· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (428)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (428)     
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 10 luni

14.03.2010 4:35     citat 

muamaaa cat ati scris! ce dragi imi sunteti! eu nu am avut timp decat sa alapez si sa schimb scutece!!! rad
azi avem si musafiri....nu prea am chef dar trebuie facute si astea! rad
va citesc cu greu din urma! felicitari celor care au nascut, care schimba saptamana...sau duminica numai eu cu adriana eram?! zambet zic in avans pt toata lumea pe sapt viitoare! sarut

noi suntem bine! mancam si dormim!

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

14.03.2010 5:18     citat 

Buna ziua burtici sarut ce-mi mai place sa va citesc sarut
felicitari fetelor kre ati facut cumparaturi,la mai multe si cat mai ieftine prostit scot limba
Byu mai rezista putin k akush vine bb sarut si o sa uiti de tot
Ana ai 2 fete superbeeee sarut
Codrina burtica ta e super sweet sarut mi se pare micutza pt cate sapt ai sarut
Fetelor voi la 27 de sapt cate kg ati luat ?? eu am luat deja 8 cred trist dar la corp nu m-am ingrasat,cred k s-a pus doar p burta si sani prostit maine merg la medic,mie si frica knd ma va cantarii pt k sigur o sa ma certe foarte fericit
Va pup pe toate si o duminica placuta in continuare sarut sarut

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 9 luni

14.03.2010 5:36     citat 

raliu

nu mi se pare asa mult 8 kg.de ce te-ar certa?

Ancutza

ce faci? cum iti revii? te doare operatia?puiul tau e f bine inteleg sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

14.03.2010 5:37     citat 

Multumim fetele
Raliu..rad Asa a zis si dr, dar bebe e cu 5 zile mai mare ecografic. Si sunt si eu micuta, tot ce e acolo, e doar bebe. .Am plecat de la 45 de kg foarte fericit acum am 58 foarte fericit Chiar si dr m-a intrebat unde sunt cele 13 kg zambet rad

sus

Denunta
Raliu

Copii

14.03.2010 5:42     citat 

[/b]22ra akm 5 sapt aveam aveam 74 si ma km certat k iau prea rpd zice,iau in jur de 2 kilograme sau 2.5 kg pe luna si zice k e foarte mult,culmea e k nu mananc mult,asa k akm cu 2 kg in plus,am 76 trist sigur o sa ma ia in prmire,ea cred k ar vrea k pe toata sarcina sa iau 9 maxim 10 foarte fericit dar nu iese socoteala mereu asa cum vrea ea prostit prostit
Codrina sa sti k nu se vad 13 kilograme prostit l burtica poate,dar nici acolo k e micuta sarut noi sa fim sanatoase sarut sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

14.03.2010 6:11     citat 

Buna fetelor..
Raliu..stai linistita, si eu pana acum am luat 10kg si nu se vad decat pe burta si pe sani . jenat
la Matei am luat 20 si ceva si am scapat de ele imediat, asa ca nu cred ca ar tb sa ne facem probleme. O sa scapam de ele cu..hai in brate, stai in atut, nopti nedormite, etc..
Codrina..hi again foarte fericit

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 8 luni

14.03.2010 6:22     citat 

salu simona.
daca vrei sa te introduca Ionelita in listuta, scrie cu verde datele tale, DPN, locatie, data nasterii, etc.
Va pup, ma duc sa imi scufund corpul in apa! foarte fericit

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

14.03.2010 6:32     citat 

Mda...fetelor, nu ma descurc..scriu aici datele mele, ca nu stiu unde tb sa le introduc trist
Bucuresti, DPN 13.06.2010, baietel Victor sau Razvan, 08.06.1979

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 10 luni
Natalia Maria: 8 ani, 3 luni

14.03.2010 6:33     citat 

Buna Fetele!
Cand o sa am putin timp o sa citesc din urma, cred ca am ratat multe evenimente foarte fericit si o sa va scriu si povestea nasterii lui Iuri Vladimir.
Am aflat de sustinerea voastra de la tati, mi-a facut o surpriza. sarut sarut sarut
Va trimit 2 pozici si o sa mai intru cand o sa am timp. Sunt bine, de ieri ne-am extenat !
Pupici la toata lumea si nastere usoara tuturor mamicilor!

sus

Denunta
Raliu

Copii

14.03.2010 6:59     citat 

Dincamsimona eu sper sa nu depasesc 15 kg dar daca o fi sa le depasesc asta e,bebelina sa fie sanatoasa si sper sa fie cum zici tu,sa le dam jos rpd sarut prostit pupici si welcome sarut
Geo_narcisa inca 1 data feliciatari pt flacau,sa fie sanatos si fericit,e super dulce piticul sarut

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 9 luni

14.03.2010 7:02     citat 

raliu

mi se pare o prostie sa te certe cineva,chiar si dr, normal ca poti pune 2kg pe luna cand bebe creste.Eu am luat pana acum cam 9-10 kg dar nu se baga de seama, in afara de burta normal. adica aveam 55 si acum am 64. si dr mea m-a intrebat daca sunt sigura ca mananc.Nu e ca si cum ai fi obeza, Doamne fereste

Narcisa

f simpatic bebelul tau. sarut Sa fie cu noroc si bucurie sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 8 luni

14.03.2010 7:14     citat 

Simona, nu trebuie sa le introduci nicaieri, Ionelita te va pune in noua listuta.
Narcisa! sa-ti traiasca flacaul! Sa va bucurati unii de altii!

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 8 luni

14.03.2010 7:18     citat 

fetelor, Raliu m-a bulversat acum, e chiar asa micuta burtica mea la 7 luni ??? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Eu tot socotesc la un calculator de greutate in sarcina pe net, si zice ca am luat maximum , referitor la greutatea initiala si inaltime. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Dar burtica mea e mica?????? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Doctorita ma certa tot timpul ca tre'sa iau in greutate, tre'sa iau.. bla bla bla..Acum am luat... dar unde-s??? rad rad

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

14.03.2010 7:19     citat 

Raliu eu cam tot asa sam luat 7-8kg, la prima sarcina am luat 12kg si am ramas cam cu 5kg, iar la sarcina pierduta am luat 2 kg.

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

14.03.2010 7:58     citat 

Mai fetelor pe noi nu ne multumeste nimic ochi peste cap cand luam prea multe kg nu e bine...cand luam prea putin e rau...ufff.
Codrina eu sunt cam ca tine de slabuta, la sarcina trecuta am luat in total 13 kg pana la final adica aveam 60 kg in luna a 9 a si tot era in burtica, mie mi se parea ok, cand am ajuns la maternitate am vazut alte gravidute cu burti maaaari si ele marisoare iar eu....cam ca tine acum, mi-era teama ca bebe e prea mic si alte alea si s-a intamplat ca dupa nastere la 3 zile nu mai aveam burta si nici kilogramele si nu se vedea ca am nascut si cand m-am dus sa scot firele de la epiziotomie asistentele ma intrebau unde e mamica lauza cool
Acum inainte de sarcina aveam 49 kg si am ajuns deja la 54 jenat
Simona bine ai venit printre noi, sarcina usoara in continuare.
Narcisa sa-ti traiasca puiutul si sa va bucurati de bebe Vladimir sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: