire de cum era inainte,nu? Ca la mine inainte stateau sanii pe burtica, acuma e o diferenta intre cele doua.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

15.03.2010 5:25     citat 

Acum ma uitam la poza de la avatar...Parca ti s-a mai lasat un pic dar bb n-a coborat de tot inca.

sus

Denunta
Byu

Copii

15.03.2010 5:27     citat 

Mai are timp foarte fericit sarut sarut

sus

Denunta
karina_swe

Copii
Layla Maria: 10 ani, 10 luni

15.03.2010 5:43     citat 

Byu nu mai ai rabdare asai ???? Cred ca abea astepti sa ti pe bebe in brate mai un pic si ai sa il ti si in brate sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

15.03.2010 5:46     citat 

Byu, din punct de vedere medical de la 36 de saptamani poti naste. E deja ok pentru bebe. Asa ca daca o sa vrea mai devreme, asta e. Oricum cred ca esti nerabdatoare sa-l tii in brate.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

15.03.2010 5:51     citat 

byu sarut nici mie nu m-i se pare ca ai burtik lasata...felicitari pt achizitii sarut

sus

Denunta
Byu

Copii

15.03.2010 6:24     citat 

Da fetelor asa e , sunt putin cam nerabdatoare sa vad minunea mica care ne-a dat-o Dumnezeu si care a crescut in burtica mea. Cred ca o sa fim cei mai fericiti. Dar pe langa asta imi doresc sa scap de durerile care ma chinuie in fiecare noapte. Pe langa toate astea imi impun sa fiu mai rabdatoare si sa ii respect decizia lui bebe de a veni pe lume atunci cand considera el, de fapt nici n-as putea altfel tinand cont ca nu depinde de mine , ci numai de el. zambet sarut sarut
Poate in poza nu se observa asa de bine ca s-a mai lasat burtica, dar eu simt ca e mai jos decat inainte si se vede si acea distanta intre sani si burtica.

sus

Denunta
vicky22

Copii
alin daniel: 11 ani, 1 luna

15.03.2010 8:03     citat 

nici mie nu mi se pare burtik lasata...byu

eu ms pregatesc sa ii fac baitza lu bebe.....

va pupic.....o seara cat se poate de buna ,fara dureri si somn linistit sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 8 luni
Eduard: 10 ani, 11 luni

15.03.2010 8:32     citat 

La mine e lasata..mi-a confirmat si dr. Cand stau jos, pot foarte lejer sa pun o farfurie pe platforma de pe burta..o sa va arat poza cu burta in pozitia sezand.

Stiu ca e puternic vascularizata..e din cauza ca sunt slaba si am pielea subtire, de aici si vergeturile de la prima sarcina in zona buricului. Acum am 58 kg la 1,70.
Azi l-am sunat pe dr, mi-a zis sa reiau gynipralul si maine ma vede pe masa si sa decida daca sa ma interneze sau nu, dar i-am zis ca se gandeste degeaba ca eu nu stau in spital! sa-mi dea tratament acasa ochi peste cap Mereu am discutia asta cu dr, cred ca ii si vine sa ma iala palme cand il iau pe NU in brate scot limba .

Biencutz..stiu ca o sa fie din ce in ce mai acute durerile. La prima sarcina am avut la fel doar ca au inceput din sapt 34-35, deci mai putin timp. La sarcina asta ma chinuie de la sapt 28 trist .

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 8 luni
Luca Daniel: 10 ani, 10 luni

15.03.2010 8:40     citat 

Sweety_Karina, ce rau imi pare ca te simti rau sarut . ce face Davidut?

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

15.03.2010 8:43     citat 

karina sarut bafta maine la dr

vicky sarut spor la "traba" foarte fericit

sus

Denunta
Byu

Copii

15.03.2010 8:57     citat 

Nah v-am zis ca poate in poza nu se vede, dar eu simt foarte bine ca s-a mai lasat, altfel simt si pe bebe fata de cum il simteam inainte.
sweety_karina probabil la tine e mai coborat bebe. Cred ca depinde si de forma burticii fiecareia. Bafta maine la doctor si te asteptam cu vesti, bune sper.
vicky cum e la baita? Te-ai obisnuit sa-i faci? E cumintel?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: