· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010 !! Cap. 4
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010 !! Cap. 4     
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 4 luni

17.03.2010 7:31     citat 

De ce sa nu fie ok apa? Ceaiul nu il faci tot cu apa?

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 16 ani, 2 luni
D: 11 ani, 8 luni

17.03.2010 7:33     citat 

acum mi-am mai citit niste mesaje mai vechi, ma iertati ca scriu in halul asta, cred ca nu mai vad bine tastatura scot limba
nicom sa stii ca maia nu a vrut delo nici apa nici ceai...multa vreme, pana la peste 6 luni...si a mancat combinat, san + LP (LP de pe la 3-4 luni.

christa , m-am exprimat gresit, cu buricul prost legat nu taiat, asa a zis pediatra, si a mai zis ca in ultima vreme numai asa a vazut copiii...sper sa pot sa ii fac ceva, la maia chiar l-au facut bine...sigur au si medicii un rol la cum arata buricul.

sus

Denunta
nicom2002

Copii
Natalia: 11 ani, 9 luni

17.03.2010 7:37     citat 

Christa- inca nu stiu exact de ce nu e bine sa-i dai apa...dupa cum am spus acum ma informez...

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 8 luni

17.03.2010 8:03     citat 

roxanne infacol l-am luat de la farmacie, era pe reteta care am avut-o de la clinica! mi-au dat cam ce ar trebui sa am in casa in caz de ceva si uite ca m-a ajutat

sus

Denunta
ana_348

Copii

17.03.2010 8:14     citat 

ancuta, ai folosit deja infacol? azi am cumparat si eu dar vad ca deocamdata nu e nevoie....Pe Amalia o doare burtica?

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 17 ani, 7 luni
Casian Radu: 11 ani, 10 luni

17.03.2010 8:25     citat 

----------
Roxanne a scris:
Pupici Ferre si Nico! Asa cum ziceam mai sus, cind va trece perioada de "acomodare" vom fi mai active pe forum sarut

Ancutza de unde ai luat Infacol?
----------

Iti pot raspunde si eu: se fgaseste in reteaua de farmacii Sensiblu. l-am vazut si in catalogul de la ei.

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani, 6 luni
D: 11 ani, 9 luni

17.03.2010 8:28     citat 

Merci Mada si Ancutza. Citisem pe forumuri ca inainte nu se gasea in farmacii ci doar se putea comanda online.

Pupici sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii

17.03.2010 8:32     citat 

da roxanne asa e, la noi a aparut relativ recent

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

17.03.2010 8:38     citat 

ana da am inceput aseara sa-i dau Amaliei ca ea are probl cu gazele! acum s-a remediat, nu cred ca o mai doare cel putin nu asa tare sa dea si in plans! (si eu pe langa ea)

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

17.03.2010 8:44     citat 

mergem sa facem o baitza in caditza ...yuhuuu
suntem singure acasa... tineti-ne pumnii! trag cu ochiul

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 4 luni

17.03.2010 8:45     citat 

----------
ana_348 a scris:
christa , m-am exprimat gresit, cu buricul prost legat nu taiat
----------

Da, asa te-am si inteles, dar de aia ziceam, ca buricul e format asa cum e, e totuna "cum" taie cordonul ombilical, ca nu are cum sa afecteze asta forma buricului, zic eu. zambet

sus

Denunta
ana_348

Copii

17.03.2010 9:11     citat 

sincer...habar n-am...n-am deloc cunostiinte pe tema asta, dar asa a zis pediatra asta, care nu e medicul de familie ci una pe care am chemat-o special si in care am ceva incredere. oricum am inteles ca dupa ce cade pot sa ii fac ceva sa se bage la loc. Asa a fost si la verisoara maiei si acum are buric normal.

sus

Denunta
ana_348

Copii

18.03.2010 12:10     citat 

voi ce faceti cand se ineaca bebeii? ca azi m-am panicat tare...nu suport chestia asta, diana mea adoarme cu sanul in gura si uita ca curge lapte din el prostit In afara de suflat in fata...tinut de picioare...n-am mai stiut ce sa-i fac, si senzatia aia ca se sufoca e groaznica ochi peste cap

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

18.03.2010 9:30     citat 

Eu il intorc rapid cu fata in jos si-l tin aplecat in fata de mijloc. Eventual il bat usor pe spate dar am citit parca odata ca nu se recomanda sa bati pe spate cel putin cand se ineaca cu solide caci e posibil sa se duca mai jos pe unde nu trebuie.

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani, 10 luni
Alexandra: 11 ani, 9 luni

18.03.2010 10:29     citat 

Buna dimineata fetelor foarte fericit
Cu inecatul si mie imi este groaza trist ...si asta mica a mea se mai ineaca...nu prea stiu exact ce trebuie facut dar o intorc cu fata in jos si o bat usor pe spate...chiar am sa intreb doctora ce trebuie facut.
Si noi papam combinat (san cu LP) si pediatra ne-a recomandat sa ii dam putin de tot (cam 30 ml) apa sau ceai (desi nu are colici eu ii dau babycalm) dar si din cauza ca la noi in camera este cald (cam 25-26 grade).
In rest la control suntem bine....avem 56 cm si 4500g...ne-a dat o crema ptr bubitele de pe corp (cica le face de la transpiratie) si niste picaturi cargol (doar la nevoie) ptr nasuc ptr ca suntem cam fornaite...in rest totul ok. trag cu ochiul
Anca ati facut baita? cum a fost?
Fetelor voi pana cand ii tineti cu caciulita in cap?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: