· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (429)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (429)     
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

16.03.2010 9:45     citat 

miree sa tii ca alte simptome inafara de dureri de spate( care in ultimile zile au inceput sa fie mai acute) dureri sub burtica de vreo doua zile si senzatia de apasare pe vezica nu am.
dar eu simt ca se pregateste. zambet .......in plus nu stiu de ce ma astept sa se intample ca la pitica prostit

sus

Denunta
miree

Copii
DIANA: 11 ani

16.03.2010 9:48     citat 

Sotul meu deja la fiecare durere care o am e asa atent...si face o mutrita...amandoi suntem super nerabdatori!! desi eu vreau sa mai stea pana in 30 cand suntem programate, nu vreau sa ma ia pe nepregatite, dar ea stie cel mai bine.
Nici eu nu pot sa zic ca ne va fi deloc usor cu nasterea la Laser, dar asa a fost sa fie...tu la controale mergi la matern sau are cabinet?
Cat despre loviturile bebelinei...si a mea imi da calcaie in coaste di ficat, mai ales seara...si se impinge cu capul in vezica, e asa ciudat, deabia ajung la baie :)).

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

16.03.2010 9:48     citat 

codrina si eu le raspund ca nu mai am mult.......dar sunt asa insistenti prostit
sa stii ca si pe noi ne incearca niste emotiiiiiii........desi noi suntem la al doilea zambet

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 6 luni
mara: 11 ani, 9 luni

16.03.2010 9:49     citat 

haine noi
http://www.parinti.com/modules.php?name...4&start=30
de paste, poate familia cu 3 copii, va avea mai multe sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

16.03.2010 9:56     citat 

buna dimi fetelor sarut sarut

miree sarut eu folosesc Garmastan de vreo 2-3 saptamani sarut bafta la dr azi trag cu ochiul

suzi sarut e normal sa te intrebe lumea ( eu spun ca macar pt conversatie ochi peste cap )..pe mine ma intreaba de cand am ramas insarcinata cand nasc prostit prostit

codrina sarut imi pare rau ca nu ai aer trist ,ai incercat sa dormi pe mai multe perne? ufff trist

byu sarut in sf ai avut si tu o noapte linistita sarut bravo

raliu sarut

eu ies sa-mi platesc o rata si sa-mi cumpar niste fructe sarut va pup si va doresc o zi calduroasa sarut

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

16.03.2010 10:00     citat 

ione sarut sarut sarut stiu ca este normal dar .........am asa o perioada mai ciudata prostit si asi vrea sa nu mai insiste ........oricum cand este vorba de telefoane il mai pun pe sot sa raspunda sa vorbesca cu ei rad

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

16.03.2010 10:06     citat 

neata si de la noi, uffffffff ce rau am dormit iarasi, nu mai bebeluta sa stea ma apasa toata noaptea de fug non stop la wc. si acuma e asa de agitata ca ma loveste intr-una ba in stanmga ba in dreapta. ieri am simtit asa niste intepaturi in zona inghinala f tare si pe urma am avut ceva contractii , uofff ce greu e pe ultima suta de metri trist
bun venit gravidutelor mici si mari sarcina usoara in continuare si nastere usoara sarut sarut sarut
suzica si pe mine ma tot streseaza cu tel, cand pe fix cand pe mobil "nu ai nascut inca? sa nu uityi sa ne anunti!!! e destul de naspa. in fiecare zi acelasi lucru...................tu cum te mai simti , ceva semne??? sarut sarut sarut sarut sarut
va pupic pe toate sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

16.03.2010 10:10     citat 

ione.. sa ma tin in puf ?? rad rad rad rad am incercat, da, si cu capul un pic mai sus, si degeaba. Cand ma ia senzatia de sufocare, pana nu se trage Iris de pe unde sta, si in picioare simt senzatia. deci..e la cheremul micutei mele rad
miree... merg la ea la cabinet, iar analizele le fac la spital :d

Va pupicim. ne imbracam bine, e cam rece, si mergem la plimbare.

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

16.03.2010 10:11     citat 

bebe exact aceleasi semne ca si tine rad ......si eu merg toata noapte la baie prostit imi vine sa ma mut cu dormitul acolo sa nu mai fac slalom intre dormitor si baie rad
contractii am si eu in special seara .... zambet
capul sus mamico mai eszte putin sarut sarut rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

16.03.2010 10:12     citat 

plimbare placuta codrina sarut si eu am plecat trag cu ochiul

bebe sarut mai rezista putin trag cu ochiul

suzi sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

16.03.2010 10:27     citat 

Buna dimineata burtici sarut la noi e un soare splandid si se anunta 20 de grade sarut bebelina mea ieri s-a miscat foarte putin si lovituri timide asa,e normal sa aibe si zile knd e mai puturoasa nu ??? confuz
Plimbare placuta fetelor sarut

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 1 luna
T: 8 ani, 9 luni

16.03.2010 10:48     citat 

buna dimineata mamicutelor....
ce guralive sunteti...daca lipsesc o dupa masa sau o seara nu mai pot tine pasul cu voi...ca ma misc greu cu burta asta pe tastatura foarte fericit

Miree, vad ca avem acelasi "termen de livrare", dar am citit ca optezi pt cezariana... Bine ai venit la gravidute, si cu siguranta ne intalnim la mamicute...
Si eu sper sa nasc luna asta, caci as prefera mai devreme decat de Paste...dar sa vedem ce decide bebelina...eu zic ca nasc in 27, sotul zice ca ori in 30 martie ori in 10 aprilie... scot limba cool
saptamana viitoare sunt nasa de botez ( asta dc nu nasc pana atunci ) ...si mi-e groaza ca n-o sa stiu sa imbrac fetita in biserica...ieri am fost sa vad cum i se face baita, cum o imbraca si zilele astea am sa merg sa fac si practica la propriu...micutica va avea doar 4 sapt la botez...e asa scumpica de-ti vine sa o mananci... te sperie un pic cand plange, dar in rest e ok foarte fericit
Byu, si mie mi se pare ca mi-a coborat burtica, o simt mai pe picioare cand stau pe scaun , si mama mi-a zis ca parca e mai jos un pic....am inteles ca mai coboara cu vreo 3 sapt inainte de nastere, poate chiar mai apropiat ca termen...

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

16.03.2010 10:58     citat 

suzica poate nastem deodata rad rad foarte fericit sarut sarut sarut sarut sarut sarut
ione sarut sarut sarut sarut plimbare placuta
codrina la fel si tie sa aveti parte de o plimbare frumoasa , ce bine ca la voi e cald la noi e inorat si urat trist
pupici sarut sarut sarut

sus

Denunta
miree

Copii
DIANA: 11 ani

16.03.2010 11:03     citat 

krmnn eu am optat pentru cezariana pentru ca am avut probleme cu un soldulet cand am fost bebelina si nu vreau sa ma risc, mai ales ca mai am dureri uneori. Cat despre schimbatul bebelului, noi am fost la ceva curs dinasta de pregatire parinti (daca il frecventeaza tatal are in plus de la stat pe langa cele 5 zile legale inca 10 tot asa- asta a fost motivul) si a fost tare distractiv. Nici cu papusa nu ne-am descurcat sa o schimbam :)). Sotul zice sa nu ma stresez ca bebelina o sa fie mai flexibila decat papusa aia care statea tzeapana, eu as adauga ca o sa fie mai flexibila dar si mai fragila. Prindem noi dexteritate...mai greu o fi cu body-urile sau salopetele care se baga pe cap :(.

Si mie mi-a coborat burtica fetele, dar nu foarte tare. Sub sani nu se vede asa o distanta mare dar cand stau jos parca imi sta pe picioare. La noi ninge cu niste fulgi mariiiii. Sper macar de Paste sa fie frumusel afara.

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

16.03.2010 11:04     citat 

bebe sarut sarut sarut foarte fericit ar fi ceva.........eu tot trag speranta sa nasc saptamana asta foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: