· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (428)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (428)     
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 8 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

15.03.2010 9:02     citat 

Salut toate burticile sunt noua pe aici zambet Ma uit la voi si toate sunteti slabute, suple eu am luat in greutate mai mult si mi se pare ca am burta mare la 30 saptamini sper sa nu mai iau asa de mult........... trist trist pîna acum am luat 15kg si sigur se intimpla ca la prima nastere sa am lichid mult ca fetita nu a fost chiar asa de mare 2,900kg sarut sarut CODRINA stai linistita ca arati fffffff bine burtica e ok sa sti ca in general femeile slabute fac copii mari acolo in burtica e doar bebelina.........va pup pe toate si va doresc o noapte linistita trag cu ochiul trag cu ochiul

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

15.03.2010 9:04     citat 

buna alina sarut sarut sa-mi spui daca vrei pe listutza sarut

sus

Denunta
alina25

Copii

15.03.2010 9:08     citat 

Da sigur tr sa fac ceva?expilcami te rog nu prea ma descurc trist trist ce tr sa fac?

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

15.03.2010 9:13     citat 

alina sarut am notat eu datele tale.
30 sapt - dpn 21.02.2010- baietzel( daca ai ales numele lui bebe sa mi-l spui...si data ta de nastere) si le introduc eu in urmatoarea listutza trag cu ochiul

bine ai venit la gravidutze sarut sarut sarut

sus

Denunta
alina25

Copii

15.03.2010 9:17     citat 

Multumesc mult sarut sarut numele la bb Marius 2-04-1985

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

15.03.2010 9:28     citat 

Stiti ce am observat eu? Ca daca bb e cocotat de iti da arsuri stomacale sau simti ca te sufoci noaptea atunci nu vei avea dureri de burtica pana nasti dar daca n-ai disconfortul asta atunci te chinuie durerile de burtica, inghinale etc. La Bianca aveam senzatia de sufocare noaptea dar in rest nu m-a durut nimic pana am nascut iar la Mihaita o zi nu am simtit ca ma sufoc! In schimb durerile inghinale m-au inebunit. nervos

sus

Denunta
karina_swe

Copii
Layla Maria: 10 ani, 10 luni

15.03.2010 9:28     citat 

Alina25 bine ai venit printre noi , multa sanatate exclamatie exclamatie exclamatie exclamatie

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

15.03.2010 9:29     citat 

biencut sarut la mine nu e valabila nici o varianta rad

sus

Denunta
miree

Copii
DIANA: 11 ani

15.03.2010 9:45     citat 

Va urmaresc demult...de vreo 2 luni cred, si pana acum nu am scris dar m-am hotarat in sfarsit. Poate o sa fiu mai activa la mamicutze :D.

DPN: 9 aprilie, bebelusha se va numi Diana, iar data mea de nastere este 24.04.1984.

Am vazut ca ati vb de pompe de san...eu mi-am luat manuala de la Avent(toata lumea mi-a laudat-o). Am gasit sa o comand pe net de pe o pagina de comenzi online...a fost numai 150 de lei(e asa pentru ca o aduc ei direct din Anglia), singura problema e ca nu iti ofera garantie dar fiind manuala nu e asa o mare problema. Am primit-o prin posta intr-o saptamana si am platit pt transport 8 lei. Pentru cele din Bucuresti e mai simplu...daca sunteti interesate sa imi spuneti sa va dau site-ul ca aici nu cred ca se poate.
Dureri sub burtica am inceput sa am si eu de cateva zile, ma dor oasele rau dar doctorul a zis ca e ok si ca singura explicatie e ca bate bebelutza la usa :twisted: . Cam atat deocamdata, as vrea si eu in listutza Ionelita daca se poate.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

15.03.2010 9:51     citat 

miree sarut bine ai venit la gravidute sarut cam tarziu ..nu o sa poposesti prea mult aici foarte fericit foarte fericit ..dar ne vedem la mamici acusi sarut
am notat datele ..in urm listutza vei aparea sarut sarut

sus

Denunta
miree

Copii

15.03.2010 9:56     citat 

de citit va citesc zilnic de ceva vreme, va stiu pe toate :), dar nu m-am bagat sa scriu, nu stiu de ce...oricum imi place la voi pe forum :D. Mai am numa pana in 30 martie, atunci sunt programata la cezariana...dupaia trecem dincolo.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

15.03.2010 9:57     citat 

eu pe 30 merg la dr..si-mi spune atunci cand ma opereaza (1,2, sau 3 aprilie) nasti inaintea mea rad

sus

Denunta
miree

Copii

15.03.2010 9:59     citat 

poate mai apuc sa iti relatez :)).
pe mine ma iau deja gandurile...si emotiile. ma simt si din ce in ce mai obosita. voi cum stati cu energia?

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

15.03.2010 10:03     citat 

inca nu ma gandesc la nastere,poate din cauza ca inca nu am programata data ochi peste cap ochi peste cap
eu ma simt bine , m-asi plimba toata ziua foarte fericit

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

15.03.2010 10:05     citat 

Va pup pe toate si am citit si eu din urma, ce sa mai zic: aveti o viteza, ca eu nici nu stiu cand ati schimbat asa de multe capitole.
Merci pentru urari (ca i-am auzit inimioara lui bebe acum 2 saptamani scot limba, adrianabuc, codrina, ferre (intre timp ai si nascut, felicitari sa-ti traiasca) ralu_lidia (doamne ce trista sunt de cand am citit prin ce ai trecut, sa-ti dea Dumnezeu putere sa-ti revii repede si sa intri la gravidute curand), krmn, micky1307, pe toate va salut cu drag. Cristina_ro, acelasi lucru iti doresc si tie, putere si sanatate ca sa fii din nou mamica, sa dea bunul Dumnezeu fara probleme, tuturor gravidutelor.
Eu merg prin oras, mai cumpar cate ceva, caci deja nu-mi mai vin lucruri, nu pot sa ma laud cu burtica mare, dar creste. Azi mi-am luat o fustita italieneasca pe care abia astept sa o port cand se mai incalzeste. Am eco pe 19, dar cred ca as amana-o pentru saptamana care vine,...c red ca m-am grabit si fac prea des, destule voi face din luna a 3-a incolo. Am facut 2 teste de beta hCG saptamana trecuta si bebe creste, e ok, eu nu am greturi mananc de rup, am fost sambata la restaurant sa serbam 10 ani de la nunta (pt.11 martie) si pe bebe, am plecat murind de foame,a casa nu stiam ce sa mananc mai intai rad Acum burtica mea e asa mica, pana va fi mare ca a voastra... oho mai e cale lunga!
Ionelita esti o fericita ca nu ai dureri nimic, toate sunt bune si frumoase.
bine ati venit miree, alina25.
Sarcina usoara in continuare, rabdare celor care nu mai e mult si va vedeti copilasii in brate (bebezola, byu, suzica)

Ultima modificare efectuata de catre CYC la 15.03.2010 10:15, modificat de 1 data in total

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: