· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010 !! Cap. 4
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010 !! Cap. 4     
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 11 luni
D: 11 ani, 2 luni

19.03.2010 5:18     citat 

Bun venit Mihaela si Nicholas!!!!!!

Alina (0911) eu o culc si pe lateral si pe spate, ea oricum nu doarme cu capul in sus ci pe o parte.
Merci de aprecieri, asteptam poze si de la voi sarut

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 1 luna

19.03.2010 5:19     citat 

Si noi stam tot timpul cu caciulita in cap,unghiile i le-am taiat la vreo 2 sapt.cu forfecuta pt. Bebe de la Nuk.si a mea ma omoara cu sughitul.dar ii dau titi si se opreste.la fel se mai ineaca ca imi vine tare laptele,iar ea nu biruie sa inghita.

sus

Denunta
0911

Copii

19.03.2010 5:21     citat 

Voi le dati calciu,eu ii dau de cand am venit din spital.
Vicky,si eu ma confrunt cu constipatia,mai bag uneori cate un supozitor cu glicerina.

sus

Denunta
vicky22

Copii
alin daniel: 11 ani, 1 luna

19.03.2010 5:22     citat 

se pare ca e o chestie cu care se confrunta majoritatea mamicilor...
uitati ce am gasit pe net

"""Urmatoarele sfaturi s-ar putea sa-ti fie de folos in combaterea si prevenirea constipatiei

• Incearca sa faci exercitii fizice zilnic, ca mersul pe jos.

• Asigura-te ca organismul tau are un aport mare de fibre. Fibrele poti sa le iei din: cereale cu fibre, fructe si legume. Mareste si consumul de fluide in acelasi timp in care maresti aportul de fibre.

• Bea multa apa. Doi litri pe zi de apa este cantitatea recomandata, dar daca alaptezi, bea mai mult de atat.

• Bea un pahar de suc de prune si apoi mai multe cani de apa calda, ceai fara cafeina sau alte bauturi calde pentru a stimula digestia.

• Evita folosirea regulata a laxativelor. Daca folosesti un laxativ mai des decat la trei, patru zile, corpul tau va deveni dependent de ele."""""

sus

Denunta
vicky22

Copii
alin daniel: 11 ani, 1 luna

19.03.2010 5:23     citat 

cik supozitore cu glicerina pt adulti
cred k asta o sa incerc....

sus

Denunta
0911

Copii

19.03.2010 5:26     citat 

Da Roxane,va vom pune si noi poze,incerc maine sa va pun.
Vicky,eu beau multe lichide,dar degeaba.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 6 luni
D: 11 ani, 1 luna

19.03.2010 5:38     citat 

vicky cu supozitoar emerge garantat doar ca nu e solutie pe termen lung

Alina si eu o culc pe o parte, dar a inceput deja sa se rostogoleasca si se pune pe spate... ochi peste cap
Cred ca incepe sa aiba colici sau gaze, azi a chinuit-o burtica, cred ca incep sa ii dau infacol...eu speram ca are efect imediat.

sus

Denunta
Roxanne

Copii

19.03.2010 6:11     citat 

Gata a papat 2 tzitzi pe nerasuflate. Acum il asteptam pe tati si iesim la plimbarica.

Alina eu nu-i dau calciu, ci doar Vigantol.

Ana la noi n-a avut efect imediat dar poate la voi are. Sanatate multa si sa treaca repede problemele cu burtica sarut

sus

Denunta
Roxanne

Copii

19.03.2010 6:15     citat 

Fetele am uitat sa va spun ca azi am cautat rochite pt botez pe net. Doamne, ce preturi am gasit! Am vazut o rochita superba la aproape 300lei. Se adauga palaria (am si eu un fix!) 65-85lei, botosei 35-45lei, un dres 10-20lei, daca efrig si un pardesiu 100-125lei... si uite asa biata nasa o sa scoata vreo 600lei numai pt hainele fetitei. Dar cred ca vom incerca sa ajungem in engros-urile de pe linga Bucuresti unde sint alte preturi si aceleasi produse.

Pupics!

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 4 luni
R: 13 ani, 9 luni

19.03.2010 7:15     citat 

incercati si perele. daca nu crude macar in compot .pe mine nu m-a ajutat supozitoarele am folosit microclisme.
legat de lapte aici se recomanda bere cu si fara alcool , vin spumos , struguri dar nu abuz cate un paharel si ce ma ajutat pe mine cel mai mult a fost cerealele amestecate cu iaurt.

sper sa nu deranjez ca mi-am bagat nasul pe aici confuz

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

19.03.2010 7:38     citat 

sageata sageata Cap. 5

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: